Šta je novo?

HP ProBook 4510s

metalpirat

Cenjen
Učlanjen(a)
31.05.2009
Poruke
485
Poena
170
Da li neko ima ovaj laptop ili nesto slicno pa da moze da mi kaze kako to funkcionise i da li se isplati za te pare?

Cema je negde oko 800e

model HP ProBook 4510s -
ekran 15.6''
opis ekrana 15.6" LED HD Anti-Glare BrightView Rezolucija: 1366 x 768 piksela
procesor Intel
tip procesora Intel Core2Duo
opis procesora Intel® Core™2 Duo Processor T6670, Brzina: 2.2GHz, FSB: 800MHz, Kes memorija: 2MB On-Die L2
chipset Intel Chipset
opis chipseta Mobilni Intel® PM45 + ICH9M Express Chipset
grafička ATI
opis grafičke ATI Mobility Radeon™ HD 4330 HyperMemory tehnologija sa 512MB sopstvene memorije, maksimalna graficka memorija koristeci HyperMemory tehnologiju 1280MB sa instaliranih 2GB sistemske memorije
memorija 3GB
opis memorije 3GB (2GB + 1GB) DDR2 800MHz SDRAM, 2 x SODIMM socket maksimalno 8GB SDRAM
hard disk 500GB
opis hard diska Kapacitet : 500GB ,sertifikat : S.M.A.R.T. rotacija diska : 5,400 rpm
hard disk 2
opis hard diska 2
optički uredjaj DVD-RW
optički uredjaj opis DVD+/-RW SuperMulti Dual Layer
bluetooth DA
mikrofon DA
zvučna DA
zvučna opis SoundMAX High Definition Audio
zvučnici DA
zvučnici opis Integrisani stereo zvucnici
tv izlaz NE
web kamera DA
opis web kamere Chicony 2.0 MegaPiksela web kamera sa mikrofonom
dvi NE
tv tuner NE
hdmi DA
e-sata NE
usb DA
broj usb-a 4
modem NE
mrežna karta DA
mrežna karta opis Marvell Yukon Gigabitni LAN 10/100/1000 Mbps
wifi DA
wifi opis Intel WiFi Link 5100AGN (802.11a/b/g/n), ugradjen Bluetooth (2.0+EDR)
čitač kartica DA
čitač kartica opis 6 u 1 citac kartica (SD, MC, MS, MS Pro, MMC, xD)
operativni sistem WINDOWS VISTA HOME PREMIUM
baterija 8-celija Lithium-Ion (Li-Ion)
firewire NE
vga izlaz DA
tastatura US
garancija 12 meseci
boja Crvena/Crna
dimenzije 37.18 x 24.96 x 3.15 cm (W x D x H)
težina 2.59
 
Poslednja izmena:
stoske, da li je skupo?
CPU je T6670, HD 500GB i licencirana Vista...
Može isti model da se uzme i sa T4200, MHD4500 i 250GB HDD, bez OS-a, za ispod 600€...

U ovom testu kažu: Battery Eater MIN/MAX
1h 28`/ 6h 17`

Ovo 6h mi zvuči totalno nemoguće :(
Evo skidam taj battery eater, pa ću da pustim kod mene, da vidim, jer meni baterija traje 90min za gledanje filma (nema veze da li je na HDD ili preko WiFi) i 2h10m-2h30m za surfovanje preko WiFi i office...
 
ProBook su ok masine. Mada bi ja za te pare pre uzeo Acer Timeline ukoliko nisu toliko bitne perfomanse.
 
Poslednja izmena:
Za moj ukus neupotrebljivo mala rezolucija ekrana, tačnije vertikalna rezolucija. Sve ostalo može da prođe.
 
Poslednja izmena:
stoske, da li je skupo?
CPU je T6670, HD 500GB i licencirana Vista...
Može isti model da se uzme i sa T4200, MHD4500 i 250GB HDD, bez OS-a, za ispod 600€...

Nisam nista lose mislio, vec da za 800 evrica mi deluje kao da moze da se pazari bolja masina, mozda i 17" model

Ovaj komp mi ne deljuje nista spec, a cena nije niska.

HDD kapacitet je odlican, do za procesor mislim da bi bilo bolje da je neki iz P serije, em novije, em se dosta manje greje.

Uz sve to samo godinu dana garancije...
 
Ovaj T6670 je tehnicki ko P serija jer je isto 45nm samo sta je niza klasa s manje cache-a i iskljucenom HW virtualizacijom.
 
Stoske, nisam ni ja nista lose mislio :)
Delovalo mi je kao da kažeš da je to mnogo para za 4510, jer ih ima i za 550€, ali lošiji CPU, manji HDD, bez OS-a.

17" zvuči lepo, ali često i vrlo nepraktično. Sa tolikom dijagonalom ne bih išao na neka jeftinija rešenja, jer se doslovce savijaju na polovini...negde oko slova K na tastaturi :)
Ali je lepa ideja ubaciti SSD i u drugo ležište klasčan HDD, pa ovaj drugi isključuješ po potrebi :)

nickname, a da je malo pixela, malo je, već nekoliko puta sam kukao na to :(
 
ja jeste da kompjuter koristim za ozbinje stvari, ali ovo mi je nekako prakticno malo a opet nije tako slabamo. Jeste cena malo velika, ali opet dobijam 500giga i moze da se doda jos giga ram. Gaficka je solidna sa sopstvenom memorijom tako da za klasicne potrebe je super, cak i malo ozbiljnije da se koristi moze da posluzi. Ako neko zeli da ima racunar za ozbiljan rad i nije mu zao da da toliki novac to je zna se HP elitpro ima sve nvida quadro graficka, 6 giga rama, 1t hd dalje ne ne pricam.
 
Extra lap top,imam ga u radnji,ko nije video kako izgleda nova Probook serija uzivo neka ode i pogleda,specifikacija nista ne znaci,ima nesto u kvalitetu izrade,tastaturi,ekranu...
 
U ovom testu kažu: Battery Eater MIN/MAX
1h 28`/ 6h 17`
Ovo 6h mi zvuči totalno nemoguće :(
Moguce je i nije greska. Testirani model je imao integrisanu graficku kartu i pri minimalnom opterecenju (simulacija kuckanja) uz smanjeno osvetljenje trosio je neverovatnih 6 W, sto je u rangu netbookova.
 
Ja slovo K ipak koristim mnogo češće nego ESC :d
 
naso isti model 17" za 650e. Ovaj od 800e je skup zato sto se pravi samo u crvenoj boji. Pa deluje malo fensi.
 
Poslednja izmena:
HP+ProBook+4710s.jpg


ovo je 15"

dok 17" proizvodi se samo u crnoj boji.

4710s.gif
 
^Ovo mi se MNOGO sviđa! :Klanjanje
 
Stosketu se Dell savija negde oko Esc tastera pa mu ne smeta toliko. :D

Nemoj da zezas bre,):-devil-:

Inace malo sam bolje pogledao novu Probook seriju i mogu reci da mi se dopala.

Iskreno mene vise interesuju multimedijalne masine...
 
dobra stvar kod ovog uredjaja ako ste negde u gradu ima posebno dugme koje aktivira outlook i moze bez OS da se proveri mail.
 
Nazad
Vrh Dno