Šta je novo?

Fluorescentna boja

dakiLi

Cenjen
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruke
22
Poena
154
:wave: neznam da li je vec bilo price na ovu temu,ja sam poceo traziti i posle pete strane se pogubio.zanima me da li neko zna gde se kod nas moze kupiti ili naruciti fluorescentna boja.ona sto sija u mraku bez uv neonke ili sta znam cega vec..ako neko zna i ima volje da kaze,slobodno:Dpoz:wave:
 
:wave: neznam da li je vec bilo price na ovu temu,ja sam poceo traziti i posle pete strane se pogubio.zanima me da li neko zna gde se kod nas moze kupiti ili naruciti fluorescentna boja.ona sto sija u mraku bez uv neonke ili sta znam cega vec..ako neko zna i ima volje da kaze,slobodno:Dpoz:wave:

Koliko ja znam-nigde
:d
 
sto znaci samo da se donese preko grane..bezveze..mislim da se takva boja koristi u tunelima,za znakove..za vozove naravno..ali nisam 100% siguran da je ista..?..
 
jos jedno pitanje,ako je neko voljan da odgovori..procitao sam na nekom forumu(mislim da je hrvatski ili tako nesto) da se umesto fluorescentne boje moze koristiti onaj zuti siroki marker za podvlacenje(otvori se marker i iscedi ona zuta tecnost-vise markera je i vise tecnosti) i prefarba se zeljeni deo i onda sija pod uv neonkom..da li je neko to probao ili ne,i ako jeste da li ima efekta ili je to sto sam rocitao cista glupost??...
 
Imao sam ja uv markere. Odlicno za zurke.

Uzmes pises po drustvu.. nista ne ostaje, i onda oni lijepo odu do diskoteke.. koja je puna UV lampi i sve im sljasti :D

dok ja lijepo odem do puba na toceno.. odakle se i sad javljam :)
 
cuj njega,pises po drustvu,haha..mene zanima da li se moze iskoristiti njihova tecnost,kada se otvore i iscedi tecnost iz one cevcice i sundjercica...da li sijaju ti delovi ako su prefarbani tom bojom ili ne..i da li uopste sijaju jos ako se otvore...?
 
Imash sve fluorescentne boje ( uv aktivne ) u paint shopu na zelenjaku ,
a te fosforescentne koje ti trazish ( koje upiju dnevnu svetlo0st pa same svetle ) koriste se u sito stampi i mogu ce naci
u sito opremi.
 
Poslednja izmena:
a kako mislis da ti svetli u mraku ako preko dana ne upije dovoljno sunceve svetlosti ?:) (kapiram da ti treba za "interijer" kucista?) ja imam sat Sector neki i unutra je ta kao boja,ako nije izlozen suncu neko vreme,uvece ne svetli uopste :p
 
Poslednja izmena:
Imam ja tu boju. Naručio ortak iz USA za farbanje voblera.
 
a kako mislis da ti svetli u mraku ako preko dana ne upije dovoljno sunceve svetlosti ?:) (kapiram da ti treba za "interijer" kucista?) ja imam sat Sector neki i unutra je ta kao boja,ako nije izlozen suncu neko vreme,uvece ne svetli uopste :p

imace dovoljno svetlosti jer mi je kom reko puta rozora,tako da...

preko puta PROZORA...slovo PPPPPPPPP me nesto z@jebava....

Imam ja tu boju. Naručio ortak iz USA za farbanje voblera.

imali i viska te boje,tj za prodati ili ..?

kada smo vec kod voblera..(pecanja)ako mislimo na iste voblere :) da li bi mozda sijali oni fosforni vrhovi za plovkove,ako se prelome i izvadi im ona tecnost,jer toga imam dosta....kontam da sija odredjeno vreme pa prestane,ali ako bi kao sto rece Midgard upilo dovoljno svetlosti..??
 
Poslednja izmena od urednika:
Nema od te tečnosti ništa, za plovke jel. Drugar pravi voblere tako da ne prodaje a ja sam uzeo taman koliko mi treba. U sobnim uslovima, bolje idi na UV boje.
 
ipak ja narucio fluor.boje..
 
mislim da sam negde cuo da te fluorescentne stvari ZRACE (kolko se secam iz fizike).
jes da je u pitanju slabo zracenje (alpha) ali ne bih se vise mazao time ipak.
 
To sto vas zanima nije fluorescentna nego translucentna boja.
Fluorescentna upija svetlost pa je kasnije ispusta neko vreme a translucentna je ona na znakovima sto onako lepo sljasti kada se obasja farovima.
Inace ima da se kupi i takva samolepljiva folija po radnjama koje se bave time (sitotehnika recimo) ali bar kada sam ja gledao zadnji put nije bila uopste jeftina.
 
Dupli color ima u asortimanu tzv "neon" boje.. cena za 150ml je oko 500 dinara a kvalitet je dobar.
 
Da ne otvaram novu temu posto i mene zanima boja koja "upija" svetlost, a nocu sije bez ikakvog osvetljavanja bilo neonskim ili nekim drugim svetlom....

@dakiLi
jesi li nasao igde tu boju u medjuvremenu?

@MegaSkot
kako se zovu te boje sto je ortak doneo? Proizvodjac, strucni naziv...?

HVALA!
 
Da li bi neko bio ljubazan da mi ostavi linkove ili telefone ove dve pomenute prodavnice koje prodaju UV/neon boje? Dupli color i te prodavnice na zelenjaku.

Hvala unapred. :)
 
Nazad
Vrh Dno