Šta je novo?

Pishtanje

ikoalosaurus

Slavan
Učlanjen(a)
07.05.2009
Poruke
3,079
Poena
345
konfiguracija iz potpisa, radi tek drugi dan.
cuje se neko blaago pistanje, konstantno, ne mogu da ocenim da l je iz napajanja il iz cpu coolera.

vratio sam chak i bios default settings , clock skinut. i dalje se cuje.

bilo kakav savet ?
 
konfiguracija iz potpisa, radi tek drugi dan.
cuje se neko blaago pistanje, konstantno, ne mogu da ocenim da l je iz napajanja il iz cpu coolera.

vratio sam chak i bios default settings , clock skinut. i dalje se cuje.

bilo kakav savet ?

Iz napajanja je najverovatnije,ili,npr,iz graficke...:)

Deshava se cesto i uglavnom nije nikakav problem...:)
 
googlao sam i video da dosta ljudi ima slichan prob, al nikako ne nadjos resenje sem diseblovanja c1e i onog est il kako se vec zove, medjutim nije pomoglo.
sad se trenutno ne cuje,daj Boze da prestane samo od sebe nekako :D
 
ushao u fallout 3, izblejao 3 min.
restartovao komp , pocelo opet da pishti.
 
samo najednom pocne .
nocas je pishtalo konstanto. i jutros upalim komp, nista jedno 5-6 minuta, jos sam promenio i uticnicu, citao sam da i to moze da pomogne. i posle tako nekoliko minuta dignutog sistema, pocne...
 
Hm pa tesko je utvrditi ovako kada ne znamo tacno ni kako se cuje niti odakle dolazi...moze biti vise stvari a mozda je i nesto sasvim banalno.

Skini stranicu pa probaj da sam utvrdis sta pisti ili pozovi nekog drugara koji se mozda vise razume (ako ti vec nisi siguran) pa ce njemu valjda biti lakse da utvrdi.
 
Realno je napajanje onako poshteno opteretjeno pa cvili od muke... :)
Nema tu neke pomoci...:)
 
mislis da mi ova konfiguracija iz potpisa vuche celo napajanje hyperion 700w ?

da ne bude zamena napajanja, pa isto onda, tacno da se :wall:
 
al krastavac, nije to neki obican lc power , ipak je to ta metatron serija, pokazala se dobrom.

zar je moguce da ne moze da izgura jednu gtx260icu , evgu x58, i7920 i 6gb ddr3, ovaj lik mi rekao da bih s tim napajanjem i SLI mogao, a kamoli jednu gpu...
 
To napajanje bi trebalo glatko da gura taj setup, koliko se greje prilikom opterecenja?
Mislim, mozda je u pitanju los primerak, ali nemoj nista da menjas i kupujes dok ne budes siguran da je ono u pitanju.
Otvori stranicu kucista, ukljuci komp i kada pocne da se cuje taj zvuk, potrudi se da lociras odakle dolazi, to ne bi trebalo da bude neki problem.
 
Poslednja izmena:
...
Otvori stranicu kucista, ukljuci komp i kada pocne da se cuje taj zvuk, potrudi se da lociras odakle dolazi, to ne bi trebalo da bude neki problem.

Aaa, ja sam 1 izludeo, dok nisam zamenio napajanje i grafičku i utvrdio da ploča tj. fetovi pište proveo sam pola dana jer je isto tako "malo pišti malo ne" bez ikakvih pravila...
Do duše to je bila neka polovna AM2 konfiguracija.
 
jedno skroz glupo pitanje al tako je kad ne mogu da tacno lociram problem.., ako je do gpu , da nema slucajno veze sa ovim novim 190.bla bla drajverima ?
 
Vidi ako mozes da pozajmis od nekog napajanje pa probaj.
Ja sam imao indenticni problem i kod mene je cvilelo napajanje.
 
tesko je naci da pozajmis napajanje od 800,850 w :D
ako ovo moje od 700 nije dowoljno,valjda bi onda npr ocz od 850 resilo problem?

cini mi se da zvuk dolazi iz napajanja, evo sad osluskujem, ne mogu bas sto posto da tvrdim, al mislim da nije iz grafike
 
primetio sam da ako prilikom podizanja sistema udjem u bios odmah pocne da pisti , a ako ne udjem , kao npr sad , ne cuje se , ne znam tacno do kad , tj kad ce da pocne...a ova 2 dana sam non stop ulazio u bios i cackao nesto tako da sam izgleda svaki put "aktivirao" to pishtanje...evo sad cu videti da l ce biti negi drugi razlog da pistanje pocne kad sam digao sistem bez ulaska u bios
 
Da je grafika, 80% pištanje bi se čulo pod opterećenjem odnosno u igrama. Mora baš da ne valjaju FET-ovi da pišti i u leru. Ali i to može da se desi kod velikih potrošača (grafika koje troše mnogo W).
Ako ima veze sa BIOS-om, ikakve, ona je ili ploča ili napajanje.
Ploča kad se butuje, ne opterećuje procesor baš nešto, ali kad uđeš u BIOS, onda ima opterećenja, popriličnog. Znači ako ima ikakve veze sa BIOS-om i ulaskom u isti, grafiku slobodno eliminši.

Ali pazi, može da se desi da grafiku zameniš slabijom (koja manje troši) i da pištanje prestane ali ne mora da znači da je grafika jer i napajanje ima odma manje opterećenje...
 
Poslednja izmena:
proverio sam , definitivno je napajanje. nista , teram dok radi, ako se desi da napajanje ode, zamenicu ga . hvala u svakom slucaju :)
 
Pazi da napajanje ne povuce jos nesto sa sobom...;)
 
Poslednja izmena:
glupa stvar, al dok pisti i dok npr skrolujem mishem po internet strani , svaki put kad skrolujem malo cimne zvuk , tj ne zvuk nego to pistanje ... to mi nije jasno...
 
Pa procesor postane zauzet za 2% (jedno jezgro) i povuce malcice struje, to bi bilo jedino logicno objasnjenje
 
Poslednja izmena:
izgleda da prestaje skroz ...malo sam izduvao napajanje kompresorom :D
 
Snaga je dobra ali marka napajanja je problem :)
 
Nazad
Vrh Dno