Šta je novo?

Jdownloader

Koristio sam jdownloader ali poceo je da se zaglupljuje, pa sam ga deinstalirao, onda sam hteo da ga ponovo instaliram, i od tada imam ne resiv problem :wall:, probao sam vise verzija programa i vise verzija java-e, ali instalacija ne dodje do kraja vec program stalno prijavljuje gresku.

Da li neko zna kako da prvo ocistim komp od java-e ( win xp ) i svih "repova" iz registry-ja vezanih za java-u, a drugo koja kombinacija tj verzija jdownloader-a i java-e provereno radi, bilo bi dobro da me uputite na neki link.

Hvala svima unapred

Ja sam resio problem sa gore navedenim win7 patchom, pa unnistal Java 1.6 v22, pa CCleaner ciscenje registrija, pa install Java 1.6 v22.
Radi sad ko sat.
 
Ja sam resio problem sa gore navedenim win7 patchom, pa unnistal Java 1.6 v22, pa CCleaner ciscenje registrija, pa install Java 1.6 v22.
Radi sad ko sat.

Da li je to resenje za win 7 ili za win xp, ili radi na oba ?
Meni treba za win xp
 
Poslednja izmena:
Pa za win7. Ali CCleaner radi i na XP-u.
Ako imas dobru masinu nemas sta da trazis na XP-u vise.
 
Nemam dobru masinu, pa zato ostajem na win xp, a ostaje i problem, pa ako neko zna resenje neka javi.

Hvala
 
Eh... sada je i meni JDownloader počeo da zaglavljuje :(
Jednostavno prestane da radi i ne mogu da dozovem njegov prozor. Onda mi samo ostane da ubijem Javu iz task managera i da ga startujem opet.

Prečesto zaglavljuje, bukvalno skine fajl dva i cvrc...
Simptomatično je to što je počeo da zaglavljuje pošto sam obrisao onaj antirecapcha folder.
Kako bih mogao da sačuvam download listu, a da reinstaliram JDownloader?
 
Poslednja izmena:
Reinstalirah ga preko postojećeg foldera i za sada deluje kao da ga je to opravilo.
DL lista je ostala, a evo skida mi već peti fajl bez zaglavljivanja.
Promatraću ga doduše, možda se opet uzjoguni :)

edit:
Jok, zaglavio opet :(
 
Poslednja izmena:
Eh... sada je i meni JDownloader počeo da zaglavljuje :(
Jednostavno prestane da radi i ne mogu da dozovem njegov prozor. Onda mi samo ostane da ubijem Javu iz task managera i da ga startujem opet.

Prečesto zaglavljuje, bukvalno skine fajl dva i cvrc...
Simptomatično je to što je počeo da zaglavljuje pošto sam obrisao onaj antirecapcha folder.
Kako bih mogao da sačuvam download listu, a da reinstaliram JDownloader?

na xp se ni jednom kod mene nije zaglavio, niti sam imao bilo kakav problem sa jdownloaderom, redovan automatski java update.
sačuvaj spisak veza, reinstaliraj potpuno (sa perfect uninstalerom ili nekim drugim), obriši folder, pa instaliraj i učitaj spisak veza i to je to.

Pa za win7. Ali CCleaner radi i na XP-u.
Ako imas dobru masinu nemas sta da trazis na XP-u vise.

baš iz ovih razloga, što poneki softveri za koje imam naviku da ih koristim, na win 7 prave zbrku i teško ih je dovesti u nivo konfornog i stabilnog rada, dok na xp rade normalno, ne prelazim na 7 do god 95% softvera ne bude napisano za nju, a ne obratno. Razlika koliko sam uspeo za mesec dana da uvidim je samo u okruženju, brzina im je ista, kao što su i mnogi uporedni testovi pokazali, a i moć navike je čudo. Ostale mogućnosti su stvar potrebe koje ja tenutno nemam.
 
Poslednja izmena:
Meni samo nikako nije jasno koju verziju imate jer moj JD se NE instalira... znaci direktorijum koji imam mogu da postavim gde god hocu i samo pokrenem .exe fajl i on radi, znaci nema nikakve instalacije a samim tim ni deinstalacije... ortaku sam nasao neke linkove, ubacio u Download listu od JD-a, prekopirao direktorijum na flash, odneo kod njega i pokrenuo .exe fajl i skidanje pocinje...
... ocigledno su neke druge stvari u pitanju kod nekih, verovatno vezane za Win ili Javu jer evo i ja nisam imao problema sa njim vec duze vreme kao ni sa Antirecaptcha-om ali secam se da mi se ranije desavalo da tako nece da odreaguje i da nece da se pojavi njegov prozor ali i tad je on nastavljao sa skidanjem i posle nekog vremena se odglupi...
 
Meni samo nikako nije jasno koju verziju imate jer moj JD se NE instalira... znaci direktorijum koji imam mogu da postavim gde god hocu i samo pokrenem .exe fajl i on radi, znaci nema nikakve instalacije a samim tim ni deinstalacije... ortaku sam nasao neke linkove, ubacio u Download listu od JD-a, prekopirao direktorijum na flash, odneo kod njega i pokrenuo .exe fajl i skidanje pocinje...
... ocigledno su neke druge stvari u pitanju kod nekih, verovatno vezane za Win ili Javu jer evo i ja nisam imao problema sa njim vec duze vreme kao ni sa Antirecaptcha-om ali secam se da mi se ranije desavalo da tako nece da odreaguje i da nece da se pojavi njegov prozor ali i tad je on nastavljao sa skidanjem i posle nekog vremena se odglupi...

Ti imas stariju verziju koju ;)
 
JDownloader naravno može da se iskopira i radiće, ali kada ga skineš sa sajta dolazi sa installer-om.
Sada sam pobrisao ceo folder i sačuvao samo arhive iz backup podfoldera. Instalirao sam ponovo od nule i vratio samo linkove iz backup-a. Za sada radi...
 
Ma kad baguje JD ibrisite Javu, ocistite registry sa CCleanerom i ponovo instal jave.
 
Od danas me zeza MU, stalno odbrojava minute, izbacuje da kucam sifru i nista. A inace kod njih nema cekanja, a i IP sam menjao!
 
I kod mene problemi sa MU. Inace imam liftime platinum nalog. Kad odem na mu preko browsera sve je uredu i sa nalogom i sa downloadom. Definitivno problem sa jdownloaderom.
 
moguće je da su promenili nešto u MU interfejsu, pa mora da izađe patch za to da bi opet proradio.
 
Mislim da je MU iskljucio Captcha, a Jdownloader ne može da radi bez toga.
 
Mislim da je MU iskljucio Captcha, a Jdownloader ne može da radi bez toga.

To je u pitanju. Nema više kucanja kodova, sada samo odbrojava. Očekujem da će biti izbačen update za MU za koji dan.
 
Malo pre sam probao i MU radi. Ovo je bilo baš brzo.

Neka neko od moderatora spoji ovaj post sa prethodnim jer nemam mogućnost izmene prethodnog posta.
 
Još uvek mi zaglavljuje JDownloader, mada je MU proradio.
Čitam sada njihov forum, izgleda da je ovo zaglavljivanje poznat problem, samo još uvek nisam siguran da li postoji rešenje.

edit:
Ok, u ovom thread-u se priča o tom problemu.
Izgleda da problem prave neki MU serveri koji u određenim situacijama dovode do zastoja u radu JD-a jer ne raskidaju konekcije kako treba.
Rešenje je trenutno prelazak na nightly build JD-a, barem dok se promene ne uključe u sledeći zvanični update.
Znači JD se smrzava isključivo ako skida nešto sa MU-a i to ne uvek, ali veoma često.
 
Poslednja izmena:
Meni ne radi Mu u JD, a imam premimum account. Sta se desava bre ? Koja glupost bas sad kad sam uplatio premium prvi put.
 
:sceptic: ja opet nem' pojma o cemu se radi... meni vec danima skida sa MU (pored ostalog) i nisam primetio da ima problema niti mi se jd smrzavao... opaku neku verziju imam ;),):cigar::bottle:
 
Ima poseban thread o MU i premium account problemima, ali nisam zalazio u njega pošto ga nemam.
U svakom slučaju, izgleda da je MU napravio celu pometnju jer prave neke promene u svom sistemu.
 
Cekaj gde je ta MU premium accounts tema ? Ne mogu da nadjem nista sa korisnim informacijama za ovaj problem.
 
^Stvarno je proradio tako premium. :)
 
Premium ili ne, brzine idu ko lude (kod svih). Morao sam da smanjim na 2 istovremena skidanja, jer mi se konekcija zagusi. Imam 4mbit, izgleda da je doslo vreme za dupliranje!
 
I meni proradio premium. Hvala Dandy
 
Imam problem sa Jdownloaderom. Skidao sam neki film preko onog dlc sta li je, i sad imam 17 linkova. Prvih 16 od po 400 mb mi je skinuo, i sad je ostao jedan od 306mb, koji krene da mi skida brzinom od 3 KB/S. i posle pise odjednom aborted.
U cemu je fora? Sve ostale linkove je bez problema skinuo. Cak sam uklonio i onaj anti recaptcha, i reinstalirao jdownloader... :S
 
Nazad
Vrh Dno