Šta je novo?

Jdownloader

ok usao sam tu ako je to
Control Panel\All Control Panel Items\System/Advanced System Settings
ima vise tempova ako mozes preciznije bilo bi super(i winrar bi mi dobro dosao da ga premestim :) )
Evo ti slika kako je kod mene i temp i tmp su premesteni na hard:)
 

Prilozi

  • kod mene.jpg
    kod mene.jpg
    82.9 KB · Pregleda: 87
Telekom ADSL, hg520s ruter.

Na jdownloaderu, rekonekt definitivno ne radi kako treba (do juce je sve bilo ok). Skine jedan part sa RS-a i kad treba da predje na sledeci (i rekonektuje u tom trenutku), jdownloader prijavi gresku lost connection na partu koji je u potpunosti skinut i posle par sekundi (nakon uspesnog resconnecta) ponovo skida isti part i tako u nedogled.
 
Probaj da reinstalliras Jdown, a ako to ne resi problem onda ti posaljem skriptu za rekonekciju, posto takodje imam 520s, a kod mene oce rkce :D


E da i jel ce se pojaviti reanti-capcha plugin za budjavi filesonic, tj prica se o njemu al gde da skinem zadnju verziju?
 
Poslednja izmena:
Zaboravih da javim da se situacija popravila sama od sebe. U svakom slucaju hvala ;>
 
E ljudi da li neko sa SBB-a ima problema sa Anti Captchom. Prvo sam mislio da je problem do JDownloadera jer mi je odjednom za sve fajlove sa filesonic-a, wupload-a i sl prijavljivo "hoster problem?" kad dođe do captche... onda samo proverio na samim sajtovima ovih servisa i 'ladno kad dođe do captche nje nema... samo dugme submit. Zna li neko o čemu se radi? Na adsl-u na polsu radi sve kako treba.

EDIT: Inace kuci imam wireless i sa svakog kompa sa koga probam je isto. Znaci nije do kompa i JD-a.
 
Poslednja izmena:
Da li ti mozda kaze "Download Error The file that you're trying to download is larger than 400Mb."
 
Ne ne kaže to... JD prijavljuje Hoster problem i odbrojava a na samim servisima ne dobijam sličicu captche!?
 
Samo da prijavim da sam ovo rešio višestrukim resetovanjem modema i rutera.... gremlini!
 
Koji program preporucujete za kvalitetno filtriranje po ekstenziji pri downloadu sadrzaja

sajta. Naime hteo bih da skinem skenirane stranice arhiva lista "Politika" koji su u JPG

formatu priblizno iste velicine fajla.
 
Internet Download Manager moze to da uradi. Samo sto nije besplatan, ali se lako nalazi :D
 
zna li neko gde jdown stavlja temp fajlove
ili je to u samom download folderu?
zeleo bih da mi c: uopste nema veze sa ovim programom

Potencijalno resenje za one kojima se ne premesta temp folder - kad sam eset zamenio sa microsoft security essentials temp fajlovi su prestali da se pojavljuju i zagusuju sistemsku particiju.
Jd uopste ne koristi temp foldere ;)
 
Da li neko ima, ili može da pomogne , jer nigde ne mogu da pronadjem, čak ni na JD forumu, skriptu za P.DG A4010G WiFi modem koji sam dobio na Telekomu uz Box paket. Izgleda je Pirelli model, ali nisam 100% siguran. U JD / Reconnections sam probao sve, ali nijedna kombinacija nije proradila, čak ni manuelno /Record Wizard/ nije uspeo da snimi skriptu iz browser-a.
Ovaj WiFi modem koji sam dobio izgleda ovako.

Model je:
P.DG A4010G A-000-1A1-A4
(by ADB Broadband)

Ne stoji nigde da je to Pirelli model, ali je tehničar tako rekao, kineski Pirelli :)

btw, znam da mogu da odradim kompenzaciju da umesto reset IP-a zaradim Captcha kredit..koristim i to, ali bi skripta isto dobro došla, bez obzira..
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima, ili može da pomogne , jer nigde ne mogu da pronadjem, čak ni na JD forumu, skriptu za P.DG A4010G WiFi modem koji sam dobio na Telekomu uz Box paket. Izgleda je Pirelli model, ali nisam 100% siguran. U JD / Reconnections sam probao sve, ali nijedna kombinacija nije proradila, čak ni manuelno /Record Wizard/ nije uspeo da snimi skriptu iz browser-a.
Ovaj WiFi modem koji sam dobio izgleda ovako.

Model je:
P.DG A4010G A-000-1A1-A4
(by ADB Broadband)

Ne stoji nigde da je to Pirelli model, ali je tehničar tako rekao, kineski Pirelli :)

btw, znam da mogu da odradim kompenzaciju da umesto reset IP-a zaradim Captcha kredit..koristim i to, ali bi skripta isto dobro došla, bez obzira..


Ma nemoj ni traziti skriptu, nego skini program/sta je vec, koji se zove router reconnect 1.3 sa sajta http://www.rpworld.de/page_programme_routerreconnect.html.

U jdownloaderu u settings/modules/reconnections pod jezickom "external" selektujes putanju do njega i trebalo bi da radi brze nego bilo koje skripte... Pogledaj na netu, ima milion rasprava, mislim da treba da se otkaci jos neka opcija na ruteru...
 
Poslednja izmena:
Hvala na hintu, ali ne radi :(
Koja je to opcija u setovanju rutera, da se isključi?
 
Hvala na hintu, ali ne radi :(
Koja je to opcija u setovanju rutera, da se isključi (uključi)?

Use special executer for windows, ili nesto tome nalik.
Upljuvah se objasnjavajuci ljudima da je ovo najprostiji nacin za rekonekciju.
Ako koristis nightly verziju ima i prostiji - odaberes UPNP - Universal plug & play pa klik na Setup wizard. Adresa se trenutno menja, da nisam video ne bih verovao...:sceptic:
 
Poslednja izmena:
Ništa od toga ne radi, sve sam probao, na UPNP prijavljuje da ne može da nadje ruter.
Use special executer for windows je po def-u overena u Nightly ver.
Nema veze, zameniću ovaj modem za Huawei HG 530.
 
Ništa od toga ne radi, sve sam probao, na UPNP prijavljuje da ne može da nadje ruter.
Use special executer for windows je po def-u overena u Nightly ver.
Nema veze, zameniću ovaj modem za Huawei HG 530.

Mozda jos da vidis da li ti firewall ne blokira nesto, ili ako si sklon gasenju nepotrebnih servisa da nisi ugasio nesto sto je potrebno za rekonekciju. Ja sam tako jednom ugasio servis bez kojeg router reconnect nije hteo da radi.
 
Poslednja izmena:
pokreni telnet i vidi koja je komanda za reboot rutera ili samo trazenje nove adrese. onda napravi jednostavnu skriptu u telnet scripteru i to ubaci u jd.
samo je pitanje un i pw zakonektovanje i same komande koja je potrebna.
 
Probao sam bez bilo kakve zastite, ali nije do toga..sa servisima sam se ranije zezao, ali u w7 sam poiskljucivao neke, ali nema sanse da se setim koji su bitni za wifi, morao bih da idem redom ili na black viper da citam redom sve,pa da ponovo ukljucujem/iskljucujem..Inace sve mi je u LAN-u, preko WiFi-a, odnosno WLAN..mada sam probao i preko LAN kabla, ali ista stvar.Radim i port forwarding, ali to samo za neke aplikacije..tako da to nije.

Telnet nisam koristio još od Win98SE:) Ne znam ni syntaxe, ali u principu koliko te kapiram, sve bi moglo, ali je problem sa un i pw :)
 
Imam najnoviji Jdownloader, update takođe urađen, internet konekcija mi je Telekom ADSL, sve je radilo oduvek kako treba ali u poslednjih par dana imam problem sa skidanjem Rapishare file-ova. Naime Jdownloader ih prijavi kao online ali kada pokrenem download on izbaci file not found iako ih je pre samo par sekundi video kao online. Kada link iskopiram i krenem da skidam preko Google Chrome-a sve radi normalno. Svi file-ovi su manji naravno od 2GB i omogućeni su za free users. Ima li neko sličan problem?
 
Imam najnoviji Jdownloader, update takođe urađen, internet konekcija mi je Telekom ADSL, sve je radilo oduvek kako treba ali u poslednjih par dana imam problem sa skidanjem Rapishare file-ova. Naime Jdownloader ih prijavi kao online ali kada pokrenem download on izbaci file not found iako ih je pre samo par sekundi video kao online. Kada link iskopiram i krenem da skidam preko Google Chrome-a sve radi normalno. Svi file-ovi su manji naravno od 2GB i omogućeni su za free users. Ima li neko sličan problem?

Nisi jedini, nesto su zeznuli ovi koji prave ovaj JD, novim dopunama, sve je lepo radilo do pre par dana, a sada prakticno ne moze radpishare da se skida preko njega.
 
Hvala puno na odgovoru, sada znam da nije problem do mene. :)
 
@ TheBigBang

Sto se tice P.DG A4010G rutera, ovo radi kod mene. Malo duze mu treba ali sljaka :) .

User: admin
Password: tzlkisonpk

Ovo postavi u CLR script:

Kod:
    <CryptLoad>
    <Router name="P.DG A4010G" />
    <Command method="GET" action="login.cgi">
    <Parameter name="username" value="admin" />
    <Parameter name="psd" value="tzlkisonpk" />
    </Command>
    <Command method="GET" action="" />
    <Command method="GET" action="logo.html" />
    <Command method="GET" action="menu.html" />
    <Command method="GET" action="info.html" />
    <Command method="GET" action="backupsettings.html" />
    <Command method="GET" action="resetrouter.html" />
    <Command method="GET" action="rebootinfo.cgi" />
    <Command method="POST" action="safebrowsing/downloads">
    <Parameter name="client" value="navclient-auto-ffox" />
    <Parameter name="appver" value="8.0.1" />
    <Parameter name="pver" value="2.2" />
    <Parameter name="wrkey" value="AKEgNiuHimRKhmbLp-Hs_73NqU9LEu9y-BPVv9A1h7HvFe7rHmQL3fl2Q2TXS3njU7TEPKjZG0TS5qaIchSOJMpSzo5ZTBU_EQ" />
    </Command>
    <Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAEYgccDIMDJAzItgeMAAP____________________________________________________8A" />
    <Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAEYwckDIIDMAzItweQAAP____________________________________________________8A" />
    <Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAEYgcwDIIDRAzJVAeYAAP__________________________f_______________9_______________________________________________________________AA" />
    <Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAEYgdEDIIDWAzJVgegAAP_________________________________v_____________________________________________3_________________3________AA" />
    <Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAEYgdYDIIDbAzJVAesAAP__________________________________________________________________________________________________3_______AA" />
    <Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAEYgqQEIIakBDIFAhIBAB8" />
    <Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAAYge0CIIDyAjJUgrYAAPv_____________________u_n-vq92t_8_fS1_fnP2frP3d_93_e_3ufmf8h_3PxBfZCbe3_r__________58b_49_frzz____5b3_y2Z_" />
    <Command method="GET" action="clr/" />
    <Command method="POST" action="clr2/" />
    <Command method="POST" action="clr3/">
    <Parameter name="router" value="P.DG+A4010G" />
    </Command>[/color]
    <Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAAYgfICIID3AjJVAbkAAP____-_64f9_4QLl-Lvf_z_____-fBv8P_cuO7_____f___bm5-fen-_39vfv7__38jf8v6_____291_TrvfiXsXP5-f3v_vtAzvi7u2___AA" />
    <Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAAYgfcCIID8AjJUgbsAAO__nu3_0P8P7PQ_rv__________nvzut______9_______7n_7_____zP__u5Px23__v_Wv_v9PqbKf9f9F6s0u_f____9_HV6vOTx-Nc5G" />
    <Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAAYgfwCIICGAzKkAQG-AACF_7-z9uuCe9vn0wj9a6f_zb0TLW_--qj_9X80_u6fFDeoM2JgZr808beV7kgP738OeK7-q1NrSu_Ob3f-______8__d6d_____________9____________8vm1bn3ke9ms_9_____Dlv_e7EjlvX9v9v9P7____3_bf7_-vk_7rf7v__666A5-P______38nx5i_n_2_9ie19M38ffxn" />
    <Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAAY694DIPTeAyoFcO8AAB8yBWvvAAAf" />
    <Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChFnb29nLXBoaXNoLXNoYXZhchABGN6wBSDesAUyBV5YAQAB" />
    <Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChFnb29nLXBoaXNoLXNoYXZhchABGN-wBSDgsAUqBWBYAQABMgVfWAEAAQ" />
    <Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChFnb29nLXBoaXNoLXNoYXZhchAAGIO1CyCMtQsyBoPaAgD_Aw" />
    </CryptLoad>
 
Poslednja izmena:
Nisi jedini, nesto su zeznuli ovi koji prave ovaj JD, novim dopunama, sve je lepo radilo do pre par dana, a sada prakticno ne moze radpishare da se skida preko njega.

Meni to nije nimalo slucajno sto su ovi napravili. Jedino RS podrzava nasavak prekinutog downloada, ne trazi capchu ili je jd sam prepoznaje lepo. Brzine uvek korektne.
I sad kao odjednom ne radi...
Ja trenutno koristim USDownloader.
 
Meni to nije nimalo slucajno sto su ovi napravili. Jedino RS podrzava nasavak prekinutog downloada, ne trazi capchu ili je jd sam prepoznaje lepo. Brzine uvek korektne.
I sad kao odjednom ne radi...
Ja trenutno koristim USDownloader.

Pojavio se novi paket od 51 update, čim pokrenes JD ponudice ti update, i rapidshare ponovo radi! :) E, nesto jedino flesira graficki sam program, verovatno ce i to da dorade, ali bitno je da radi.
 
Pojavio se novi paket od 51 update, čim pokrenes JD ponudice ti update, i rapidshare ponovo radi! :) E, nesto jedino flesira graficki sam program, verovatno ce i to da dorade, ali bitno je da radi.

Odlicno, bas sam se iznervirao zbog JD. Inace je super program.
 
Znate li zbog čega Jdownloader neće da odradi proveru dostupnosti linkova ako je uključen firewall (Outpost Security Suite 7.1 Free)? Takođe neće da odradi ni apdejt.
Znam, znam, zvuči kao potpuno noob pitanje, ali moram da napomenem da u firewallu ja jesam dozvolio svu komunikaciju svim fajlovima koji su vezani za Jdownloader ili Javu! Kad isključim firewall, onda bez problema radi apdejt i dodavanje linkova.

Šta još treba da dozvolim u Outpostu? Šta može JD da koristi osim svojih .exe fajlova i Jave?!
Kad u Outpostu pod Rules Wizard stavim Allow Most, onda sve ovo radi, ne blokira JD. Ali ja ne želim da mi kao globalno podešavanje ostane Allow Most! Hteo bih da osposobim specifične protokole koje koristi JD i da ostalo ostane na Block Most.

Inače, Outpost me uvek pita da li dozvoljavam pristup internetu za neku aplikaciju, tako sam stavio, ne želim da automatski određuje. Ali, kad sam pokrenuo JD ovaj me jeste pitao za JD fajlove, dozvolio sam, a ipak ga blokira?!


EDIT: Pročešljao sam po internetu i izgleda da je problem sa Javom 7 i Agnitum Outpost softverom. Jednostavno oni blokiraju Javu 7, kažu da se koristi starija verzija 6. Glupost. A najnovije je da su popravili sigurnost i za Javu 7, ali samo u najnovijoj Pro verziji Outposta koja nije besplatna, ne planiraju da apdejtuju i besplatnu verziju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno