Šta je novo?

HR-09 S/U Mosfet cooler Gigabyte 770 ud3

xper

Cenjen
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruke
554
Poena
170
Znaci nigde ne mogu naci na netu koji od ova dva pashe na moju
MA 770 ud3 plocu (rev2 ona sa rupama za mosfet cooler), od ostalog
kulera imam Xigmatec HDT S963 mada on nesto ne strchi u taj deo tamo.

Ako iko ima ovu plocu i stavljao je ovaj hr09 molim za savet oko izbora modela.
 
Ja mislim da imam U ali nemoj da me drzis za rec. Moci cu tek sutra da pogledam pa da ti potvrdim. Inace, moze da se uglavi(malo se oguli elektrolit) ali moze da se fiksira samo pomocu lepljivog termal pad-a a nikako pomocu push pinova.

Poz
 
e hvala pogledaj molim te, cudi me da ne moze sa pushpinovima ja izmerio dobrano 9cm do rupa
a vidim da je on dugacak 8,4..., ali dobro ako termal pad zavrshava posao (ako je to taj koji sa njim u paketu ili si kupio neke druge padove)...
 
Poslednja izmena:
Javljam sutra izmedju 12 i 14 koji je model u pitanju. Nije problem duzina tela hladnjaka(bilo duza bilo kraca strana) vec sirina. Kada ga montiras na plocu elektroliti sa leve strane blokiraju hladnjak da lepo upadne pa moras malo, ali bas malo sile da primenis da bi skliznuo niz ivicu elektrolita.

Uz hladnjak dolaze male sinice(bracket-i ili kako god) koje se navuku na krajeve hladnjaka. Kada njih stavis dobijes jos 1/1.5 milmetara u sirini i onda ne postoji bilo koji nacin da upadne pored elektrolita.

Mozda bi nabolje resenje bilo da se sa neke GA ploce koja ima hladnjak preko mosfeta skine isti i prebaci na ovu plocu ali dok nadjes neku pokvarenu i koja ti odgovara ima da potraje. Osim ako ne znas nekoga ko moze da ti nabavi tako nesto, neki servis i sl.

Termalni padovi dolaze u pakovanju. Dva komada, jedan za duzu stranu i jedan za kracu tako da nema potrebe nesto drugo da se uzima. Fino drze hladnjak na mestu ali ako bas zelis mozes da uzmes neki termalni lepak(ili kako se vec zove) pa da to malo ucvrstis..

Poz
 
dobro ako je sirina problem obrusicu ga na kamenu malo..
 
Proverio sam na kutiji i kaze HR-09U type2. Koja je razlika u odnosu na S nemam pojma. Ako te jos nesto interesuje..

Poz
 
Razlika je u dimenzijama
 

Prilozi

  • 254862-1.jpg
    254862-1.jpg
    12.7 KB · Pregleda: 38
  • 299450-1.jpg
    299450-1.jpg
    14.2 KB · Pregleda: 41
  • 309187-1.jpg
    309187-1.jpg
    13.5 KB · Pregleda: 36
  • 309186-10.jpg
    309186-10.jpg
    15.2 KB · Pregleda: 39
Znaci ja sam dobio bas ovaj sa sirinom od 17mm. Gde bas ovaj narucise:)..
 
Nazad
Vrh Dno