Šta je novo?

Intel Core i5 (Lynnfield core)

Ne znam sta se ocekuje ali ja kupio i5 750 i MSI P55 GD65 :d
Cekam samo memoriju kasnije da mi stigne i onda krece igranje i testiranje. Danas jos imam nesto vremena, sledecih dana sam u poslu preko glave.
 
Koliko te je izasla ta kombinacija?
 
31840 ako se ne varam ;)
Cekao sam memoriju, uzeo sam Geil 2133 cl9. Morao sam danas uzeti nesto ili bi crkao. Upravo sad pisem s i5 i GD65... Vozim lynx malo.
Odoh da spavam. Sutra predvecekad dodjem kuci cu da probam malo ozbiljniji oc da vidim kako se ponasa.
 
31840 ako se ne varam ;)
Cekao sam memoriju, uzeo sam Geil 2133 cl9. Morao sam danas uzeti nesto ili bi crkao. Upravo sad pisem s i5 i GD65... Vozim lynx malo.
Odoh da spavam. Sutra predvecekad dodjem kuci cu da probam malo ozbiljniji oc da vidim kako se ponasa.

Nije mi bash jasna cena....na shta se to odnosi ? Tih 31840 dinara ?
 
Procitas post 62 i 63 i sve ti bude jasno :)
 
abacus je napisao(la):
Nije mi bash jasna cena....na shta se to odnosi ? Tih 31840 dinara ?

Nije ni meni jasno kako si uspeo da se zabunis u 3 posta a sve vreme pricamo o i5 u kombinaciji sa nekom plocom :D
U ovom konkretnom slucaju ploca je MSI p55 GD65 i cena je naznacena gore da bi ljudi znali okvirno.
Edit:
Sad kontam da te je mozda zbunila memorija u prici... Ona je kupljena naknadno, u drugoj radnji posto sam cekao da stigne odgovarajuca. Ali gore je svakako lepo pisalo.
 
Poslednja izmena:
Uf a bas sam se spremao da uzmem 955BE i Gigabyte MA790FXT-UD5P ...
Ova kombinacija (i5 750 i MSI P55 GD65) izgleda bas surovo (za AMD)..
Off..
Jel ovaj kuler(CM Hyper 212 Plus) moze da ohladi ovaj proc??
 
Ma kakav AMD. Ja sam do sada uvek AMD furao ali ovde nema sta da trazi. Ja ne mogu da opisem kako ovo kida, stvarno je surovo :d
4GHz kao od sale. Kad budem imao malo vremena sledece nedelje istestiracu sve kako dolikuje. Zao mi je sto sad ne mogu, radim ovih dana od 7 do 7...
Da sam na tvom mestu uzeo bi nesto malo jace. Pustio sam Linx juce, bas ga je lepo nagruvao u full loadu mada u realnim uslovima nista ne moze tako da ga optereti i zagreje. Ja ga sa Vendetom 2 hladim.

Jel moze neko samo da mi kaze u cemu je fora za voltazom CPU-a? Podesim vrednosti u biosu a one se pod opterecenjem menjaju... Merio sam cak i multimetrom voltaze na samoj ploci (hvala MSI-u na V check-u) i isto se desava, cpu-z ga dobro ocitava.
 
^Pa i nije neki izbor kulera za ovaj soket..Trebalo bi da je ovaj novi Hiper isti ako ne i bolji od Vendete2??
 
Tako kazu. Jedva da je bolji uz malo vecu buku tako da su tu negde a i cena im je jako slicna.
Sta znam... I jesam zadovoljan i nisam. Mada i ja preterujem, tiha je V2, lepo hladi. To sto linx isprzi cpu je neka druga prica. S obzirom da su 4 nasvirana jezgra u pitanju i treba biti zadovoljan ;) Glupo bi bilo da predlazem da das 5-6 hiljada za cooler.
Odgovor na tvoje pitanje je: Da, moze da ga ohladi.
 
Ma kakav AMD. Ja sam do sada uvek AMD furao ali ovde nema sta da trazi. Ja ne mogu da opisem kako ovo kida, stvarno je surovo :d
4GHz kao od sale. Kad budem imao malo vremena sledece nedelje istestiracu sve kako dolikuje. Zao mi je sto sad ne mogu, radim ovih dana od 7 do 7...
Da sam na tvom mestu uzeo bi nesto malo jace. Pustio sam Linx juce, bas ga je lepo nagruvao u full loadu mada u realnim uslovima nista ne moze tako da ga optereti i zagreje. Ja ga sa Vendetom 2 hladim.

Jel moze neko samo da mi kaze u cemu je fora za voltazom CPU-a? Podesim vrednosti u biosu a one se pod opterecenjem menjaju... Merio sam cak i multimetrom voltaze na samoj ploci (hvala MSI-u na V check-u) i isto se desava, cpu-z ga dobro ocitava.

Uhvatila te euforija :d
U odnosu na taj X2 koji si imao kidao bi i E8400 :p

Ja imam priliku da mi donesu i5 750 i MSI GD65 za 275Eura, ali koji ce mi (trenutno)... Nemam cim da ga uposlim :S:
I da, za takav CPU se definitivno isplati kupiti extra kuler tipa TRUE (mislim na kvalitet jer nemam pojma pase li za 1156 socket)
 
Poslednja izmena:
Bas gledam nove kulere za i5.
Ovi su zanimljivi:
Zalman CNPS10X Extreme
Prolimatech Mega Shadow
Thermalright MUX-120
ali ce se kod nas ko zna kad pojaviti..Doduse moramo da sacekamo i na procesor..
 
Sta da cekamo? Meni procesor u masini treci dan hehe :d


@crossfire Definitivo euforija ali ovo i dalje izuva iz gaca :D
True para vredi ali osim linx-a nista drugo jos nisam naleteo sto bi ga maka 70% zagrejalo toliko tako da je dovoljan i neki sasvim pristojan cooler
 
Bas gledam nove kulere za i5.
Ovi su zanimljivi:
Zalman CNPS10X Extreme
Prolimatech Mega Shadow
Thermalright MUX-120
ali ce se kod nas ko zna kad pojaviti..Doduse moramo da sacekamo i na procesor..

Ne znam za ostale ali ovaj Prolimatech Mega Shadow uzimam OBAVEZNO, evo ih uskoro stizu u Evropu. Kad bi benchouse nabavio jedan karton ovih mislim da bi planulo za par dana ako ne jos u prednarudzbini(ako u jednoj kutiji ima 6-9 komada).
Em pašu za sve Intel 775/1156/1366 i za sve AMD AM/AM+/AM3(sa opcionim adapterom) am je jedan od najboljih kulera na trzistu. Naravno da mora da se ima i fan ali to vec svi imamo ili barem mozemo da kupimo lako i kod nas(izuzev Scythe).E onda ga ozezi kurajber,mcrazy ili cika Space, pa da vidimo granice OC-a na vazduhu, pre nego li ode na LN2!
 

Prilozi

  • Kutije sa pakovanjima.jpg
    Kutije sa pakovanjima.jpg
    54.7 KB · Pregleda: 107
Poslednja izmena:
Oc granice? Ja mislim da cu vise biti plocom ogranicen nego icim drugim. Malopre sam terao linx na 4.2GHz... Iako je pokazivao core temp poprilicno visoke temperature masina je radila bez ikakve frke. Plocom sam ogranicen na 20x mnoziocem a base clock dokle doguram... Za sada 210. Dalje nisam testirao ali verujem da cu udariti u limit brzo. Imam utisak da sam pogresio malo sa ovim MSI-em ali sta me bas i briga :p Zeleo sam 4GHz za svaki dan i to sam i dobio bez ikakvih problema.
 
ti k'o da si od juce na forumu :D
kad je msi imao kvalitetne ploce :d
 
ti k'o da si od juce na forumu :D
kad je msi imao kvalitetne ploce :d

pa politika firme MSI se itekako menja od doba kad su za K8 sempron onemogucavali OC do trenutne situacije kad promovisu OC za i5 i prave odlicne ploce :)
 
Poslednja izmena:
m da :)
 
Pa to sam i ja oduvek pricao i mozda nedelju dana pre kupovine sam rekao iz sale da necu kupiti MSI kad je bilo one frke na forumu sa banerom :d
Toliko su ga nahvalili ovog puta aiko sam znao da nece moci preko noci sve gluposti da poprave i da naprave vrh plocu pruzio sam im sansu. Najvise zbog cinjenice sto mi je tog dana izbor bio jako suzen pa je bilo daj sta das hahaha :p Znam, porazavajuce skroz. Ali nije mi zao, hteo sam masinu tog dana, sklopio sam je i zadovoljan sam.
 
Nazad
Vrh Dno