Šta je novo?

LC Power 550w, da li je dovoljno?

Rizzen18

Slavan
Učlanjen(a)
17.11.2007
Poruke
11
Poena
304
Imam ovo napajanje, nisam siguran koji je tacan model(a ne mogu da proverim jer nije kod mene), ali je model iz 2005. godine(tj. tada sam kupio), i radilo je oko 2 i po godine.

E sad, hocu da budzim masinu pa bi mi trebala pomoc, da li bi to napajanje moglo da tera:

Asus P5Q Pro
neki C2Q (Q8200 npr)
OCZ 4GB (2x2GB) DDR2 1066MHz/Blade/CL 5-5-5-18/Kit Low Voltage
Ati HD4890
2 HDD
DVD/RW
TV kartica
intagrusa zvucna

nista ne bih OC-ovao.


Hvala unapred!
 
Ja se ne bih igrao da stavljam skupe komponente na starije napajanje. Mozda bi i poguralo ali pitanje dokle, nemoj da stedis na napajanju najbitnija komponenta od njega zavisi citav racunar. Kupi valjano napajanje i miran si duze vreme
 
Nije to napajanje za quad i 4890. Prvo odvoji novac za kvalitetno napajanje, pa tek posle toga menjaj konfu.
I nemoj sada da uzimas LGA775 masinu, nego idi na Core i5.
 
Hvala na brzim odgovorima.

Ok, za napajanje je jasno, i slazem se, dajte neki predlog, neku sredinu, da ne bude preskupo.

Sto se tice Core i5, ima smisla, ali to mi dize cenu za jedno 200e (ispravi me ako gresim) + napajanje, a to ne znam da l bih mogao da istrpim.

Znam da je off, al tako je krenulo, verujem da se vidi iz prilozene grafike da je igracka masina, pa bih s toga zamolio i preporuku MB-a za i5, pa da sracunam sta gde i kako mogu (ili ne) da uklopim.
 
Poslednja izmena:
Kakvih crnih 200e, i5 750 ce biti manje od 15000 din, a ploce imas za 9-10000 din (Gigabyte P55-US3L i UD3). Q8200 je ~12200, a P5Q Pro ~11000. Jedino je DDR3 malo skuplji trenutno, 2x2GB na 1333MHz Geil je ~6000 din, ali toliko kosta i taj DDR2 OCZ Blade. Razlika u ceni izmedu te dve platforme je mala i kupovina Q8200 i P45 ploce u ovom trenutku je totalno bezveze.

Predlog za napajanje: Corsair TX650 ili HX520, ako njih nema onda VX550 ili Chieftec CFT-600-14CS.
 
Poslednja izmena:
I nikako nemoj da uzimas GEIL ddr3 memoriju posto vecina ne radi posebno ovi moduli 2x2gb na 1333MHz, uzmi Kingston ako neces da te glavi zaboli.
 
Ili Transcend, fina je memorija (ova na 1333). A za soket 775 se slazem, ne bi trebao da kupujes dead soket sad :)
 
Ok, u pravu ste, idemo dalje... Nekako nikad nisam hteo da uzimam jeftinu(losiju) plocu, pa tako ne bih ni sada, pa makar morao da sacekam jos neko vreme i skupim jos love. Dakle, pitanje: Asus P6T (ona je oko 20000), da li za slicne novce postoji bolje resenje? I da li uopste moze i5 na tu plocu?
 
Poslednja izmena:
To je S.1366 ili X58 tebi treba S.1156 ili P55, ove druge su dosta jeftinije.
 
Imas jace Gigabyte modele (UD4, UD5...), ne znam da li su stigle Asusove P55.
Mislim da ti je pametnije da cuvas pare i da ih preusmeris na Radeon 5850 kada se bude pojavio (posto ti je gaming prioritet).
 
Poslednja izmena:
Gledaj i MSI ploce. I zaobidji LC Power.
 
Nikako nisam zapeo, nego to imam.

Elem, malo sam gledao, citao itd, veorvatno ce pasti sledeca odluka:

Asus P7P55D Pro
Intel Core i5
nisam jos odlucio za memoriju (dakle, izvol'te :))
Asus ASUS EAH4890 (iako sam veliki fan nvidia-e)
napajanje - vazi isto kao i za memoriju, a konf. sam stavio da bi vam bilo lakse da mi preporucite neko

ostale stvari su standardne, dvd/rw, 2 x hdd, neki(1-2) case fan...

Pozdrav, i hvala unapred.
 
Ma da

:wave:
Kutija je bas imao problem sa Metatron serijom, model od 750W.:p

Ja znam jednog kome je izgoreo Corsair ;) Jel to znaci da ga treba izbegavati? Ili to vazi samo za LC ,)
Inace 2005 su bila 3 modela od 550W; a ako je LC6550G to je dobro napajanje. Mada se potpuno slazem sa stavom, takve komponente, a staro napajanje. Znaci LC1050 :bottle:
 
Poslednja izmena:
:wave:

Ja znam jednog kome je izgoreo Corsair ;) Jel to znaci da ga treba izbegavati? Ili to vazi samo za LC ,)
Inace 2005 su bila 3 modela od 550W; a ako je LC6550G to je dobro napajanje. Mada se potpuno slazem sa stavom, takve komponente, a staro napajanje. Znaci LC1050 :bottle:
Ko je pominjao pregorevanje? :trust:
Ne radi se o pregorevanju vec nemogucnosti doticnog napajanja da potera masinu koju bi trebalo lagano da tera. A cak nije bio ni SLI/CF u pitanju. :smash:
Sto je najgore, nije problem u konkretnom primerku, mislim da je kutija probao 3 komada, i nijedno nije radilo kako treba. S druge strane Cors 620 je to terao bez problema.:)
 
Poslednja izmena:
adj da ne otvaram nov topik, sta mislite jel 550w dovoljno za ovu konfig:

Procesor: i7 920
Maticna: p6t SE
RAM: 3x1GB OCZ Intel 1600MHz CL8
Graficka: gts250
HD: ne secam se modela, kupujem novi uskoro, znam da je ATA i da je 320GB
Kuciste: HAF 932 (mislio sam sve ventilatore da ukljucim, ne znam da li je potrebno)
Napajanje: Chieftec APS-550S
 

Pa nisam siguran da je dovoljno. Lično nikada nisam imao potrebe za nekim jakim grafikama pa ne znam koliki su potrošači i na kakve muke stavljaju napajanja, ali sudeći po ovoj temi, jedan APS chieftec od 850w nije uspeo (mada mi nije jasno zbog čega, možda feleričan primerak?) da izgura sličnu konfiguraciju.

Pozdrav
 
Pa gledao sam skoro neke power consumption testove, da ne trazim linkove. Sa i7920 i gtx280, hdd-om, 3x1GB OCZ u loadu je trosilo oko 250-300w ako se dobro secam.
A ovo je prilichno kvalitetno napajanje, sa 2x25A na 12v railu, sa 80+ % efikasnosti, sto znaci da ne ide ispod 450w a cak uspeva i preko tih 550w.
Evo sa nekog testa, pazi sta je lik stavio sve na to napajanje da ga testira:
system.jpg


I radilo je bez problema :)

edit: a to sto taj chieftec nije uspeo je ochito jer je neki falichan primerak dobio chovek. Pa to napajanje bi moglo glat da gura 2 kompa..
 
Poslednja izmena:
jel ovo radi bez problema ?


adj da ne otvaram nov topik, sta mislite jel 550w dovoljno za ovu konfig:

Procesor: i7 920
Maticna: p6t SE
RAM: 3x1GB OCZ Intel 1600MHz CL8
Graficka: gts250
HD: ne secam se modela, kupujem novi uskoro, znam da je ATA i da je 320GB
Kuciste: HAF 932 (mislio sam sve ventilatore da ukljucim, ne znam da li je potrebno)
Napajanje: Chieftec APS-550S
 
Naravno,zasto ne bi?Ljudi preteruju sa uzimanjem prejakih napajanja(cak i ja,evo priznajem :D )
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno