Šta je novo?

FSC Pa 3553 drajveri za WinXP

petkods

Čuven
Učlanjen(a)
01.06.2002
Poruke
438
Poena
620
Igrom slucaja dobio sam FSC Pa 3553 laptop. Medjutim, imam problem sa pronalazenjem odgovarajucih drajvera za graficki podsistem za WinXP i primoran sam da koristim Vistu. Naime, FSC uopste nema nikakve drajvere za XP, odnosno oni oficijelno podrzavaju samo Vistu (koja na ovom laptopu radi potpuno skrnavo). Sav hardver radi pod XP-om, osim grafike - pokusao sam instalaciju drajvera za Vistu pod XP-om, i posle reboota dobijem samo crni ekran. Pokusao sam i modovanje postojecih drajvera za Vistu, medjutim posle instalacije i reboota dobijem samo crni ekran. Ne znam da li se racunar sokira, jer ne postoje lampice za aktivnost HDD, Caps lock, Num lock...

Sa druge strane, SuSe radi odlicno i bez ikakvih bagova. Vista, kao sto rekoh, radi jako sporo, i zato bih zamolio za pomoc u vezi instalacije drajvera za XP. Da li je neko uspeo da to nabudzi, kako, i ukoliko je moguce, zamolio bih za odgovarajuce drajvere.

P.S. Konfiguracija je:

Procesor: AMD Turion X2 Dual-core RM-72 (2.1GHz, FSB 1800MHz / HyperTransport 3.0, 1MB L2)
RAM 3GB DDR2 800MHz, hard disk 320GB 5400rpm SATA, SuperMulti DL DVD rezac
Ekran: 15.4 TFT WXGA BrilliantView 1280 x 800 (osvetljenje 200 cd/m2, kontrast 400:1, vreme odziva 16 ms)
Grafika: ATI Mobility Radeon HD 3470 Hybrid X2, (256MB GDDR2 VRAM, do 1920MB sa deljenjem sistemske memorije - HyperMemory tehnologija, ATI Hybrid crossFireX tehnologija, DirectX 10, HDMI interfejs)
Mreza: 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet LAN, 300 Mbps 802.11b/g/n WLAN sa WEP/WPA/WPA2 enkripcijom
Audio: Realtek ALc888 HD audio sa 8-kanalnim S/PDIF digitalnim izlazom, stereo zvucnici (2 x 1.5W), sirokopojasni mikrofon
 
1. skini drajvere sa ati-amd sajta. sigurno mozes naci sve drajvere na odgovarajucim sajtovima proizvodjaca i za ostale komponente
2. taj racunar ima sasvim dovoljno snage da mu radi i vista i win7, pa mi nekako nije jasno kako ti vista radi lose?!
 
1. Ne postoje drajveri za ovu graficku karticu na amd ati sajtu za WinXP. Pogledaj release notes na https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/catalyst_mobility_93.pdf
na toj listi se ne spominje HD3470. Nisam uspeo da nadjem odgovarajuce drajvere na njihovom sajtu. Mozda gledam na pogresnom mestu?
2. Ne znam zasto Vista radi sporo, s obzirom da sam instalirao sve kako treba - najpre Vista amd-ati drajvere za plocu/graficku (to je sve jedan paket...) a zatim sam instalirao i drajvere za druge komponente.
 
Realno vista jes spora, ali otvori neki vista tweaks na googlu, pa gasi redom indexiranje, search, servise viska itd. Mislim ako meni na celeronu na 1.2ghz vista fino radi, mora raditi i tebi.

Apropo xp-a uzmi standardne drajvere za integrisanu plocu. Mislim da ih vise ne odvajaju, tj mobility radeon vise ne prave, sve su to sad radeoni, pitanje samo da li su integrisani ili ne, a zato ih i nema u tom spisku. Nedavno sam instalirao laptop sa ati 4550 i sve je proslo OK (doduse tu sam isntlirao sam drajvere za grafiku ne i za cipset).
 
i ja imam isti model ni ja nisam nasao drajvere za xp pa sam instalirao vistu ultimate sp 2 i radi ekstra pa i tebi preporucujem isto da se ne zezas oko drajvera.Obisao sam sve moguce sajtove i nigde nisam nasao drajvere za xp vec neko budzenje ali ni to nije uspvalo pa ti kako hoces.
 
Nazad
Vrh Dno