Šta je novo?

Akcijske ponude igara (Steam, Amazon, GMG, GamersGate, GOG,...)

Dungeons siege 1 i newervinter 1,obavezno štivo :p

Sacred 1(nema ga za widescren) isto tako Throne of darknes


DSC_0587.jpgDSC_0588.jpg
 
Poslednja izmena:
Je l mora da se ima Prime? I može li to uopšte kod nas i kako? Sećam se prošle godine kad su delili nešto za PUBG, ja pokušao na minut-dva, video da moram da se subscribe na Amazon Prime prvo i odustao.
 
Je l mora da se ima Prime? I može li to uopšte kod nas i kako? Sećam se prošle godine kad su delili nešto za PUBG, ja pokušao na minut-dva, video da moram da se subscribe na Amazon Prime prvo i odustao.
Ima uputstvo na yt kako da uzmes free trial. Ali ja licno mislim da ovo sa twitch drmom nije vredno tolikog cimanja.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Je l mora da se ima Prime? I može li to uopšte kod nas i kako? Sećam se prošle godine kad su delili nešto za PUBG, ja pokušao na minut-dva, video da moram da se subscribe na Amazon Prime prvo i odustao.

Mora, al nije komplikovano nista. Za nas je jeftinije nego za vecinu zemalja, 3e mesecno prvih sest meseci, posle valjda 6e.
U svakom slucaju, prvo dobijes 7 dana free trial, i za to vreme mozes da uzmes igre koje hoces i skines ih (posto su kad se skinu valjda DRM-free, trebalo bi da ostanu bez problema i kad ukines prime), pa otkazes pre naplate.

A nije da ne vredi i platiti tih 2.99 (bar za ovaj mesec, posto ce biti dosta dobrih igara, a tu je i Prime video i jos neke korisne stvarcice...).
Smara sto nisu steam kljucevi, al za te pare se isplati (Pillars na primer imam odavno i na steam-u i na gog-u, al su ekspanzije skupe tamo).
 
Da izometrijske jesu drugačije. Ako želiš isključivno third person RPGs, onda bih dodao:
The Witcher 1,2,3
Elex
Two Worlds 1,2
Mass Effect 1,2,3
Kingdoms of amalur
Deus Ex(dva novija dela)
TES Skyrim i Morrowind
Nove Fallout igre
Alpha Protocol, Bard's Tale i Risen(mada ne može svako da ih svari)

Razocarao si me perice,a mislio sam da si neki zaheban igrac

Planescape Torment
BG1 + BG2
Fallout 2 pre svega (kakvi crni novi delovi)
Arcanum of Steamworks and Magick Obscura


pa onda moze tranziciju na nesto uproscene:

Temple of Elemental Evil
Sanitarium (mada je ovo vise avantura)
Icewind Dale 1 i 2
Neverwinter Nights

A tu su i odlicni: Gothic, Kotor 1 i 2, Jade Empire, Vampire the Masquerade, ES: Oblivion, ME 1....

Pa onda tek na kraju kad sve to "oseti" i proba, moze da predje na nove: DA: Origins, Pillars of Eternity, Divinity OS, Wasteland 2, Tyranny....
 
Poslednja izmena:
@Yojinbo

Sve bi to bilo lepo da odigra, al po mojoj proceni, i koliko sam pročitao njegove postove, čovek nema iskustva sa ovim tipom igara, stoga nije za njega da "grlom u jagode" upada u, za današnje shvatanje, hardcore igre tog žanra. Posle sat vremena u Icewind Dale 1. bez ikakvog iskustva teško da će da mu se svidi žanr. To je moglo tako kad smo bili mladi, neuki, bez obaveza i briga.

Zato prvo nešto što je lakše svarljivo, igrivo, može da se uživa bez da se satima uči gameplay. Pa onda kad se oseti čar može na komplikovanije, zahtevnije i starije.
 
Zato treba da pocne sa Tormentom, da se vise fokusira na pricu i likove manje na same rpg elemente, jer je Planescape Torment laka igra.
 
Ne zaboravite da ko ima Amazon prime (prime video za nas i ostale zemlje trećeg sveta https://www.primevideo.com/), dobija i twitch prime. Amazon je nekih 3 EUR prvih 6 meseci, ima šta da se pogleda. Posle je valjda ~6.
 
Hvala puno svima na predlozima, i ja sam najbliži odluci da krenem sa Planescape Tormentom :)
 
@Yojinbo

Sve bi to bilo lepo da odigra, al po mojoj proceni, i koliko sam pročitao njegove postove, čovek nema iskustva sa ovim tipom igara, stoga nije za njega da "grlom u jagode" upada u, za današnje shvatanje, hardcore igre tog žanra. Posle sat vremena u Icewind Dale 1. bez ikakvog iskustva teško da će da mu se svidi žanr. To je moglo tako kad smo bili mladi, neuki, bez obaveza i briga.

Zato prvo nešto što je lakše svarljivo, igrivo, može da se uživa bez da se satima uči gameplay. Pa onda kad se oseti čar može na komplikovanije, zahtevnije i starije.

Onda suprotnom linijom - neka proba sa novim (moj tip nesto od D:OS, Pillars, Wasteland i Tyranny) pa kada i ako mu se svidi neka krene od pocetka... Listu vec ima. :)

Mada kazem opet, sa starijim naslovima je bolje da pocne i oseti tj vidi progres (ili regres) RPG igara kroz skoro dve decenije...
 
Prva takva igra koju sam igrao je bila Divinity Original Sin kec i odvalio sam se, 100 sati. Posle nisam našao ništa da mi odgovara. Wasteland 2 sam probao, ne sećam se zašto sam prestao, Original Sin 2 mi nije baš legao, nije mi se igralo.
 
FM 2018 za 12,50e sa kodom SuMMMER2GAME.

Ja uzeo kod njih moju kopiju jesenas preko kolege ovde sa foruma koji mi je ustupio svoj promo kod (posto je SI-ev saradnik), tako da je sajt legit.

@sympathy

Instaliraj oba Baldura i udji u "no life mod" ovog leta... Greota da to uz Planescape, Fallout 2 i Arcanum ne odigras. :)

Ja se mentalno spremam za zimu i drljanje Witcher trilogije jedno... :)


Realno za takve "mamute" od RPG-ova treba uci sa motivacijom...
 
Poslednja izmena:
Jel vam zakucao steam klijent? Ulogujem se i uopste nece da otvori pocetnu stranicu od prodavnice. Mogu da se prebacim na biblioteku igara ali pocetna se samo vrti/ucitava dok ne zakuca skroz...
 
To mi se događalo na početku rasprodaje kad je navala klijenata na servere.
 
Gde ima overwatch trenutno najjeftinije?
 
Sutra ep3 free za hitmana. Budite spremni

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
ako ti se ne zuri, sacekaj malo, uskoro ce event pa ce verovatno biti na snizenju
 
Nazad
Vrh Dno