Šta je novo?

Akcijske ponude igara (Steam, Amazon, GMG, GamersGate, GOG,...)

Ne mogu sve da izlistam, ali provereni sajtovi sa kojih sam uzeo dosta igara su Eneba i CDKeys.
Ni jednom nije bilo problema.
 
Meni je CDkeys najbolji, nikad nijedan problem nisam imao. Pritom svake godine preorderujem Fifu tamo i kljuc uvijek stigne par dana prije izlaska igre.
 
Људи, направите разлику између сајтова које препоручујете. Green Man Gaming, Fanatical, Humble Bundle и слични су легалне дигиталне радње за продају. Gamivo, CD Keys, Eneba, G2A и Kinguin су сајтови за препродају кључева купљених (на пример) у некој од легалних дигиталних радњи.
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio bio tu par licenci i sve su dobre.
Jeste windows 10 pro.
Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Win 10 ima da se kupi na eBay-u za 3-4e. Ja sam vec kupio par komada i rade ok :D
 
Људи, направите разлику између сајтова које препоручујете. Green Man Gaming, Fanatical, Humble Bundle и слични су легалне дигиталне радње за продају. Gamivo, CD Keys, Eneba, G2A и Kinguin су сајтови за препродају кључева купљених (на пример) у некој од легалних дигиталних радњи.
+1000, uvek od legalnih prodavnica

https://isthereanydeal.com/ izlistava cene samo sa takvih prodavnica koliko znam.
 
Људи, направите разлику између сајтова које препоручујете. Green Man Gaming, Fanatical, Humble Bundle и слични су легалне дигиталне радње за продају. Gamivo, CD Keys, Eneba, G2A и Kinguin су сајтови за препродају кључева купљених (на пример) у некој од легалних дигиталних радњи.

Mislim da bas cdkeys spada pod radnju iako preprodaju kljuceve. Zasto je bitna razlika? cdkeys ce da stoji iza te prodaje i da resi problem, dok prodavac sa g2a ne mora, a g2a takodje moze i ne mora da resi problem. Dakle, da, treba diferencirati g2a, kinguin od ostalih, ali bas cdkeys je jedan od sajtova za prvi post.
 
Imate odličan sajt gg.deals na kome su uporedne cene iz zvaničnih i ovih nezvaničnih prodavnica tipa cdkeys, g2a, gamivo i druge.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
za 400-500din ne mogu da se zalim, neka budu i samo OEM kljucevi :d
Ma dobro, ja samo kažem jer što dati 1€ više za istu stvar samo jer je prodavac napisao da je Retail, a nije. [emoji16]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Kad zelim da nadjem sto povoljniji kljuc, gledam iskljucivo all keys shop i DLCompare... U sustini se dobiju isti rezultati, al kao ajde... Cisto pro forme otvorim i is there any deal, ali tesko da se tamo nadje ista povoljnije medju sajtovima koje oni "drze"...
 
Za te pare, zar je to uopšte bitno :)
 
U vezi Win ključeva. Kupite OEM ključ i vežite za nalog i matičnu ploču. Ovaj ključ se upotrebljava samo jednom za taj računar i vazan je za matičnu ploču.

Pojašnjenje

OEM (Original Equipment Manufacturer) je softver koji se prodaje uz nov hardver ili još preciznije rečeno, predstavlja jednu od komponenti koje su u njega ugrađene.

Cena softvera nabavljenog na ovaj način obično je značajno niža od cene istog takvog koji se nabavlja samostalno. Upravo zbog značajno niže cene i zbog formulacije da je tako isporučen softver komponenta uređaja, licencom za korišćenje je najčešće definisano da se takav softver sme koristiti samo uz hardver / računar uz koji je isporučen.


Prestankom životnog veka uređaja, odnosno njegovim rashodovanjem, prestaje i važnost licence za korišćenje softvera. Ona se ne može preneti na drugi hardver. Proizvođači softvera svoja prava štite tako što se kod OEM softvera najčešće implementira specifičan način registracije i aktivacije. Praktičan primer za ovo su Microsoft operativni sistemi, gde softver prilikom instalacije na personalni računar napravi popis komponenti i njihovih serijskih brojeva i u kombinaciji sa sopstvenim serijskim brojem (preciznije, aktivacionim ključem) generiše jedinstveni kod koji se koristi u procesu aktivacije. Na ovaj način je omogućena jedinstvena veza između svakog pojedinačnog personalnog računara i svakog pojedinačnog aktivacionog ključa. Ovim je obezbeđeno da se svaki pojedinačni aktivacioni ključ može upotrebiti samo uz jedan i to tačno određeni personalni računar.

Preuzeto https://www.digitconsulting.rs/index.php/portfolio-2/vise-o-licenciranju/sta-je-oem-softver

Dodatno još možete proveriti koja je licenca i da li je i koliko važeća.

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?459029-Tutorijal-Licence-za-Windows-Windows
 
A ako je win licenca vezana za matičnu ploču može li se isti ključ iskoristiti prilikom reinstalacije sistema?

s10e on Tapatalk pro
 
Pitam zato što je uz moj laptop došla licenca za win7 i imam nalepnicu sa serijskim brojem ali kada sam davno pokušao da skinem iso fajl sa microsoft sajta i kucam taj broj dobijem obaveštenje da iso fajl moram da nabavim od samsunga koji je proizvođač laptopa.

s10e on Tapatalk pro
 
Pitam zato što je uz moj laptop došla licenca za win7 i imam nalepnicu sa serijskim brojem ali kada sam davno pokušao da skinem iso fajl sa microsoft sajta i kucam taj broj dobijem obaveštenje da iso fajl moram da nabavim od samsunga koji je proizvođač laptopa.

s10e on Tapatalk pro

Ja ne bih radio tako. Odradio bih upgrade preko Windows 10 Update Assistant a. Posle bih povezao mail i win, skinuo legalni iso 10 i napravio butabilni fleš preko Rufusa.
 
Nazad
Vrh Dno