Šta je novo?

LCD TV LG LH2000/LH3000/LH4000/LF2510 (uključivanje DivX podrške)

xWoLf

Čuven
Učlanjen(a)
08.10.2002
Poruke
2,245
Poena
690
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. ADSL
Po zamisli LG-a samo skuplji modeli sa oznakama 5000/7000 imaju funkcionalni USB port , dok kod nizih modela (lh2000/lh3000/lf2510...) USB postoji, ali je namenjen samo za upgrade firmware-a i servisere/operatore...

po pisanju ljudi sa foruma AVforums, konkretno
hi,
i just registered to share some interesting information with you.
You can activate your usb port to play music, photos and movies (mkv´s with 1080p working!) through the service menu. (LH 3000 - 7000, maybe 2000 too)
You can reach the service menu by pressing "OK" on your remote and "OK" on your TV. Password is "0000".
Once you entered the service menu, go to option 3 and change "divx movie playback via usb" to "HD". Change JPEG to "1".
Use the return key on your remote to leave the service menu.
Now you can use your USB port to play Videos, even 1080p mkv files
Greetings

a za vise informacija, overite linkove
http://www.avforums.com/forums/lg-owners-forum/
http://www.avforums.com/forums/lg-owners-forum/1012225-usb-port-new-lg-lcd-lh-series.html (WOW!! :D )

ispada da se te opcije mogu ukljuciti i kod tih jeftinijih modela, sto navodi na cinjenicu da je maticna ploca u svim modelima te serije lhxxxx ista, i sve koriste isti firmware (tj firmware je oko 20mb i univerzalan je za SVE televizore iz te serije, osim par izuzetaka kod lh7000, procitati pazljivo na gornjem forumu). Po onome sto su ljudi uradili, nakon modifikaciju u servisnom meniju. televizor je u stanju da pusta i MKV fajlove sa 720/1080p h.264 slikom i aac/ac3/mp3 zvukom (DTS ne prolazi, ali to je najmanji problem.. postoji program koji za 20-30minuta prepakuje DTS u ac3 u narodskim mkv izdanjima koje skidamo sa neta)

usteda je poprilicna jer ispada da za 42" LG lh3000 (koji je ustvari isto sto i lf2510, tako bar kazu, DA LI JE ISTINA?) KOJI KOSTA oko ~70.000 dinara, uz modifikaciju/hack u servisnim podesavanjima, ukljucujete USB port i mozete da gledate slike/filmove (u svim poznatim formatima) slusate muziku

ono sto nije podrzano je wmv/wma, DTS ne radi i prevodi/subtitles moraju u svakom slucaju biti u istom folderu gde je i film (pozeljno istog imena)...

za sve ostalo kazu da gruva samo tako.....
za 70.000 dinara dobiti mkv/avi/mp3/aac/ac3/jpg plejer i 42" fullHD televizor.... ja ne znam....

jedino me jos zanima ima li u Srbiji lh3000 model, posto vidim da uglavnom nude lf2510 (koji je, kazu, isto to samo za istocno trziste). lh3000 sam video samo u tehnomaniji da je na stanju... za tih 70.000 (i nesto malo vise) dinara.

ako se upustite u ovu avanturu, obratite paznju na informacije sa gornjih linkova.. kombinacija tastera za ulazak u servisni meni radi samo do firmware-a 3.15 (neophodno da se promene stavke za usb/mkv)... najnoviji firmware je 3.37, ali kazu da u njemu i 3.24 ne radi ta kombinacija tastera (ili su je iskljucili, ili je promenjena.. u svakom slucaju operateri i serviseri imaju poseban daljinac za svoje potrebe, koliko sam procitao, pa im ta kombinacija tastera sa obicnog daljinca nije ni potrebna)... ali nista se ne gubi na funkcionalnosti, ako imate veci firmware od 3.15, uradite downgrade na 3.15 pa promenite servisna podesavanja, zatim upgrejdujete na 3.37. vise necete moci da udjete u servisni meni, ali opcije koje ste promenili OSTAJU, tj. USB/avi/jpg/mp3/mkv RADE I DALJE. ukoliko imate manji firmware od 3.15, promenite podesavanja i predjite na 3.37... firmware 3.15 i 3.37 imam ja i mogu da postavim negde na net, ako ne mozete da nadjete... a linkove za iste sam nasao medju postovima na gornjem forumu ...

javljajte utiske...

DODATAK:
Zaboravih da kazem, USB port postaje operativan, ali to ne znaci da morate da ubodete samo usbflash u njega (i tako je beskoristan za 1080p mkv , jer je protok koji oni vuku cesto veci nego sto fleska moze da isporuci, a i kapacitet je problem). mozete u njega ustekati bilo koji 2.5"/3.5" HDD, bilo kao eksterni, bilo preko HDD usb fioke.
 
Poslednja izmena:
pa pobogu, zar niko nista nema ni da prokomentarise...
ili svi cekate da prvo isprobate hack, pa da nesto kazete...
ili jednostavno, ovde su svi parajlije koji kupuju 100.000+ televizore, pa vas ne zanima 'jadni i bedni' LG (koji to uopste nije, osim ako nisi snob)

zar sam ja za dzabe sve ovo napisao?
 
Pa pazi, fino je to, mislim dobro dodje :) Realno, mnogo je koristan taj usb port, ako moze pustati divx sa sve titlovima. Medjutim, prepakivati svaki film 20-30 minuta da bi mogao da ga chujesh, ma aaajde...

Jedino ako bi preko optical out iz tv-a mogao da se prebaci u risiver?

Kad ce bre pocheti da rade televizore sa rj45 breeee :)
 
rade ih već odavno, ja imam jedan takav :)
 
ja mogu da prokomentarišem da je to super, mada ta kategorija televizora mi je preskupa. oko 40 iljada kad bude takav od 42" fullHD onda je za razmišljanje.
 
nece to skoro, pogotovo fullhd...
mada, ko zna?
 
sto se tiche DTS, to jeste problem, ustvari vise problemchic... jer je odnos formata 50:50 izmedju DTS sa jedne i AC3/AAC sa druge strane, kad je o 1080p rech..

opet kazem postoji program koji su napravili za neki drugi portabl sistem iz istog razloga, koji prekonvertuje DTS u AC3 za 20-ak minuta, i sve ponovo na izlazu snimi u mkv koji je potpuno isti kao original osim sto je zvuk postao AC3... sto se mene tiche, ja mogu da cuvam i takve filmove.. AC3 je za mene isto dosta dobra stvar... briga me za DTS
 
Probao da otkljucam usb na LG LF2500 i radi. Verzija firmwera je 3.12.0 na mom televizoru.
Razmisljam se da uradim update na najnoviji zbog male tromosti televizora prilikom menjanja kanala , pa ne znam hocu li time izgubiti otkljucani usb i da li ce uopste to ubrzati menjanje kanala? Mozda neko zna?
 
nadam se da si citao originalni forum odakle je sve poteklo, jer lf2500 nije naveden mada je izgleda stariji brat modela lf2510 koji je opet isto sto i lh3000 samo za istocnoevropsko trziste (lh3000 je za EU trziste, a lh30 za UK). Po srbiji ima da se nadje i lh3000, mada je lf2510 rasprostranjeniji.. inache kazu da je lh3000 ima malo finiju obradu (mozda i kvalitetniju izradu) od lf25x0...

po onome sto sam tamo citao... a i ti predpostavljam, mozes da predjes na 3.37.0 firmware (changelog/history LG ne objavljuje, ali sigurno su menjali i popravljali stvari). ako si prethodno ukljucio one "dodatne opcije" (hehehehe) ostace ti dostupne i dalje, samo sto neces vise moci da udjes u servisni mod, barem dok neko ne provali koja je nova kombinacija za ulazak u isti ili uhakuje sam firmware..

evo zamolio bih te, da isprobas ovih dana multimedijalne fajlove sa usbflash/eksternog usb harda... a posebno obrati paznju na avi/mkv podrsku... cisto da potvrdis da je sve onako kako su rekli.. ja ovih dana treba da kupim 42" lh3000, samo cekam da ga prodavci nadju/donesu.... valjda ce uspeti jer (ipak) necu da kupim lf2510 ako ne moram.

sto se tiche brzine menjanja kanala, ne znam... to niko nije komentarisao, barem ja nisam video. a LG nema history/changelog, tako da...
Si siguran da negde u opcijama samog televizora nije zakopana opcija za taj tzv. lag? kao npr. u windowsu sto ima u registry kljuc koji odredjuje lag za menije i podmenije (koliko ce da ceka dok drzis misa na istom, pre nego sto promeni/ponudi podmeni??)..

inache, sad sam procitao.. kazu da je firmware za LG, nista drugo do linux sa 2.6.x kernelom, sa napisanim programima koji obezbedjuju korisnicki interfejs i pristup hardweru na maticnoj ploci? zanimljivo.
 
Poslednja izmena:
Pustao sam divx serije vec, u firmweru imas da ukljucis i opciju za mp3,jpeg podrsku , ukljucio ali nisam probao. Moj je 32 incha , full hd je tako da preko hdmi pustam vec filmove , al eto ovo sam uradio ono sto da ne :D
 
to za mp3 jpg moras da ukljucis uz onaj divx HD, jer u suprotnom kazu, neces moci da vidis fajlove na USB storage uredjaju koji ubodes.. nesto kao u fazonu, ako ne ukljucis mp3/jpg, ne radi file manager.. mada opet..

isprobaj true non-DTS 1080p mkv filmove sa nekog eksternog harda... to bi bio najbrutalniji test


sto se tice gledanja preko HDMI a sa kompjutera... kako si povezao stvari?
ja imam ATI 4870.. pa se mislim da za to iskoristim (ako uopste i bude potrebe, posle ovoga) drugi DVI out sa kartice (preko HDMI konvertora). radi li sve OK, da li je dobra slika, da li se kroz HDMI prenosi i zvuk.. posto ATI ima onaj dodatni audio driver koji se instalira upravo da bi zvuk progurao kroz HDMI.
 
sto se tice gledanja preko HDMI a sa kompjutera... kako si povezao stvari?
ja imam ATI 4870.. pa se mislim da za to iskoristim (ako uopste i bude potrebe, posle ovoga) drugi DVI out sa kartice (preko HDMI konvertora). radi li sve OK, da li je dobra slika, da li se kroz HDMI prenosi i zvuk.. posto ATI ima onaj dodatni audio driver koji se instalira upravo da bi zvuk progurao kroz HDMI.

E upravo isto , imam 4870 , dvi to hdmi converter , hdmi kablic , i zeza me zvuk, mozda bas zbog tog ati-evog drivera , to nisam razmisljao. Posto sam povezao izlaz line out sa obicnim kablom pored hdmi za zvuk. Slika je fenomenalna, upravo skidam blue ray film od 50gb , kad psutim to javljam rezultate. A za sad cu da se igram sa zvukom preko hdmi-a. Javljam i to ako namestim.
 
hmmm probaj da ne transferujes zvuk posebno
ja mislim da zvuk preko hdmi stize u televizor u paketu sa slikom, jer to ati driveri napakuju sve u lokalu (ili bi tako trebalo??)

a sto se tice 1080p filma, ne znam bas da li ce svariti tako veliki bitrate, ali ako i to pusti bez seckanja sam televizor, onda je polozio sve testove.. ja sam mislio da pustas ove narodske mkv/1080p od 8-12gb sa ac3 ili dts zvukom....

oni su najrasprostranjeniji... :)

edit: mali citat
HDMI (High-Definition Multimedia Interface) is the first and only industry-supported, uncompressed, all-digital audio/video interface. By delivering crystal-clear, all-digital audio and video via a single cable, HDMI dramatically simplifies cabling and helps provide consumers with the highest-quality home theater experience. HDMI provides an interface between any audio/video source, such as a set-top box, DVD player, or A/V receiver and an audio and/or video monitor, such as a digital television (DTV), over a single cable.
sto znaci, ako je sve u redu, zvuk i slika putuju zajedno, a ne odvojeno.
 
Poslednja izmena:
Isprobano preko ATI HDMI i radi sve ekstra ! Samo promenis u windows sounds u control panelu na ati HD audio output da bude default. odlican je i zvuk.

Za prave blueray filmove , i taj test , morace da se saceka jos 15 sati kad ce 50gb film biti skinut. Do tada ne znam nista :D, a ti od 8-12 gb rade vec ekstra, tako da eto, za sada sam zadovoljan televizorom.

p.s. dodatak za upustvo o hdmi za sound preko ati kartica
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1029603#EnablingHDMIAudio
 
Poslednja izmena:
pa to..
znaci isprobao si vec 1080p mkv preko uhakovanog usb?
i gruvaju samo tako?

nista...mozes u medjuvremenu da ga "dignes" na 3.37 firmware.. pa dodji da kazes ima li boljitka/razlika/bilo chega?
:)
proceduru imas opisanu na onom sajtu. svodi se da u se firmware od ~20mb stavi u folder sa tacno odredjenim imenom, otpakovan, verovatno na praznoj usb flash kartici. Valjda onda ugasis i upalis televizor i on sam izbaci dijalog na ekranu za update.
 
pa to..
znaci isprobao si vec 1080p mkv preko uhakovanog usb?
i gruvaju samo tako?

Ne ne , preko hdmi-a rade ekstra , a preko usb-a ne mogu da probam jel mi treba usb hdd , posto na flash ne moze da stane fajl od 8gb , jer koristi FAT 32 koji ne podrzava tolike fajlove, valjda moze max 4gb. Ako nabavim neki eksterni hdd , probacu da pustim.
 
Moram priznati da mi se svidja ovo sto citam ovde. Da li je neko imao priliku da uporedi LG sa Samsung modelima (LCD)...kvalitet slike,opcije,kakvi su za igre...
Pokusavam da pronadjem neko direktno poredjenje,ali ne uspevam.
Inace modeli koji su mi zanimljivi su LG LF2510,LH3000,LH4000,(LH5000 mada mislim da je preskup),i od Samsunga A656(686) i B650(651)...dijagonale 40" pa na gore... Kontam da LG daje slicne opcije i kvalitet samo po mnogo nizoj ceni,samo mi nije jasno zasto skoro svi pricaju kako ne valja,a kad trebaju da obrazloze zasto nema nikakvog odgovora...
 
ako se ne varam lh4000 ima bolji ekran/panel .. valjda ima bolji kontrast i brzi odziv (2/3ms)..
a lh5000 ima sve kao i lh4000 ali ima oficijelnu podrsku za mp3/jpg/divx/mkv (nije potrebno cackati servisni mod)

po tome ispada kad hakujes lh4000, postane isti k'o lh5000 (imaju isti ekran)
a kad hakujes lh3000 postane skoro k'o lh5000, ali ima malo losiji ekran (malo slabiji kontrast i 5ms)..
doduse lh5000 ima i 100hz (mozda i 200hz) ali mnogi kazu da to donosi vise stete nego koristi.

za lh7000 ne znam jer je preskup, ja sam se razmisljao o lh5000 dok nisam saznao za onaj usb hack.... sada zelim lh3000, a uzeo bih lh4000 zbog boljeg ekrana, ali nemam lovu (jedva sam skupio i za lh3000)
 
Da LH5000 ima 200Hz sto izgleda bas i nisu srecno resenje,zato i kazem da je preskup,ali sa ovim hack-om LH4000 izgleda kao sasvim odlicna kupovina (mada ne znam da li ih trenutno ima kod nas)...zato me i zanima kako stoje u odnosu sa ovim Samsung modelima. Sticem utisak da su u istom rangu samo da je cena znatno na strani LG-a. I obicno je bilo da za Samsung platis i ime...
 
pa sad... ne znam koliko je odlicno dati 85.000 za 42" televizor... koliko je taj lh4000
i to samo za malo bolji kontrast, sto uglavnom neces ni primetiti nigde osim na papiru.. i razliku izmedju 2(3)ms naspram 5ms, sto ces isto primetiti samo na papiru...
logika je prosta, PAL sistem ima 50fps odnosno 2x25 poluslike ako je interlace... opet ja mislim da svi ovi televizoru mogu da ispucaju i ispucavaju 50 progresivnih slika, a rade interni deinterlace.. ako je 1 sekunda 1000ms, 1000/50 je 20ms.. znaci svaka slika stoji na ekranu otprilike 20ms odnosno 16,nesto ako je 60fps.... zar je bitno da li se pikseli menjaju brzinom od 3ms ili od 5ms kad imaju isto stanje po 16/20ms (govorim o ne100hz i ne200hz ekranima)???

70.000 za lh3000 je isto mnooggoooo. ali mnogo bolje nego 85.000.. za razliku od 15.000 kupicu nesto drugo ili cu ih jednostavno ustedeti... da ne govorim da dobijas 'gratis' mp3/jpg/avi/mkv/itd.... player integrisan u televizor, a pogotovo da ne pominjem da televizor sa oficijelnom podrskom za sve to (lh5000) kosta preko 100.000 dinara

p.s.
nisam pratio kod samsunga, ali cisto sumnjam da njihovi modeli imaju integrisan multimedijalni player, bilo ukljucen oficijelno/bilo na gornju foru (opisanu ovde)
 
Poslednja izmena:
Imas Samsung B530 za 77K, sto je po meni trenutno best buy, pogotovo ako ga kacis na PC za surf/gaming.
LG, mislim da je bio LH3000 sam video u radnji i nisam impresioniran, B530 ima uocljivo veci ugao gledanja i tamniju crnu.
 
Poslednja izmena:
Iron, kakva je situacija sa titlovima? Jel prikazuje naša slova?

Na AV forumu jedan Slovenac reče:

Per MKV "standard" (see SRT Subtitles | Matroska ), subtitles are UTF-8 encoded inside MKV.
The problem is, LG TV doesn't recognize such subtitle -it only recognize ANSI encoded (windows default) srt subtitle.
Result: if you have MKV with embedded srt subtitles, LG TV doesn't show them -separate (ANSI encoded) srt file (having same name as MKV) must be present. In short: LG TV treats MKV files the same way as AVI files .

As said, MKV file (media container) is very well specified for quite some time. Among other things, it can contain multiple (language) subtitle tracks -which LG TV can't handle. On the other side, LG says MKV is supported...

Za uključivanje DivX podrške (uputstvo sa fotkama): http://gallery.wcw.dk/#42.10

Za downgrade firmware-a
Here's how to downgrade.
First make sure the firmware you wish to downgrade to is on a stick and inserted in the USB port on your TV.

Then on your Remote:
Press MENU
Highlight OPTION but do not press OK. Instead press the FAV button 7 times until you see the TV Software Update Expert page.

You will see a page describing your current firmware and what is on your stick. Just press OK and away it goes.
 
Contrast za nase uslove , sve preko 15k je ekstra, ako gledas filmove sa racunara i imas pristup blue ray filmovima , sve preko 40k je ekstra. Tako da contrast koji dobijes tu , ne opravdava toliku razliku u ceni, a mislim da pored hdmi i da ne otkljucas usb , ne isplati se ni zbog toga dati dodatnih 15k jer moras da uzmes i eksterni hdd velikog kapaciteta da bi taj usb iskoristio , pa opet tesko da ce perfektno ici preko usb-a full blue ray film.
A sto se tice samsung vs lg , mnogi kazu , a ja se slazem to je samo pitanje sta zelis , tehnologije su skoro identicne , pitanje je samo ono hocu samsung ili hocu lg.
Po meni LG je best buy , pogotvu ako nadjes neki tv na akciji. Ja sam kupio LF2500 samo zbog toga i osim tromosti , cekas 1 sek da promeni kanal (manje sigurno al aj nek bude 1 sec) nisam primetio ni jednu manu,a verujem da se to ispravlja updatom softwera jer je kod mene 3.12 ,a taj je poprilicno star. Plus dobio sam USB za free :D

Odgovor za PJ : Video sam da u softveru ima podesavanje za CYRILIC , tako da mislim da podrzava nasa slova.
 
Poslednja izmena:
pa dobro.. ja i inache retko srecem unicode subtitlove
inache je praksa da titlovi butu utf8 sa nasim slovima...
a subtitlovu ugradjeni u mkv su uglavnom sa ne balkanske jezike
tako da obrni okreni moras imati srpski titl u istom folderu gde ti je film
a posto je 99% non-unicode...

ja ne vidim da je i bitno.. mada opet to je sve u firmware-u.... mozda jednog dana i poprave... samo da ne ugase one servisne hakove... nece valjati (morace neko onda da hakuje sam firmware). to sto su vec iskljucili ulazak u servisni mod uz pomoc obicnog daljinca me plasi pomalo. oni ce sigurno raditi na tome da to poprave, jer im je bitno zbog prodaje lh5000/lh7000 modela za koje su i namenili multimedijalnu podrsku
 
Upravo testirano , rade cyrilicni titlovi ! Ovo je naravno za avi fajlove , mroacu da nadjem neki mkv pa da probam da pustim , za sada nemam to. :(
 
Poslednja izmena:
a rade li latinicni titlovi sa nasim slovima? :)

inache.. ako je firmware ustvari custom linux (a jeste) ne vidim zasto bi mu bio problem da preko USB sa eksternog hard diska pusta 1080p sa velikim bitrateom.. usb2 podrzava valjda i do 25mb/s a to je 200megabita/s sto je 4x vise od najzahtevnijih 1080p BR naslova...
koliko sam ja razumeo za dekodiranje se koristi dedicated mpeg1/2/4/avc DSP koji je ugradjen na maticnoj ploci svih ovih modela (sreca nasa sto je tako, valjda im je jeftinije da koristi istu plocu/hardwer/firmware nego da prave za svaki model televizora posebno. Ne znam koji je chip u pitanju, ali oni standardno su napravljeni da otpakuju i zahtevnije fajlove....

e sad, teorija je jedno, a praksa drugo... videcemo u nasem sluchaju sta je posredi.

gledao sam nesto... eksterni 2.5 hard najeftiniji je neki transcend od 160gb za 50e... nije lose da sse stavi 15-20 1080p filmova za nedelju dve da se gleda... :) a nije ni skupo. mada, ima i polovnih eksternih diskova..
 
Poslednja izmena:
Rade i latinicni sa nasim slovima, al opet , to je sve na avi fajlu sa .srt .sub fajlovima sa strane, mkv jos nisam pustao.
 
Moram priznati da mi se svidja ovo sto citam ovde. Da li je neko imao priliku da uporedi LG sa Samsung modelima (LCD)...kvalitet slike,opcije,kakvi su za igre...
Pokusavam da pronadjem neko direktno poredjenje,ali ne uspevam.
Inace modeli koji su mi zanimljivi su LG LF2510,LH3000,LH4000,(LH5000 mada mislim da je preskup),i od Samsunga A656(686) i B650(651)...dijagonale 40" pa na gore... Kontam da LG daje slicne opcije i kvalitet samo po mnogo nizoj ceni,samo mi nije jasno zasto skoro svi pricaju kako ne valja,a kad trebaju da obrazloze zasto nema nikakvog odgovora...

Kako ne obrazloze, uvek kad se pomene LG se zna i zasto ga treba izbegavati.

-Veoma losa dubina crnih u odnosu na konkurenciju i kod plasme i kod lcd-a, i u tamnim scenama crna ima plavkasto-siv izgled.
-Vecina modela ima problem sa 24p judderom
-Veoma los ugao gledanja
-Zvuk je dosta los.

Konkretno LG vs samsung nema nijednu stavku u kojoj je bolji LG, dubina crne,tacnost boja, image processing, ugao gledanja...
 
-Veoma losa dubina crnih u odnosu na konkurenciju i kod plasme i kod lcd-a, i u tamnim scenama crna ima plavkasto-siv izgled.
-Vecina modela ima problem sa 24p judderom
-Veoma los ugao gledanja
-Zvuk je dosta los.

To si procitao na nekom forumu, ili si se licno uverio? zezam se malo...
licno mislim da je ova odstupanja akademska i uocljiva samo kod onih sto 'traze dlaku u jajetu' i 'nose cebe kad idu u kupovinu, da bi u mraku zagledali svaku tacku na ekranu'

dubina crne se moze namestiti i naknadnim podesavanjima za kontrast/brightness/gama.....

24p... oh, jako bitna stvar bez koje se ne moze ziveti... to je softwerski problem, za to sluzi firmware

los ugao gledanja?? 178/178 lose? hoces da kazes da lazu? ili ti gledas TV iz WC-a onako sa strane pa primecujes (minimalna) odstupanja..

zvuk dosta los??? neka ti kazu ljudi koji su kupili LG, koliko je zvuk los?
uostalom koga briga za zvuk, ako mislis na zvucnike, i tako cu prikljuciti televizor na eksternu 5+1 liniju.

izvinite na ovome, nisam izdrzao

p.s.
zaboravih ono glavno... ovi LG svi odreda imaju integrisani multimedijalni player!
 
Poslednja izmena:
Ja sam odgledao sve izložene primerke LG-ova koji su dostupni kod nas, dok sam prethodnih dana kupovao TV (najviše ih ima u CT-u u Ušću) i nisam bio zadovoljan slikom u odnosu na ovo što sam kupio.
 
Nazad
Vrh Dno