Šta je novo?

DELL STUDIO 1535

jon_doe

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
31.03.2009
Poruke
119
Poena
169
uzeo sam sestir dotici laptop...
c2d 2ghz i ostalo intel integrusa totalno nebitno sve....
dok nisam video posle evo 4 meseca ! da ima ulazi za SIM karticu ispod baterije istno izrezan! i usla je sim kartica lagano !!!
sad tu mi je XP instaliran sa nekim home made drajverima ali rade extra posto na dell site nema za xp samo vista support?
da li je jos neko to primetio ? dal to radi? *btw ima unutra konektore znaci nije prazna rupa?
 
evo slike da dodam

evo i slika
 

Prilozi

  • Resize of P1010010.jpg
    Resize of P1010010.jpg
    92.3 KB · Pregleda: 108
  • Resize of P1010013.JPG
    Resize of P1010013.JPG
    188.4 KB · Pregleda: 91
  • Resize of P1010014.jpg
    Resize of P1010014.jpg
    108.7 KB · Pregleda: 90
  • Resize of P1010015.jpg
    Resize of P1010015.jpg
    86.2 KB · Pregleda: 79
  • Resize of P1010016.jpg
    Resize of P1010016.jpg
    98.9 KB · Pregleda: 86
Da, mozes koristiti neki 3G/GPRS/koji vec internet. Mozda cak mogu i razgovori da se vode, ali za to nisam siguran.
 
.....

da covek , ali ja stavim karticu i nista se ne desava !? neznam sta da radim da bi proradilo
 
uzeo sam sestir dotici laptop...
c2d 2ghz i ostalo intel integrusa totalno nebitno sve....
dok nisam video posle evo 4 meseca ! da ima ulazi za SIM karticu ispod baterije istno izrezan! i usla je sim kartica lagano !!!
sad tu mi je XP instaliran sa nekim home made drajverima ali rade extra posto na dell site nema za xp samo vista support?
da li je jos neko to primetio ? dal to radi? *btw ima unutra konektore znaci nije prazna rupa?

Zanimljivo, imao sam Dell Inspiron 1505 i sve drivere sam skinuo za XP sa nihovog support site-a. Ali ako ti kazes da ima samo za Vistu, ok!
Probaj da skines neke drivere from 3rd party za card reader, uostalom sta prijavljuje device manager?
 
........

nema 100% za Xp za DELL STUDIO ima za INSPIRIONE ali za STUDIO nema, uz lap sam cak samo za Vistu i dobio drajvere! Nisam ni otvorio DVD u kutiji je negde...
U device menager-u nemam nista sto bi licilo na ovo, samo card-reader najnormalniji
nista verzano za mobilni ili sim karticu... probao sam na zivo dok radi lap da gurnem sim karticu nista se ne desava? nema ni zvuka da pronalazi bilo sta novo???
a ovo su opcije u biosu. Pise da je upaljen ! ali na jednom od prozora pise da nema NONE stoji pored njega... Videce te na slikama
 

Prilozi

  • Resize of P1010022.JPG
    Resize of P1010022.JPG
    149.9 KB · Pregleda: 64
  • Resize of P1010023.JPG
    Resize of P1010023.JPG
    150.9 KB · Pregleda: 62
  • Resize of P1010024.JPG
    Resize of P1010024.JPG
    142.4 KB · Pregleda: 53
  • Resize of P1010025.JPG
    Resize of P1010025.JPG
    141.4 KB · Pregleda: 52
....

mislim da definitivno nema, nego je to ulaz sa sim karticu koji vodi do slota slobodnog na ploci gde se zabode 3G modem. Moja teorija :smoke:
 
E a blagi offtopic:

Dali ti radi Wireless? To jest onaj switch, suprotno od dugmeta za paljenje laptopa. Ja doduse imam Vistu instaliranu i u device menageru su svi sem jednog drajvera instalirani. A wireless nikako da provalim kako da ga pokrenem. Ni sam DM ne mozhe da nadje drivere za taj jedan "unknown device" a pretpostavljam da je to WiFi.
 
mislim da definitivno nema, nego je to ulaz sa sim karticu koji vodi do slota slobodnog na ploci gde se zabode 3G modem. Moja teorija :smoke:

Tacna ti je ta teorija. Treba da se ubode kartica i to onda sluzi kao interna varijanta ovih Telenor/Telekom 3G modema. Pre 2-3 meseca je moglo da se nadje na e-bay za > $50.

@Expressionism: Wireless radi normalno. Switch jeste za WiFi (i Bluetooth, zavisi kako se podesi), a belo dugme je WiFi catcher koji kad je racunar ukljucen dize aplikaciju koja pokazuje dostupne mreze, a kad je iskljucen i switch ukljucen onda kada se pritisne svetlosnim signalima signalizira (ne)postojanje WiFi mreza. Ovo sa WiFi catcherom radi samo kad su instalirani driveri i Dell QuickSet i kad je sve podeseno. Evo u attachmentu kako to izgleda.
 

Prilozi

  • WiFi catcher.png
    WiFi catcher.png
    29.3 KB · Pregleda: 75
Hvala DoDo. Kolko se secam taj Dell quickset uopste nisam instalirao. Ako ti nije prob, na pm da mi poshaljesh linkove za drivere (vista 32) za wifi/bluetooth jer vishe iskreno ne znam sta jesam a sta nisam stavio od drajvera :D
 
Evo jedne interesantne za vlasnike Srudio 153x serije (3 post, 10. strana): http://en.community.dell.com/forums/p/19125998/19494905.aspx#

Ovo vam treba ako imate problema sa touch sensitive "dugmicima". Kod nekih se to manifestuje tako sto po dizanju iz sleepa ceo touch panel ne reaguje, a kod nekih se zaglave Volume Up/Down/Mute ili Eject. Kod mne je sve lepo proslo posto sam DETALJNO pratio uputstvo i posle updatea vise nema problema, samo su mi volume dugmici znacajno manje osetljivi. Inace, moj problem je bio sto je dugme Eject svetlelo i nije reagovalo po par minuta posle svakog cold boota.
 
Pitanje za sve koji poseduju ovaj laptop:

Uglavnom su svi uzeli sa 2GB Rama. J a zhelim da upgrade-ujem sa josh 2GB sto je max ali me zanima dali je ova memorija koje se nalazi unutra 2X1GB ili 1X2GB. Otvorio bih da pogledam ali ne znam dal ce to da utiche na garanciju?
 
Ako ga samo otvoriš, ne bi trebalo da utiče na garanciju. Jedino ako imaš stiker preko nekog šrafa, koji treba da probušiš. Dakle, ako možeš bezbedno da otvoriš notebook, bez da pocepaš ili probušiš nešto, onda je bezbedno. Isto gledaj da ne ogrebeš šraf ili plastiku, za svaki slučaj...
 
Pitanje za sve koji poseduju ovaj laptop:

Uglavnom su svi uzeli sa 2GB Rama. J a zhelim da upgrade-ujem sa josh 2GB sto je max ali me zanima dali je ova memorija koje se nalazi unutra 2X1GB ili 1X2GB. Otvorio bih da pogledam ali ne znam dal ce to da utiche na garanciju?

Ne treba da ga otvaraš da bi to video.
Skini ovaj program: http://www.filehippo.com/download_cpuz/ (recimo) i pogledaj koliko modula imaš u laptopu.
 

Prilozi

  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    40.2 KB · Pregleda: 46
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno