Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

@Nabukodonosor
Gde si nasao DesktopSMS. Nema ga na marketu.
 
Jel uspeo neko da podesi DesktopSMS aplikaciju za slanje sms poruka sa racunara? Ili bilo koju drugu aplikaciju koja bi ovo radila preko USB kabla.

@Nabukodonosor
Gde si nasao DesktopSMS. Nema ga na marketu.

mozes ga ovde skinuti

Kod:
http://sites.google.com/site/desktopsmsforandroid/en

a ako ti je telefon rootovan imas i odlican DroidExplorer na XDA forumu da skinesh gde isto ima ta aplikacija vec u njemu

Kod:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=558108&highlight=DesktopSMS
 
Poslednja izmena:
Skinuo sam. Hvala.
Preko kabla mi ne radi (Windows 7 pa imam gomilu muka oko podesavanja drajvera za synhronizaciju (na drugom compu XP i radi extra)), ali zato sljaka preko WiFi.

Imam Droid ali mi nije palo napamet da pogledam.
Hvala.


Nego, DesktopSMS mi dozvoljava da posaljem poruku samo brojevima iz imenika :(


ps. koji su kvalitetni Andorid forumi? Da procitam nesto pametno :) (posecujem ovde, mobilnisvet i xda).
pps. moze neki narodski link za download na PP.
 
Poslednja izmena:
jel postoji neki program koji bi mi omogucio da sakrijem foldere i sl,znaci ne da ih zakljucam,pa da traze sifru za pristup,vec da ih jednostavno nema,a kad mi zatrebaju da ih aktiviram...slicno kao na kompu
 
Ako je bitno samo da se ne vide slike u photo aplikaciji mozes ovako:

The Android Pictures app does not display images stored in folders titled with a dot in the beginning. Open Astro and create a folder named “.insertnamehere,” and then mount your phone or mini-SD card on a computer. Transfer private files into the new folder and they will no longer appear in the photo browser. Browsing through Astro or a similar file manager will become the only method of viewing those photos on an Android phone.
 
Radi, samo što moraš da restartuješ telefon da se ne bi videlo u galeriji.
 
Poslednja izmena:
Željeni zvuk za poruke i alarme

Ne znam da li je neko napisao do sad, ali evo fore kako staviti bilo koji zvuk za SMS-ove i alarme:

Za poruke:

kreirati foldere:
SDCARD/media/audio/notifications

i unutar foldera notifications staviti željeni zvuk,

za alarme isto samo

SDCARD/media/audio/alarms
 
Ne znam da li je neko napisao do sad, ali evo fore kako staviti bilo koji zvuk za SMS-ove i alarme:

Za poruke:

kreirati foldere:
SDCARD/media/audio/notifications

i unutar foldera notifications staviti željeni zvuk,

za alarme isto samo

SDCARD/media/audio/alarms

...a za melodije folder ringtones
 
Pozdrav ljudi
Mene interesuje sledece:
Na fax-u kad zelim da se konektujem na net potrebno je podesiti proxy, e sad imam HTC Tattoo pa gde bi mogao to da podesim, ili koji Browser da instalim (ili sta vec) da bi to mogao da podesim
Hvala
 
Da li ima neka aplikacija koja sinhronizuje tel sa Exchange-om?
 
Poslednja izmena:
koji imas aparat?
 
HTCov

Meni nije radio sa Tattoo-om 2.0.8 sa sajta, ali je radio 2.0.6 kojeg sam dobio uz telefon. Probao sam, sve je radilo, cak sam i probao instalacije programa sa kompa na tattoo, no, posto mi je sve na google-u, vise ne koristim sync sa kompa.
pozdrav
 
tattoo. ovaj activesync koji ima na njemu je htc-ov program ili se varam?

ili treba neki sa marketa da skinem?

Moze taj po defaultu, taj ja koristim a isto je EX2007.

Pa krastavac, pazi ima par opcija i sve su veoma ocigledne sta treba da uneses.

U server polje unosis svoj OWA server (pretpostavljam da ti je on frontend).
U domain, naravno domain pod kojim ti sve to radi (tipa exchnage)
User: to pretpostavljam da znash koji ti je

I na kraju proveri da li ti treba SSL (uglavnom ide preko njega...)

Eto to je onako genericko koliko sam mogao, ako zapne vici.
 
Meni nije radio sa Tattoo-om 2.0.8 sa sajta, ali je radio 2.0.6 kojeg sam dobio uz telefon. Probao sam, sve je radilo, cak sam i probao instalacije programa sa kompa na tattoo, no, posto mi je sve na google-u, vise ne koristim sync sa kompa.
pozdrav
Mislim da govore o Exchange sync-u, a ne HTC sync-u ;)
 
Elem, sada sam provalio da ActiveSync radi samo preko GPRS konekcije (3G, HSDPA i sl), kada se koristi WiFi izbacuje Connection Socket error. KOje njesra ... ako ima neko hint neka prica ....
 
tattoo. ovaj activesync koji ima na njemu je htc-ov program ili se varam?

ili treba neki sa marketa da skinem?

ne, htc-ov radi sasvim dobar posao (hero kod mene). Kao sto SeRPeNT kaze imas tih par opcija koje moras da uneses da bi proradilo i koje su vezane za tvoj exchange acc.
Kod mene mora da radi prego gprs(hsdpa,umts) tako da nisam ni pokusavao preko wifi posto znam da nece raditi
 
ne, htc-ov radi sasvim dobar posao (hero kod mene). Kao sto SeRPeNT kaze imas tih par opcija koje moras da uneses da bi proradilo i koje su vezane za tvoj exchange acc.
Kod mene mora da radi prego gprs(hsdpa,umts) tako da nisam ni pokusavao preko wifi posto znam da nece raditi

Sto mora tj kako znas da nece raditi?
 
pa....pristupam preko intraneta pa ide poseban apn.
 
Elem, sada sam provalio da ActiveSync radi samo preko GPRS konekcije (3G, HSDPA i sl), kada se koristi WiFi izbacuje Connection Socket error. KOje njesra ... ako ima neko hint neka prica ....

Greska, radi, samo kod mene nesto zeza, ili je nesto do SBB modema ili je do AppleAirport-a ... probao sam na drugim WiFi i sync radi savrseno...
 
Ako imaš ruter, možda je problem do portova. Vidi koje portove koristi ta konekcija, pa ih propusti za IP adresu koju uzima telefon.
 
Nazad
Vrh Dno