Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Evo malo overclocka za androida :)

http://www.pokedev.com/setcpu/

Telefon mora biti rutovan.Inace aplikacija omogucava da CPU uvek radi na maximalnih 528MHz (Qualcomm MSM7201A) posto inace po defaultu ima dva rezima, 384mhz i 528mhz. Na 528mhz radi kad se pokrene neka zahtevna aplikacija dok inace vecinu vremena radi na 384mhz. Da li je neko mozda probao? Trebalo bi dosta da se popravi odziv telefona, otvaranje prozora, scroll i slicno.

Koliko sam ja razumeo, nikad ne radi na svih 528 MhZ, već na maksimalno 384, a minimum 245. Tim pre mi je i korisniji ovaj SetCPU, bar da vidim kako radi na 528, samo što imam Tattoo, pa sve otpada, bar za sad.

"Information on Overclocking

By default, the HTC Dream and Magic run at either 245 MHz or 384 MHz. On Android 1.5, frequency scaling is implemented, allowing for a "maximum" frequency of 384 MHz and a "minimum" frequency of 245 MHz. Even though by default Android supports only these two speeds, the phones' processor, the Qualcomm MSM7201A, is actually designed for running at up to 528 MHz. This means that, under normal conditions, the phone is running at only about 73% of its full potential. By increasing the speed to 528 MHz, the phone's performance increases dramatically. Additonally, by decreasing the speed, the phone's battery will last longer. On the Motorola Droid, the battery life can be prolonged by limiting the phone's CPU during sleep or while active. Overclocking the Droid for more performance (above 550MHz) isn't currently possible, but this may change in the future with custom kernels. "
 
Ja sam ga probao i mnogo cesto telefon zakuje i samo pomaze vadjenje baterije. Pa sam ga obrisao.
 
Sta znaci rutovan telefon?
 
Sta znaci rutovan telefon?
Android je u stvari jedan UNIX sistem. tako ti se glavni baja user (Administrator na windowsu) zove "root". on moze sve... ako root-ujes telefon imas pristup svemu...

Samo sto mislim da rutovanje nije dostupno na Tattoo-u, barem nije moglo pre nekih mesec dana valjda...


imam ja jedno pitanje... zna li neko da li ce Android 2.0 moci da ide i na ove stare telefone? Ja sam zadovoljan Tattoo-om, i ne bi bas opet da dajem silne pare za novi telefon. Postoji li neka limitacija sto se tice ovoga ili ce moci da bude apgrejdovan?
 
Android je u stvari jedan UNIX sistem. tako ti se glavni baja user (Administrator na windowsu) zove "root". on moze sve... ako root-ujes telefon imas pristup svemu...

Samo sto mislim da rutovanje nije dostupno na Tattoo-u, barem nije moglo pre nekih mesec dana valjda...


imam ja jedno pitanje... zna li neko da li ce Android 2.0 moci da ide i na ove stare telefone? Ja sam zadovoljan Tattoo-om, i ne bi bas opet da dajem silne pare za novi telefon. Postoji li neka limitacija sto se tice ovoga ili ce moci da bude apgrejdovan?

http://androidforums.com/htc-tattoo/27573-android-2-1-confirmed-tattoo-ish.html
 
Koliko sam ja razumeo, nikad ne radi na svih 528 MhZ, već na maksimalno 384, a minimum 245. Tim pre mi je i korisniji ovaj SetCPU, bar da vidim kako radi na 528, samo što imam Tattoo, pa sve otpada, bar za sad.

"Information on Overclocking

By default, the HTC Dream and Magic run at either 245 MHz or 384 MHz. On Android 1.5, frequency scaling is implemented, allowing for a "maximum" frequency of 384 MHz and a "minimum" frequency of 245 MHz. Even though by default Android supports only these two speeds, the phones' processor, the Qualcomm MSM7201A, is actually designed for running at up to 528 MHz. This means that, under normal conditions, the phone is running at only about 73% of its full potential. By increasing the speed to 528 MHz, the phone's performance increases dramatically. Additonally, by decreasing the speed, the phone's battery will last longer. On the Motorola Droid, the battery life can be prolonged by limiting the phone's CPU during sleep or while active. Overclocking the Droid for more performance (above 550MHz) isn't currently possible, but this may change in the future with custom kernels. "


Kad instaliras aplikaciju i postavis widget imaces ikonicu na kojoj ti pise trenutna brzina CPU-a. Kod mene na Magicu u idle i za vecinu aplikacija je 384mhz ali za neke aplikacije klok se podigne na 528mhz. Na 245mhz se nikad nije spustio.
 
Malo glupo pitanje,ali kad pustim muziku u default plejeru na tattoo-u ne znam kako da je utisam,ustvari nisam siguran ni da li to moze direktno iz tog plejera.Isto i kada pustim video,znaci neki sistem kojim cu stisavati i pojacavati pesmu odn.video.Tipkao sam sve,trazio i nemam pojma.Pomoc?
 
Dugmići sa strane ;) ?
 
Poslednja izmena:
Dva pitanja: koliko vam traje baterija na Tattoo i kako da forwardujem prokleti sms?
 
Baterija - malo :) (1-2 dana)
SMS - dug pritisak na poruku -> Forward
 
Jel postoji mogucnost da se kupi neka "jaca" baterija?Sada je HTC Tattoo 1100mAh.Nervira me,imam E51 i baterija jako dugo traje ali mi sad npr. njen ekran izgleda smesan...I jos jedno jako bitno pitanje,bar za mene:kada odgovaram na poruku uvek mi postavi onaj T9 za kucanje pa moram da vracam na normalno,obicno krenem da kucam i onda brisem...bas glupo.Jel ima neko resenje da ga iskljucim,ne mogu da nadjem?
Sve ostalo je sjajno,mnoooogo bolje od Symbiana,neke aplikacije mi fale kao npr. neki call manager kojim moze da se sakrije ,blokira poziv ili sms ali sam svestan da ce i takvih aplikacija biti.
Btw,sada sam napunio bateriju do kraja,iskljucio sve widgete,sve sto trazi kontakt sa netom, pa cu videti koliko je "normalno" koriscenje,samo razgovor i sms.Kada je sve ukljuceno i aktivno,traje dan i nesto malo preko...
 
Poslednja izmena:
Sta da ti kazem...uzmi magic, on meni uz svo zivo maltretiranje drzi bateriju triput duze od tvog telefona.
 
Sta da ti kazem...uzmi magic, on meni uz svo zivo maltretiranje drzi bateriju triput duze od tvog telefona.
Koje su razlike,osim kapacititvni vs rezistivni ekran?Zasto je Tattoo skuplji?
 
Ja mislim da je Magic skuplji, a Magic ima veći ekran sa većom rezolucijom.
 
Ja mislim da je Magic skuplji, a Magic ima veći ekran sa većom rezolucijom.
http://www.mobilnisvet.com/compare.php?a=2284&b=2026&c=
Tattoo je skuplji,nemam pojma zasto,Magic ima veci ekran,sve ostalo mi deluje isto.Kaze covek da ima i bolju bateriju.:trust:
Usput,od 12h,37 poruka poslatih i primljenih,7 razgovora (oko 10- ak minuta), 35 minuta neta(gprs),dve pesme preslusane i video od 2 minuta.Baterija na 90 posto - mozda i nije tako lose,izgleda da je wifi ubija.
 
Poslednja izmena:
Ali to nisu realne cene. Magic je bolji uređaj samim tim i skuplji.
 
Ok,da batalimo mobilni svet.Kolike su realne cene oba telefona?Imam priliku da menjam,da radim to?

Ne znam kakvu kombinaciju imaš, ali Magic je bolji telefon od Tattoo, jer ekran na Tattoo baš smara.

Za cene vidi po halo oglasima i na Vipovom sajtu, mada mislim da Vip više nema Magic.
 
Jel uspeo neko da podesi DesktopSMS aplikaciju za slanje sms poruka sa racunara? Ili bilo koju drugu aplikaciju koja bi ovo radila preko USB kabla.
 
Ja sam nesto pokusavao doduse sa nekim drugim modelima telefona i radilo je sa starijim telefonima, sa ovim novim ili nisu podrzani ili baguje softver.
 
Nazad
Vrh Dno