Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Da, ali postoje jos neke aplikacije koje se same updatuju ili svako cacka da vidi telefoncic, pa ne bih da svaki cas skida kredu (pogtovu na postpaidu) pokretanjem marketa i slicnih aplikacija.
Sta mi je tesko da jednim klikom ukljucim/iskljucim GPRS.
 
Na HTC Tattoo u okviru HTC widget-a ima za svaku vrstu wireless konekcije poseban widget kojim možeš uključivati/isključivati tu konekciju (wi-fi, mobile, bluetooth...) bez potrebe za dodatnim programima
 
^
Tačno, i jednim klikom se prosto isključi GPRS/EDGE/3G :)

@nikoola Na kom si postpaid paketu?
 
Poslednja izmena:
Takodjei na Hero romu ima widget sa tu opciju.

@nvukelic
Mix2000 na mt:s-u.
 
Ništa onda, mislio sam da si na vip-u, pa da imaš besplatne MB u sklopu paketa.
 
da li moze opera mini da se instalira na HTC tattoo post meni nepolazi bas za rukom....
 
standardna verzija ne moze ali ima posebna verzija opere mini 4.2 za android koja radi prilicno lose na HTC Tattoo

kako moze da se instalira ta verzija,barem da probam.jel ima neki drugi browser za android(htc tattoo) da je dobar posto mi se cini da ovaj default browser trosi mnogo megabajta?jel probo neko onaj Dolphin browser?
 
Market > search > Opera

E sada, ako je problem do tatoo-a, onda ne znam...
 
trazio sam na marketu 100 puta ali nema.... :(
mislio sam da se mozda instalira sa kompa
 
trazio sam na marketu 100 puta ali nema.... :(
mislio sam da se mozda instalira sa kompa

nema na marketu kad trazis preko tattoo. Da bi neki program bio vidljiv na marketu za tattoo mora biti 'oznacen' od strane developera da moze da radi na ekranima nize rezolucije. Nevezano za operu mini ovo je trenutno problem posto ima dosta programa koji rade bez problema na HTC Tattoo ali developeri nisu nasli za shodno da osveze profil svog programa na marketu ili u krajnjem slucaju nisu imali mogucnost istestirati na uredjajima nize rezolucije.

googlaj malo, moze se pronaci instalacija na netu
 
Evo malo overclocka za androida :)

http://www.pokedev.com/setcpu/

Telefon mora biti rutovan.Inace aplikacija omogucava da CPU uvek radi na maximalnih 528MHz (Qualcomm MSM7201A) posto inace po defaultu ima dva rezima, 384mhz i 528mhz. Na 528mhz radi kad se pokrene neka zahtevna aplikacija dok inace vecinu vremena radi na 384mhz. Da li je neko mozda probao? Trebalo bi dosta da se popravi odziv telefona, otvaranje prozora, scroll i slicno.
 
Ne smem da zamislim uticaj na bateriju...
 
jel zna neko mozda neki widget sa kojim mogu da palim i gasim internet(gprs),posto toggle data neradi na HTC tattoo...?
 
Jel imate neku preporuku za klasičnu numberpad keyboard za kucanje SMS-a?
Po mogućstvu da numberpad bude default način unosa kada se pokrene SMS aplikacija.
 
Nešto sam glup od jutros.

Kako da u Linda FM kopiram fajl? Vidim copy... ali nikako da nađem paste... A u Astro ne mogu ni copy da nađem...
 
Jel imate neku preporuku za klasičnu numberpad keyboard za kucanje SMS-a?
Po mogućstvu da numberpad bude default način unosa kada se pokrene SMS aplikacija.

Pa imas default numberpad tastaturu. Ne znam kakva bi mogla da bude neka druga a da bude bolja.
 
Imam problem sa parametrima za MMS i GPRS.

Podesim MMS i radi.
Podesim GPRS i radi ali MMS ne radi.
Izbrisem GPRS i MMS radi.

Koliko sma skontao, kad podesim GPRS on pokusava da preko GPRS podesavanja skine MMS.
 
misli-mo na obicnu tastaturu za kucanje sms-a a ne na qwerty posto je qwerty malo zajebana za kucanje u pokretu a postoji mogucnost da zbog nepaznje udaris u nesto:D
 
Pa imaš u podešavanjima tastature tri opcije:

qwerty
compact qwerty
phone keypad

Izabereš ovo treće
 
nvukelic, daj rutu do tog podešavanja. Verovatno tražim na pogrešnom mestu.

Koja je tvoja verzija software-a? Da nije to dodato posle H8 (koji ja koristim)?

U default keyboard, jedina podešavanja koja vidim su ova sa screen shota. Mogu da koristim ABC i ?123 layout.
U anysoftkeyboard imam opciju za numberpad, ali mogu da kucam samo brojeve, ne i slova.
 

Prilozi

  • Android Keyboard settings.png
    Android Keyboard settings.png
    34.5 KB · Pregleda: 108
Hm, očigledno nam je različit softwer. Ja kad pritisnem onaj kao zupčanik u donjem levom ćošku tastature (ili ideš u Settings->Locale & Text->Touch Input), izađu mi opcije:

1. Keyboard type
2. Keyboard Language
3. Text Input
4. Tutorial

Pa u Keyboard type biram vrstu tastature.

Inače, verzija je 1.67.405.6
 
Khm, imamo različite modele telefona :d
Moj je Samsung Galaxy.


OK, ajmo opet:
Potrebna mi je keyboard aplikacija koja ima numberpad layout, na kome može da se kuca SMS.
 
Nazad
Vrh Dno