Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Ako ponudiš 20€, javiće se bar 10 ljudi na ovoj temi spremnih da ti to završi ;)

Pročitaj uputstvo, lagano i REDOM, BEZ PRESKAKANJA i sve će biti OK.
Naravno, sve na tvoju odgovornost :)
 
a za 10e cje se ponuditi 5 ljudi ? :) izvini, nisam mislio nishta loshe :)
 
ovako.. instalirao sam sve i svasta da bih napravio selekciju potrebnih aplikacija.

sad, u gornjem levom uglu mi stoji kruzic (load) i kad spustim nort. bar pise Loading data, please wait...
nemam opciju da to skinem iz bara, niti se skida kada ubijem sve taskove..

jel ima neko predstavu o cemu je rec ? pretpostavljam da je od neke aplikacije, ali nemam pojma koje.. napominjem i da to ne stoji 24 h... vec se povremeno samo izgubi, tj, ne loaduje nista..
 
Poslednja izmena:
Mozda sam prespavao na casu, ali kakva je situcija oko prebacivanja kontakata sa Symbiana na Android?
Stize mi sutra Magic, pa treba da odradim sync sa N82.


Moze preko sinhronizacija za Outlookom ili?
 
Cuo sam da ima taj nacin.
Jedino me brine, kako cu posle da vratim na Android a da to ne budu svi kontakti (na mailu imam 300 ljudi sa kojima sam se dopisivao... a uopste mi njihovi mailo ne trebaju u telefonu).
Ide automatska sihnronizacija ili mogu da biram sta cu da sinhronizujem?
 
Eh, kasno čuh za ovo...
Mogao sam lagano da sinhronizujem 6233 sa E51 i preko ovg prga sa E51 na Gmail.

Ovako sam sa 6233 skinuo imenik u PCSuit, izvezsao u CSV, prepravio header da mi ne bi pobrljao pozicije i importovao ga u Gmail contacts.

Što se imena tiče, na telefonu postoji opcija da se sinhronizuju all contacts i my contacts, tako da ove koje hošeć da imaš na mobu, prebaciš u MY i gotovo :)
 
ma preko outlooka sto da komplikujes sebi zivot za dzabe...
 
pa dobro nije ni ovo komplikovano :)
2 minuta je trebalo da posaljem sa E71 na gmail sa njega na Hero :D
 
akki, ako se odnosilo na moju poruku, Export iz PCSuit u outlook format je failovao, jer sam imao veliki broj kontakata sa po nekoliko detalja, a tokom godina, nisam pravilno definisaio brojeve, pa je negde bilo 3 custom broja, negde mobile, home and custom i sl. Outlook se totalno izgubio sve živo mi je stavljao u notes. Da je prebacio po nekom pravilu, pa ajde, ali sve što nije znao gde da stavi, stavio je kao napomenu.

Doduše, verujem da je tu problem u PCSuit, a ne u Outlook-u, jer mu brojevi nisu jedan za drugim, već i sa po 10 polja razmaka.
 
Da li neko zna zbog cega nema vise skype lite na marketu i gde mogu da ga nadjem?
Da li cu, ako pomocu TasKiller iskljucim stvari koje mi rade u pozadinu, uspeti da produzim vreme trajanje baterije, u smislu da ce mi trajati, recimo, pola dana duze ili sl. Ne mislim na zivotni vek.
 
Poslednja izmena:
Ne znam zašto nema skype lite, ali je software manje-više besmislen, pa su ga verovatno zato i uklonili. Za chat postoji veliki broj alternativa, a za skype voice postoji Fring ili još 1-2 aplikacije.

Ako ubijaš aplikacije, verovatno ćeš produžiti trajanje baterije. To sigurno neće biti 2 puta duže, ali za neko vreme sigurno hoće.
 
Jel jos neko ima problema sa wifi?
Ja kad se nakacim na bilo koji wifi,net radi izvesno vreme i onda samo puf,nista,retray....
Onaj pokazivac za signal normalno svetli,ali interneta nema,onda moram da ugasim wifi pa opet upalim i onda opet radi neko vreme,i tako u krug.
Kuci imam hg 520 ali i na bilo koji drugi da se nakacim iritira sa pucanjem neta.
Onaj sleep policy sam sve isprobao i isti djavo.
Bukvalan primer je kad udjem na market nadjem aplikaciju procitam komentare stisnem instal i onda zableji,znaci bas mali vremenski razmak,ili izmedju 2 searcha na googlu...
 
noup sve radi ok.
Koji phone imas? Verz. soft?
 
jesi ga rootovao? Stavio neki rom? Ja sam imao problema sa wifi na Hero-u sve dok nisam stavio drugi rom. Mada moj nije iz vipa
 
Pošto sam ja preporučio i hvalio SuperDial, jedna VEOMA bitna napomena. Jedini hotkey na njegovoj tastaturi je na tasteru 1/VMAIL, kao Voice Mail i ne može da se predefiniše. Ako slučajno stisnete 1 i call ili duže zadržite prst na tom tasteru, počeće da zove "Voicemail" i ispod ne piše broj, a kada posle pogledate u logu broj je +49....nemački voicemail, zaboravio sam kog provajdera.

Prvo sam pomislio da se neko zezao sa mojim telefonom, ali sam onda našao vreme poziva i shvatio da se desilo dok sam se probijao kroz gužvu sa otključanim telefonom u ruci :stupid me:

Računaću da mi je cena tog jednog minuta ka Nemačkoj naknada za korišćenje ove aplikacije....ili bolje onih instaliranih mimo Marketa :d
 
Jedna od zanimljivih aplikacija je i "Speed" koja pretvara vetrobransko staklo automobila u head-up display. Sa informacijama o pređenom putu, trenutnoj brzini, prosečnoj brzini i pravcu kretanja.
 
Jel jos neko ima problema sa wifi?
Ja kad se nakacim na bilo koji wifi,net radi izvesno vreme i onda samo puf,nista,retray....
Onaj pokazivac za signal normalno svetli,ali interneta nema,onda moram da ugasim wifi pa opet upalim i onda opet radi neko vreme,i tako u krug.
Kuci imam hg 520 ali i na bilo koji drugi da se nakacim iritira sa pucanjem neta.
Onaj sleep policy sam sve isprobao i isti djavo.
Bukvalan primer je kad udjem na market nadjem aplikaciju procitam komentare stisnem instal i onda zableji,znaci bas mali vremenski razmak,ili izmedju 2 searcha na googlu...

Ja ovoj problem imam sa Lelekomovim ruterom. Na poslu mi do sada nikada nije tako zabagovao, kući redovno.
 
Jedna od zanimljivih aplikacija je i "Speed" koja pretvara vetrobransko staklo automobila u head-up display. Sa informacijama o pređenom putu, trenutnoj brzini, prosečnoj brzini i pravcu kretanja.

Mrzim aplikacija sa takvim imenima. Kada upišeš Speed u search, pojavi se zilion aplikacija. Ajde daj link preko www.androlib.com

Baš me interesuje kako to pretvara vetrobansko staklo u head up display :)
 
Na predhodnoj strani sam pitao kako da sinhornizujem kontakte. OK, izabrao sam Outlook express.. medjutim imam veci problem. Kako da to odradim jer mi Windows 7 ne prepoznaje Magica (osim u transfer modu)?!

Citao nesto, instalirao neke drajvere, onaj SDK ili kako vec, skinuo HTC Sync.. i nista :(

I jurim po netu, ali nikako da podesim da radi bluetooth.
Skinuo sam programcice Bluex i ToggleBlue i rootovao telefon ali ne radi. Treba neko dodatno podesavanje?

Izvinjavam se za mozda glupa pitanja ali sam totalni laik a ispadose mi oci od citanja raznoraznih tema po netu.

Hvala
 
da li je neko uspeo da sinhronizuje mailove preko ActiveSync-a sa Exc2007, sa podeljenim rolama. nemam pojma sta da upisem gde u setovanja, sta god da uradim, on prijavljuje da ne moze da se konektuje
 
koji program za GPS da instaliram a da mi ne troši kredit? imam HTC Tattoo...
 
Jel zna neko kako da isključim da mi se ne updateuje onaj weather widget, neću da mi skida kredit? Da li postoji hack da mogu da šaljem fajlove preko bluetootha na androidu 1.6 ili moram da odradim update na 2.0?
 
@veseli
Settings-Wireless controls iskljuci Mobile Network.
To je opcija koja ukljucuje/iskljucuje GPRS.
Jedina situacija je sto kada budes planirao sledeci put na net preko GPRSa, moras da je ukljucis.

Kod mene na Hero romu tu opciju ukljucujem/iskljucujem drzanjem crvenog tastera.


Da bi ti radio BT moras da rootujes telefon i koristis neki programcic. Recimo Bluetooth File transfer.
 
ja sam pitao upravo jer sam to već uradio, juče sam isključio mobile network access dok je temperatura bila -7, kad sam jutros pogledao na telefon, temp. je bila 1C, kako se on updateovo, ja nemam pojma...
 
Pa juce je juce a danas je danas ;)
On updatuje za 5 dana. Danas je novi dan pa je prabacio sam. Nije se updatovao (pogledaj datum poslednjeg updata, pise na njemu).

Ili si bio negde da wirelessu pa se updatovao.


Nema sanse da updatuje preko GPRSa ako si iskljucio onu opciju.
Ako ti to nije dovoljno onda Otvori Weather pa settings i iskljuci automatic update.
 
Poslednja izmena:
Zapravo, isključivanje automatic updates bi trebalo da bude prva opcija, da bi imao mogućnost da koristi GPRS mimo te aplikacije.

Za brzo uključivanje i isključivanje možeš da koristiš "Toggle Data" aplikaciju.
 
Nazad
Vrh Dno