Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

meteogram weather najbolja.... ili odem direkt na sajt i vidim meteogram. 5 sec pogled na grafik i saznam sve sto zanima... to te aplikacije mogu samo da sanjaju, one su tu da budu fensi
 
Ja ne volim proste, prazne aplikacije. Ogavno je. 2013 je godina. Kad i dalje vidim da postoje aplikacije u gingerbread fazonu, muka mi pripadne odmah.
 
kažem ti, ja za 5 sekundi iz meteograma vidim kakva će biti temperatura u kom delu dana, pa padavine, vetar... i to za narednih 7 dana. da bi to video u aplikaciji trebalo bi mi 5 minuta, i to da kliknem na dan, pa da skrolujem... ma daj...
 
Ovaj Yahoo Weather rastura, jel se update vrsi samo preko widget-a pa na refresh strelicu ili ima negde interval da se podesi?
 
Izgleda i yahoo vrši update prilikom otključavanja telefona. Stajala je temperatura od sinoć, ali čim sam otključao, odradio je refresh. Super.
 
Ja gotivim "android weather" zato sto widget moze detaljno da se podesava. Jos uz nova launcher moze da se namesti na pravu velicinu.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather&hl=en

Volim da imam sat, kalendar i vreme na glavnom ekranu sto nudi dosta aplikacija, ali android weather nudi bas lepa podesavanja. Moguce je podesiti da se pritiskom na sat ili datum otvara neka aplikacija, a ne da otvara weather na povrsini celog widgeta.
 
Poslednja izmena:
Ja koristim onu sto dodje uz System. Isti je izvor kao Yahoo Weather.

Djilke jeste fazon u jednostavnosti. I ja sam kod aplikacija zavolio Holo design.
 
Ja koristim onu sto dodje uz System. Isti je izvor kao Yahoo Weather.

Djilke jeste fazon u jednostavnosti. I ja sam kod aplikacija zavolio Holo design.

Jedno je holo i jednostavnost a drugo je aplikacija koja izgleda kao od pre 5 godina (kao meteogram weather ili yr.no)
 
^ ne ne ne, ti ne razumes

sarcasm :D
 
ma kako god da izgleda aplikacija bitna je funkcionalnost. šta me briga kako izgleda, mož da bude pozlaćena, ako ne radi poso ne radi poso...
 
Zanima me oko ovih aplikacija poput droidsheap, facenipp i ostale (ako ima slicnih). Jel to znaci ja se sada konektujem na ADSL preko wi-fija i neko vidi sve sto radim, otvaram naloge, saljem itd. Isto tako vazi i za kafice, u kojima odavno ne koristim wifi. Ali me interesuje sustina aplikacija. Jel ona za gradju ili da gledas kao dupli ekran sta ti radis?
Vidim da na googleplay-u da ima zastita protiv toga, kolko je sigurna?
 
ma kako god da izgleda aplikacija bitna je funkcionalnost. šta me briga kako izgleda, mož da bude pozlaćena, ako ne radi poso ne radi poso...

Pa u tome se ogleda kvalitet ekosistema, da možeš te odvratne da deinstaliraš i instaliraš one lepše, a koje podjednako dobro rade posao.
Inače, ja držim yr.no na telefonu, i mnogo je mrzim što je onoliko ružna, a opet, toliko dobra.
 
pa stvar je u tome što samo taj norveški ima meteogram, ne znam što je to toliko teško da ubace. postoji weather2umbrella aplikacija za android ali nikako da ubace meteogram, iako na sajtu njihovom ima jako dobar meteogram.
 
Nije stvar samo u meteogramu. Yr.no je bila vraški precizna, gde god da sam bio.
Pogotovo van Srbije.
 
Prvi put ubacio yr.no, vidim pominjete je dosta i definitivno najružnija weather app koju sam ubacio u telefon, a i nema widget. Istina, ni jedna druga nije ovoliko precizna, bukvalno naziv naselja stoji pored imena grada. Respect.
 
+1 ogavno, a život mi ne zavisi baš od tolike tačnosti :)
 
Kad vec razglabamo na 2 strane o prognozi, mislim da bih se posle BeWeather Pro jedino mogao navici na ovu Android Weather koju je neko skoro predlozio.
 
yr.no je definitivno najbolja vremenska prognoza na svetu. manite vi dizajn, ljudi sabijaju. svi odjednom postali neki dizajneri bogte, ma haos ludilo, fensi, vo, no. bitno je da KVALITETNO RADI POSO!

edit: ja bi sve te dizajnere džabalebaroše što sede i crtkaju liferovo. šta programer de šta da metne, treba mu dizajner da mu kaže: e stavi sunce ovde, a sat ovde, ko da me mnogo zabole de mi je sat a de sunce....
 
Poslednja izmena:
Kad vec razglabamo na 2 strane o prognozi, mislim da bih se posle BeWeather Pro jedino mogao navici na ovu Android Weather koju je neko skoro predlozio.


Desava li vam se da ponekad ne prikazuje sličicu stanja vremena, na desnoj strani widget-a? Počinje da iritira...
 
U suštini ja se vrtim oko dve, AccuWeather i WeatherPro, s' tim što sam nekad samo na ovom Samsung stock widgetu koji crpi info sa AccuWeather.
Ako baš moram da biran onda WeatherPro, precizna koliko i ova yr.no. AccuWeather ne nađe baš tačnu lokaciju.
 
Kad ste vec kod tih aplikacija za vremensku prognozu, treba mi neka koja daje preciznu i tacnu prognozu po satima. Dajte neki predlog...
 
Za gradove koji imaju aerodrome Windfinder je odličan. Max preciznost, imam pro varijantu sa supercast na svakih sat vremena.
 
Poslušao sam nečiji predlog da batalim weather widget, i kao zamenu ubacio u bookmarks naked browsera par linkova, a ušteda memorije nije zanemarljiva. Jedino mi desktop sada praznjikav.
 
ne znam koji telefon imaš i koji widget si koristio ali recimo HD widgets uzme 20MB rama što ne bi trebalo da bude nepodnošljivo
 
20MB! idi begaj, meni sve preko 5 mnogo, zato sam i pokušao sa android weather , ali prognoza je potpuno pogrešna. U pitanju je Y100 sa po 150mb rama i memorije .
 
Како проверавате која апликација користи колико РАМа?
 
Settings>applications>running
 
Settings/apps/running, ili instaliraš neki task manager
 
Хвала, могу ли да позатварам процесе типа "Плеј музика'', "Гугл тастатура'', "Подешавања" и сл.?
 
Nazad
Vrh Dno