Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Pitao sam u temi za Huawei g300, ali nisam dobio odgovor, pa ajde i ovde da probam :) Da li postoji neka aplikacija koja omogucuje zumiranje prilikom snimanja video zapisa, bilo pre pocetka snimanja, bilo u toku snimanja? Na fabrickom GB na g300 nemam opciju za zum videa i to mi uzasno smeta... Vidim da drug na ICS moze da zumira, da li postoji neko alternativno resenje i za GB?
 
Pitao sam u temi za Huawei g300, ali nisam dobio odgovor, pa ajde i ovde da probam :) Da li postoji neka aplikacija koja omogucuje zumiranje prilikom snimanja video zapisa, bilo pre pocetka snimanja, bilo u toku snimanja? Na fabrickom GB na g300 nemam opciju za zum videa i to mi uzasno smeta... Vidim da drug na ICS moze da zumira, da li postoji neko alternativno resenje i za GB?

Da li si pokusao na + ili - s strane telefona ?
 
Ne znam da li ste primetili, ali meni od malopre nova YT ikonica. Evo kako izgleda
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1377089329013.jpg
    uploadfromtaptalk1377089329013.jpg
    63.9 KB · Pregleda: 282
Kako mi možemo da primetimo ikonicu kod tebe na telefonu? :) Poslednje 2 strane se priča o novoj YouTube aplikaciji.
 
Koja moze jednostavna zamena za S2 galeriju? Sve mi je neuredno i razbacano, tu su slike koje sam ja slikao, zatim favorite slike aplikacije za galeriju slika, whats up slike koje sam slao ili primao, zatim gomilu nekih ne sortiranih drawable-... ikonica sa android slikom... Kako da to uredim i doteram?

Ne znam da li je ovde tema ali da pitam ukratko. Nesto ne radi ovo auto osvetljenje kako treba. Ispadne da stoji stalno na maksimalno kada je osvetljeno i kada je mracno. Za prvo ok ali kada nocu gledam u mob moram stalno da se zezam i manuelno da spustam osvetljenje. Jel ima nekog resenja za ovo i zasto ne radi kako treba?

Mob. je rootovan a za cuvanje baterije koristim Juice defender koji dobro dodje, kako mi se cini, samo zato sto iskljuci 3g kada je ugasen tj. zakljucan mob.
 
Umesto stock galerije probaj Quickpic. Odlična, mala, brza. Ima mogućnost da označiš koji folderi su ti sa slikama koje pregledaš i koje nećeš da ti prikazuje.
 
Ikonica za yt je ogavna i skrnava da gore ne može, stara je bila pet puta bolja. Gugl sam ne prati svoja pravila a to očekuje od drugih.
 
I to što kažeš, ikonica je užas, lepša mi je na ipadu a i na wp8(iako app tamo i ne radi).
 
SwiftKey tastature na popustu, $1.99.
 
SwiftKey tastature na popustu, $1.99.

E bas sam to hteo da napisem:) Ali imam jos nesto da pitam. Posto sam dosad koristio narodnu verziju SwiftKey 4.12, kad odem da kupim nmg nego mi nudi da open i uninstal? :/ Da li neko zna ako bi obrisao ovu narodnu i kupio tu legalnu da li bi izgubio ove sve reci sto mi je dosada popamtio i naucio? Ne bi da rizikujem.
 
Evo konacno sam uspeo da dobijem kupovinu timely alarm, ali kupovina nije prosla. Pare su uzeli, ali je play store prijavio gresku.
Takodje nisam uspeo da kupim ni swiftkey jer je kupovina predstavlja nekakav rizik i treba da probam opet kasnije....

strasno kako me je krenulo
 
Pogledaj greške na wallet.google.com, tamo ćeš imati da potvrdiš kupovinu, adresu ili šta se već traži od tebe.
 
Može li mi neko reći zašto mi My Contact Backup kod svakog bekapovanja duplira i čak utrostručuje kontakte?Imam odredjeni broj kontakta,bekapujem i umesto da ih imam koliko i pre,ja ih imam mnogo više.Ima li neka caka ili čak bolji app za backup kontakata iz telefona?
 
Za cloud backup koristim Google ali radim i ono klasično "import contacts to sd", pa sačuvam .vcf negde na kompu.
 
Meni samo treba nešto što će ih sačuvati isto kao u imeniku,a ovaj program mi samo duplira i utrostručuje kontakte kad ih vratim.
Sad sam probao još dva programa i isto.U telefonskoj memoriji piše da imam 86 kontakata,a kad vratim backup ima ih mnogo više.
 
Poslednja izmena:
Koristim Digital clock widget. Nekim razlogom widget koji je na desktopu uvek je zamrznut. Probao sam da obrisem i vratim widget, da deinstaliram aplikaciju ali bez uspeha. Ne znam sta se dogodilo. Ne bi da menjam, posto mi odgovara i dopada mi se sto klikanjem na widget prebaci me u alarm (sto se podesi).
 
Kako da osposobim WidgetLocker? Zeza me Play Store verifikacija. Probao sam preko Lucky Patcher-a da je stopiram ali opet ne radi. Ovo mi izlazi:
gumydyme.jpg
 
Meni samo treba nešto što će ih sačuvati isto kao u imeniku,a ovaj program mi samo duplira i utrostručuje kontakte kad ih vratim.
Sad sam probao još dva programa i isto.U telefonskoj memoriji piše da imam 86 kontakata,a kad vratim backup ima ih mnogo više.

Da ti ne radi istovremeno backup i aplikacija i Gmail?
 
Treba mi preporuka za neki video editor. Ovaj android studio koji je preinstaliran je sramota, dodavanje slika, videa, i audio fajlova kao i rezanje je postojalo jos pre pet godina, i to na nokia 6120 classic (370MHz procesor i 64MB RAM-a).
download.png

Dakle treba mi nesto ozbiljnije od onoga sto sam imao na nokia 6120 classic (dodavanje teksta, slika, video snimka, audio fajlova, animacija kao i rezanje).
Sada imam 1GB RAM-a i Quad Core procesor.

Razmisljam nesto, danasnji telefoni i tableti imaju ram, procesore i grafiku kao sto su imali racunari u vreme xp-a. I tada su bili 32-bitni procesori samo se danas rade u 28nms pa i arm moze da bude klokovan na preko 2GHz. Isto tako, win xp je mogao da radi lepo sa 1GB RAM-a, sa 2GB RAM-a radi fantasticno. A mi danas pored svega ovoga na telefonima i tabletima na androidu nemamo F od Funkcionalnosti koje ima win xp (multi window, mnogo ozbiljnijih aplikacija itd...).
Definitivno nije problem u hardveru danasnjih mobilnih uredjaja nego u softveru.
 
Poslednja izmena:
Treba mi preporuka za neki video editor. Ovaj android studio koji je preinstaliran je sramota, dodavanje slika, videa, i audio fajlova kao i rezanje je postojalo jos pre pet godina, i to na nokia 6120 classic (370MHz procesor i 64MB RAM-a).

Dakle treba mi nesto ozbiljnije od onoga sto sam imao na nokia 6120 classic (dodavanje teksta, slika, video snimka, audio fajlova, animacija kao i rezanje).
Sada imam 1GB RAM-a i Quad Core procesor.

Razmisljam nesto, danasnji telefoni i tableti imaju ram, procesore i grafiku kao sto su imali racunari u vreme xp-a. I tada su bili 32-bitni procesori samo se danas rade u 28nms pa i arm moze da bude klokovan na preko 2GHz. Isto tako, win xp je mogao da radi lepo sa 1GB RAM-a, sa 2GB RAM-a radi fantasticno. A mi danas pored svega ovoga na telefonima i tabletima na androidu nemamo F od Funkcionalnosti koje ima win xp (multi window, mnogo ozbiljnijih aplikacija itd...).
Definitivno nije problem u hardveru danasnjih mobilnih uredjaja nego u softveru.

Mešaš babe i žabe. Arhitekture nisu iste.
Mada se slažem da softver treba još da napreduje, i da zapravo to treba da bude bitno, a ne budženje h/w.
 
Treba mi preporuka za neki video editor. Ovaj android studio koji je preinstaliran je sramota, dodavanje slika, videa, i audio fajlova kao i rezanje je postojalo jos pre pet godina, i to na nokia 6120 classic (370MHz procesor i 64MB RAM-a).
Pogledajte prilog 121492

Dakle treba mi nesto ozbiljnije od onoga sto sam imao na nokia 6120 classic (dodavanje teksta, slika, video snimka, audio fajlova, animacija kao i rezanje).
Sada imam 1GB RAM-a i Quad Core procesor.

Razmisljam nesto, danasnji telefoni i tableti imaju ram, procesore i grafiku kao sto su imali racunari u vreme xp-a. I tada su bili 32-bitni procesori samo se danas rade u 28nms pa i arm moze da bude klokovan na preko 2GHz. Isto tako, win xp je mogao da radi lepo sa 1GB RAM-a, sa 2GB RAM-a radi fantasticno. A mi danas pored svega ovoga na telefonima i tabletima na androidu nemamo F od Funkcionalnosti koje ima win xp (multi window, mnogo ozbiljnijih aplikacija itd...).
Definitivno nije problem u hardveru danasnjih mobilnih uredjaja nego u softveru.

Ključna reč je optimizacija.
 
Jedno pitanje, drugar je flesnuo novi kernel na Xperia Solu iz cwm i nece sad da upali ekran, samo zavibrira kad ga upali. Ima li pomoci?
 
Meni lično ni ne treba pc softver na telefonu, jer je to bespotrebno. Tableti imaju ozbiljniji softver mada ne znam da li to iko koristi.
 
Nazad
Vrh Dno