Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Skinuo ovaj novi Market ovde sa ovog linka na forumu...nista posebno,malo bolje od starog.Cini mi se jedino da mozda malo brze radi. Kod mene od paid apps ni trag. Koiko sam cuo trebala bi da postoji widget sekcija sada ili tako nesto - ni to ne mogu da nadjem.
 
Ja nisam skidao novi market, vec se sam "pojavio" danas kad sam ukljucio GPRS.
Zanimljivo.
 
Pitanja u vezi prebacivanja aplikacija na sd karticu:

Instalirao sam CyanogenMod na HTC Wildfire i mogu da prebacujem aplikacije u Manage applications (Move to SD), ali koliko sam primetio ne prebacuje cele nego jedan deo. Primetio sam da se spominje particionisanje kartice da ima i ext3, pa me zanima sta se dobija time? Je l' cu onda moci cele aplikacije da prebacujem na sd? Takodje me zanima da li mogu sve da se prebace ili samo one koje to podrzavaju? Da li widgete mogu da prebacujem, to sam cini mi se isto negde procitao da ne moze?

Ako se ne varam pravljenjem particije na SD kartici ti dobijas mogucnost da sve pomeras na karticu. Froyo to podrzava ali tako sto samo jedan deo aplikacije prebaci na SD. Imaj u vidu da ne podrzavaju sve aplikacije to pa tako ti sistem za neke i nece ponuditi.
 
I koji je po vama najbolji način za prebacivanje? Želim da instaliram par aplikacija od par desetina MB... Od juče je Froyo rootovan tako da nema više prepreka :)
 
Ja bih se drzao Froyo nacina.

Sem naravno ako ne koristis neki dobar ROM tipa Cyanogenic mod. Onda slobodno APP2SD.
 
Ali kako na froyo-u da izdrzim sa igo, nfs, opera i asphalt 5 recimo?:) Ne igram mnogo igrice ali bi bilo lepo kad bi imao dosta prostora za aplikacije. Moram nesto da menjam.
 
sam froyo ce zatvoriti ono sto se ne koristi ako ima manjka memorije..
 
@ swiper
Napravi jednu ext3 particiju na kartici od 500mb, recimo.
Onda stavi neki rom (ja imam miui, ali vecina ovih poznatijih ume da koristi app2sd+). Tada ce telefon pokazivati da ima memoriju u telefonu + tu memoriju sa ext3 particije. Ovo je mnogo bolje od froyo nacina, jer je ext3 particija odmah po paljenju mountovana, pa na nju mogu da se stave i widgeti i slicno.
Nista nemas da podesavas, osim sto samo treba da napravis tu particiju. Rom sam sve radi.
 
root, zatim s-off, zatim custom MTD partition sto znaci promena system, cashe i data particija u telefonu.
oxygen rom i nakon instalacije nekoliko programa (motonav, skype, docs to go...) imam jos 240mb za programe....nema potrebe trenutno za a2sd (neki programi idu svakako na sd delimicno)
 
Poz maso, moj prvi post ovde posto uskoro ocekujem moju prvu Android spravicu. :D

Interesuje me kako ce se 480*800 aplikacije snalaziti na tabletu od 1024*600? Da li ce sve raditi OK pomocu nekog stretchovanja or what? Also, da li postoje aplikacije koje bash nativno podrzavaju ovaj res?

Za kraj, sta mi predlazete od aplikacija? Nesto sto je must have za 2.1 OS korisnike [tablet, pa preskocite phone related apps].
 
Čekajte, nešto ne razumem :) Ako sa ext3 particijom dobijam više prostora, zašto je toliko neki izbegavaju? Problematično je ili šta?
 
Ne znam ko je izbegava. Ja imam ext3 i telefon radi odlicno. Nikada mi nije nesto zabagovalo, niti usporilo. A imam solidan broj aplikacija instaliran.
 
Takođe.
Još jedan ogroman plus je što kada povežem sa kompom, kartica se odmah mountuje, jer sada nema programa na kartici koje mora da stopira.
Ja sam zadovoljan.
Jedino što treba da znaš je da ne stavljaš programe na karticu posle (froyo app2sd). Već sve treba da ti bude u "telefonu".

Teoretski, jedini problem može da bude smanjen radni vek kartice, ali s obzirom da većina daje 5 godina garancije, samo vozi.
 
Poslednja izmena:
Ako je samo to problem onda super :)
Hvala na odgovorima :)
 
@kUdtiHaEX Hvala na pojasnjenju.

Medjutim sada imam problem. Probao sam preko nekoliko programa na kompu da napravim particiju (tj. dva - neki za Windows i iz Minta), ali nisam uspeo zbog nekih nebitnih problema, pa sam racunajuci da ovo nije previse komplikovano resio da probam preko ROM Manager-a sto dolazi uz Cyanogen. Cini mi se da je sve bilo u redu (mada mozda i nije cim imam problem) tokom procesa jer nisam gledao u telefon dok je on pravio particiju (tj. jesam, ali nisam gledao sve vreme jer sam radio nesto drugo, mozda je pri kraju nesto zeznuo). Uglavnom, sada mi stoji da je kartica manja za tu particiju (512MB sam stavio), a memorija telefona ostala ista. I na PC-u mi takodje ne vidi vise tih 512MB. Da li mozda neko zna u cemu je problem?
 
pa onda je napravio particiju od 512MB sa ext3 fs (ext3 particiji ne mozes da pristupis u windowsu, tj mozes sa posebnim pluginom za total commander, ali mozes videti u device management jednu unknown particiju od 512MB). koliko imas mesta u app particiji? memorija telefona nema nikakve veze sa ovim. ako je sve odradjeno kako treba aplikacije bi trebale da se nalaze na toj particiji od 512MB
 
Dobro, na kompu ipak vidi, gledao sam preko USB-a kada prikljucim telefon, kada ubacim samo sd karticu onda vidi onih 512, silly me... Ovo za app particiju ne razumem sta podrazumevas pod tim. Pod "memorijom telefona" sam mislio internal phone storage, u Settings->SD card & phone storage settings. Neko napisa da treba da se uveca za ext3 particiju, meni isto pre i posle pravljenja iste - 175MB. Da li treba mozda jos nesto da se uradi? Ja sam samo stavio CM i napravio particiju. Je l' treba nesto u CyanogenMod settings->Application settings->Install location da se menja?
 
To verovatno mene nisi razumeo, tj ja se nisam dobro izrazio. Neće on bukvalno da sabere memoriju, već će sam da raspodeljuje aplikacije na te dve memorije, i mnogo veći deo da stavlja na ext3 particiju na kartici.
Ja na miui romu mogu da vidim i koliko je ostalo slobodno na toj particiji, mada verovatno mogu i ostali romovi.
 
Evo kako kod mene izgled app2sd+

20101216100227.jpg
20101216100254.jpg


Samo napravis ext2/3/4 particiju i nista ne diras. Install location treba da bude auto ili INTERNAL (jer fon racuna ext-e particiju kao internu memoriju), a ne external, jer ce onda instalirati na FAT32 particiju.
 
Na koji nacin je moguce pustiti FLAC fajlove na htc telefonima?
 
Ok, nisam razumeo to za sabiranje memorije.

Ali cini mi se da ne radi jos uvek kako treba. Instalirao sam Angry Birds i jedan manji deo je stavio u phone storage, a veci je na kartici (neki .asec fajl od ~16MB) u onoj ne-ext3 particiji. Stavio sam opciju Internal. Kako ja mogu da proverim status te ext particije iz telefona da vidim da li se stavlja nesto na nju ili mora da se vadi kartica da bi se to videlo?

edit: Sada sam probao da napunim telefon i sve je stavljao u memoriju telefona, tako da ovo za Angry Birds ignorisite, ne znam sto samo njih uvek stavi na karticu. A telefon sam napunio i prijavio je manjak memorije i nisam mogao da instaliram dalje nista. Tako da on definitivno ne vidi tu particiju.
 
Poslednja izmena:
Zašto ne mogu da nađem tapatalk, za wildfire? Skeniram onaj kod sa njihovog sajta, međutim na marketu mi prikazuje da takva aplikacija ne postoji. :trust:
 
zato sto se tapatalk placa a mi nemamo pristup tom delu marketa ;)
 
Aha, ok hvala. :)
 
Nazad
Vrh Dno