Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Hvala na dojavi! Uzeh upravo. Odlična stvar! :)
 
I ja isto, hvala!

Ali kako da znamo da li je aktivirana puna verzija, pošto AppGratis upućuje na trial verziju na play s i kaže da je danas aktivirana full licenca, ali ja nju nigde ne vidim...
 
Ja bas hteo to isto da javim :) Najbolja anti theft aplikacija za android.


@Zeko, pa stigao ti je mail od appgratis i cerberus kako si kupio i kako nema u aplikaciji da vidis buy licence.
 
Sad sam video i pohitao ovde da editujem post :D Krivac je novi gmail na mobu koji mi nije pokazivao nottification za ''updates'' tab, već samo za ''primary'', pa sam propustio da vidim mail dok ručno nisam ušao u gmail drugim poslom.
 
Jedino sto ja sad vidim, a to je da se gubi signal nekada (nekada i nadje) kad je u zgradi... Samo izadje connection error :)
 
Cerberus je besplatan i preko marketa, da li samo danas ili ne, videcemo koliko sutra.
 
Instalirao sam Cerberus i stvarno je fenomenalna aplikacija. Hvala za info @Uros Novakovic. :)

Interesuje me samo sta se desava ako neko slucajno obrise aplikaciju ili ako obrise sve iz telefona tj. vrati ga na fabricko ili ga root-uje? Jel onda Cerberus i dalje moze da pomogne ili nema vajde?
 
Onda više nema vajde kad se odradi wipe :D
 
Значи кад неко мазне телефон и уради factory reset џабе нам ова апликација?
 
da.. uobicajno je da ljudi koji se bave otimacinom vise na xda...
 
Значи кад неко мазне телефон и уради factory reset џабе нам ова апликација?

If you have rooted your device you can integrate Cerberus into your ROM and get two additional features: complete uninstall protection (Cerberus will even survive a wipe/factory reset) and GPS auto-enabling even on Android 2.3.3 and later. To have these features uninstall Cerberus, then download cerberus.zip, put it on the sd card and install it from recovery. Cerberus is also available on ROM Manager.

https://www.cerberusapp.com/help.php
 
mogao bi da se obrise preko ADB i uz ova podesavanja, al sto rece miha tesko da ce lopov to da zna :)
 
Какав је сад то .zip?
Где то да нађем?
 
Sad se nešto zanimao sa Kerberom ali nešto mi se ne sviđa kako radi.
Po meni bolja i intuitivnija anti-theft aplikacija plus i besplatna: AndroidLost ;)
 
mogao bi da se obrise preko ADB i uz ova podesavanja, al sto rece miha tesko da ce lopov to da zna :)

Lopov ukrade i samo izbaci karticu. Odnese liku u servisu, proda za sicu, ovaj uzme i odradi sve sto treba (on zna) i proda telefon.
 
Eto mi ga, instalirao Cerberus i nisam stigao ni da ga upalim. Sad kaze da nemam validnu konekciju a na sajtu da mi je free period istekao.... Kako da napravim ovo? Nemam nikakav mail od AppGratis-a niti GPlay-a niti Cerberusa....
 
Pa pokrenete par puta i resice se problem konekcije. Ni ja nisam odusevljen, Android Lost je dosta bolji, na vise nivoa.
 
Eto mi ga, instalirao Cerberus i nisam stigao ni da ga upalim. Sad kaze da nemam validnu konekciju a na sajtu da mi je free period istekao.... Kako da napravim ovo? Nemam nikakav mail od AppGratis-a niti GPlay-a niti Cerberusa....

Imao sam isti problem, ne moze ako si vec imao free registrovan, sa cerberus foruma:
As developer said
" It is only for new accounts created in this time frame. So if you already have an account with the free trial expired, unfortunately you can't get the full license for free."
 
Poslednja izmena:
Pa kao i druge aplikacije, samo moraš da disejbluješ tamo u security ono device administrator i one ostale opcije ako si još nešto prihvatio i briši. :d
 
Ne mogu da povezem S2 sa Kies-om.
1. Da li postoji neki drugi nacin da bekapujem kontakte, poruke, aplikacije i podesavanja?
2. Da li postoji neka aplikacija kao sto je CCleaner na PC-u? Da mi obrise ostatke pri uninstalaciji aplikacija...
3. Sta tacno brise "Format USB storage" (pise "Erases all data on device's USB storage, such as music and photos")? Jel brise aplikacije/sms/podesavanja/call-log...?

P.S. Nemam memorijsku karticu.
 
1) titanium backup (treba root), carbon (može bez roota da bekapuje aplikacije). kontakte možeš i na gmail i u csv ako ih iz nekog razloga ne držiš na gmailu.
2) sdmaid i cleanmaster probaj
3) ne bi verovao ali briše USB storage :D pa formatira internu memorijsku karticu, šta ti je tu nejasno...
 
Hvala na odogovoru.
1. Rutovan je telefon pa cu probati titanium. Gmail ne koristim. Napravio sam samo zbog googlePlay-a i tada sam nesto podesavao ali ne znam sta. Kako da podesim da mi kontakti ostaju na Gmail-u (i kako posle da ih importujem)? I kako da napravim taj csv (ma sta on bio)?
2. Probacu oba :)
3. Nije mi jasno to sto na toj internoj memoriji od 12GB ima i foldera koji se zovu kao i aplikacije. Po nekoj logici to znaci da ako obrisem celu tu memoriju, onda ce otici i ti fajlovi, a to bi znacilo da te aplikace nece raditi (kojima se ti neki podaci tamo nalaze). Jel tako?
 
Poslednja izmena:
Neke aplikacije se mogu instalirati na karticu, da ne zauzimaju memoriju telefona. Neke aplikacije tokom rada upisuju podatke na karticu. E sad, ako obrises te foldere neke aplikacije ce raditi, neke ne.
 
Probao sam sinoć da lociram mob preko Cerberus i mogu da kažem da je lociranje užas. 3 pokušaja i najbliže je bilo nekih 150m ostala 2 puta je 2-3km daleko. Bio sam na otvorenom gprs on, gps upali na 2-3 sek...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno