Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Od kada sam apdejtovao SMS Popup, od tada je poceo da brljavi. Stigne mi poruka i on mi okrene prozor, kao da sam iskrenuo telefon, a telefon stoji na stolu. Posle pocne da brljavi i uradi TouchFlow force close. Takodje, stigne mi poruka, ukljuci se ekran i posle pola sekunde se samo ugasi. Jel brljavi vama posle apdejta na 1.0.3 verziju? Probao sam i reinstalaciju ali isto je.
 
Nevezano za SMS Popup, to sa stajanjem na stolu i rotiranjem ekrane se meni povremno dešava. Spustim Galaxy na sto dok je otvorena neka aplikacija i on rotira ekran. Ne uvek, ali dešava se. Nema veze sa načinom na koji spuštam telefon.
 
Nije tema, ali vidim da ste već pisali o tome... Izašao je update za Magic sa Sense UI i za neSingapurćane.
 
Ja ga vec imam na mom Magicu, ali onaj rom sa heroja. Mislite li da vredi da kad izadje stavim taj ili da nastavim sa ovim? Mislite li da ce biti bolje optimizovan za Magica nego sto je ovaj narodni rom koji sad imam?
 
Ljudi, trebaju mi, za sada tri aplikacije, po mogućstvu free:
1. pdf viewer
2. agenda, tj. program za zadatke i obaveze (tasks), ali takav da ima widget koji će stajati na home ekranu.
3. editor slika koji može da uradi crop, rotate, resize i možda još ponešto.

Imate li neku preporuku?
Btw, telefon je HTC Tattoo
 
Zna li neko neki dobar player za muziku da ima Equilazer ?

na marketu ima samo jedan, ali je los...
 
Onaj VNC što sam preporučio zapravo i ne radi dobro... čak ni pro verzija. Ima li neko neki drugi da preporuči?
 
Koristim Remote VNC Pro 1.4 i sve radi OK.
Šta kod tebe pravi problem?
 
Zaglavih sa nalaženjem "Android verzija" sledećih symbian aplikacija... pa ako neko zna:

1. muzički plejer - ugrađeni u Magic je užas... treba mi nešto nalik PowerMp3 na symbian-u (poželjno je da ima mogućnost skidanja covera)
2. video plejer - nešto nalik SmartMovie ili CopePlayer-u
3. programče za odbijanje poziva (crne/bele liste), automatsko slanje smsova i sl. - zamena za Advanced Call manager
 
Koristim Remote VNC Pro 1.4 i sve radi OK.
Šta kod tebe pravi problem?

Najviše me desni klik muči. S tim što i ovaj moj remote vnc nekada se baš skroz zaglupi i neće ništa da radi samo da skroluje window. Videću neku noviju verziju da nađem. Android vnc sam probao. Teži je, ali i bolje radi... doduše i tu me muči desni klik.
 
Čekaj, kod njega je desni klik samo zadržiš prst na ekranu? Veći problem je princip navigacije: gde prst, tu i kursor. Problem je precizno kliknuti.
Više mi se sviđa princip kod Remote Desktop: nema veze gde klikćeš, odrađuje tamo gde si pozicionirao kursor.

To sa zaglupljivanjem nije do aplikacije. Možda do sistema, možda do načina kupovine.
Danas sam konstatovao da Scan2PDF neće da mi konvertuje 12 scanova u PDF, svaki put se ubije. Plus mi 3 komada obriše bez razloga. Scanove sam napravio posle nekoliko sati čitanja i listanja više stotina stranica. Aplikacija je radila sasvim OK (povremno se kucala, ali ništa strašno), ali više neće. Nisam uspeo da nađem gde drži te image-e, pa bolje da ih imam na monitoru, nego na ovom ekrančiću.
 
Pa desni klik bi valjda trebao da bude držanje, ali ja ako sam uspeo 3 puta na remote vnc i nijednom na android vnc i to me ubija :).
 
Kod mene radi normalno. Evo proverio sam. Druga stvar je što ne mogu uvek da kliknem tamo gde meni odgovara.
 
Potrebna mi je aplikacija za alarm, ako neko koristi neku zanimljivu dobro bi mi dosla.
 
Da li je neko imao ovaj problem sa MyBackup Pro?

Sync is currently experiencing problems. It will be back shortly.


Prilikom vraćanja contacts iz backup-a, napomenuo mi je da nije baš preporučljivo ukoliko koristim sinhronizaciju sa Gmail kontaktima. S obzirom da su u backupu Gmail kontakti, osim što je za njih nekoliko dodato custom zvono, mislio sam da neće biti problema, ali eve ih...
On pokuša Sync, vidi da ne ide i batali. Kada sam pokušao ručno, nekoliko puta, telefon se jednostavno resetuje, ali se expres brzo resetovao (ispod 10 sekundi do signala). Tako da sam isključio sinhronizaciju imenika.

Problem sam "rešio" sa clear data u Contacts storage (Galaxy: settings > applications > Manage applications > Contacts sotrage), uključivanjem sinhronizacije i ručnim popunjavanjem polja koja se ne sinhronizuju na gmail.
 
Znaci dobro je sto ga nisam instalirao.

Cuom sam da je neko od magica napravio hero koliko je to izvodljivo i dali je dobro to uraditi?
 
Poslednja izmena od urednika:
Nije "napravio", samo je flashovan FW. Imas na xda developers sve objasnjeno....
 
Nov sam na forumu pa mi je malo teze da nadjem stvari koje hocu, nemogu da nadjem to sto si mi rekao ako mozes da mi pomognes?
 
Ako nemas neko ranije iskustvo sa HTC, wm, i sl. ne bi ti preporucio da sam flashujesh.
 
Nazad
Vrh Dno