Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Za ovaj IQ test... Radio sam ovaj Evropski i to je standardni test, i u redu je. Ali kada sam izašao iz aplikacije dočekala me je reklama "Čeka vas nova igra" i slika poklona. Uz to, na glavnom ekranu se pojavila sumnjiva ikona Search. Imaš prava da stavljaš u svoje aplikacije šta želiš, ali ovo me je baš razočaralo.
 
To je deo StartApp-a. Svaka aplikacija ima neki vid reklama u sebi. Ili admob ili startapp ili nesto sesto. Yebiga, niko nece nista za dzabe da radi. Ja mogu i da napravim ad free aplikaciju ako hoces da platis dolar ili dva, ali uglavnom niko nece. Ipak mi se cini da manje smara ovo sto se pojavi samo pri izlasku iz igre nego one reklame koje su nonstop u igri.
 
Ma ja slažem da treba ljudi da zarade na svom znanju. Iz tog razloga uredno kupujem aplikacije za svoj telefon.
Ali ovaj način reklama mi se ne dopada. Radije bih diskretnu reklamu na dnu ili vrhu ekrana, bez sumnjivih ikona, bez promene homepage-a (sada mi pade na pamet, nije valjda i to promenio?). Valjda tako funkcioniše AdMob.
 
Ne. Mozes da vidis na njihovom sajtu. StartApp. Dodaje samo ikonicu na home screen za search (koju mozes da obrises jel da) i onu reklamu na izlazu. Nista vise. A admob funkcionise kao sto si objasnio ali u dosta slucajeva je aplikacija takva da nema mesta za tu reklamu pa se ljudi odlucuju za nesto drugo. A sa druge strane postoje ljudi koje i to smara. Svakog nesto smara. :) Kao sto vidis smeta ljudi i sto aplikacija trazi phone state permision, koji sluzi za neke skroz benigne stvari, ali objasni ti to nekome.
 
Ne. Mozes da vidis na njihovom sajtu. StartApp. Dodaje samo ikonicu na home screen za search (koju mozes da obrises jel da) i onu reklamu na izlazu. Nista vise. A admob funkcionise kao sto si objasnio ali u dosta slucajeva je aplikacija takva da nema mesta za tu reklamu pa se ljudi odlucuju za nesto drugo. A sa druge strane postoje ljudi koje i to smara. Svakog nesto smara. :) Kao sto vidis smeta ljudi i sto aplikacija trazi phone state permision, koji sluzi za neke skroz benigne stvari, ali objasni ti to nekome.

Jel mozda pravis aplikacije u Eclipsu ili? Posto sam jedno vreme poceo da se zanimam oko toga i instalirao i sve podesio za Eclipse ali nisam imao vremena zbog faxa :s
 
Da li je neko pogledao onaj novi studio za developere koji je predstavljen na Google I/O? Nisam u tim vodama ali sam radoznao. :D
 
Ja ne znam ni jednu igru koju sam igrao, a da čita phone calls...

Većina igara to radi. Koristi to kako bi mogle da pauziraju igru kada ti stige poziv.


Da li je neko pogledao onaj novi studio za developere koji je predstavljen na Google I/O? Nisam u tim vodama ali sam radoznao. :D

Pogledao ja. Baziran na intelliJ, koji je po mnogima najbolje java okruženje, ali se plaća.
E sada, nisam se mnogo udubljivao, nisam javu radio godinama (kao trebalo bi da krenem ponovo).
 
Poslednja izmena:
Većina igara to radi. Koristi to kako bi mogle da pauziraju igru kada ti stige poziv.

Sad vidim da neke imaju neke ne, neki su to ubacili naknadno...

Ove sto ja igram nemaju to... Glupo mi je da imaju igre dozvole, sem ajde ingress gde je potrebna lokacija, ali ovima i nije... Ok...

uploadfromtaptalk1369263534527.jpg
uploadfromtaptalk1369263545611.jpg
 
Pa nisi upucen, pa zato tako kazes. Da bi bilo sta napravio u nekoj aplikaciji a da je iole vezano za hardver treba ti permision. Npr. za obican wifi ili 3G toggle widget ti treba wifi i network access permission. I tome slicno. Na taj nacin Android funkcionise. E sad, to sto ti mislis da je to neki napad hakera na tvoj telefon to je vec neka druga diskusija.

EDIT: Pogledaj npr. AirDroid koliko permissiona trazi.
 
Poslednja izmena:
Ali ja znam zašto mu treba to sve... Ovde ne znam i zato pitam zašto igrica kad nema nikakve veze sa pozivima, traži to?!
 
Ne znam da li je vec neko pisao o ovome, ali kupovina aplikacija preko Amazonovog Appstore-a radi kod nas - juce sam pazario Swiftkey za 1.99$.
 
http://www.amazon.com/mobile-apps/b?ie=UTF8&node=2350149011
http://www.amazon.com/gp/mas/get-appstore/android/ref=mas_rw_ldg

Prvo treba da napravite nalog na amazon.com i da dodate svoje podatke, ukljucujuci i kraticu kojom cete placati kupovine na appstore-u. Ja sam dodao Visa Electron karticu (vezanu za devizni racun) iz inteze i to provereno radi, za ostale banke ne znam - verovatno rade sve koje inace rade na internetu. Posle toga se samo skine Amazonova aplikacija na vas Android telefon, ulogujete se i to je to.
 
Da li je neko koristio ovu aplikaciju Spoken caller name pro i kako mu radi jer imam problema nece da mi radi ili nesto treba da se ukljuci ili da li koristi neku alternativu a da je pouzdana?
 
Ne znam da li je vec neko pisao o ovome, ali kupovina aplikacija preko Amazonovog Appstore-a radi kod nas - juce sam pazario Swiftkey za 1.99$.

Jel vidi u tom slucaju uopšte Play Store tu aplikaciju kao kupljenu, zbog kasnijih update-ova?
 
Ne. Razlikuju se verzije za Play Store i Amazon App Store. Update dobijaš isključivo preko Amazon App Store-a.

Instalirah ih ja pre neki dan Amazon App Store. Ali isključivo zbog Free App Of The Day. Ko ne zna i nema, Tapatalk je besplatan na Amazon App Store-u.

Današnja Free App Of The Day je Fruit Ninja.
 
U svakom slučaju, ne mogu se bez kartice uzimati ove besplatne, dnevne aplikacije.
 
Ne. Razlikuju se verzije za Play Store i Amazon App Store. Update dobijaš isključivo preko Amazon App Store-a.

Instalirah ih ja pre neki dan Amazon App Store. Ali isključivo zbog Free App Of The Day. Ko ne zna i nema, Tapatalk je besplatan na Amazon App Store-u.

Današnja Free App Of The Day je Fruit Ninja.

Hvala za informaciju :)
 
Evo sad sam uspeo preko mobilnog neta. Ranije sam probao preko wifi - ja i nije htelo(ima u podešavanjima da se podesi).
Jel ima još neka app besplatna sem tapatalka (i sem ove sto je danas za dz)?
 
Hmmm, meni kada pokušam nešto da kupim kaže Contry not supported...
 
Dokle je stigao Tapatalk? Ja imam prvu verziju valjda i sve je super nego ako ima nekih dobrih izmena da updateujem malo ;)

I jos nesto.
Jel ima neka aplikacija ( ili kako vec to da izvedem) da pustim snimljen audio zapis kad nekog nazovem? ;)
 
Nazad
Vrh Dno