»RSS Benchmark sajt

Strana 3 od 3240 PrvaPrva 123456713531035031003 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 31 do 45 od ukupno 48587

Tema: Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

VIP member Avatar korisnika Bane R
        Na forumu od
        Jul 2000
        Poruka
        6.826
        OK, evo liste koju ja "toplo preporučujem"

wikimobile - naziv sve kaže

ultimate stopwatch - štoperica, lepo izgleda

red poker club - texas poker, radi i online, nije baš ko FB, ali može da posluži

soccer live - fudbalski rezultati, rekao bih sa www.livescore.com sajta

meebo im - za IM, ja koristim MSN, ne znam šta još podržava

zebra paint - popunjavanje kontura na slikama bojom... zanimljivo za decu

nubinews - vesti sa raznih sajtova

opera mini - dobar je fabrički browser, ali nosim i operu mini sa sobom, brže radi ako nema 3g ili ako treba da se štedi protok

remote VNC - VNC klijent... radi bez greške sa ultra VNC serverom na PC

OI File Manager - ime samo kaže + instalacija apk fajlova

disover pro - ja konkretno koristim da kopiram sajlove preko wifi na telefon, mada ima još neke mogućnosti

greed - odličan program koji servira vaše rss feedove sa http://www.google.com/reader

backgrounds - program za laku pretragu pozadina.... direktno iz programa se može zadati nova pozadina... možete, recimo, da stavite 10-20 pozadina u favorite i da namestite da se pozadine same menjaju na sat, 12 ili 24 sata

sms popup - kada smsovi stignu, iskaču na ekran sa prikazanom slikom onog koji šalje, opcijama cancel i reply

taskiller - ubijanje taskova jednim klikom

shuffle tone - recimo, izaberete folder sa 20 melodija i svaki put kada vam zazvoni telefon, svira druga melodija... može i za sms

andnav2 - navigacija, ima naše ulice, ali nisu indexirane (nema pretrage)... ni blizu igo ili garmin rešenjima, ali mala je aplikacija, nije na odmet imati za nedaj bože... vuče mape sa neta, mada kao ima način da se instaliraju, ali ne mogu da provalim da li i dalje vuče mape sa neta ili sa kartice

better cut - pravljenje prečica na desktopu koje inače ne bi mogli da napravite, menjanje ikonica

toggle data - gasi apsolutno svaki protok neta kod provajdera, grps, edge, 3g... dobro za kontrolu trošenja i bateriju

toggle settings - uključivanje/isključivanje: airplane mode, auto sync, bluetooth, fast bright, gps, screen never timeout, silent mode, wifi, 3g, screen brightness, ring + vibrate, screen time out, volume control

igre:

brain genius deluxe - mozgalice

chess for android - mada mi se zapravo ne sviđa, jer nije full screen, pa se teže pipka

hangman - ili vešala, pogađanje reči

papi - jump, river i ostale igre... igra se pomeranjem telefona, najobičnije igre, ali su popularne

labyrinth - kao teeter na htc

trap

robo defense
        Menjao Bane R : 24.09.2009. u 23:53

Member Avatar korisnika jox
        Na forumu od
        Jan 2003
        Poruka
        2.130
        Igra: Abduction!
        Srickie - WinPhone, Android and FirefoxOS game

Na forumu od
        Jul 2000
        Poruka
        6.826
        Ajde neko ko ima telefon koji nije rootovan, koristi wifi ruter, da proba sledeću aplikaciju:

"PicMe" - ima je na marketu

služi za uzimanje screenshota sa androida putem PCa

radi po principu da šalje screenshot na adresu - kada se startuje aplikacija, onda pokaže adresu koju treba ukucati u web browseru na pc - primera radi: http://192.168.1.104:8082/

i trebala bi da se prikaže slika

Aplikacija radi super, ali me interesuje da li radi na telefonu koji nije rootovan. Navodno ne radi, ali mi se nešto čini da radi.

Member Avatar korisnika jox
        Na forumu od
        Jan 2003
        Poruka
        2.130
        Isprobano, ne radi. Ne moze da pokrene neki server i pita da li sam siguran da mi je mob root-ovan
        Srickie - WinPhone, Android and FirefoxOS game

Moderator Avatar korisnika PJ
        Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        6.789
        SIPDROID - koliko znam, jedina funkcionalna SIP aplikacija do sada. Jeste da mora da rutira preko pbxes.org (ko nije ranije koristio ovaj servis, jednostavno uputstvo ima ovde), ali preko Telenor 3G mreže radi u kvalitetu kao Fring ili integirsan SIP klijent na Symbian V3 preko WiFi

Do sada sam napravio jedan test poziv i jedan realan i sasvim sam zadovoljan. (8 časovnih zona dalje, zvučalo je bolje nego kada zovem preko Sezam SITa, a u rangu sa Betamax provajderima sa računara)

Na Symbian telefonima je problem bio odziv same aplikacije koji u kombinaciji sa odzivom 3G mreže stvara preveliki lag za praktičnu upotrebu. Da li je ovde do Androida ili do mnogo bržeg CPU, ali ja sam za sada zadovoljan

Da li postoji besplatna aplikacija koja otvara DOC, XLS i PPT fajlove? Dovoljan mi je view, edit ne koristim...

Koji PDF viewer koristite?

Update za sipdroid: test je bio sinoć, a ovaj jedan razgovor jutros ~7. Čim je ovde odmakao dan, malopre zovem i može da se razgovara, bolje je nego preko Symbian-a, ali nije dovoljno dobro da bi moglo da se koristi za ozbiljan razgovor
        Nisam pogledao na sat i prerano sam se poradovao....mreža nije bila opterećena...
        Menjao PJ : 09.10.2009. u 11:32
        Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Member Avatar korisnika Nabukodonosor
        Na forumu od
        Dec 2003
        Poruka
        4.295
      7. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-6300
        • MoBo: Gigabyte XA990 UD3
        • RAM: 12GB Kingston HyperX 1866mhz
        • VGA: AMD Radeon R7 270 1GB
        • MON: Samsung 2493HM 24"
        • HDD: WD 2TB Green + WD Blue 1TB + SSD Samsung 850 EVO 120GB
        • OPT: Samsung SH-S203B CD/DVD pisač
        • Case: Fractal Design Define R4 + CoolerMaster 500W napajanje
        • SND: Audigy 2
        • TV: Sony 48r550c 48" + Samsung PS42A410 42" Plasma
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech MS Master Mouse, Rapoo E9270P Ultraslim Wireless Keyboard, Dreambox DM800 HD, Nexus 5 16GB,
      8. Jel postoji neka aplikacija da moze da se koristi za voip? Ovaj Skype lite samo sluzi za IM.

Member Avatar korisnika Masinac
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        1.021
      10. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-2600
        • MoBo: Asus P8B75-M LX
        • RAM: 8GB DDR3 Kingston HyperX
        • VGA: MSI HD7850 OC Edition 1GB GDDR5
        • MON: BenQ G2420HD
        • HDD: Patriot Blast 240GB and WD6400AAKS
        • OPT: PIONEER 112D
        • Case: MS Black Widow / CHIEFTEC CFT-650-14CS
        • Ostalo: A4TECH V7 Bloody
      11. Gmail

Da li neko zna kako mogu da promenim mail u Gmail applikaciji?

Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        6.789
        Nabukodonser, pogledaj poruku pre tvoje. Sipdroid.

Sad razmišljam, ne može IP na IP, osim ako korisnik koji prima poziv nema DID/call in broj...
        Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Member Avatar korisnika axon
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        158
      14. Moja mašina
        • CPU: i7 920@3.2
        • MoBo: Asus Rampage II Extreme
        • RAM: 12GB Corsair Dominator 1600MHz
        • LAP: MacBook Air 13"
        • Ostalo: iMac 27"
      15. Task menager definitivno Taskiller.

Nisam imao prob kao Bane R, ali desavalo se da nestane vecina ikonica i sat, to mi se desavalo zbog digital clock, onog providnog, svaki put se pogubi kad ide is landscape u standard polozaj, al uninstall resava prob...

Koju app koristite za BT?
        Menjao axon : 11.10.2009. u 15:01

Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        6.789
        Citat Citiram korisnika: Masinac Pogledaj poruku
        Da li neko zna kako mogu da promenim mail u Gmail applikaciji?
        Ako se do sada nisi snašao, pokušaj da promeniš password na gmail accountu preko računara, predpostavljam da će ti ponuditi login prozor.

Pored Remote VNC koji je Bane preporučio, pristojna alternativa može da bude i Android VNC. Remote NEMA tastaturu u rfee verziji, pa imam problem da da koristim potrebne servise na nekim računarima na koje se povezujem.
        Android VNC radi nešto lošije (sporije, složenije upravljanje), ali sve opcije su dostupne u free varijanti.

Member Avatar korisnika Masinac
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        1.021
      18. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-2600
        • MoBo: Asus P8B75-M LX
        • RAM: 8GB DDR3 Kingston HyperX
        • VGA: MSI HD7850 OC Edition 1GB GDDR5
        • MON: BenQ G2420HD
        • HDD: Patriot Blast 240GB and WD6400AAKS
        • OPT: PIONEER 112D
        • Case: MS Black Widow / CHIEFTEC CFT-650-14CS
        • Ostalo: A4TECH V7 Bloody
      19. Citat Citiram korisnika: PJ Pogledaj poruku
        Ako se do sada nisi snašao, pokušaj da promeniš password na gmail accountu preko računara, predpostavljam da će ti ponuditi login prozor.
        Nisi me razumeo,kad sam prvi put unosio gmail podatke uneo sam email adresu koja mi sluzi kao sekundarna u slucaju da izgubim pass od prve,ali taj mail mi ne sluzi nicemu drugom (ne stizu mi mailovi na njega) pa bih sad hteo da stavim pravu mail adresu da mi ta aplikacija sluzi necemu jer je ovako bezvredna. Da li je to uopste moguce uraditi?

Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        6.789
        Ja sam predložio da odeš na svoj sekundarni mail account preko računara, promeniš password i kada mob pokuša da se loguje, biće pogrešna šifra i iskočiće ti login prozor. Postoji mogućnost da ćeš tu moći da promeniš i korisničko ime. Iskreno, mrzi me da probam, ali zvuči kao moguće rešenje

Jel ima ChompSMS delivery report?

Update: jel postoji neka apliakcija koja skida Screenshot, a da mob nije rootovan? Galaxy bar ima dovoljno tastera da neki od njih može da bude hot key
        Menjao PJ : 13.10.2009. u 13:25

Na forumu od
        Jul 2000
        Poruka
        6.826
        chompsms nema dr

mislim da jos uvek nema nista za screenshotove, a da te ne zaboli glava

Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        6.789
        Bzvze. Vidim da svi za screenshotove hvale ovaj što skida preko lokalne mreže. A ako nisi na svojoj mreži sorry but '****ga

Jel neko koristio Crolix Communicator?
        Čekam dobar SIP klijent, pa pratim sve što se pojavljuje na VoIP polju. Instalirao sam ga i kao tvrdi da se OK povezao i čak mi dodeli automatski signiture (vidim sa drugog accounta) "Voice-mode only", ali kažu da jedino kada sigurno radi je između dva Crolixa ili aplikacija koje koriste istu tehnologiju, tako da nisam uspeo da uspostavim vezu između dva GTalk accounta.

Koristim mob tek nekoliko dana i vidim da svakog dana neka od ovih desetak aplikacija koje imam instalirane dobija update. Predpostavljam da to nisu neke velike izmene, ali opet, developeri rade punom parom

Member Avatar korisnika Nabukodonosor
        Na forumu od
        Dec 2003
        Poruka
        4.295
      24. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-6300
        • MoBo: Gigabyte XA990 UD3
        • RAM: 12GB Kingston HyperX 1866mhz
        • VGA: AMD Radeon R7 270 1GB
        • MON: Samsung 2493HM 24"
        • HDD: WD 2TB Green + WD Blue 1TB + SSD Samsung 850 EVO 120GB
        • OPT: Samsung SH-S203B CD/DVD pisač
        • Case: Fractal Design Define R4 + CoolerMaster 500W napajanje
        • SND: Audigy 2
        • TV: Sony 48r550c 48" + Samsung PS42A410 42" Plasma
        • Ostalo: Logitech MS Master Mouse, Rapoo E9270P Ultraslim Wireless Keyboard, Dreambox DM800 HD, Nexus 5 16GB,
      25. Koja je najbolji widget koji broji potrosene kB preko gprs-a, a da se ne resetje svaki put kad ugasim telefon?

Strana 3 od 3240 PrvaPrva 123456713531035031003 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •