Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Telefon: Samsung Galaxy

Zamenio Dialer sa SuperDial.

Prednosti u odnosu na predefinisani Dialer:
Pokretanjem se dobija numberpad dovoljne veličine i log (3 reda), na istom ekranu.
Numberpad se može ukloniti jednim klikom i dosta je brže nego prebacivanje tabova kod Dialera.
Kucanjem broja u numberpadu se može izvršiti pozivanje, ali on istovremno vrši pretragu imenika, kao što smo navikli na "klasičnim" telefonima.
U opcija se može izabrati šta radi short/long click na logove, odnosno stavke iz imenika.
Još nekoliko sitnica.

Mane:
Ne vibrira kada stisnem neki taster
Neće da primi #, tako da ne može da se koristi za USSD

Mane su zanemarljive, tako za sada ostaje primarni dialer.


Predefinisana aplikacija za poruke je crap, OSIM, što podržava delivery report.
Koristio sam Chomp, a poslednja 2-3 dana testiram Handcent i čini mi se da ću na njemu da ostanem. Kada otvorim konverzaciju, Handcent u gornjem levom uglu ima call ikonicu, tako da umesto long+short click imam 2xshort click i to uvek na istom mestu (ne zavisi od veličine poruke kao kod chompa).

Ono što smara, sve SMS aplikacije se vrlo sporo otvaraju. Mislio sam da je zbog nekoliko stotoina poruka u folderima, sve sam pobrisao, ali je isto. Isključim, uključim mob, isto.
Čini mi se da je raije bilo nešto brže. Ili sam bio pod početnim utiskom velikog ekrana, pa nisam obraća pažnju na to.

Speedy SMS za predefinisane poruke i primaoce. Samo sam ga probao, ali mi se čini da bi to moglo da bude rešenje za plaćanje parkinga, o kome smo pričali u IPhone temi. Izvučeš na desktop shortcut "Zelena zona", "Zuta zona", a u poruci već popunjen broj na koji šalješ i broj tablica. Kada klikneš na ikonicu, pokrene SMS aplikaciju (ako psotoji thread, otvara odmah njega) i potrebno je kliknuti send.

Jel postoji neki pouzdan RAR arhiver? Imao sam potrebu da raspakujem jedan RAR file, skiuo onaj andro zip i on mi je raspakivao samo jedan fajl, bez ekstenzije, veličine nula. A u arhivi je zapravo bio folder, pa u njemu 8 fajlova.

Update: Phonebook 2.0 zvuči obećavajuće, ali ga ne vidim da ima da se skine. Da nije fora u ovome white label, da su ga kreirali samo za operatere/proizvođače, a ne možeš sam da ga isntaliraš?
 
Poslednja izmena:
Mislim da će ti se acontacts dopasti još više. Bolji je od standardnog imenika, ima dobre logove, ali dialer je po meni najbolji. Zašto? Pa zato što kontakte izbacuje i po imenu (po istom principu kao superdial), ali je jedini, rekao bih, koji izbacuje i po broju. Pa kako ti je lakše. Da li da upišeš 3-4 slova nečijeg imena ili 2-3 cifre broja telefona, svejedno.

Handcent sam i ja počeo da koristim za smsove... a evo i aContacts za imenik, logove i zvanje.

Jeste da je Phonebook 2.0 na papiru još jači, ali niti ga igde ima, niti ima neki opis ili test. Još ne mogu da shvatim da li ta aplikacija uopšte postoji. A i kao što neko na netu reče, malo je teže sve mogućnosti implementirati u praksi.
 
Poslednja izmena:
Upravo sam probao aContacts i ima odličan deo sa logovima (3, 7 i 30 dana, pregled po grupi, brisanje jednog perioda...), ali pretraživanje imena mi se ne sviđa. Opet moram na opcije, pa search i onda kucam.

Jeste dobra stvar što Dialer pretražuje i po imenu i po broju, ali ime osobe koju poziva znam skoro uvek, a broj, retko :)
Takav način pretrage imena je jedna od retkih stvari koje mi nedostaju sa telefona koji ima klasičnu tastaturu i SuperDialer mi je do rešio.

One koje često pozivam sam izvukao na home screen i zovem ih jednim klikom.
 
Ček, ne kapiram te. Zašto bi uopšte koristio search acontacts ?. Koristi dialer, koji je sam po sebi moćniji od superdialera. Pored acontactsa ja ne vidim zašto bi imao i još jedan program ili mi je kod super dialera nešto jako jako bitno promaklo?
 
Nisam rutovao mob, pa ne mogu da pošaljem screenshot, šaljem neki sa neta.

superdial_android_dialer_2.jpg


Log, imenik i numberpad su na istom ekranu, a ima sve što je meni ptorebno :)

Ako ništa ne kucaš vidiš log i ako hoćeš numberpad (strelica na dole u krugu).
Kada stisneš bilo šta na numberpadu, ulaziš u pretragu imenika. Na sličici, stisnuo je 8 i imenik se suzio na sva imena koja počinju na TUV, stisnuo 3, suzio je imenik na sva imena koja imaju prvi karakter TUV, drugi DEF, kada je stisnuo 6, ostala su imena TUV-DEF-MNO, odnosno samo ova dva na spisku.

Ako otkucaš 063123456, pretraga imenika će biti prazna (osim ako nisi nekoga memorisao pod tim imenom), ali stisneš call i zoveš taj broj.

U prethodnoj verziji su logovi bili po folderima (ono što sam u jednoj poruci tražio: ime, pa unutra svi pozivi in/out/missed sa tim kontaktom), ali kažu da je mnogo usporavalo telefon, pa su ukinuli. Verujem da će uvesti i pretragu prema broju, kao što podržava dialer.
 
Hehe :). Ma aplikacija je soccer livescore i imate listu utakmica sa živim rezultatima i to je glavna opcija. Koju utakmicu hoćete da "pratite" samo držite klik na njoj. I posle promene rezultata dolaze u notifikaciju. Ne baš istog trenutka ko teletekst, ali relativno brzo :).
 
Zanimaju me dve offtopic stvari. Prva, jel moguce da napravim ikonicu na home screenu do npr. call log-a iz ove aplikacije aContacts? Znaci da mi direktno prikaze call log.

I drugo, u svakoj contacts aplikaciji mi prikazuje po defaultu samo korisnike koji su smesteni u imenik pod Google. Cak sam prekopirao sve kontakte sa SIM kartice na telefon da bi ih telefon video, ali nista. People aplikacija koja dolazi sa telefonom vidi sve kontakte kako treba, ali ostale ne. Zna li neko u cemu je fora?
 
offtopic offtopic-a (a i dalje nije ontopic):
Organizacija kontakta na androidu mi je legla kako treba tek kada sam sve kontakte uneo u Google Contacts (koji do tada nisam koristio), i batalio kontakte sa SIM kartice.
Unos je trajalo par sati, ali sam ujedno sredio i GTalk listu, dobio online backup svih kontakata koje imam, u contact listi dobio gtalk status kontakta. takodje, sad posle reset-a listu opet dobijam za 5 sekundi...
 
Poslednja izmena:
I meni je delovalo da će morati da ide ručno, jer Gmail contacts nije prepoznavao CSV fajl koji sam kreirao iz Nokia PC Suite, ali sam ipak napravio jedan Gmail imenik backup u CSV, prebrojao kolone, napravio novo zaglavlje i rešio.

Doduše, na dosta mesta mi je izmešao main/mobile/office number i za preko 500 imena i mnogo više brojeva je napravio svega nekoliko grešaka, ali su većina bila posledica mog načina memorisanja na Nokia telefonu tipa "grad, ulica broj" i onda ga taj zarez zbuni i taj zapis se smakne za jedno polje.

Eto, mogao bi neko da napiše aplikaciju koja bi nokia pc suit format CSV-a prebacila u imenik bez problema :)
 
Je l ima neki program putem kojeg može da se gleda recimo Disovery, Hisrory, Explorer, Eurosport. Sad imam SPB TV i na njemu ima baš dosta kanala i lepo radi, ali nema ovih kanala.
 
Friiing, stiižeee :)

Na Fring forumu postoji tema o Android verziji Fringa, pa negde na 15-oj strani ima uputstvo za prijavu za Beta testera. Imaju malo Samsung Galaxy korisnika, pa sam ja dobio pozivnicu bukvalno odmah. Nisam imao previše vremena od jutros da se igram sa njim, ali u toku vikenda ću ostaviti neka iskustva.
Za sada ima mnogo manje opcija od Symbian verzije, ali je sve preglednije. Još uvek ih muče tehnička pitanja, pa će šminkanje i konfor u upotrebi tek da sređuju.
 
Evo da ispitamo malo ovu oblast....
Da li neko ima parametre za APN mms na 064 i ako ima da li mu rade mms poruke?
koje sve APN imate napravljene
 
Da li mislite da ce HTC Magic kupljen u VIP-u zaista dobiti update na 1.6 ili 2.0 verziju, tj. da ce VIP pustiti taj update OTA (over the air)? Ako se do sada nije apdejtovao, nesto mi se cini da VIP korisnici nece imati tu pogodnost u Srbiji...
 
I mene zanima ovo sto Sasa pita. Nikako mms ne mogu da namestim. I uopste mi nije jasna ta diskusija sa apn-ovima, posto moze samo jedan da se izabere (ima radio button). I sta, kad hocu da posaljem mms moram rucno da izaberem apn, pa kad hocu na net moram da vratim na gprs apn?!
 
Poslednja izmena:
evo moji APN, kako sam ih podesio, ali to ne radi posao

Za GPRS
screenshot1r.png


Za MMS
screenshot2dg.png


screenshot3vrh.png
 
Ovo na prvoj slici je ono o cemu sam ja pricao. Mozes da izaberes samo jedan apn.
 
Kod mene pored Telenor MMS nema radio button. Znači da je on prepoznao da je to sa MMS i ne dozvoljava mi da ga ručno izaberem.
Podešavanja sam uneo ručno.
 
Nisam rootovao Galaxy. Jel imaš neki SW kojim mogu da skinem SS?

Mogu kasnije da fotografišem. u APNs imam dve linije i samo jedan kružić, koji je slektovan.
Pored MMS APN-a jednostavno nema ni belog kružića.
 
Nisam rootovao Galaxy. Jel imaš neki SW kojim mogu da skinem SS?

Mogu kasnije da fotografišem. u APNs imam dve linije i samo jedan kružić, koji je slektovan.
Pored MMS APN-a jednostavno nema ni belog kružića.

nemam nishta za unroot...verziju
sorry
 
Da li mislite da ce HTC Magic kupljen u VIP-u zaista dobiti update na 1.6 ili 2.0 verziju, tj. da ce VIP pustiti taj update OTA (over the air)? Ako se do sada nije apdejtovao, nesto mi se cini da VIP korisnici nece imati tu pogodnost u Srbiji...

HTC Magic kupljen u VIP-u je org HTC i update za njega vec ima,a po svemu sudeci bice i 2.0.
Samo problem je sto se ne preporucuje da sam radis update jer u tom slucaju garancija vise ne vazi,vec se telefon treba odneti u VIP predstavnistvo,pa ga oni salju u servis i tamo rade update...(tako su mi rekli u VIP-u)
 
Nema Vip pravo da ti zabrani tako nešto... može samo da pokuša :)...
 
HTC Magic kupljen u VIP-u je org HTC i update za njega vec ima,a po svemu sudeci bice i 2.0.
Samo problem je sto se ne preporucuje da sam radis update jer u tom slucaju garancija vise ne vazi,vec se telefon treba odneti u VIP predstavnistvo,pa ga oni salju u servis i tamo rade update...(tako su mi rekli u VIP-u)


Gde ima update na 1.6?
 
pronasao sam resenje za MMS na MTS-u, kasnije cu okaciti screenove
radi provereno
 
pronasao sam resenje za MMS na MTS-u, kasnije cu okaciti screenove
radi provereno

screenshot5u.png


screenshot7e.png


screenshot8a.png


kada u APN MMS, APN Type skroz dole ukucate "mms" radio button ce nestati (kao sto je na slici) i tada stize pozdravna poruka od mts-a da ste u mms svetu sadu, lol

za gprs parametre nisam postavio, to nije problem valjda

ukoliko nesto nije jasno, tu smo
 
Nazad
Vrh Dno