Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Ljudi jel postoji neki NORMALAN plejer koji bi zamenio ovo ****** koje dolazi po defaultu? Uzasno me nervira (_@*#_)~*$!#)$*_#!$....

I jel postoji neki addon koji bi omogucio promenu pesme na lockscreenu kao sto to ima iPhone?
 
Kada smo kod muzike. Kako da dodam one slicice albuma za muziku koju sam ja ubacio. Onih par pesama koje su stigle sa Tattoo-om imaju sliku albuma kada se puste, a nigde nisam nasao opciju da ja dodam za svoje albume? I koju navigaciju najbolje staviti na Tattoo, necu jos rutovati telefon niti se igrati sa iGo?
 
Kada smo kod muzike. Kako da dodam one slicice albuma za muziku koju sam ja ubacio. Onih par pesama koje su stigle sa Tattoo-om imaju sliku albuma kada se puste, a nigde nisam nasao opciju da ja dodam za svoje albume? I koju navigaciju najbolje staviti na Tattoo, necu jos rutovati telefon niti se igrati sa iGo?

Ja sam se igrao sa album art grabberom
 
I meni može da menja pesme na lockscreenu - tj. generalno je plejer odličan, više me nerviraju šit slušalice.

kUdtiHaEX, koji ti interfejs imaš? Koji aparat uopšte imaš? Možda je to feature samo HTC-ovog SENSE UI-a?
 
^^^ Ovaj problem mnogi imaju, sa fabričkim youtube-om, i ne mogu da verujem da niko baš nema odgovor na to...:trust::p
 
Naleteo sam na ovo, pa da ostavim opis... inace nemam android fon :( Kazu da dosta dobro radi i stedi bateriju...

Juice Defender - http://www.latedroid.com/2010/01/juicedefender.html
ss-defender.png


JuiceDefender saves battery power (lots of it!) by controlling the device data connection and/or WiFi.


You can schedule regular APN/WiFi activation to let background data sync occur and have APN/WiFi enabled while the screen is on. It also helps in minimizing distractions ;)



The Easy Mode is a no-fuss one-click way to let your battery last longer - much longer. Just enable JuiceDefender by clicking on the big button and you're ready to go!

If you want more fine-grained control, try Advanced Mode, where you can configure all JuiceDefender features to your liking.


There are 5 triggers for the enable/disable behaviour:
Battery - when battery level gets low (less than 15%), disable APN/WiFi, and re-enable them when battery level is restored. APN/WiFi will also be enabled while the device is being recharged.
Schedule - regularly enable APN/WiFi for a short period of time, to let background data sync occur (email, Twitter, Facebook, stock quotes...). If Quick is disabled APN/WiFi stays enabled for a longer period, useful if your data connection is very slow or you need to sync lots of data.
Night schedule (requires UltimateJuice) - disable APN/WiFi during night time; you can also optionally put the phone in Silent Mode.
Screen - enable APN/WiFi while the screen is on to allow browsing, tweeting, procrastination and general internet-powered enjoyment, regardless of scheduled events and battery level.
Location (requires UltimateJuice) - this trigger controlled by the 'AutoWiFi' button. It disables WiFi when the device is not in range of any known WiFi network. The location is determined via the cellular network, so it's usually quite coarse. It's a fully automatic set-it-and-forget-it WiFi manager!

The priority order of the triggers is 1) location (WiFi only), 2) screen, 3) battery, 4) night schedule, 5) schedule - this means, for example, that when the screen is on APN/WiFi will be enabled even when the battery is low, or that the regular schedule won't occur during the night period.


Note that triggers will only enable WiFi if you have explicitly turned it on - if you turn it off manually, your decision will be remembered and no trigger will turn it on again (until you re-enable it).

Having data enabled 2 minutes every 15 minutes is sufficient in most situations. A longer schedule interval is useful to minimize distractions when you need to get something done ;)


There's a Home screen widget that shows how much battery life was improved by JuiceDefender over the last 48 hours - what's the best multiplier you can get?
It also lets you enable/disable JuiceDefender super-quickly (just tap on the glass of juice in the bottom left).
 
I meni može da menja pesme na lockscreenu - tj. generalno je plejer odličan, više me nerviraju šit slušalice.

kUdtiHaEX, koji ti interfejs imaš? Koji aparat uopšte imaš? Možda je to feature samo HTC-ovog SENSE UI-a?

Imam Google Nexus i nema mogucnost promene pesme na lockscreenu :(
 
Kada smo kod muzike. Kako da dodam one slicice albuma za muziku koju sam ja ubacio. Onih par pesama koje su stigle sa Tattoo-om imaju sliku albuma kada se puste, a nigde nisam nasao opciju da ja dodam za svoje albume? I koju navigaciju najbolje staviti na Tattoo, necu jos rutovati telefon niti se igrati sa iGo?

proverio sam i kod mene se vidi slika samo kod jednog albuma koji sam ubacio a slika je bila u folderu zajedno sa muzikom(ovako bonobo-days_to_come_b[1].jpg). Posto imam slike skoro u svakom folderu izvodjaca(folder.jpg), probao sam da rename-ujem u naziv foldera ali nista... zatim sam probao i sve moguce kombinacije mala-velika slova,donja crta-gornja.. i nista!
Vidi se samo kod jednog albuma.... inace je hero u pitanju....
 
Imam Google Nexus i nema mogucnost promene pesme na lockscreenu :(

Eto i posle šta će nam Sense UI :p

Možda ti ovo znači nešto... Taster na sluškama koje idu uz magic menja pesmu na "dupli klik". Single click je pause/play, dok dupli klik menja pesmu. Verujem da je isto i na nexusu, ako koristiš default sluške.
 
To znam, rade i Apple sluske ali nije to to. U kolima pogotovo.

Nego da li neko moze da mi kaze podesavanja za Vip GPRS/3G i MMS? Fazon je u tome sto samo jedan APN moze da bude aktivan a ne znam kako da podesim oba u jednom APN-u.

I sta rekoste, koja je zamena za default player?
 
Poslednja izmena:
Ja sam juče rešio MMS, tako što sam napravio dva odvojena APN, a u poslednjem redu oba APN-a ručno sam upisao default za internet APN, a mms za MMS APN.

Čak se pojavi zelena oznaka da je default postao 'default'. Ne razumem što su ga toliko zakomplikovali, a generalno su napravili vrlo intuitivan interfejs.

Pogledaj uostalom sledeću temu. Mislim da ćeš rešiti problem.
 
Namestio :) hvala.
 
Jel ima neki sajt sa kog mogu da skidam aplikacije za android, pa da ih ubacim u telefon a zatim instaliram? Nemam bas veliku mogucnost wifi-a, a gprs i sami znate da je dranje !!! Moze i na pm, ako ovde nije dozvoljeno.
 
Jel ima neki sajt sa kog mogu da skidam aplikacije za android, pa da ih ubacim u telefon a zatim instaliram? Nemam bas veliku mogucnost wifi-a, a gprs i sami znate da je dranje !!! Moze i na pm, ako ovde nije dozvoljeno.

Ako imate,posaljite i meni na PM,takodje.
Ako ima neki sajt,a da je poredjano po kategorijama lepo,a ne kao neki,sto sam video,sve nabacano,onako bzvz.
 
Jel ima nesto za android, kao sto je apptrcker za iphone ili sl?
 
Jel ima neki bolji program za kontakte od originalnog "people" na HTC-u :D
 
iGO Tattoo

Instalirao sam iGO na Tattoo i radi lepo. Malo je je rezolucija pomerena, ali sve radi ok. E, sada sam našao Srpski "voice" i ubacio ga na karticu, ali nigde nemam opciju da promenim voice i language kao u starom iGO. Samo pri prvoj instalaciji me je pitao koji hoću jezik i glasove i to je to. Ima li neko ideju kako to da promenim ?
 
Jel ima neko negde ***** friendly uputstvo za instalaciju iGo sa linkovima do mapa?
 
probao sam @Contacts ali je iskreno "krsh" i spor :( . Dobar je originalni "People" ali mi je mana za pretrazivanje kontakata i kada su duzi nazivi se ne vide skroz imena. Najbolje bi bilo kada bi negde imala aplikacija za kontakte identicna kakvi su u Handcent-u za sms. Tu se vide full imena i pretraga je prosta moze se koristiti kucanje prvih slova imena ili delovi imena.
 
Nazad
Vrh Dno