Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

napokon jedan media player sa multiformat podrškom za android.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=642713

Sve opcije playera su na kineskom, na svu sreću na linku gore imaju sličke koje objašnjavaju šta je šta.
Još u ranoj fazi razvoja tako da je prilično neoptimizovan i ne postoje nikakve napredne opcije.
Testirao sam avi, wmv, mpeg, flv, čak je pustio i mkv 720p doduše u slide show maniru ali ipak pustio :)
 
Poslednja izmena:
Meni je ipak Handcent SMS bolji nego chompSMS.
 
Phonalyzer:
http://www.androlib.com/android.application.com-phonalyzr-CiD.aspx

Nisam koristio noviju verziju, koja broji i poruke, jer mi Handcent broji poslate.

Smor je što broji samo ono što je u logu, a ako hoćeš neku mesečnu statitiku ili sl, moraš da skineš screen shotove ili tako nešto. Možda novija verzija ima export.

Kada sam video da vikendom ne koristim mob, da najviše razgovora imam u radno vreme, i kada sam video sa kojim brojevima najviše kominiciram, smorio sam se i posle prelaska na Android 1.6, nisam ni instalirao software...bolje da ne znam koliko i sa kim razgovaram :)

Testirao sam avi, wmv, mpeg, flv, čak je pustio i mkv 720p doduše u slide show maniru ali ipak pustio :)

Koji mob? Možda neki sa jačim CPU bude bolje prošao :)
Mada, je na ovolickom ekranu besmisleno puštati 720p....i sa ovolickom baterijom :(
 
Poslednja izmena:

Probao. Pure WIN :)

Za 20ak minuta nisam pronašao nešto što bih zamerio. Otvara stranice i u backgroundu (pravi multitasking :)) i konačno je potpuno prilagođena ekranu osetljivom na dodir. Čini mi se i da dosta brže otvara stranice, mada, to verovatno ima veze i sa time što je sveže instalirana.

Od mene čistih 5 zvezdica. A beta :)
 
Probao. Pure WIN :)

Za 20ak minuta nisam pronašao nešto što bih zamerio. Otvara stranice i u backgroundu (pravi multitasking :)) i konačno je potpuno prilagođena ekranu osetljivom na dodir. Čini mi se i da dosta brže otvara stranice, mada, to verovatno ima veze i sa time što je sveže instalirana.

Od mene čistih 5 zvezdica. A beta :)
Svaka ti je na mestu,ja odusevljen.
 
Phonalyzer:
http://www.androlib.com/android.application.com-phonalyzr-CiD.aspx

Nisam koristio noviju verziju, koja broji i poruke, jer mi Handcent broji poslate.

Smor je što broji samo ono što je u logu, a ako hoćeš neku mesečnu statitiku ili sl, moraš da skineš screen shotove ili tako nešto. Možda novija verzija ima export.

Kada sam video da vikendom ne koristim mob, da najviše razgovora imam u radno vreme, i kada sam video sa kojim brojevima najviše kominiciram, smorio sam se i posle prelaska na Android 1.6, nisam ni instalirao software...bolje da ne znam koliko i sa kim razgovaram :)



Koji mob? Možda neki sa jačim CPU bude bolje prošao :)
Mada, je na ovolickom ekranu besmisleno puštati 720p....i sa ovolickom baterijom :(

u pitanju je Tattoo, i slažem se da je besmisleno puštati 720p na malom ekranu, ali me je oduševilo što ga je uopšte pustio :) u stvari pustio je sve što sam mu podmetnuo od video fajlova
 
evo do malopre sam preko wifi-a skidao neke programe sa marketa... skinuo sam nekoliko programa chomsms speeddial i jos neke i na kraju otiso u advanced manager kako bi iskljucio nepotrebne programe...kad sam to odradio telefon se ugasio i visse nece da se upali.... pojavi se onaj logo HTC i to je to... znal neko sta da radim??? molim vas pomozite...
 
NE SKIDAJTE PROGRAM CONTAC OWNER. JUCE SAM SKINUO IZBRISAO I TELEFON SE UGASIO NECE RADI. MALOPre NADJO NA NETU DA NISAM JEDINI KOME SE TO DESILO...
 
Evo za slučaj da nisi video ovo: (sa http://sites.google.com/site/paranoidandroidproject/)

I installed Contact Owner and my phone crashed and went into a reboot loop. What do I do now?

I am aware of this issue on HTC builds (as opposed to Google builds, such as those on the T-Mobile G1, Vodafone Sapphire or the Android Developer Phone) and therefore made Contact Owner unavailable on the Android Market in countries where only HTC imaged phones are available. I apologize for crashing your phone.

To get out of the reboot loop you can either (1) hold down the Menu key while booting the device to boot into Safe Mode, then uninstall Contact Owner or (2) if that fails do a factory reset: boot your device while holding down both the Home key and the End key for about 20 seconds, or until you see a “triangle with an exclamation point and a picture of the device″ then open the keyboard and press the W key while holding down Alt. If your phone doesn't have a keyboard this help page describes how to do a factory reset.
 
Kako da na mini operi da sklonim one bookmarkse sto stoje u speed dial kada se instalira opera?
Hocu da stavim svoje bookmarke ali ove nikako ne mogu da izbrisem...
Kada kliknem na njih dobijem opcije clear i edit ali kada stavim neku od tih opcija opera umesto da obrise taj bookmark uzme da ucitava stranu
 
Poslednja izmena:
hahaha.....stim sam se i ja zajeb*vao, dok nisam prst malo duze zadrzao na jednom od bookmarkova....... :)
Inace kod mene lepo radi kada ubacim svoje adrese.....
 
Poslednja izmena:
Da li se igo mora instalirati na posebnu SD karticu ili moze u memoriju telefona (8gb Samsung galaxy)
Da li moze da se iskoriste mape i govor sa klasicne igo navigacije (ove koju drzim u kolima :))
 
Poslednja izmena:
NightCrawler, ako ne možeš da ozabereš EDIT, imaš faličnu instalaciju Opere. Dakle, zadržiš prst na bookmarku, edit, pa promeniš adresu.

hektor2, može u memoriju telefona. Mape moraš da staviš za verziju 8.3/8.4 (iGo/Amigo), voice će da radi bilo koji.
 
hahaha.....stim sam se i ja zajeb*vao, dok nisam prst malo duze zadrzao na jednom od bookmarkova....... :)
Inace kod mene lepo radi kada ubacim svoje adrese.....

Ma ja sam probao sve moguce kombinacije i sa jednim i sa dva prsta i sa onim olovkama za touch screenove, i nece bre nikako....:wall: najgore od svega sto stvarno opera superiska radi ali me nervira sto ne mogu da promenim te bookmarke....

Uradicu reinstall sa zvanicnog sajta posto sam ovu verziju instalirao preko marketa (mada ne bi trebalo da bude razlike) pa cu da vidim da li ce onda hteti.....

Postoji li mozda nacin da se iskljuci speed dial i da se stavi samo homepage da stoji umesto speed dial?
 
Postoji li mozda nacin da se iskljuci speed dial i da se stavi samo homepage da stoji umesto speed dial?

E to bi i ja voleo da znam, mada da se ja pitam, ja bi najradije da ima mini opera 4 za android......ova petica mi je mnogo neintiutivna :)
 
Mini Opera 4 nije optimizovana za ekran osetljiv na dodir, pa je upotreba iste prilično smorna. Za sve što želiš da uradiš imaš bar 2 klika više nego što je na ovakvom ekranu potrebno i to obavezno bar jedan hardware-ski taster.

NightCrawler, reinstaliraj Operu. Može i sa Marketa, verovatno je nešto pošlo naopako tokom instalacije.

Hektor, kada se navikneš na Speed Dial, pitaćeš se kako si živeo bez njih :)
 
jel koristi neko aplikaciju Gmote i ako koristi jel moze da mi obijasni kako i preko cega se povezuje sa kompom itd...?
 
Koristio sam Gmote(vrlo kratko), veza pc-telefon je isla preko wirelessa (sbb+tp-link)...
probaj pa vidi da li ti se svidja mada je meni PhoneMyPC mnogo bolje resenje
 
ok a jel treba neki program na kompu ? i jel moze to za tv da se koristi?
 
Uradio reinstal sa m.opera.com adrese koja me odvukla na market instalirao ali i dalje isto:wall:

Večeras sam manjao PDA deo software-a, pa sam odradio i hard reset (slučajno :d ). Instalirao Operu i sve radi OK. Malo zadržim prst, dobijem opcije clear i edit, izaberem ovo prvo i on obriše bookmark.
 
Ovako...Danas se pojavio update za Android OS na Liquidu i kaze mi da mountujem fon sa kompom da bih kopirao Download link....ja povezem,mountujem i onda mi nesto kaze: Please instal microSD to save the download link for the OS update file... WTF?! Sta treba sad da radim?
 
Nazad
Vrh Dno