Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

OK, evo liste koju ja "toplo preporučujem" :D

wikimobile - naziv sve kaže

ultimate stopwatch - štoperica, lepo izgleda

red poker club - texas poker, radi i online, nije baš ko FB, ali može da posluži

soccer live - fudbalski rezultati, rekao bih sa www.livescore.com sajta

meebo im - za IM, ja koristim MSN, ne znam šta još podržava

zebra paint - :D popunjavanje kontura na slikama bojom... zanimljivo za decu :D

nubinews - vesti sa raznih sajtova

opera mini - dobar je fabrički browser, ali nosim i operu mini sa sobom, brže radi ako nema 3g ili ako treba da se štedi protok

remote VNC - VNC klijent... radi bez greške sa ultra VNC serverom na PC

OI File Manager - ime samo kaže + instalacija apk fajlova

disover pro - ja konkretno koristim da kopiram sajlove preko wifi na telefon, mada ima još neke mogućnosti

greed - odličan program koji servira vaše rss feedove sa http://www.google.com/reader

backgrounds - program za laku pretragu pozadina.... direktno iz programa se može zadati nova pozadina... možete, recimo, da stavite 10-20 pozadina u favorite i da namestite da se pozadine same menjaju na sat, 12 ili 24 sata

sms popup - kada smsovi stignu, iskaču na ekran sa prikazanom slikom onog koji šalje, opcijama cancel i reply

taskiller - ubijanje taskova jednim klikom

shuffle tone - recimo, izaberete folder sa 20 melodija i svaki put kada vam zazvoni telefon, svira druga melodija... može i za sms

andnav2 - navigacija, ima naše ulice, ali nisu indexirane (nema pretrage)... ni blizu igo ili garmin rešenjima, ali mala je aplikacija, nije na odmet imati za nedaj bože... vuče mape sa neta, mada kao ima način da se instaliraju, ali ne mogu da provalim da li i dalje vuče mape sa neta ili sa kartice

better cut - pravljenje prečica na desktopu koje inače ne bi mogli da napravite, menjanje ikonica

toggle data - gasi apsolutno svaki protok neta kod provajdera, grps, edge, 3g... dobro za kontrolu trošenja i bateriju

toggle settings - uključivanje/isključivanje: airplane mode, auto sync, bluetooth, fast bright, gps, screen never timeout, silent mode, wifi, 3g, screen brightness, ring + vibrate, screen time out, volume control

igre:

brain genius deluxe - mozgalice

chess for android - mada mi se zapravo ne sviđa, jer nije full screen, pa se teže pipka

hangman - ili vešala, pogađanje reči

papi - jump, river i ostale igre... igra se pomeranjem telefona, najobičnije igre, ali su popularne

labyrinth - kao teeter na htc

trap

robo defense
 
Poslednja izmena:
Ajde neko ko ima telefon koji nije rootovan, koristi wifi ruter, da proba sledeću aplikaciju:

"PicMe" - ima je na marketu

služi za uzimanje screenshota sa androida putem PCa

radi po principu da šalje screenshot na adresu - kada se startuje aplikacija, onda pokaže adresu koju treba ukucati u web browseru na pc - primera radi: http://192.168.1.104:8082/

i trebala bi da se prikaže slika

Aplikacija radi super, ali me interesuje da li radi na telefonu koji nije rootovan. Navodno ne radi, ali mi se nešto čini da radi.
 
Isprobano, ne radi. Ne moze da pokrene neki server i pita da li sam siguran da mi je mob root-ovan :)
 
SIPDROID - koliko znam, jedina funkcionalna SIP aplikacija do sada. Jeste da mora da rutira preko pbxes.org (ko nije ranije koristio ovaj servis, jednostavno uputstvo ima ovde), ali preko Telenor 3G mreže radi u kvalitetu kao Fring ili integirsan SIP klijent na Symbian V3 preko WiFi :)

Do sada sam napravio jedan test poziv i jedan realan i sasvim sam zadovoljan. (8 časovnih zona dalje, zvučalo je bolje nego kada zovem preko Sezam SITa, a u rangu sa Betamax provajderima sa računara)

Na Symbian telefonima je problem bio odziv same aplikacije koji u kombinaciji sa odzivom 3G mreže stvara preveliki lag za praktičnu upotrebu. Da li je ovde do Androida ili do mnogo bržeg CPU, ali ja sam za sada zadovoljan :)



Da li postoji besplatna aplikacija koja otvara DOC, XLS i PPT fajlove? Dovoljan mi je view, edit ne koristim...


Koji PDF viewer koristite?


Update za sipdroid: test je bio sinoć, a ovaj jedan razgovor jutros ~7. Čim je ovde odmakao dan, malopre zovem i može da se razgovara, bolje je nego preko Symbian-a, ali nije dovoljno dobro da bi moglo da se koristi za ozbiljan razgovor :(
Nisam pogledao na sat i prerano sam se poradovao....mreža nije bila opterećena...
 
Poslednja izmena:
Jel postoji neka aplikacija da moze da se koristi za voip? Ovaj Skype lite samo sluzi za IM.
 
Gmail

Da li neko zna kako mogu da promenim mail u Gmail applikaciji?
 
Nabukodonser, pogledaj poruku pre tvoje. Sipdroid.

Sad razmišljam, ne može IP na IP, osim ako korisnik koji prima poziv nema DID/call in broj...
 
Task menager definitivno Taskiller.

Nisam imao prob kao Bane R, ali desavalo se da nestane vecina ikonica i sat, to mi se desavalo zbog digital clock, onog providnog, svaki put se pogubi kad ide is landscape u standard polozaj, al uninstall resava prob...

Koju app koristite za BT?
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna kako mogu da promenim mail u Gmail applikaciji?

Ako se do sada nisi snašao, pokušaj da promeniš password na gmail accountu preko računara, predpostavljam da će ti ponuditi login prozor.

Pored Remote VNC koji je Bane preporučio, pristojna alternativa može da bude i Android VNC. Remote NEMA tastaturu u rfee verziji, pa imam problem da da koristim potrebne servise na nekim računarima na koje se povezujem.
Android VNC radi nešto lošije (sporije, složenije upravljanje), ali sve opcije su dostupne u free varijanti.
 
Ako se do sada nisi snašao, pokušaj da promeniš password na gmail accountu preko računara, predpostavljam da će ti ponuditi login prozor.

Nisi me razumeo,kad sam prvi put unosio gmail podatke uneo sam email adresu koja mi sluzi kao sekundarna u slucaju da izgubim pass od prve,ali taj mail mi ne sluzi nicemu drugom (ne stizu mi mailovi na njega) pa bih sad hteo da stavim pravu mail adresu da mi ta aplikacija sluzi necemu jer je ovako bezvredna. Da li je to uopste moguce uraditi?
 
Ja sam predložio da odeš na svoj sekundarni mail account preko računara, promeniš password i kada mob pokuša da se loguje, biće pogrešna šifra i iskočiće ti login prozor. Postoji mogućnost da ćeš tu moći da promeniš i korisničko ime. Iskreno, mrzi me da probam, ali zvuči kao moguće rešenje :)

Jel ima ChompSMS delivery report?

Update: jel postoji neka apliakcija koja skida Screenshot, a da mob nije rootovan? Galaxy bar ima dovoljno tastera da neki od njih može da bude hot key :)
 
Poslednja izmena:
chompsms nema dr

mislim da jos uvek nema nista za screenshotove, a da te ne zaboli glava :D
 
Bzvze. Vidim da svi za screenshotove hvale ovaj što skida preko lokalne mreže. A ako nisi na svojoj mreži sorry but '****ga :)

Jel neko koristio Crolix Communicator?
Čekam dobar SIP klijent, pa pratim sve što se pojavljuje na VoIP polju. Instalirao sam ga i kao tvrdi da se OK povezao i čak mi dodeli automatski signiture (vidim sa drugog accounta) "Voice-mode only", ali kažu da jedino kada sigurno radi je između dva Crolixa ili aplikacija koje koriste istu tehnologiju, tako da nisam uspeo da uspostavim vezu između dva GTalk accounta.

Koristim mob tek nekoliko dana i vidim da svakog dana neka od ovih desetak aplikacija koje imam instalirane dobija update. Predpostavljam da to nisu neke velike izmene, ali opet, developeri rade punom parom :)
 
Koja je najbolji widget koji broji potrosene kB preko gprs-a, a da se ne resetje svaki put kad ugasim telefon?
 
Moja preporuka za NetCounter. Jednostavan je, a ima sve što mi je potrebno.

Update: ups, nije widget, već aplikacija, ali i čemu da ti stalno stoji na ekranu i zazima deo desktopa :)
 
Poslednja izmena:
Ljudi, ja danima citam vase postove i nikako da skontam neke stvari.
Npr. skinuo sam nekoliko skinova i programa sa marketa za promenu ikonica. Medjutim, svi ni traze maticni program, better cut ili open home, koji se ocigledno kupuju. Kako ste vi to resili?

Takodje me interesuje kako da podesim telefon da bih skidao torrente i .rar fajlove. Instalirao sam torrent-fu,ali sva podesavanja koja sam probao ne rade.

Hvala unapred na odgovorima.

P.S. ja sam nov na forumu :D
 
Za beterr cut i ostale aplikacije koje se pominju a nema ih na marketu pitaj na private...

A za torrente ne znam nisam ih koristio na fonu to je verovovatno neka remote aplikacija
 
Poslednja izmena od urednika:
Jedno pitanje, vec duze vreme se razmisljam da uzmem HTC Magic, dali je taj novi OS Android toliko dobar da moze da konkurise Symbian OS ili Windows Mobile.
Nebih da se razocaram kad uzmem HTC i ustanovim da za taj OS ima malo programa koji mogu da se skinu za njega i da ga treba dodatno popravljati sa gomilom programa kao npr kod IPhona.
Nadam se da ste me razumeli.
 
Poslednja izmena:
Od Symbian V3 je bolji u svim aspektima. Ima brdo aplikacija, lakše se instaliraju i jednostavno sve radi bolje. Još uvek nema GPS aplikacije sa mapama Srbije, ali biće uskoro, siguran sam.
 
Ok sad samo jos da se dokopam nekog Android telefona malo da cackam i da se uverim da se necu zeznuti.:)
 
Ako se odlucis za Android, uzmi HTC Magic ili Hero, ja bi zaobisao Samsung, jer su HTC i Google u velikoj ljubavi, tako da ce svi koji imaju G1/Magic/myTouch dobiti update za 1.6 Donut, dok to nece biti slucaj sa Samsungom. Neces se razocarati... :)
 
Da li je neko stavljao cyanogenmod na HTC Magic is VIP-a? Kakva su iskustva? Jel moze posle da se vrati na originalni sistem?
 
Nasao sam zamenu za ToggleData, koji je najobicnije djubre btw. Aplikacija se zove APNdroid i savrseno radi posao.
 
Daj neki razlog, zašto je ToggleData đubre? :)
Probaću APNDroid, ali i TD radi sve što treba...gasi programe :d
 
Pa ne može toggledata da bude đubre kada ima jednu jedinu funkciju i koja radi... Pitanje je samo da li se neko zadovoljava tom funkciom... ja da :).
 
Poslednja izmena:
Pomešao sam toggle data i task panel (ne pitaj kako :d), ali toggle data kod mene radi savršeno. Treba mu 1-5 sekudni da promeni AP, samo je potrebno sačekati da na ekranu dobiješ potvrdu da je odradio to što radi :)
 
Ima neki phonebook koji je baš baš :)... Vidim na netu fama oko Phonebook 2.0, ali kolko ja vidim tu je aplikaciju nemoguće naći :). Ili nešto ne radim lepo :).
 
Nazad
Vrh Dno