Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Blair-Zamyatin Project

Aj' evo i ovde...
chart


Generalna namena je praćenje kretanja uređaja preko GPS-a i slanje izveštaja na mail-ove. A ima i još perk-ova kao razmena lokacija SMS-om, nadgledanje promene SIM-a i sl...

Svaki komentar je dobrodošao...
 
Sta se dobija root-ovanjem telefona??
 
Super,samo mi nesto deluje komplikovano.Vidim da gore pise da ce uskoro biti root na jedan klik.Kako je kod ostalih telefona,na jedan klik rutovanje ili ide neka kompleksnija procedura.?


Pa ne znam... Videcemo kako ce da se odvijaju stvari... Bitno je da je krenulo na bolje...,)
 
Pa ne znam... Videcemo kako ce da se odvijaju stvari... Bitno je da je krenulo na bolje...,)
Ma extra...evo ceo dan nesto gledam kako to da odradim i nije mi bas jasno...izgleda da cu malo pricekati.Sad ce i iGo moci da radi na Tattoo...dobro je.
 
Ma extra...evo ceo dan nesto gledam kako to da odradim i nije mi bas jasno...izgleda da cu malo pricekati.Sad ce i iGo moci da radi na Tattoo...dobro je.


U pravu si.... Bitno je da ne gubimo mnogo s' obzirom da imamo "slabije" telefone...,)
 
Ima li sta za Skype? Da li je neko probao?

Zanima me za Tatoo.
 
Fring i Nimbuzz. Ne znam da li rade na Tatoo.
Ako koristiš preko 3G mreže, ovaj prvi radi loše, a drugi uopšte, bar kod mene.
Ako koristiš preko WiFi, prvi je upotrebljiv, a drugi ne radi :d

Ima ljudi koji su zadovoljni Nimbuzzom, ali ne znam šta su koristili od servisa.
 
Jel moze neko da mi kaze koji media player koristi Gmote za pustanje video fajlova? Probao sam da vidim u task manageru ali nema nijedan. Vidim da nije moj default player jer mi odmah pusti fajl u full screenu sto mi se ne svidja, i vidim po titlovima jer nisu uopste kako treba.
 
Meni ne radi skype...

Meni ne radi skype ni u jednoj varijanti. Pretpostavljam da je to do provajdera, jer vidim npr da verizon tek sad pusta korisnicima da risti skype...
 
Fring radi na tattoo-u probao sam, mada mislim da ga moras instalirati preko oficijalnog sajta posto ga market ne vidi.
 
Fring

Znam da ga ne vidi, skinuo sam ga sa drugog mesta, i radi Fring, ali ne radi skype, doduse nisam mogao da probam sa WiFi, samo 3G i nikako nije hteo da se konektuje. Da li prvo moram na PCu da instaliram skype i da podesim user i pass, ili moze i preko Fring-a(kako sam i uradio)?
pozdrav
 
Jel moze neko da mi kaze koji media player koristi Gmote za pustanje video fajlova? Probao sam da vidim u task manageru ali nema nijedan. Vidim da nije moj default player jer mi odmah pusti fajl u full screenu sto mi se ne svidja, i vidim po titlovima jer nisu uopste kako treba.

ako se dobro sećam u pitanju je VLC media player
 
Poslednja izmena:
Znam da ga ne vidi, skinuo sam ga sa drugog mesta, i radi Fring, ali ne radi skype, doduse nisam mogao da probam sa WiFi, samo 3G i nikako nije hteo da se konektuje. Da li prvo moram na PCu da instaliram skype i da podesim user i pass, ili moze i preko Fring-a(kako sam i uradio)?
pozdrav

Ja sam se normalno konektovao na vec postojeci nalog bez aktivacije na pc-u , mislim da prodje par minuta dok ne aktivira skype.
Evo sad sam probao na hero posle 2min mi je nasao sve kontakte na skype i aktivirao.
 
Poslednja izmena:
Nimbuzz

Meni odlicno radi Nimbuzz na HTC Tattoo-u.
Koristim preko njega facebook,msn live i naravno skype.
Razgovori preko skype mi odlicno funkcionisu preko VIP mreze cak i kada nije pokriven 3G signal vec 'samo' EDGE :)
Sve u svemu odlican program.
 
Jedina mana nimbuzz-a je sto je "tezak" preko 5mb...
 
Mali info ( u slucaju da niste znali )

da bi vam kamera bolje fotke pravila kad pokrenete kameru kliknete na MENU pa na ISO i onda stavite
da bude iso 800 a ne AUTO i onda budu fotke mnogo mnogo bolje
drugar mi juce rekao i ja danas probao...i bolje izgleda kad se pomera levo desno
nadam se da ce biti od pomoci :)
 
kad pustim neki clip na youtube sve normalno radi i onda kad hocu da pustim sledeci klip pise da nije u mogucnostoi da ga otvori. vratim se na stari klip koji sam pre toga pustio kad ni on nece.znatel u cemu je problem?
 
I meni se to isto dešava, verovatno i većini, ne znam u čemu je problem...
 
Ne znam koje telefone imate, ali ja sa Tattoo-om (VIP) idem preko ugradjene youtube aplikacije i 3G(H), bez problema, otvori jedan, pa drugi, pa treci, pa onda malo probao menu/more/watch in high qualitu, bez problema. Jel moguce da sam ubacivanjem neke druge aplikacije mozda nesvesno poboljsao rad u vezi youtube-a. Mozda lupetam? Ali sam skinuo i youtube downloader, koji sam samo probao... Sa searchom sam trazio i gledao npr hockey vancouver, pa neki klip sa fincima npr...
 
Moze li na HTC Tattoo-u da se update-uje OS. Nisam ispratio celu temu pa ako neko moze da me ukratko uputi kad, kako.....
 
Jel postoji nacin da se pristupi kompletnom Android marketu a ne samo free delu?
I koje su to must-have aplikacije za Android? Btw, koji je najbolji IM klijent za Android?
 
Meebo IM je meni najbolji za Tattoo, ali mislim da je za veću rezoluciju ekrana bolji Ebuddy, Nimbuzz i Fring mi se ne sviđaju.
 
Jel postoji nacin da se pristupi kompletnom Android marketu a ne samo free delu?

Preko telefona, jok - dok se google ne predomisli, verovatno dok ne dobijemo paypal. Do tada, imaš sajtove koji sadrže kompletan market kao ovaj i ovaj.

I koje su to must-have aplikacije za Android? Btw, koji je najbolji IM klijent za Android?

File manager je must have, s obzirom da ga po defaltu nema... Ja koristim Astro, Linda nije loša, ima jedan bolji od linde al sam zaboravio naziv... Astro ima "application manager"... Može da uninstallira/backupuje aplikacije kao i da ubija procese i servise.

Pored toga,
- "Tone Picker", da možeš da staviš bilo koji MP3 da zvoni za bilo šta (može i bez toga al treba da u manualu telefona pročitaš kako).
- "Any Cut", da možeš da napraviš prečicu na desktopu do bukvalno bilo čega.
- "APNDroid", widget koji uključuje/isključuje 3G/gprs
- "AK Notepad", najjednostavniji notepad, nije loš ni "3banana"
- za office fajlove, "documents to go", nije besplatan
- za pdf, "PDF to go".. ako neko zna bolji vičite

Još jedna korisna aplikacija za svakoga je "Spare Parts", za koju mislim treba root. Eto toliko za sada.
 
Zavisi za koji telefon ti je potrebno.

Za Galaxy je SMS aplikacija MUST. Koristim Handcent, preporuka.
Koristim SuperDial umesto predefinisanog dialera, jer SuperDial ima mogućnost pretrage imenika direktno preko numberpada, ne moram da ulazim u contacts, pa na search i onda pozovem.
Ukoliko koristiš Gmail calendar, onda je i dodatni Agenda Widget preporučljiv, jer ovaj preinstalirani može da priže samo jedan događaj i to u prozoru 2x2. Sa ovim Agenda Widget vidim 11 narednih događaja na 2x4 polju.
Često koristim i 2G/3G shortcut. Skraćuje 2-3 klika da dođeš do opcije da se prebaciš sa 2G na 3G mrežu i obratno.
 
Proporucujem Dxtop kao home screen zamenu, mnogo mi se dopada. Podrzava sortiranje aplikacija po kategorijama, dock za 5 app/widgeta ili 2 fioke na dnu ekrana, slide unlock ekran, 5 home ekrana...

Na slici je i Smooth Calendar widget, najlepsi kalendar koji sam nasao.
 

Prilozi

  • dxtop-ss-1267457558433.jpg
    dxtop-ss-1267457558433.jpg
    58.8 KB · Pregleda: 128
  • dxtop-ss-1267457583820.jpg
    dxtop-ss-1267457583820.jpg
    57.1 KB · Pregleda: 114
E, da, My Battery Status, jer je ovaj pokazivač na Galaxy-ju totalno izbezumljen.

Predefinisana tastatura nema naša slova, tako da možeš da staviš AnySoftKeyboard (možeš da povećaš visinu tastera u odnosu na default veličini, meni je idealno 120%) ili Serbian Keyboard koja ima i ćirilični layout i opciju da ti tasteri budu 2-digit.
 
Nazad
Vrh Dno