Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

OK, moja greska. Hteo sam preporuku za neku free aplikaciju. :) Ako budem poceo da placam za domace radio stanice, onda je sve otislo u q...
 
Imaš free verziju koja totalno ok radi..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Mozda negde gresim, ali nudi mi jedino 30 days free trial, i trazi mi da dodam credit card na google play. Nema trajno free opcija, kao kod Spotify-a i slicno.
 
Lol gore u desnom uglu imaš X samo klikni na to. Verovatno nisi video

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nisam uopste provalio. :) A sto je najgore, trazio sam okolo neko cancel dugme ili tako nesto. :)
 
Koristi li neko app za forsiranje doze moda kao naptime npr. i app standbya kao servicely. Obe su od franca. Kakva su iskustva, ili je to nepotrebno (na oreu)? Imam ih, nesto ne vidim neke razlike, mozda ima, ali...

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
jel zna neko kako da ubacim u instagram opcijama gif stickere,neko ima tu opciju neko ne,da li bi ponovno istaliranje ig dobilo tu opciju.
 
Vezano je za account, a ne za aplikaciju. Drugi account mi ima, ali moj lični nema.
 
Zna li neko zašto neće da mi sinhronizuje Mail i Kalendar,....verujem da nema veze to što sam u Grčkoj...
Ubacio sam drugu aplikaciju za mail(gmail)GoMail i sve radi savršeno....
1cf784b3890b48bc83d3d7489081c115.jpg


Umi Super
 
Proveri da li nije nešto u samoj Gmail aplikaciji.. U podešavanjima i slično.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Everybody
Da li je nekom poznato odakle ova aplikacija vuče podatke o kontaktima? Izbacuje neke podatke kao da ih čita iz imenika tuđih telefona!?
 
Poslednja izmena:
Rešio sam,tako to sam uradio Update "Google Play Usluge"koju mi je ponudio BlackMart,a koje još nema na našem ili Grčkom Marketu....i sve je odmah proradilo..
Proveri da li nije nešto u samoj Gmail aplikaciji.. U podešavanjima i slično.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Umi Super
 
^
To slicno kao drupe isto izvlaci podatke, ali nikad nisam saznao odakle ih vuce.
Mnogi ljudi su se zacudili kad mi daju njihov broj i vide da ga ima kod mene pa se zapitaju odakle mi njihovo ime.
Korisna stvar bar drupe, za ovaj ne znam ali izgleda da je "kopija" drupe-a, po ovoj funkciji.
Korisno svakako.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
To isto ili slično radi program 'Drupe'...koji takođe izbacuje ime pozivaoca koga ja nemam u mom imeniku...
E sad ortak i ja smo testirali i provalili da ako obojica imamo Drupe,i ako pokušam da pozovem bilo koji kontakt iz njegovog imenika,meni odmah izađe ime njegovog prijatelja(samo što nude obojeno zelenom bojom)koga mogu kasnije da memorišem...
Everybody
Da li je nekom poznato odakle ova aplikacija vuče podatke o kontaktima? Izbacuje neke podatke kao da ih čita iz imenika tuđih telefona!?

Umi Super
 
To isto ili slično radi program 'Drupe'...koji takođe izbacuje ime pozivaoca koga ja nemam u mom imeniku...
E sad ortak i ja smo testirali i provalili da ako obojica imamo Drupe,i ako pokušam da pozovem bilo koji kontakt iz njegovog imenika,meni odmah izađe ime njegovog prijatelja(samo što nude obojeno zelenom bojom)koga mogu kasnije da memorišem...


Umi Super
Ahaha, kao kopir masina si.
Hahaha.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Dok sam pisao moj odgovor,nisam znao da si i ti pisao...heheeh

Umi Super
 
Everybody
Da li je nekom poznato odakle ova aplikacija vuče podatke o kontaktima? Izbacuje neke podatke kao da ih čita iz imenika tuđih telefona!?
Stvarno neverovatna i kul aplikacija. Od 6 nepoznatih brojeva našlo je 5 i to taj šesti je bio od nekog lika sa dumb phone-a pa ne verujem da je mogao da ga zna..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Mislim da je to neka fora kao fb kad izbacuje prijatelje od prijatelja kao predloge za prijateljstvo. Jednom je jedan čovek, dok je ukucavao moj broj (već mu je izašlo moje ime) prokomentarisao da me neko od njegovih prijatelja poznaje čim mu izlazi moje ime i prezime unapred.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Da, ali otkud aplikaciji broj direktorke moje škole koja nema fb itd nego koristi taj broj samo u poslovne svrhe?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
verovatno neko od korisnika te aplikacije ima nju u imeniku, pa aplikacija povuce podatke iz tudjeg imenika.

Sent from Galaxy S8
 
Mislim da je to neka fora kao fb kad izbacuje prijatelje od prijatelja kao predloge za prijateljstvo. Jednom je jedan čovek, dok je ukucavao moj broj (već mu je izašlo moje ime) prokomentarisao da me neko od njegovih prijatelja poznaje čim mu izlazi moje ime i prezime unapred.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Nije sa FB, ja ga nemam pa izlazi drugima koji koriste drupe kao ja.
Ima mogucnost da se stavi manuelno, ali ja nisam pa me opet nalazi, kao i masu drugih ljudi koji su mi rekli da nikad nisu imali kao i ja FB.
Vadi iz neceg drugog.
Ne znam da operateri ne prodaju informacije drugima, sto ne bi smeli po zakonu, ali...
Vuce verovatno sa vise strana, viber, fb, sam telefon... i pitaj boga odakle jos.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Jednostavno je. Svako ko instalira app, upload-uju se njegovi kontakti na njihove servere i odatle vuce podatke.

Ako Djura koristi dumbphone, a Pera ga ima u imeniku i instalirao je neku od tih app, ti imas isto taj program i ako te Djura zove, bez obzira sto on nema taj program, tebi ce izaci Djura kao pozivaoc. To je po meni krsenje privatnosti onog ko nema tu aplikaciju, jer povlaci necije kontakte gde si ti u njima.
 
Odakle ti dokaz da se imenici uplioaduju na njhove servere?
Meni vise lici da si ti sad dao neku svoju tezu tj misljenje kako to radi.
Ili imas konkretan dokaz da to tako radi. Ja ne verujem da to radi tako jer je to kriminal.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Pa da, bukvalno taj neko može da tuži mene jer je preko mene aplikacija došla u posed njegovog broja.. Tipa čist primer izlazi mi broj kolege Miša Kovački.. Znači da je milion posto kod dosta ljudi tako upisan, tako ga i ja znam a nemam broj [emoji16]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Takođe mi uvek izlazi broj lika iz neke Kurirske službe,a nikad ih nisam imao...
Eno pre neki dan zovem prodavnicu 'Tri0'...imao sam neki frajer..i čim sam okrenuo izašlo Zelenim slovima ime 'TriO'
Čak je bio Fiksni broj,a ne mob....

Umi Super
 
Poslednja izmena:
Odakle ti dokaz da se imenici uplioaduju na njhove servere?
Meni vise lici da si ti sad dao neku svoju tezu tj misljenje kako to radi.
Ili imas konkretan dokaz da to tako radi. Ja ne verujem da to radi tako jer je to kriminal.

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
Pročitaj politiku privatnosti na njihovom sajtu.
Ne misliš valjda da će do tolikih informacija doći sa osnovnim dozvolama na androidu? Dovoljno je da vidiš koliko dozvola traži aplikacija prilikom instalacije.
Prikupljaju sve što stignu. [emoji5]

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno