Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Ja na poslu sa telefonom, komp gajbi. Nakacim se telefonom na komp i skinem na telefon sta mi treba. Simple as that :D
 
Pa onda tebi treba neka od Remote Desktop aplikacija,ali odmah ti predlazem da se oprostis od toga posto bi prebacivanje fajla >1MB bio izuzetan pain in the ass posto je protok izuzetno mali,teoretski koliki je i upload na tvom racunaru u praksi mnogo manje... Ja sam testirao mnogo aplikacija za remote desktop ali racunar na racunar i ok zavrsava posao da vidis svoju radnu povrsinu i upravljas nekim stvarima ali iako mnoge od tih aplikacija imaju i mogucnost prebacivanja fajlova,to je islo izuzetno sporo. Ako si nekada pokusao da prebacis neki malo veci fajl preko Skype-a ili MSN-a znaces na sta mislim.;)
 
I ja sam nekada koristio logmein, i slabo je to radilo.
Pre koj mesec sam poceo dropbox da koristim i odusevljen sam,nisu bas iste stvari ali posto kazes da ti treba skidanje i dodavanje fajlova probaj, nije lose.
Sve sinhronizovano sve na dohvat ruke.
Viva dropbox!:)
 
kako ja mogu da stavim android 2.3? imam 2.2

Ne znam koji model fontala imaš ali evo kod mene:
Motrola Atrix: u settings---"About", system updates... On se kači na internet i obavesti te da postoji nova verzija... Klikneš da odradi update.... I to ti je to.. On odradi restart...i eto...
 
Једно питање, извињавам се ако је већ било одговора на исто. Имао сам исти проблем и на старом телефону, нешто сам гуглао ало нисам нашао решење. Можда га и нема.

Кад зовем/или ме неко зове, слика саговорника су мутне. Има ли решења?
Хвала
 
Ima li neka dobra aplikacija koja pokazuje vremensku prognozu za vece Srpske gradove?
 
Ne znam koji model fontala imaš ali evo kod mene:
Motrola Atrix: u settings---"About", system updates... On se kači na internet i obavesti te da postoji nova verzija... Klikneš da odradi update.... I to ti je to.. On odradi restart...i eto...
meni na to pise-your phone is up to date
 
Znaci da nema zvanicni update vec moras neki custom rom da stavljas.
 
pitanje: imam HTC DHD, uzeo sam kao drugi fon wildfire S... Da li da koristim isti google nalog, ili bi mi pametnije bilo da koristim odvojene (npr. zbog marketa i sl). Jos nesto sto bi trebao da uzmem u obzir prije nego odradim setup i ostalo?
 
Једно питање, извињавам се ако је већ било одговора на исто. Имао сам исти проблем и на старом телефону, нешто сам гуглао ало нисам нашао решење. Можда га и нема.

Кад зовем/или ме неко зове, слика саговорника су мутне. Има ли решења?
Хвала

Slike povezane sa google accountom su niske rezolucije, ako mislimo na istu stvar. Na žalost tu nema pomoći. Jasno mi je da su hteli da smanje protok prilikom sinhronizacije, ali ipak su preterali.
 
na HTC-ima barem skida sa FB-a slike, i vece su rezolucije onda...
 
Znaci da nema zvanicni update vec moras neki custom rom da stavljas.

to je vec slozena matematika za mene...ipak hvala
jos me zanima za sta sluzi SDK manager, koji sam ja instalirala na komp, pojma nemam zasto (videla nesto na android sajtu)?

edit- oni predstavljaju android 3.0, a meni jos ne daju da se prebacim na 2.3....c c c
 
Poslednja izmena:
to je vec slozena matematika za mene...ipak hvala
jos me zanima za sta sluzi SDK manager, koji sam ja instalirala na komp, pojma nemam zasto (videla nesto na android sajtu)?

edit- oni predstavljaju android 3.0, a meni jos ne daju da se prebacim na 2.3....c c c

A, koji ti telefon uopste imas?

SGS II powered by Lite'ning 6.1
 
pitanje: imam HTC DHD, uzeo sam kao drugi fon wildfire S... Da li da koristim isti google nalog, ili bi mi pametnije bilo da koristim odvojene (npr. zbog marketa i sl). Jos nesto sto bi trebao da uzmem u obzir prije nego odradim setup i ostalo?

pa ako koristis drugi nalog onda ces morati na primer da kupujes igricu sa marketa i na jednom i na drugom fonu

imam htc wildfire
 
to je vec slozena matematika za mene...ipak hvala
jos me zanima za sta sluzi SDK manager, koji sam ja instalirala na komp, pojma nemam zasto (videla nesto na android sajtu)?

edit- oni predstavljaju android 3.0, a meni jos ne daju da se prebacim na 2.3....c c c

Zanimljivo postoji stabilna verzija cyanogenmoda za wildfire :) Ja bih to stavio svakako na tel. :)
Uputstvo i nije nešto prekomplikovano: http://wiki.cyanogenmod.com/wiki/HTC_Wildfire
http://wiki.cyanogenmod.com/wiki/HTC_Wildfire:_Full_Update_Guide
 
Ima li neki dobar widget za kontakte, recimo da bude samo jedna ikonica i kad kliknem na nju da mi otvori slicice sa omiljenim kontaktima, i ponudi da ih zovem/saljem poruku?
 
CircleLauncher bi ti verovatno odgovarao.

edit: Sad nešto gledam, ako nemaš sličicu za svaki kontakt koji staviš u CircleLauncher widget nećeš moći da znaš kome želiš da pošalješ poruku ili zoveš jer ne izbacije i imena uz ikonicu kontakta.
 
Poslednja izmena:
Hvala.. ali laguje mi poprilicno i nema opciju da biram izmedju sms-a i poziva. Stavio sam Contact Widget, radi posao.
 
Hm, kako nemaš opciju da izabereš sms ili poziv? Ja imam + podaci o kontaktu, mada kao što rekoh pre, ne vidi se koji je kontakt ako već nema sličicu.
 
Kad sam dodavao Widget isao sam na Widget Contacts opciju pa sam stiklirao koje kontakte zelim, cim kliknes na slicicu odmah zove (sa nekih 3 sekunde zakasnjenja). Moguce da sam prevideo neku opciju, nema veze Contact Widget mi se svidja.
 
Možda je do verzije programa, mada ne mogu da provalim koju verziju imam.


Nego, da li može da se napravi eksterna particija na mem kartici (što je fon vidi kao svoju internu memoriju) bez stavljanja drugog roma tj ako se samo odradi root?
 
Konačno je tapatalk ubačen zoom na slikama. Pre je bilo samo čuvanje.

---
desire + oxygen 2
 
Kako se zove ona aplikacija koja je iz nekog sistemskog fajla izvlacila podatke i pratila kretanje mobilnog telefona, pa je posle to moglo da se vidi na Google Maps? Svojevremeno se digla frka oko toga.

PS. Nema veze, nasao sam... Location Cache.
 
Poslednja izmena:
Koristi neko TweetDeck, ova dva dana se nesto baguje, nece da osvezi twitove, tek iz nekog desetog pokusaja, probao sam i da ga ubijem pa upalim, restart telefona.. Namesteno mi je da rucno refresh-ujem. Ne znam da li ima veze sto sam presao na Zeam Launcher pre par dana.
 
Koristi neko TweetDeck, ova dva dana se nesto baguje, nece da osvezi twitove, tek iz nekog desetog pokusaja, probao sam i da ga ubijem pa upalim, restart telefona.. Namesteno mi je da rucno refresh-ujem. Ne znam da li ima veze sto sam presao na Zeam Launcher pre par dana.

Uradi clear data.

---
desire + oxygen 2
 
Nazad
Vrh Dno