Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Da odgovorim sebi, možda još nekome zatreba...

Kada skinete odgovarajuću verziju (DPI, verzija procesora, black/white) skine se samo .zip installer. Onda ili da se ubaci u sam zip taj .apk fajl ili da se apk stavi na pomenutu lokaciju (/sdcard/Download/) i onda preko TWRP-a flešuje .zip. Prethodni koraci su razumljivi (da se ode na GP, uninstalira aplikacija ili ako dolazi sa ROM-om izbace svi apdejtovi i onda odštikliara automatski update).

Probao sam crnu i ne dopada mi se. Crna je "baš" crna, pa ume da smeta (ne vide se linije, kada se cast-uje na TV stopi se cast bar sa ostatkom, isto i kada se minimizuje klip kako bi se tražio naredni...). Tako da ću ići na belu verziju. Login i biranje rezolucija rade (pamti je ALI samo do 720p, pa ako se izabere 1080p/1440p on uvek vraća na 720p). Dakle nije baš kako treba ali jeste bolje od stock varijante.
 
Probaj phonograph.



Ovi plejeri ne rade ono što mi treba.
Treb mi prikaz foldera po hijerarhiji a ne albuma, izvodjača itd...


Da se u delu Folders vide:
Decije pesme
Rock
Strana
Narodna
Metalike


Kad kliknem na Rock otvori se prilaz koji su folderi u njemu, npr
Atheist Rap
Direktori
Pekinska patka
Itd...


U svakom od ovih foldera su folderi sa pojedinačnim albumima. Ovako npr radi fabrički multimedijalni plejer u kolima, a sad rodih mečku da nadjem plejer u Store-u koji se isto ponaša.
 
Poslednja izmena:
Kad kreiras plejlistu u AIMP-u, prikaz foldera je ovakav
aimp-1.png

Selektovanje foldera (kao na slici) dodaje taj folder u plejlistu, ili tapnes na folder da bi usao u poddirektorijume. Mozes da napravis i 10 plejlista prema zeljenim folderima za nepun minut. Ne postoji jednostavnije i lakse za one koji vole da pustaju muziku prema folderima.
 
^

E1C.jpg

:d

:D
 
Može li preporuka aplikacije za gledanje filmova sa mogućnošću ubacivanja titlova i casta na tv putem chromecasta.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ja koristim LocalCast.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ovi plejeri ne rade ono što mi treba.
Treb mi prikaz foldera po hijerarhiji a ne albuma, izvodjača itd...


Da se u delu Folders vide:
Decije pesme
Rock
Strana
Narodna
Metalike


Kad kliknem na Rock otvori se prilaz koji su folderi u njemu, npr
Atheist Rap
Direktori
Pekinska patka
Itd...


U svakom od ovih foldera su folderi sa pojedinačnim albumima. Ovako npr radi fabrički multimedijalni plejer u kolima, a sad rodih mečku da nadjem plejer u Store-u koji se isto ponaša.
https://play.google.com/store/apps/details?id=in.krosbits.musicolet

Možda Musicolet?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Verovatno nema odgovora, ali ipak da probam:

Da li postoji šansa da u Chrome browseru linkove otvaram u pozadini samo na long press (kao middle click na desktopu) umesto otvaranja menija, pa open in new tab?

Uvek volim sve sa što manje klikova, svuda sam skratio proceduru gde sam mogao :D
 
Poslednja izmena:
Sumnjam da može. Šta fali longpress na link i onda open? Razlika u jednom tapu.
 
Pa ništa, isto kao na desktopu, može desni klik, pa open in new tab, a može i prosti middle click.

Jednostavnije i brže je ovo drugo, zar ne? Naročito kad se stalno ponavlja i to milion puta.

Ne smeta mi previše, ali oduvek imam tu maniju, nervira me takav prazan hod, posebno neki lošiji primeri gde ima nepotrebno mnogo tap-ova.

Ja skraćujem i vreme za long press sa defaulta od 500 ms. U opcijama može samo da se poveća na sekund i sekund i po, ne može manje.

Ima adb komanda ako nekoga zanima da podesi na bilo koju vrednost, čak i Google backup ga pamti zauvek, dovoljno je jednom.

Mislim na long press vreme za ceo sistem.

https://www.xda-developers.com/how-to-reduce-the-long-press-delay-beyond-its-lowest-setting/
 
Poslednja izmena:
Jeste, ali miš ima mnogo više načina za interakciju, dok touch screen, bez registracije razlike jačine pritiska ima samo dva moda, press i long press :)
 
Jeste, ovde bih se ja odrekao ostalih opcija u browseru.

Znam da ne može, ali nek me neko iznenadi :D
 
Ovi plejeri ne rade ono što mi treba.
Treb mi prikaz foldera po hijerarhiji a ne albuma, izvodjača itd...


Da se u delu Folders vide:
Decije pesme
Rock
Strana
Narodna
Metalike


Kad kliknem na Rock otvori se prilaz koji su folderi u njemu, npr
Atheist Rap
Direktori
Pekinska patka
Itd...


U svakom od ovih foldera su folderi sa pojedinačnim albumima. Ovako npr radi fabrički multimedijalni plejer u kolima, a sad rodih mečku da nadjem plejer u Store-u koji se isto ponaša.

Ovo sam koristio i bio vrh zadovoljan: https://play.google.com/store/apps/details?id=another.music.player

Edit: sorry, sad tek vidim da je folder browsing paid feature, verovatno trazis free stvar
 
Poslednja izmena:
Kad vec sve probaš, probaj i mort music player. Free varijanta, ima biranje po folderima, ali je malo spartanski ui.
 
Ajoj, kod Morta UI nije spartanski, već ga nema :D
 
Neverovatno da jedna tako očigledna opcija zahteva ovoliko cimanje :)
Probao sam sve gore preporučeno, slaba vajda. Na kraju sam našao VLC plejer koji radi bez greške ali mu je interfejs užasan, MusicPlayer koji je ok ali ima neki problem sa čitanjem fajlova sa memorije uredjaja (usb čita bez problema). Sad na telefonu nadjoh i probah Pi Music Player, deluje da će biti rešenje problema. Probaću sutra.
Ako već nije jasno, tražim app za android multimediju u kolima.

Hvala svima na pomoći.
 
Pa probaj jetAudio. Kad u meniju izaberes da prikazuje Folders (a ne Artists, Albums, Songs,...) prikazuje bas tako kako mislim da trazis, kao neki file explorer - foldere i sve fajlove i podfoldere u njemu... Plus (ako skines i full verziju) dobijes jedan od najboljih muzickih plejera sto se tice kvaliteta zvuka i podesavanja.
 
2Cubis

Uradi Search sa "Folder Player" na PlayStore-u, dobićeš dosta rezultata.
Ja koristim ovaj - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dp.ezfolderplayer.free

Foldere prikazuje kao i fajl menadžer. U setinzima možeš da mu kažeš path do foldera koji će on da vidi kao root kada se startuje. Kad uđeš u folder sa MP3 fajlovima, oni su i dalje prikazani/poređani po imenima fajlova, tek kada ih pustiš da sviraju, player čita Tag-ove i prikazuje ih. Prikazuje i Album Art, a Lyrics ne. Lep, pregledan, mali i jednostavan player.
 
Tražim app koja će zvučno (i vibracijom) da me obaveštava da postoji neka notifikacija koju nisam pogledao. Bilo bi dobro da može da se podesi za koje aplikacije će da obaveštava, kao i da je besplatna.

Takođe, bilo bi super da može da se podesi na koliko minuta će se ponavljati takav alarm, kao i koliko puta maximalno da obavesti.
 
Jel može neko da okači whitelist za AdAway?

Stari telefon crkao, pa nisam mogao sa sačuvam listu.
Opet problemi sa sharesales i ad.admitad uneo sam ih u listu ali i dalje ne otvara linkove sa Tapatalk-a. Ne znam gde sada grešim.

Tražim app koja će zvučno (i vibracijom) da me obaveštava da postoji neka notifikacija koju nisam pogledao. Bilo bi dobro da može da se podesi za koje aplikacije će da obaveštava, kao i da je besplatna.

Takođe, bilo bi super da može da se podesi na koliko minuta će se ponavljati takav alarm, kao i koliko puta maximalno da obavesti.
Light Flow.
Podešavaš sve živo što hoćeš za svaku aplikaciju ili proces koji hoćeš (npr hoćeš da nešto radi samo za viber pozive ali ne i za poruke, ili samo za grupne pozive...). Ponovljene notifikacije, da ipak imaš notifikacije za neku aplikaciju čak iako je "silent mod"...

Svetlo: boja, brzina treptanja, šablon, koja aplikacija da ima prioritet, da li da se menjaju boje (ako više aplikacija dobije notifikaciju ili da se posle prioritetne prikazuje samo ona, a ostale zanemare)...

Vibracija: sistemska, posebno za svaku aplikaciju, šabloni

Blic i svetlo na tasterima da se pali, ekran da se upali (ili ne) kad stignu notifikacije.
Razne opcije za zvukove.

Ima dosta toga.
Besplatna verzija je ograničena u mogućnostima, ali znaš gde možeš naći plaćenu ;)
Ako imaš Samsung telefon i ne želiš "persistent ikonu" u notifikacionoj liniji (na novijim android sistemima) onda idi na Legacy verziju aplikacije.
 
Poslednja izmena:
Drugari, da li neko može da mi da link odakle da skinem IGO PRIMO navavigaciju sa ovakvim početnim ekranom koja vodi kamione bez greške (kako kažu neka iskusva korisnika) treba mi za navigaciju i telefon, tablet sa svim rezolucijama.... Hvala unapred može poruka u pp ;)7-hd-profesionalna-kamionska-navigacija-igo-primo-eu-10-2017-slika-91323348.jpg slika je u prilogu kažu da je to navigacija IGO 2017 verzija da li neko zna više nešto o njoj svaka informacija je dobrodošla HVALA UNAPRED!!!
 
Sa kojom aplikacijom testirati stvarni kapacitet baterije ? Skoro sam menjao bateriju ali cini mi se da je slabija od godinu i po dana stare originalne...
 
Drugari, da li neko može da mi da link odakle da skinem IGO PRIMO navavigaciju sa ovakvim početnim ekranom koja vodi kamione bez greške (kako kažu neka iskusva korisnika) treba mi za navigaciju i telefon, tablet sa svim rezolucijama.... Hvala unapred može poruka u pp ;)Pogledajte prilog 244167 slika je u prilogu kažu da je to navigacija IGO 2017 verzija da li neko zna više nešto o njoj svaka informacija je dobrodošla HVALA UNAPRED!!!
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nng.igo.primong.igoworld

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
@Pablo
Nijedna ti neće dati tačne rezultate. Ni približno.
Najpribližnije ti je USB tester sa Aliexpress-a za par dolara, pa sa jedne strane punjač u njega a sa druge strane kabl do telefona. Telefon skroz ispražnje i ugašen i pustiš da se puni. Rezultat koji dobiješ pomnožiš sa korekcionim faktorom 0,9 (jer efikasnost nikad nije 100%, jedan deo ide na zagrevanje) i to je to.
 
Bila je neka aplikacija koja meri napon punjenja... Mozda bi i to moglo da koristi. Imam zapisano u proslogodisnjem rokovniku ali ne mogu da ga nadjem trenutno... Jedna rec je bila u pitanju...
Ampere je u pitanju, ali je netačna i ovako ako uopšte radi, plus telefon mora biti upaljen tada, pa dobar deo struje ide i na rad telefona. Tu dodaš tehniku brzog punjenja (prvo veliki napon kada je prazna, pa se posle smanjuje, da bi na kraju bio ispod 0,5A) i vidiš da od tak og merenja nema ništa.
 
Nazad
Vrh Dno