Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Nece moci...

Sad sam isao na facebook, nigde ne vidim nista u vezi prebacivanja podataka u google. Doduse, mislim da sam video neku aplikaciju za telefon za prebacivanje necega, ako se setim, a pogledacu, javicu na ovom thread-u, ne brini :).
Pero bre koliko imas kontakata :))??, meni je trebalo oko sat i po da ubacim sve za svojih 180tak :)).
pozdrav
 
to je to

Bravo, nnnn, ucinilo mi se da sam jednog momenta video tu apliakciju, ustedo si mi trud da ne gubim vreme :). facebook application called Birthday Exporter

A evo jos neceg interesantnog, citiram: a nije samo za hero, moze i na tattoo, jer i on ima sense.
FYI, on Hero; you can let "HTC Sense" link your facebook friends with matching contacts. If you do this, the facebook birthdays show up in the hero's contacts. (as well as the facebook profile picture for the contact) .

Znam da postoji link, jer su se meni neki kontakti prikazivali kao na facebooku, a meni se mnogo vise dopadaju slike koje sam ja licno pravio i kropovao u photoshopu :), pa sam skidao te linkove za facebook.

problem resen...
 
Nasao sam aplikaciju za facebook sa kojom mozete export rodjendane, kao i evente..

http://www.fbcal.com/

Posle direktno iz google kalendara, import i kada sledeci put se telefon sync na netu, dobicete rodj u kalendaru..
 
Što šta fali googlu? :)
Samo da napomenem da google contacts nema mnogo veze sa Gmail-om, osim što i gmail i android koriste google contacts. Tako da ne moraš da koristiš Gmail da bi imao google kontakte.
http://www.google.com/contacts

Google Contacts mi je ubedljivo najefikasniji nacin za cuvanje kontakta.
Cim sam kupio HTC Magic, potrosio sam 4-5 sati da sve kontakte (sa sve emailovima, IMovima, avatarima, telefonima, rodjendanima....) prebacim i lepo sredim u Google Contacts.
Od tada, nakon svakog "factory reset-a" kontakti su tu u roku od par sekundi nakon kacenja na WiFi :)
 
To i jeste glavna ideja...

To i jeste glavna ideja google (android) telefona, da im google bude baza. Mnogo se vise isplati odmah u pocetku potrositi malo vremena da se to sredi u kontaktima nego posle razbijati glavu. A i ako se u telefonu doda neki kontakt, automatski se sinhroznizuje sa google kontaktima na webu.
Ja sam i decu naterao da, posto vec svi imamo mail na googlu(gmail), da sve svoje kontakte sa telefona upisu u google kontakte, bice im lakse, i ne moraju da strahuju da li ce se telefon pokvariti i da li ce izgubiti sce svoje kontakte.
Ukapirali su o cemu pricam i sad im je mnogo lakse...
Jedino zena nece, ali je ona slucaj za sebe :))...
 
Jel cuva negde android instalacione .apk fajlove aplikacija koje skine sa Marketa? Malo mi je glupo da svaki put kada stavim npr. neki drugi rom skidam sve aplikacije sa Marketa i placam gprs bezveze, kada mogu da ih instaliram sa npr. sd kartice.
 
Što se ne nakačiš na WiFi? Nerazumljivo mi je da ljudi ne kupe WiFi ruter kada kupe telefon od 250-300e za koji uvek treba wifi.

Naravno, to je moje mišljenje, ali ruter košta 2300 dinara, to mu dođe oko 25e (TP-Link 340g), zar nije lakše jednom iskeširati to i ne misliti posle?
 
Ne bih znao...

Ne bih znao za te probleme, jer sam sa vaucerom uzeo paket u VIPu gde imam 900mb interneta mesecno :banana: . Doduse malo skidam i sa sajtova na pc pa onda na sd karticu... sve zavisi gde sta nadjem. Uglavnom glavnih free aplikacije mogu da se downloaduju sa
http://slideme.org/ ili
http://andappstore.com/AndroidApplications/apps/!index ...

a one manje poznate, pa sta da se radi, sesti u neki kafic sa wifi, popiti dupli espreso ili kapucino za150din, pa skidaj do mile volje :)
pozdrav
 
Što se ne nakačiš na WiFi? Nerazumljivo mi je da ljudi ne kupe WiFi ruter kada kupe telefon od 250-300e za koji uvek treba wifi.

Naravno, to je moje mišljenje, ali ruter košta 2300 dinara, to mu dođe oko 25e (TP-Link 340g), zar nije lakše jednom iskeširati to i ne misliti posle?

Pa trenutno nemam wifi, imam samo gprs. Ali kupicu, nijhe mnogo skupo. Ne znam jel moze onaj telekomov veliki ruter sa antenama da odasilja wireless signal?
 
Može, može, ako imaš taj ruter imaš negde u podešavanjima Wireless Radio ili tako nešto, obavezno stavi neku enkripciju i podesi šifru i imaćeš wifi mrežu kada skeniraš telefonom. :)
 
Inace, ko ima rootovan telefon a hoce da prodje jefitnije, moze i da stavi najjeftiniju pci wireless karticu i da spoji telefon u ad hoc mode.. Upustvo i tutorial za ad hoc na zahtev.. :D
 
A šta, Androidi ne mogu da se kače na AdHoc mreže ako nisu rutovani? Nisam isprobavao ovih dana (2. dan kako imam Tattoo). :)
 
Ne, mozda 2.0/.1 mogu out of the box, ali za sada ne, postoji opcija ali je zaljucana iz nekog razloga.. ad hoc se za 2 minuta namesta na rootovanom telefonu..
 
Da li neko zna neki dobar program za upravljanje kompom ili nesto na taj fazor,jer ono cesto legnem u krevet a zaboravim da ugasim ziku (a mrzi me da ustajem) ili da promenim pesmu ili tako nesto :D ???
 
Ad hoc je direktan veza dva uređaja, bez posredovanja AP-a.

Što se čuvanja/instaliranja APK fajlova tiče, može, uradiš backup sa nekim software-om, ali mene smara što onda te aplikacije ne vidim u donloaded applications na marketu, pa ne mogu da ne znam da li je izašla nova verzija.
 
To je tacno. Ali jel backup-om dobijem originalne instalacione .apk fajlove, ili backup same instalirane aplikacije?
 
javljal se nekom greska na htc magic. ima da se izabere samo opcija force i ona se stalno pojavljauje sve dok ne iskljucim telefon. prvo sto mi se ponovo javi javljam vam sta pise.
 
To je tacno. Ali jel backup-om dobijem originalne instalacione .apk fajlove, ili backup same instalirane aplikacije?

Dobro pitanje. I mene je interesovalo zbog podešavanja i kesha nekih aplikacija. Jel zna neko odgovor?

Do sada sam jednom radio backup i nisam imao nekih bitnih stvari u aplikacijama. Sada već imam koješta što bih da sačuvam.
 
Inace, ko ima rootovan telefon a hoce da prodje jefitnije, moze i da stavi najjeftiniju pci wireless karticu i da spoji telefon u ad hoc mode.. Upustvo i tutorial za ad hoc na zahtev.. :D

zahtev :)
 
Kako namestiti ad hoc na android telefonima:

Sta je potrebno:
- rootovan telefon
- Android sdk ( moze i bez njega sa terminal emulatorom, ali 3 puta teze kucati )
- instaliran usb driver( dolazi uz android sdk)
- busybox dl: http://benno.id.au/android/busybox

1) Instalacija busybox. Ako imate busybox( proverite da li vas custom rom ima u sebi, preskocite ovaj korak)

-prekopirajte busybox na sd karticu.
-unmount kartice

**
-udjite u command prompt (start->run->cmd)
- kucajte
Kod:
cd c:\"Putanja do android sdk"\tools
adb shell[/CODE]

-Sada ste u terminalu vaseg telefona. Kucajte
Kod:
su
mkdir /data/busybox
cd /data/busybox
cat /sdcard/busybox > ./busybox
chmod 755 ./busybox
./busybox --install
chmod 755 *
export PATH=/data/busybox:$PATH

Sa ovim ste zavrsili instaliranje busybox-a na vasm racunaru.

2)Dovlacenja fajlova koji ce omoguciti ad hoc vezu na karticu.

Za one koji nisu vec u shell sa su modom nek odrade korak pod ** :)

-Kucajte

Kod:
su
mount -o rw,remount -t yaffs2 /dev/block/mtdblock3 /system
cd /sdcard/
cp /system/etc/wifi/tiwlan.ini .
cp /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf .


3)Modifikacija fajlova

-Mountujte vasu karticu i sa bilo kojim text editorom otvorite ove fajlove.


-U tiwlan.ini nadjite

Kod:
WiFiAdhoc = 0

i napravite ovako da izgleda
Kod:
WiFiAdhoc = 1
dot11DesiredSSID = "Moj SSID"
dot11DesiredBSSType = 0

Zamenite "Moj SSID" sa vasim SSID-om na racunaru koji ste ili cete napraviti, bez navodnika. :p


- U wpa_supplicant.conf dodajte na kraj fajla sledece redove

Kod:
network={
ssid="Moj SSID"
scan_ssid=1
key_mgmt=NONE
mode=1
}

Zamenite "Moj SSID" sa vasim SSID-om na racunaru koji ste ili cete napraviti, bez navodnika.

4)Vracanje fajlova na njihovo mesto.

Opet udjite u terminal i kucajte sledece redove:

Kod:
cd  /system/etc/
cp -f /sdcard/tiwlan.ini .
cd /data/misc/wifi/
cp -f /sdcard/wpa_supplicant.conf .

5) Konektujte se, napravite ad hoc vezu na racunaru, sa istim SSID kao sto ste stavili.

5.1) Moze da se desi da imate problema sa dhcp, onda dodelite rucno ip na telefonu, ( wifi settings->menu->addvanced)
- Dobra stvar je sto pamti podesavanje za ip i kad ga iskljucite tako da na public mrezama samo odstiklirate static ip, a kod vas samo stiklirate..
 
javljal se nekom greska na htc magic. ima da se izabere samo opcija force i ona se stalno pojavljauje sve dok ne iskljucim telefon. prvo sto mi se ponovo javi javljam vam sta pise.
pise mi "sorry, the process gas stopped unexctedly. Please try again i ima da se izabere force close. kad mi se ovo pojavi moram da iskljucim/ukljucim fon nema druge pomoci.
 
BeoGSP srpska Android aplikacija

Android fanovi,

Moj brat i ja samo napravili besplatnu aplikaciju koja pomaže pri putovanju gradskim prevozom kroz Beograd i zove se BeoGSP. Aplikacija ima sve linije GSPa, pronalazi optimalnu rutu gradskim prevozom između dve tačke, ima kompas radi lakše orjentacije, ako je u režimu praćenja obaveštava kada na toj ruti trebate da izađete iz autobusa i pređete na drugi itd.

Malo više o aplikaciji možete da vidite na:
BeoGSP site

Aplikacija može da se skine sa Android Market i od juče je dostupna i za Android OS 1.5.

Mi smo se potrudili oko aplikacije, ali sigurno postoji još jako mnogo pametnih stvari koje bi mogle da se urade. To je razlog zašto pišem jer svaka povratna informacija može puno da unapredi aplikaciju.

Pozdrav,
Ivan
 
Kad smo kod domacih aplikacija, ja pravim jednu ali ne za vip konkurs nego da je prodajem na marketu, na engleskom.

U pitanju je file transfer aplikacija, preko wi-fi-a ili preko neta na relaciji racunar telefon. u princpipu u teoriji bi mogli i da se izvede wi-fi transfer izmedju 2 telefona ali onda oba moraju da budu root-vana. Uskoro cu ponuditi neku ranu test verziju ovde da vidimo kako se ponasa.. naravno oni koji mi pomognu u testiranju dobice finalnu verziju aplikacije kada bude gotova.

Za sada sam nekoliko kljucnih stvari napravio, telefon se konektuje na racunar, moze da posalje zahtev za direktorijum, da ga dobije u obliku liste, i da posalje zahtev za fajl i skine ga na karticu. ali to je sve hardcodovano, daleko jos uvek od funkcionalnog ui.. :p

Nego zanima me sta mislite jel bi ovakva alikacija trebala nekome? Tacnije jel vredno truda..

Na koji nacin mislish da prodajesh aplikaciju preko marketa? , posto samo neke zemlje mogu da otvore merchant account na google marketu koji ti je potreban za prodaju aplikacija :)
 
Poslednja izmena:
Na koji nacin mislish da prodajesh aplikaciju preko marketa? , posto samo neke zemlje mogu da otvore merchant account na google marketu koji ti je potreban za prodaju aplikacija :)

imam dva resenja u glavi. jedno je preko ortaka koji zivi u UK, a drugo je da ponudim trial verziju na marketu, i da napravim sajt gde moze da se kupi aplikacija. i dobije se kljuc za unlock full
 
Android fanovi,

Moj brat i ja samo napravili besplatnu aplikaciju ...

... svaka povratna informacija može puno da unapredi aplikaciju.

Pozdrav,
Ivan

Odlično! Ideja je odlična, na implementaciji čini mi se ima još da se radi. Generalno aplikacija je dosta spora, ne samo pri pronalaženju rute. Svako malo pa se "zaglupi", "zamrzne" (GUI prestane da reaguje i eventualno se pojavi "force close" prozor. Ne znam da li android podržava thread-ove, ali ako podržava, definitivno vam treba odvojen tred za proces informacija i glavni za GUI.

Pretraga mi je radila samo prvi put kada sam tražio ulicu i našao je korektno. Svaki sledeći put pretraga nije vraćala nikakve rezultate. Kliknem na "traži", dugme ostane žuto sekundu-dve, search dialog se zatvori i to je to. Prvo sam mislio da traženog objekta nema u bazi ali sam onda pokušao da tražim istu ulicu koju je pronašao prvog puta i desilo se isto.

Posebno mi se sviđa što GPS nije neophodan za korišćenje aplikacije. Na žalost internet konekcija jeste ali znam da to nije do vas. GUI je takođe odličan, što vizuelno, što sa "usability" strane. GPS praćenje i ostale funkcije još nisam isprobao.

Mislim da aplikacija zaslužuje zasebnu temu te stoga predlažem da je i otvorite :)

U svakom slučaju, svaka čast!
 
Nazad
Vrh Dno