Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

I na tattoo je beo power tools (bez teksta)

I na tattoo je beo power tools
 
Ja sam dobio taj widget kada sam instalirao Android 2.1 na Magica.
 
Ja sam ga imao na nekom 1.6 romu, isto je beo bio medjutim nije najbolje radio, npr ugasim blutut, ili wifi, on ga stvarno ugasi to, ali oatane da svetli widget, kao da je upaljen..
 
@LazaNS
Dal da kazes nesto o tom 2.1 u onoj temi o custom romovima? :D Bas me zanima. Ajde pliz. Ostavi i neki screen leba ti.
 
Mislim da sam bio cak nesto blic i napisao. Ne znam dal u toj temi ili onoj o magic, tatoo...
Nemam nesto mnogo ni da kazem, s obzirom da nema Sense, nije nesto narocito zanimljivo. Telefon mi malo sporije radi, ima nekih sitnih poboljsanja (sad sam vec zaboravio sta tacno jer sam se vec naviko na ovaj, ne secam se sta sam to odmah proglasio za bolje :) ). Najvise mi odgovara sto mi touch screen nekako bolje reaguje, ne desava mi se vise da ne odreaguje na dodir kao ranije, pa je sve a najvise kucanje poruka bolje.

Inace sinoc sam instalirao Starfield wallpaper(live wallpaper), jako mi se svidja kako izgleda, preporucujem da probate. Zaboravio sam da li je su sa originalnim romom opste mogli da se stave animirani wallpaperi.
 
Evo ga to je ovaj:

http://planetmax.co.in/viewtopic.php?f=80&t=148

Sad verovatno postoji i neka novija verzija. Inace sto je vrlo bitno, sve radi, Bluetooth, gps, wifi...
Iance svidelo mi se sto mi je google poslao mail gde mi cestitaju na kupovini Nexusa kada sam upalio telefon sa ovim romom :)
 
Da ne bih razbijao glavu pretrazivanjem neta, i citanjem predugih tema - treba mi sledece:

Neki contacts organizer ili neshto slicno, da se srede kontakti sa fona - gmail - facebook

Prebacio sam devojci kontakte iz outlooka (jedva) sa sve slikama u gmail kontakte
i sad ih ima po x puta jedih istih

Znaci treba mi neka aplikacija za win ili android da merge-uje kontakte
i ako moze da skida slike sa fb bilo bi extra...

Android 2.1

THX
 
Pa možeš u Gmail-u (ili google contacts) da merge-uješ kontakte. Izabereš dva ili više kontakta i klikneš merge :p

Može i automatski on da prepozna duplikate. Čini mi se, klikneš na "my contacts" ili "moji kontakti" ako je na srpskom i ima dugme "find duplicates" ili tako nešto.
 
Juče sam uzeo Tattoo, pa me zanimaju neke stvari:

1. Da li ima Facebook aplikacija, kao što ima za iPhone npr? Hoću da zaobiđem da idem preko browsera na touch.facebook.com.
2. Da li postoji delivery report?
3. Da li mogu u People da vidim samo telefonske brojeve, a ne sve kontakte iz gmaila?
 
I dodatno pitanje, da li postoji app/štagod, da mi u statusbaru piše koliko je procentualno ostalo baterije?
 
Battery indicator pro pokazuje stanje baterije u procentima u statusbaru.
 
1. treba da ima widget i app za facebook po defaultu na sense ui
2. na default androidu postoji, ne vidim zasto ne bi postojalo na sense-u, ako su uopste menjali sms app
3. na default androidu su kontakti odlicno uradjeni... sredi ih na gmailu sa kategorijama itd.. ili ako nećeš da se cimaš, možeš da staviš da ti telefon prikazuje samo kontakte koje imaju brojeve telefona (znači kontakti koji imaju samo email adrese i sl. budu sakriveni)

Nisam video app za procenat baterije u status baru ali ima gomila widgeta sa tom funkcionalnošću
 
Za bateriju imas HTC widget koji je izbacio htc... 1x1 prikazuje ti procente, kada kliknes na njega dalje ti detalje o bateriji..
 
Kad se vec pominje gugl, da li postoji mogucnost da se rodjendani prijatelja sa fejsa sinhronizuju sa google calendarom, glupo pitanje, al ko pita ne skita...
 
Kad se vec pominje gugl, da li postoji mogucnost da se rodjendani prijatelja sa fejsa sinhronizuju sa google calendarom, glupo pitanje, al ko pita ne skita...

Ako imas htc sence onda da, on ima integrisanu podrsku za socijalne mreze. Znaci sinhronizujes imenik sa facebookom, i on ti pokupi rodjendane i slike kontakata..
 
Imam Sense, ali nisam razumeo sta s cim sinhronizujem..
 
Pa imas u settings, social networks. Tu namestis fb account. Ako su ti u imeniku upisani po imenu i prezimenu, on ce ti sam dati predloge sta sa cim da povezes, ako ne ides jedan po jedan, svuces na updates and photos, onda ces pod poljem facebook imati tap to add friend. krastavac malo je cimanje, ali za pola sata ceo imenik zavrsis i posle se necimas.. A slike onda imas i u imeniku, porukama, kad te zove neko itd..
 
Možeš u google kalendar da staviš custom kalendar koji će prikazati rođendane iz gmaila (google contacts). Sad, da li se kontakti sa fejsa mogu uskladiti sa ovima iz google contacts, to ne znam.

edit: ne videh da ima još jedna strana i da je problem rešen :whip:

BTW @nnnn i mnogi drugi, piše se Sense UI, ne Sence :p
 
Poslednja izmena:
to je kul, pretpostavljam da si mislio na updates and events.. poceo sam, jes zamrno, al ce lepo izgledati kad se zavrsi... znaci kad zavrsim, sync-ujem sa googlom, i bice mi u kalendaru tamo i na telefonu rodjendani i slike? i da li ce ostati ukoliko ubacim kasnije neki non sense UI ?
 
1. treba da ima widget i app za facebook po defaultu na sense ui
2. na default androidu postoji, ne vidim zasto ne bi postojalo na sense-u, ako su uopste menjali sms app
3. na default androidu su kontakti odlicno uradjeni... sredi ih na gmailu sa kategorijama itd.. ili ako nećeš da se cimaš, možeš da staviš da ti telefon prikazuje samo kontakte koje imaju brojeve telefona (znači kontakti koji imaju samo email adrese i sl. budu sakriveni)

Nisam video app za procenat baterije u status baru ali ima gomila widgeta sa tom funkcionalnošću

1. Nema, ima samo ono u People, a widgeta nema, ima samo za Twitter.
2. Namestio sam, glup sam. :)
3. Kako i gde to? Tražio sam, ali nisam mogao da nađem.

Našao sam widget, hvala. ;)

Još jedno pitanje - Ebuddy za Tattoo ne postoji? Video sam da na njihovom sajtu ima za android, ali izgleda da nema za tattoo (ili ja pogrešno tražim). Probao sam Maebo IM i Nimbuzz, ali mi se čini da mi najbolje leži Ebuddy (navikao na nokia 5220, iphoneu, svuda sam koristio ebuddy).
 
Other calendars -> Add -> Browse interesting calendars -> More -> Contacts' birthdays and events -> subscribe

Taj kalendar bi trebalo da se automatski sinhronizuje sa kontaktima. Ne znam šta bi se desilo sa facebook integracijom ako bi ostao bez sense-a... Verovatno šta je do tog trenutka sinhronizovano, ostaje bez daljih update-a.

3. Kako i gde to? Tražio sam, ali nisam mogao da nađem

Contacts -> Menu (stisneš hardversko menu dugme) -> Display group -> Contacts with phone number.

Isto tako možeš da ograničiš da se samo određene grupe sinhronizuju sa google-om. Menu pa "edit sync groups".
 
Poslednja izmena:
to je kul, pretpostavljam da si mislio na updates and events.. poceo sam, jes zamrno, al ce lepo izgledati kad se zavrsi... znaci kad zavrsim, sync-ujem sa googlom, i bice mi u kalendaru tamo i na telefonu rodjendani i slike? i da li ce ostati ukoliko ubacim kasnije neki non sense UI ?

Sad to ne znam, ako sve to sync sa google valjda hoce.. ja sam gmail izbacio iz price cele, backup imenika sam uradio sa backup for root users. i posle wipe-a i vratio mi je ceo imenik sa slikama sve..
 
Što šta fali googlu? :)

Samo da napomenem da google contacts nema mnogo veze sa Gmail-om, osim što i gmail i android koriste google contacts. Tako da ne moraš da koristiš Gmail da bi imao google kontakte.

http://www.google.com/contacts
 
evo isprobao sam sink, pogledao na kompu, nema ni slika u kontaktima, a ni rodjendana u kalendaru... koji si ti program koristio, da li mu je ono pun naziv?

edit: slinuo backup for rooted users, izbaci mi samo u vrhu su request, i onda obavestenje za force close... sta ciniti.

Dakis, ukoliko si meni rekao ono za kalendar, nista te nisam razumeo... :D
 
Poslednja izmena:
Pa možeš u Gmail-u (ili google contacts) da merge-uješ kontakte. Izabereš dva ili više kontakta i klikneš merge :p

Može i automatski on da prepozna duplikate. Čini mi se, klikneš na "my contacts" ili "moji kontakti" ako je na srpskom i ima dugme "find duplicates" ili tako nešto.

Ne prepoznaje ni jedan duplikat...
probao sam to prvo.

Ima li onda neka aplikacija koja pravi backup imenika na androidu?
(ali kompletno sa fb)
 
@pera987 Da, tebi sam rekao, ja nikakav program ne koristim osim google kalendara i default kalendara na androidu. Da krenemo iz početka :p

Ako sam dobro shvatio hoćeš da ti rođendani iz google contacts (gmail) budu u kalendaru. (Čini mi se da prvo hoćeš da te rođendane uvezeš sa fejsbuka, ali to već ne znam kako, nemam Sense UI, ali mislim da može). Dakle ako imaš rođendane upisane u kontaktima (ako nemaš, prvo sinhronizuj kontakte iz telefona sa google contacts), uradiš sledeće:

1) Odeš na google calendar i dodaš "Contacts' birthdays and events" kalendar (opisao sam kako u postu koji nisi razumeo :p ). Sada bi trebalo da vidiš rođendane uvezene iz google contacts i prikazane na tvom kalendaru online

2) Sinhronizuješ kalendar na telefonu sa google kalendarom (odeš u glavni settings telefona -> data & synchronization -> menu dugme -> sync now

3) U opcijama kalendara na telefonu staviš da ti prikazuje "Contacts' birthdays and events". Sada rodjendane vidiš i na telefonu

Možda zvuči komplikovano ali je vrlo jednostavno. Kada jednom ovo odradiš, budući kontakti i njihovi rođendani bi trebalo da se automatski prikažu svuda, nebitno da li si dodao kontakt u telefonu ili online, jer se sve sinhronizuje jedno sa drugim.
 
Jel ovo sve pod pretpostavkom da sam ja upisivao datume u kontakte? Ako je tako onda nista, jer sam ja samo ubacivao detalje sa fejsbuka... i da li moze odg u vezi backup for rooted users, samo mi izbaci gore su request, i zablokira..
 
Rodjendani...

Ne znam pero koliko imas prijatelja (vaznijih) na face-u, ali sam ja u google kalendaru izabrao ispod glavnog kalendara other calendars pa contacts birthdays and events. S tim da sam svakom kontaktu, a imam ih oko 170, ubacio rodjendan bez godine da bi me redovno obavestavao. Posle mozes da podesis da ti javi sa popup-om ili da sam sebi posaljes mail ili slicno. Onda sam skinuo aplikaciju smooth calendar i prebacio je na home i unjoj imam 3 reda gde mi prikazuje events. Nema sanse da nekom propustim slavu ili rodjendan.
Tako da je mozda malo muka ubaciti kontakte i rodjendane u gmail, ali se isplati. Cak sam ubacivao kao kontakte i bebice tek rodjene, samo da bi im zapamtio rodjendan :).
Svako ima neki svoj fazon i sistem. Ali sam nekako odlucio da mi gmail i google budu baza, pa tek onda aplikacije tipa facebook i ostale.
Sto se tice programa za facebook, dobri su Bloo, i Babbler.
 
pa ja sam onda mnogo glup, napravio sam taj kalendar, stavio na telefonu da mi pokazuje i njega, ali opet nista.....

edit: sada sam upisao jednom prijatelju rodj , ali u google contacts.. i ima ga u ovo kalendaru... ali ja sam pitao da li mogu ubaciti u kaledar direktno sa fejsa datume, kako bih preskocio veliko pisanje...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno