Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Ima na webu mnoogo aplikacija...

Koga ne mrzi, moze da potrazi na internetu mnogo sajtova za aplikacije, ima raznih, treba probati... Problem je sto svega ima mnogo, i po nekad se covek tesko snadje, ali na sajtovima kao sto su Androlib, ili androidzoom, ili pak android arcade on facebook, mogu da se dobiju informacije i screenshot-ovi o aplikacijama, tu su i zvezdice, pa uzmes probas i ostavis sta ti se dopadne :).
Ima i nekih drugih sajtova gde moze svasta da se skine, naravno, ali treba znati naci :). Uglavnom, najvise su meni pomogli razni forumi, npr ipmart@ forum, gde mogu svakakve informacije korisne da se dobiju.
Nadam se da sam pomogao.

Polako na market pocinju da pristizu i aplikacije nasih programera, hvala VIPu sto je organizovao konkurs, vidim da ce biti mnogo korisnih programa, od koji vec koristim bar 5, za zabavu me je najvise odusevila igrica Super linijice! koju sam ovde morao da pomenem :) Prava zaraza.
Napred nasi android programeri, najbolji ste! Do kraja ove godine da vidimo bar 500 "nasih" aplikacija na mrezi cheers!

pozdrav
 
Kad smo kod domacih aplikacija, ja pravim jednu ali ne za vip konkurs nego da je prodajem na marketu, na engleskom.

U pitanju je file transfer aplikacija, preko wi-fi-a ili preko neta na relaciji racunar telefon. u princpipu u teoriji bi mogli i da se izvede wi-fi transfer izmedju 2 telefona ali onda oba moraju da budu root-vana. Uskoro cu ponuditi neku ranu test verziju ovde da vidimo kako se ponasa.. naravno oni koji mi pomognu u testiranju dobice finalnu verziju aplikacije kada bude gotova.

Za sada sam nekoliko kljucnih stvari napravio, telefon se konektuje na racunar, moze da posalje zahtev za direktorijum, da ga dobije u obliku liste, i da posalje zahtev za fajl i skine ga na karticu. ali to je sve hardcodovano, daleko jos uvek od funkcionalnog ui.. :p

Nego zanima me sta mislite jel bi ovakva alikacija trebala nekome? Tacnije jel vredno truda..
 
Parking SMS Srbija

Skinuo sam jos juce sa marketa,lepa stvar,olaksava mi znacajno.Jedino bi jos moglo da se stavi nekakav favorite,jer dok skrolujem do Sremske Mitrovice,otelim se.Ili neki izbor tvog grada ili slicno,u fazonu da mozes da postavis jedan grad kao glavni,za parking.
Pozz.
E da,lep je i UI.

U pravu si. Biće uvršteno u update.

Fbraun
 
Nego zanima me sta mislite jel bi ovakva alikacija trebala nekome? Tacnije jel vredno truda..

Svaka aplikacija će nekome biti potrebna :)
Čini mi se da je bolje pitanje, da li i koliko ljudi bi bilo spremno da tu aplikacju plati. I koliko.

Kako se ponaša kada je za pristup HDD-u na računaru potreban user/pass?
 
Da li ima smisla?

Mozda aplikacija ima smisla ako je u pitanju npr neki server na fakultetu ili slicno, pa da preko mobilnog mogu da se razmenjuju fajlovi. Ali kad je domaci pc u pitanju, onda je nepotrebna, jer cu svakako da zabodem usb kabl i odradim sta mi treba :).
Bilo bi spasonosno resenje ako mi mogla 2 telefona preko wifi-a da razmenjuju fajlove preko nekog usluznog servera, na tu foru funkcionise bluetooth, ima i aplikacija na mrezi, no samo za android OS preko 2.0 . A na nas stotine korisnika tattoo-a niko nije mislio, mi sa nasim 1.6 mozemo kanda da se slikamo :). Napravi za 1.6 , prvi cu da ti kupim :).
 
I sa kim ćeš da razmenjuješ fajlove ako više niko ne kupi? :d
 
Svaka aplikacija će nekome biti potrebna :)
Čini mi se da je bolje pitanje, da li i koliko ljudi bi bilo spremno da tu aplikacju plati. I koliko.

Pa ja sam mislo da stavim neku simbolicnu cifru, dolar, dva maksimalno..

Kako se ponaša kada je za pristup HDD-u na računaru potreban user/pass?
Koncept je sledeci, aplikacija ne telefonu( klient u daljem) i aplikacija na racunaru ( server :p )
server moze da radi u pozadini ili da se podigne kao aplikacija, na primer klikom na tray ikonicu. iz servera bi moglo da se browse po memoriji telefona, brisu fajlovi/ kopiraju na komp itd..

Sad sa klienta je to isto moguce samo se browsuje po memoriji racunara. naravno planirao sam da dodam neke fancy opcije, na primer na racunaru desni klik i imate u menu-ju push to phone, ako je telefon zakacen za server on automatski fajl prebaci na telefon. to moze biti zgodno mnogima.

Sve ovo radi preko wi-fija ili preko interneta. Na ideju za program sa dosao kad sam sedeo u kaficu sa drugarom i nesto pricali i setio se da na kompu imam dokument koji je relevantan za temu i rekao sebi sto bi bilo dobro da mogu sad da ga dovucem sa kompa na telefon... :p

Sad sto se tice transfera izmedju dva telefona, preko neta ovo moze da funkcionise bez problema, cak i ako ste oboje nakaceni na isti wi-fi ruter obet bi radilo.

Sad, ako je moguce napraviti ad hoc vezu izmedju dva telefona onda bi trasfer bilo trivijalno napraviti. Naravno ovo bi radilo samo izmedju dva rutovana telefona. ili ako bi postojala ovako neka aplikacija http://xsellize.com/showthread.php/49102-[FILLED]-MyWi-turn-iPhone-into-WiFi-AP!
za android.
Sto se tice ad hoc veze to moram da uradim proff of concept, ali trebaju mi dva android telefona. u princpipu ona se lako enabluje, promeni se twlan.ini da odkljuca ad hoc funkciju, u jos jednom fajlu se manualno doda ssid u ad hoc modu. sad ako bi se ovo uradilo na dva telefona, mozda ali bas mozda bi se konektovali..
Dalje ako bi to bilo moguce onda bi stavio da za slanje i primanje fajlova samo jedna strana mora da ima placenu verziju, a druga moze free.. :d

Trenutno sam projekat stavio na led, posto sam zasrao januarski ispitni rok, tako da do sredine februara necu mnogo da se bakcem sa tim, a tamo negde cu okaciti ovde prvu radnu verziju koja ima prihvatljivi UI.
 
Poslednja izmena:
S obzirom da bi radilo i preko interneta, već postaje interesantno :)
Nije da mi je aplikacija neophodna, ali platio bih "dolar-dva" (većina aplikacija toliko i košta...samo backup, office i sl. su dosta skuplje) za domaćeg developera :d
 
Hmm.. a neki ftp server na PC i ftp klijent na Androidu... Zar to ne bi resilo problem?
Ili.. podignes web server na PC-u i poesis ga da mozes da browsujes fldere.. a sa telefona preko web browsera skidas ono sto ti treba.
 
Hmm.. a neki ftp server na PC i ftp klijent na Androidu... Zar to ne bi resilo problem?
Ili.. podignes web server na PC-u i poesis ga da mozes da browsujes fldere.. a sa telefona preko web browsera skidas ono sto ti treba.

Podignemo ja i ti, prosecan korisnik malo teze.. :p pricam o user friendly, easy to operate aplikaciji.
 
yooyo, imam dignut HSF kod kuće, ali ova aplikacija bi bila 2-way.
Za sada ne deluje kao nešto što svako mora posedovati, ali moglo bi da bude praktičan alat...a i volim kad je domaće :d
 
Da li za Android postoji neki "slide unlock" program, kao na iPhone, a da pali ekran samo na Unlock dugme? Probao sam Lock 2.0, koji jako lepo izgleda i radi, ali kada je telefon zakljucan, ekran moze da se upali na svako dugme. Posto je dugme za kameru na mom tel (Samsung Galaxy) vrlo osetljivo, ovo znaci da mi je ekran upaljen u dzepu skoro 50% vremena.

Ugradjeni unlock program pali ekran samo na Unlock dugme, ali mnogo smara sto mora da se drzi dugme par sec, slide mi je mnogo lepse resenje.
 
Za veoma lako prebacivanje kontakata iz Nokia (i mozda jos nekih telefona) u Android postoji app vCardIO. Uz nju nema potrebe za bilo kojom drugom app, ni za koriscenjem Gmail naloga:

1. selektujte sve kontakte u Nokia imeniku
2. uradite copy to memory card. Ovo ce u posebnom folderu mem kartice napraviti .vcf fajl za svaki kontakt.
3. iskopirajte sve .vcf na PC, i u tom folderu pokrenite ovo "copy *.vcf contacts.vcf" .
4. iskopirajte contacts.vcf u root memorije Androida
5. pokrenite vCardIO i importujte kontakte iz tog fajla
 
Za unlock probaj...

Lockbot pro, na webu ima i free varijanta, ja sam doduse nasao pro, mogu da se skinu unlock ekrani za hero, iphone, eris, i jos neke, mnogo su lepi ekrani, a meni se tattoo nikad ne otkljucava u dzepu.
pozdrav
 
Probao sam i Lockbot Pro, ali se isto desava, ekran se i dalje pali sa Camera dugmetom :(
 
skinuo sam nDrive ali ne mogu da povezem komp i telefon jer koristim win7 a on jos nije kompatibilan. postojil neka druga mogucnost instalacije ove navigacije ili ne???
 
Ljudovi jel se desilo nekom da dobije info LOW ON SPACE ( phone storage space is getting low )

znam ja sta znaci i sve...i pise mi kad ugasim sve aplikacije da ima oko 100mb slobodno ...


zanima me gde se skidaju ove aplikacije sto idu sa marketa...i jel postoji mogucnost da se prebace nekako na karticu...kao na winmob-ovima sto je moglo ili moram da brisem neke gluposti verovatno

inace fon je tattoo...a kartica je 2gb...koja nije ni 1/5 puna

Ajmo neko odg na ovo pitanje...vec 2x mi se desava...
gde se smestaju aplikacije skinute sa marketa da mogu da ih prebacim na mem card ako se smestaju na mem telefona
 
skinuo sam nDrive ali ne mogu da povezem komp i telefon jer koristim win7 a on jos nije kompatibilan. postojil neka druga mogucnost instalacije ove navigacije ili ne???

Kako nije, naravno da je win7 kompatibilan. samo svuces notifikacije i upasi mass storage i prebacis sto ti treba na karticu..
 
Jel zna neko koji je ovo widget na sredini ekrana:


android-2-1-on-hero.jpg
 
Da li ovo ima da se skine negde, trazio sam ovo odavno, na marketu nema...
 
Znam, ali ja imam magic... :S :)
 
Da, i ja sam trazio, uspeo sam sinoc da provalim sta je, ali nikako da ga nadjem. Inace taj konkretno sa slike je sa verzije 2.0.1 Eclair. Na 2.0 je bio beo.
 
Nazad
Vrh Dno