Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Ndrive UI je stvarno lepsi, ali koliko sam video igo daje bolje rute. Ndrive me je pre neki dan sa banjice u zemun dao rutu, banjica-dusanovac-bulevar-cvijiceva-takovska. :O
 
Ma sem sto daje bolje rute i baguje ako skrenes sa rute gasi se aplikacija. :wall: A da ne pricam kako mi je jednom nasao rutu isao bih sat vremena umesto 15 min.:d
 
Ne samo sto je ui lepsi, nrgo su i mape lepse, sad koja je bolja ne znam, verovatno igo.. Pa dooobro, zeli da upoznas grad malo... :D ova treca mapa je Navteq, ne znam da li iko ima iskustva sa njom?
 
danas sam uzeo htc magic, nov sam sto se tice androida nikad pre nisam imao priliku da se susrecem sa ovim OS-om. dali je moguce da programe skinem na komp pa da ih instaliram u telefon ili j eto moguce samo preko telefona? dalje interesuje me dali moze da telefon sam trazi WiFi vezu i da se automatski sto je pronadje konektuje na istu? toliko za pocetak dok jos nesto novo ne pronadjem. hvala unapred.

edit: postojili program za htc kao sto je za nokiu nokia pc suite?
 
Poslednja izmena:
Možeš da skineš programe na kompjuteru pa da ih prebaciš na karticu i odatle instaliraš.
 
Dozvolite da vas obavestim o aplikaciji za brzo slanje SMS poruka radi plaćanja parking usluga. Više o tome na

http://www.serbianmobileserver.com/parking/.

Interesovale bi me vaše ocene.
Skinuo sam jos juce sa marketa,lepa stvar,olaksava mi znacajno.Jedino bi jos moglo da se stavi nekakav favorite,jer dok skrolujem do Sremske Mitrovice,otelim se.Ili neki izbor tvog grada ili slicno,u fazonu da mozes da postavis jedan grad kao glavni,za parking.
Pozz.
E da,lep je i UI.
 
mozes li da mi posaljes adrese neki korisnih programa..nov sam ovde. neznam ni gde da ih trazim, a neznam ni sta da trazim :D
 
danas sam uzeo htc magic, nov sam sto se tice androida nikad pre nisam imao priliku da se susrecem sa ovim OS-om. dali je moguce da programe skinem na komp pa da ih instaliram u telefon ili j eto moguce samo preko telefona? dalje interesuje me dali moze da telefon sam trazi WiFi vezu i da se automatski sto je pronadje konektuje na istu? toliko za pocetak dok jos nesto novo ne pronadjem. hvala unapred.

edit: postojili program za htc kao sto je za nokiu nokia pc suite?

Ovako jedno po jedno:

-Moze da se instalira program sa kartice telefona. treba ti neki file managar, na primer linda file manager( nadji na marketu), dalje treba da u settings->applications->Unknown sources na telefonu da ukljucis da bi ti dozvolio to.

-Po default-u telefon ce te obavestiti kada nadje otvorenu vezu, kada se jednom konektujes negde on ce da je zapamti i sledeci put kada udjes u domet ce se automatski konektovati. A za to sto ti trazis konkretno imas programa po marketu koliko hoces.

-Postoji HTC sync koji bi trebao da imas na sd kartici telefona, pa samo instaliras na komp, ako nemas onda imas na internetu da skines, na htcovom sajtu tacnije, mada ja ga nisam koristio tako da ne znam tacne njegove mogucnosti da ti kazem.
 
Dozvolite da vas obavestim o aplikaciji za brzo slanje SMS poruka radi plaćanja parking usluga. Više o tome na

http://www.serbianmobileserver.com/parking/.

Interesovale bi me vaše ocene.

Extra program, primetio sam jedan mali bug, a to je kad scroll listu brojeva i gradova, treperi pozadina plavo-crno. HTC magic je u pitanju.

I jedan mali predlog, dodaj qr kod na sajt:

chart
 
juce cackam po telefonu :D i dodam 2 neka foldera i music player. e sad moje pitanje je kako da ih maknem. vec sam u prethodnim postovima reko da sam nov sa androidima pa svaka pomoc bi mi dobrodosla. hvala unapred.

edit: mozetel da posstavite adresu tog marketa postto kad ukucam u google pomenuto izbacimi njihov sajt al tamo ne vidim gde moze nesto da se down.
 
Poslednja izmena:
juce cackam po telefonu :D i dodam 2 neka foldera i music player. e sad moje pitanje je kako da ih maknem. vec sam u prethodnim postovima reko da sam nov sa androidima pa svaka pomoc bi mi dobrodosla. hvala unapred.
Dug pritisak na taj folder i onda svuces dole na remove.
 
Ne bi bilo lose da...

Svako ko kupi bilo koji mobilni, a pogotovo smartphone, prvo dobro prouci uputstva za isti, a onda ako nije jasno da postavlja pitanja na forumu. Da me ne shvatite pogresno, svakom treba pomoci, ali ipak... neke osnovne stvari stvarno je stvarno sramota pitati. Ja sam skinuo uputstva za tattoo (pdf) sa mreze pre nego sto sam kupio telefon i bilo mi je mnogo lakse da skapiram...
E sad , ko ne zna engleski, sta da se radi :).
pozdrav
 
nnnn, šta koristiš za qr kodove?


Parking jeste lepa ideja, ali za mene lično, ne preterano korisna stvar.

Ja sam napravio 4 shortcut SMS poruke (popunjen broj i tablice), svakoj poruci dodelio ikonicu sa fotografijom table za zonu koju označava i sve to spakovao u jedan folder.
Smara me što kada resetujem Galaxy, moram opet da kažem koja aplikacija je default za slanje ovih poruka.

Zašto za neke zone ima 2x isti broj?
Recimo, bio sam danas u Sremskoj Mitrovici i vidim da ima dva puta 8221 na spisku.
Čini mi se da ostaje na shortcut SMS-ovima, ali pratiću razvoj aplikacije :)
 
Ljudovi jel se desilo nekom da dobije info LOW ON SPACE ( phone storage space is getting low )

znam ja sta znaci i sve...i pise mi kad ugasim sve aplikacije da ima oko 100mb slobodno ...


zanima me gde se skidaju ove aplikacije sto idu sa marketa...i jel postoji mogucnost da se prebace nekako na karticu...kao na winmob-ovima sto je moglo ili moram da brisem neke gluposti verovatno

inace fon je tattoo...a kartica je 2gb...koja nije ni 1/5 puna
 
Poslednja izmena:
Parking SMS Srbija

Skinuo sam jos juce sa marketa,lepa stvar,olaksava mi znacajno.Jedino bi jos moglo da se stavi nekakav favorite,jer dok skrolujem do Sremske Mitrovice,otelim se.Ili neki izbor tvog grada ili slicno,u fazonu da mozes da postavis jedan grad kao glavni,za parking.
Pozz.
E da,lep je i UI.

U pravu si, trebalo bi to uraditi malo direktnije. Za sada koristi ponavljanje poslednje poruke, tako praktično imaš i predefinisani grad.

Hvala na primedbama.
 
Nema verzija za Samsung Galaxy/Android :(

Jel si me pitao sta koristim da citam na telefonu ili sta koristim da pravim qr?

Ako me pitas sta koristim za telefon to je barcode scaner program. Sjajan je. A inace imas na marketu app to qr aplikaciju ali je nisam probao.. :p
 
Za čitanje sa moba. Ono, uperim kamericu u ekran i skeniram kod :)
 
Probajte "GeoSpot" aplikaciju, koju mozete naci na Android Market-u. Aplikacija je uradena u Srpskom jeziku za potrebe takmicenja VIP-a u programiranju. Zanima me dali ce Vam uopste raditi.

Zakacio sam kratku prezentaciju aplikacije (koja je malo dosadna), kao i korisnicko upustvo.

Moram da priznam da nemam pojema koliko je aplikacija originalna (jer nemam Android telefon), ali mogu da razumem da nije nesto originalna, ali barem jeste ne Srpskom jeziku.

Takode mozete pogledati i aplikaciju "Vesti" kod koje se kao izvor moze postaviti Benchmark sa sve forumom (preko RSS-a)...bezveze...samo toliko da nesto napravim...

Pozdrav Svima,
spooky
 

Prilozi

  • KorisnickoUpustvo.pdf
    599.3 KB · Pregleda: 770
  • Prezentacija.pdf
    35.6 KB · Pregleda: 880
Poslednja izmena:
postojili mogucnost da povezem htc magic sa kompom i da imam mogucnost da idem na net (imam ADSL)?? trenutno nemam wireles uredjaj a ovako bez neta na ovom fonu nista ne mogu da radim. hvala unpred.

p.s. jel uspeo neko da poveze magic sa htc sync programom??? meni nikako ne uspeva.
 
Ja nisam uspeo da ga povezem sa kompom, da li zbog Win 7 ili ne, uglavnom nece..
 
Šta koristite za pregled PDF-a? Može neki linkić (eventualno na pm)?
 
Nazad
Vrh Dno