Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Na miui romovima to se samo proširivalo (njegov gui je osnova za gosms). To bi i meni mnogo značilo.

E sada i ja imam problem sa gosms, doduše, sam sam kriv. :D
Juče se zezam sa thread-ovima u gosms i jednog zaklučam, kao da probam kako ide ta fora sa enkripcijom. Sve je bilo ok. Međutim, onda ja taj thread obrišem. Danas mi stiže poruka od tog lika i opet je thread zaklučan, a ja se ne sećam šifre. :(
Ima li nekog načina za rešavanje, a da nije reinstalacija aplikacije/roma. :D
 
Na miui romovima to se samo proširivalo (njegov gui je osnova za gosms). To bi i meni mnogo značilo.

Dakle definitivno ne može? :) Aj neko još da potvrdi, pa da odradim unistall. :D

Inače, ne kapiram zašto bih koristio Go SMS. Mislim, šta će mi tu teme, pozadine, čuda... Zaista ne vidim nijednu prednost GO SMSa u odnosu na stock SMS aplikaciju na SGSu. Ne kažem da nema više opcija u GO SMSu, ali su meni lično krajnje beskorisne i samo smetaju...
 
Sto se tice povecavanja polja za unos teksta, ako koristis smart keyboard pro mozes da ukljucis opciju portrait fullscreen.
Nije savrseno resenja, mada moze da prodje.

snap20110608123750.png
 
Hvala, koristim, pokušaću tako, ako odlučim da zadržim GO SMS.

Inače, u ataču je stock app vs GO SMS i veličina polja kada je tastatura prikazana i kada nije. Razlika je 10 vs 4 reda teksta, u korist stock aplikacije.
 

Prilozi

  • SC20110608-124052.png
    SC20110608-124052.png
    57.6 KB · Pregleda: 87
  • SC20110608-124138.png
    SC20110608-124138.png
    30.1 KB · Pregleda: 83
  • SC20110608-124246.png
    SC20110608-124246.png
    61.7 KB · Pregleda: 88
  • SC20110608-124259.png
    SC20110608-124259.png
    53 KB · Pregleda: 82
Poslednja izmena:
Recimo, meni odgovara da vidim deo i pristiglih poruka, ako odgovaram na neku dužu. Ni ja ne koristim nešto mnogo opcija iz gosms, ali je nekako odlično sređena aplikacija i sve je logično. I ima scheduled messages. :D

@masamunea
Poruke mi nisu bitne, ali sam mislio ako mogu da ne podešavam ceku aplikaciju ponovo. Ali, vidim da ću to morati da uradim, pošto google ne daje nikakva rešenja, a mrzi me da pišem developerima.

BIlo bi dobro, kada bih mogao samo da sačuvam custom text.
 
Poslednja izmena:
Postoji li neka aplikacija za wallpaper?Kada god skinem neki moram onako da ga kropujem a recimo ne moram kada direktno sa neta stavim set as?!Nadam se da ste me razumeli:)Pozdrav
 
Inače, ne kapiram zašto bih koristio Go SMS. Mislim, šta će mi tu teme, pozadine, čuda... Zaista ne vidim nijednu prednost GO SMSa u odnosu na stock SMS aplikaciju na SGSu. Ne kažem da nema više opcija u GO SMSu, ali su meni lično krajnje beskorisne i samo smetaju...

O ovome sam i ja razmišljao. Posle neka dva meseca korišćenja GO SMS-a nisam baš nešto fasciniran mogućnostima. Ako izuzmemo customizaciju interfejsa koja je relativna stvar (mislim na lepotu istog), jedino što je meni korisno jeste pop up prozorče, scheduled sms (koristio sam ga cirka jednom) i GOMMS (potencijalno korisno jer za sada nemam s kim da ga koristim). Sve u svemu, nisam siguran da je vredan zadržavanja.
 
Inače, ne kapiram zašto bih koristio Go SMS. Mislim, šta će mi tu teme, pozadine, čuda... Zaista ne vidim nijednu prednost GO SMSa u odnosu na stock SMS aplikaciju na SGSu. Ne kažem da nema više opcija u GO SMSu, ali su meni lično krajnje beskorisne i samo smetaju...

GO Sms nema ali Handcent ima opciju uvecanja fonta prilikom kucanja sms-a sto meni mnogo znaci,ovako su slova mnogo sitna i ne vidim dobro,tako da i stock sms i GO u mom slucaju otpadaju - Dovoljna prednost za mene da se ne koristi stock sms,a ni GO.
 
O ovome sam i ja razmišljao. Posle neka dva meseca korišćenja GO SMS-a nisam baš nešto fasciniran mogućnostima. Ako izuzmemo customizaciju interfejsa koja je relativna stvar (mislim na lepotu istog), jedino što je meni korisno jeste pop up prozorče, scheduled sms (koristio sam ga cirka jednom) i GOMMS (potencijalno korisno jer za sada nemam s kim da ga koristim). Sve u svemu, nisam siguran da je vredan zadržavanja.

Ne mogu da promenim zvuk za poruke na default HTC programu, jedan od razloga.. takodje Pop-up je koristan, mozes lepo da ga sredis. Inace ovo pricam za obicni na koji sam se vratio, Pro je djubre.
 
^^
Kako ne možeš da promeniš zvuk poruke?
Meni je taj popup takav sh*t. Mnogo više volim da samo zapišti i poruka bude u notification baru, nego da bude onaj always on top popup. :D thats just me.


Inače, rešio sam problem sa šifrom za gosms. Clear data. :D
Poruke ostale, mada nisu ni bitne, ionako ih sam brišem, samo sam morao da podešavam ponovo.
 
Pa pošalji predlog developerima. Možda se nisu toga setili. Ja kada god pošaljem nešto (ne gosms), ti ljudi implementiraju, ako im se svidi, i pošalju mi apk i pre nego što izadje na market. :-D

Ttalk.
 
Djubre zbog nepotrebnih opcija, ili...?

Pa, djubre zato sto ni u Lite modu bez icega nisam mogao da ga nateram da se pali brzo kao obicna verzija. A to mi je mnogo bitnije od ostalih (nepotrebnih) opcija koje su ubacili.. Schedule sms-ovi sam vec ustanovio koliko pouzdano rade na Androidu, ne verujem ni da su momci iz Go-a to uspeli da naprave da bude pouzdano.
 
Pa pošalji predlog developerima. Možda se nisu toga setili. Ja kada god pošaljem nešto (ne gosms), ti ljudi implementiraju, ako im se svidi, i pošalju mi apk i pre nego što izadje na market. :-D

Ttalk.

Ma jok, već sam ga deinstalirao, možda mu dam šansu kasnije, trenutno i ne šaljem nešto puno SMS, tako da ono... :)

Vraćam se na Music player, Winamp me jako nervira jer brljavi sa play/stop stanjem jako često i ne mogu da pretražujem muziku po žanru. Recimo ako izlistam žanrove i odaberem Jazz, on mi izlista sve pojedinačne pesme koje imam u telefonu. Pa majku mu staru, nije li logično da ih grupiše po Artistu/Albumu... :S: Isto ovako glupavo radi i SGS player...

Dakle jel postoji player koji je:
- bug free (naravno, uvek ih ima, ali da ne brlja baš stalno)
- da ima Foobar-like library, da mogu da izlistavam albume ili izvođače po žanru
- ne želim da znam za fajlove i foldere, copy sve na gomilu, a on na osnovu tagova neka napravi library, kao Foobar
- da ima lep UI, recimo stock SGS player mi je OK, ništa naručito, ali bez nezgrapnih narandžasto-zelenih dugmadi i sl. :D
- da prikazuje album art
- da ima podršku za Last.fm
- da daje neizmenjen zvuk, dakle nikakvi eq, nikakve bass i treble kontrole, efekti i ostale budalaštine

:)
 
Probaj fedeovu aplikaciju, poweramp, deadbeef, songbird, playerpro.
 
Poslednja izmena:
Konvertovao sam fajl sistem u ext4, pa probao ponovo PlayerPro, ovaj put noviju verziju 2.05 međutim opet mu se dešava da secne zvuk i generalno ceo telefon radi osetno sporije dok ide reprodukcija... blah...

Instalirao sam upravo Songbird, nije loš, ispunjava skoro sve moje uslove od gore, ali u Settings nema bukvalno ništa :D, što i nije loše za one koje mrzi da customizuju UI. Hvala na preporukama, PowerAmp sam već probao i ne sviđa mi se UI, nekako je sav prebudžen... ali ću sada da probam ova druga dve koje pominješ. :)
 
Fede's Music - jeste da je alfa verzija, ali vizuelno najlepši do sada. Ima veliku manu što žanrove izlistava upravo onako kako ne treba tj. prikaže sve pesme na gomilu.

Deadbeef - on nema library uopošte, radi sa folderima, tako da ne dolazi u obzir, krš. :)

PlayerPro - jedini za sada koji je OK po svemu, žanrove lepo grupiše, ali mi pravi problem koji sam ranije opisao (secka zvuk, uspori telefon). Kontam da je problem do mog telefona čim ostalima radi OK, ali mi zaista nije jasno šta ga koči.
 
Poslednja izmena:
Sada mi nisi jasan. Kako bi trebalo da ti se izlistaju žanrovi? Meni vidi šta ima po tagu i to prikaže. Inače, fedeova aplikacija podržava last.fm. ako ga imaš instaliranog, radiće.
Deadbeef je nešto lošija kopija foobara na linuksu, pa sam mislio da ima bar nešto slično od opcija.

Ttalk.
 
Od mene preporuka za: MortPlayer Music. Postoji opcija da se odvojeno skinu widgeti tako da ceo player mozes da prebacish na karticu kolko se secam. :)
 
Sada mi nisi jasan. Kako bi trebalo da ti se izlistaju žanrovi? Meni vidi šta ima po tagu i to prikaže. Inače, fedeova aplikacija podržava last.fm. ako ga imaš instaliranog, radiće.
Deadbeef je nešto lošija kopija foobara na linuksu, pa sam mislio da ima bar nešto slično od opcija.

Ttalk.

Fede's Music ima Last.fm podršku, radi bez ikakvih podešavanja....

Što se žanrova tiče, da radi baš onako kako radi PlayerPro, postoji u opcijama da se podesi pod "Genre browser settings", kada klineš na određeni žanr, da li će da prikaže sve pesme, albume ili izvođače tog žanra, dakle možeš da biraš kako ti volja. Fede's Music (i većina drugih playera) za određeni žanr izlista sve pesme svih izvođača na jednom spisku, što je slabo upotrebljivo meni bar.
 
Poslednja izmena:
PlayerPro ti secka i baguje samo sa instaliranim dsp packom ili uopšte?
 
DSP pack nisam instalirao uopšte, dakle player "klot". Najizraženije seckanje je kada se uključi eq i bass knob koji se nalazi skroz dole pomeri sa nule, onda secka baš sve vreme. Dok je player aktivan, sve animacije, skrolovanja i ostalo na fonu radi vidno sporije... U pitanju je SGS fon (JVO+CF-Root), a sumnjam da problem prave možda CF-Root tweakovi jer nakon što sam isključio sve CF-Root tweakove, secne tek ponekad i usporenje nije toliko vidno. Probaću da promenim kernel danas.
 
Ja kad kliknem na eq da ga uključim prijavljuje mi da nemam instaliran dsp i da ne može da uključi eq zbog toga. :-|
 
DSP ne treba na GB, samo na Froyo-u. Kod mene je 2.04 od 28. maja 2011.... isto narodna. Hteo sam da kupim
player ali me ova nemogucnost pomeranja basa odgovorila.
 
Poslednja izmena:
Ako na Gingeru koristi sistemski DSP, sve sam sigurniji da je problem do kernela. Da li ima neko moju kombinaciju softvera JVO+CF-Root i da mu PlayerPro radi kako treba tj. da ne secka?
 
Nazad
Vrh Dno