Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Ja sam to isto hteo sa mojom divljom vatrom chim sam ga izvadio iz kutije. Kad ono UVALISHE MI GA duboko. :d
 
Zašto li mi rođendane iz imenika ne sinhronizuje sa google kalendarom? Sgs je u pitanju. Može li nekako da se podesi da me podseća kad je nekom rođendan?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 
Ne može direktno. Ako su ti i kontakti sinhronizovani sa Google nalogom, onda možeš da odeš u Google kalendar (na netu), pa u Settings->Calendar Settings->Calendars->Drugi kalendari->Pregledaj zanimljive kalendare->Još->Rođendani i događaji kontakata->Prijavi me (sorry, GK mi je na srpskom, pa ne znam kako to sve ide na engleskom :D). Tako će ti prikazati, pored tvog ličnog kalendara i ovaj dodatni.

Ako su ti kontakti samo u telefonu, no way Jose ;)...
 
Hvala na uputstvu za kalendar rodjendana. Bas mi je to trebalo ;)
 
Problem je što je to u GK poprilično loše urađeno. Ručno moraš da podešavaš reminder za svaki, ili kao ja da staviš widget na home screen.
 
Ma znam, a sve se nešto ne usuđujem da stavim neki custom ROM...

p.s. force close je samo za B92 app :)

Ja sam devojci posle 5 dana stavio kuvani ROM (WF naravno, mada ne bi bilo lose kada bi mogao da se menja FW kod devojaka :D).
Izbacio Sense i jos neke gluposti, OC telefon na 700 MHz, sve radi kao sat. Plus joj i baterija duze traje :)
 
Zašto li mi rođendane iz imenika ne sinhronizuje sa google kalendarom? Sgs je u pitanju. Može li nekako da se podesi da me podseća kad je nekom rođendan?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

imaš na marketu gomilu app za to. Ja koristim birthday countdown. uglavnom, ukucaj birthday i izaći će ti više rezultata.
 
Ne može direktno. Ako su ti i kontakti sinhronizovani sa Google nalogom, onda možeš da odeš u Google kalendar (na netu), pa u Settings->Calendar Settings->Calendars->Drugi kalendari->Pregledaj zanimljive kalendare->Još->Rođendani i događaji kontakata->Prijavi me (sorry, GK mi je na srpskom, pa ne znam kako to sve ide na engleskom :D). Tako će ti prikazati, pored tvog ličnog kalendara i ovaj dodatni.

Ako su ti kontakti samo u telefonu, no way Jose ;)...

E hvala svima pogotovo tebi, ovo sam tražio

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 
E hvala svima pogotovo tebi, ovo sam tražio

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Nema na čemu ;).

imaš na marketu gomilu app za to. Ja koristim birthday countdown. uglavnom, ukucaj birthday i izaći će ti više rezultata.

E, baš zgodna aplikacija sa nice widget-om, hvala za preporuku. Od početka me je nerviralo to što Android nema fabrički tu opciju da rođendane iz imenika automatski ubaci u kalendar, kao i to što u kalendaru (pa ni u Googleovom) ne možeš da podesiš za celodnevne događaje (kao što su rođendani) da ti se reminder oglasi u toku tog dana. Koji će mi đavo podsetnik za rođendan dan ranije ili u ponoć, do sutra ću ga opet zaboraviti :D.
 
camera360 se plaća. Littlephoto je besplatan, a radi slične stvari (efekti).
 
Jel probao neko NRG Player. Koristim Player PRO ali mi je ovaj nesto zapao za oko... pa da vidim ima li neko iskustva sa ovim playerom. :)
 
PlayerPRO je po meni najbolji player na marketu,a kako procitah pre neki dan i benchmark sajt deli moje misljenje...:)
 
NRG Player ima zanimljivo jak i jasan zvuk. EQ radi savrseno. + Kompatibilan EQ za WF rezoluciju. :)

Skinuo trial da probam kakav je. Izgled mu je ochajan. Widgeti su takodje ruzni, ali zvuk je fantastican. :)
 
Ja instalirao voodoo sound i nemam problema sa zvukom nikakvih,razbija.:) A playerPro mi je najbolji a probao sam winamp,power amp,MIUI,3 i jos neke ali mi se ovaj najvise zadrzao.
 
E tako nešto i mene interesuje.

Market enabler mi omogućava da vidim paid aplikacije. Ja bih da kupim aplikaciju, da li je dovoljno to što imam Banca Intesa internet karticu?
 
Dajte neki predlog za tastaturu sa vecim tasterima od ovih klasicnih? Idealno bi bilo da ima klasicni raspored ABC DEF, samo da "dugmici" budu veci od ovih na 2.1 androidu...

Kad kucam u pokretu, imam bar 5 typo gresaka na 160 karaktera, nekad ume bas da me iznervira to.... a landscape mod samo sa "pipalicom" koristim :)

Ttalk via GT540
 
@darkos Probaj smart keyboard pro i recimo oil slick ili galaxy skin.
 
Zar gt540 nema klasičnu tastaturu, kao na mobilnim telefonima? Moj drugar tako kuca.
 
Šta je to pipalica?
Pipalica je tehnicka olovka okrenuta naopako, tako da zaobljenim delom klikcem po ekranu - super za landscape kucanje texta (qwerty tastatura) :) , kad uz telefon ne dobijas olovku, snadjes se kako umes... ;-)

GT540 nema hw tastaturu, ako si na to mislio; a postojeca na ekranu mi je mala (ili prsti veliki) pa cesto gresim u kucanju....


Probacu predlozene, hvala :)

P.s. ne znam da multiquote-ujem u tapatalku...


Ttalk via GT540
 
Nije mislio na hardversku, nego da njegova softverska ima da podesiš da bude kao na običnim telefonima.
 
lg-ijeva koja dolazi uz telefon je blagi uzas, nepotrebljiva. Full qwerty presitan, a klasicna kao na starim telefonima jako losa.
 
Nazad
Vrh Dno