Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Snesoid, Gameboid, Nesoid, Gensoid, meni je bolji za psx FPse.
 
Potrebna aplikacija(naravno ako postoji,a čuo sam da postoji na htc hd2) da povežem telefon sa računarom i koristim internet na telefonu.
Znači ne da telefon bude modem, već da telefon crpe internet sa računara uz pomoć Usb kabla.
 
Potrebna aplikacija(naravno ako postoji,a čuo sam da postoji na htc hd2) da povežem telefon sa računarom i koristim internet na telefonu.
Znači ne da telefon bude modem, već da telefon crpe internet sa računara uz pomoć Usb kabla.

Koliko znam tako nešto nije moguće na Androidu.
 
jel moze nekako da se neki widget zakljuca, pa iako se skroluje na neki drugi dekstop, da se taj widget ne skroluje?
 
Potrebna aplikacija(naravno ako postoji,a čuo sam da postoji na htc hd2) da povežem telefon sa računarom i koristim internet na telefonu.
Znači ne da telefon bude modem, već da telefon crpe internet sa računara uz pomoć Usb kabla.

Instaliraj usb drivere iz Android SDK (mora da bude Froyo tj 2.2 ili noviji sistem).
Idi na Wireless * network settings » Tethering & portable hotspot » USB tethering
Dobices novu konekciju. Bridge-uj je sa tvojom net konekcijom.
Udji u terminal na fonu i kucaj ovo:
su
netcfg usb0 dhcp

To je to. Nece sve raditi ali radice browser i app market.

Ovo radi 100% na CM tj CyangoenMod romovima.
 
Samsung Galaxy S2 Secret wallpapers

Beach
Windmill

[youtube]g5MEy9NuVXU?hd=1[/youtube] [youtube]29W-Mq3qGkI?hd=1[/youtube]
 
Ko nije video, izašla je zvanična google docs aplikacija. Mogu da dodam, konačno.

---
Ttalk
 
E pa ja nisam video. Hvala :)
I da se slozim sa kosntatacijom "Konacno".
Odoh skinem...
 
Problem je što ne radi bez neta. Izgleda da je ta aplikacija samo wrapper web aplikacije. :-(
Ima cache, ali ne mogu da pravim dokument kada sam offline, pa kasnije da ih sinhronizuje sa serverom. Loše je to i dalje.

---
Ttalk
 
GO Weather beta. Instalirao pre sat vremena i stvarno lepo radi. Skinovi i ostale notifikacije plus josh svashta neshto, nisam provalio josh sve. :)

Sent from my HTC Divljavatra.
 
ljudi moze neka preporuka za dobar video player koji podrzava titlove? :) I link za isti :p
 
mVideoPlayer, dobices link malo kasnije:)

Koristio sam i rock player ali mi se ovaj vise svidja
 
Potrebna aplikacija(naravno ako postoji,a čuo sam da postoji na htc hd2) da povežem telefon sa računarom i koristim internet na telefonu.
Znači ne da telefon bude modem, već da telefon crpe internet sa računara uz pomoć Usb kabla.

Pored ovoga sto je DaPimp postavio imas jos par opcija koje imaju neke preduslove.
Ako koristis neki Sense ROM imas opciju Internet pass-through kad povezes telefon na USB, a ako koristis Win7 i imas WiFi karticu mozes da probas Connectify (to nije preko USBa, ali mozes da da povezes za to vreme na USB da ga punis ili stagod da ti treba).
 
GO Weather beta. Instalirao pre sat vremena i stvarno lepo radi. Skinovi i ostale notifikacije plus josh svashta neshto, nisam provalio josh sve. :)

Sent from my HTC Divljavatra.

Probao sam go weather beta pre nekog vremena, ali ne izgleda lepo u landscape.
Uglavnom, killer option u fancy widgetu mi je refresh on unlock. :-D

---
Ttalk
 
Nikako da srede skinove za narodnu verziju Beautiful Widgets, pa sam se iznervirao i kupio za 2e preko marketa. Jednostavno vredi te pare, a nema cimanja za skidanjem skin packova koji su pola zipovani, pola nisu, prosli put sam se pogubio u otpakivanju. Valjda je do sada poznato ali ajde da pomenem - radi sa Visa Internet Banca Intesa karticom, odabere se samo Croatia u listi zemalja i prolazi bez problema.
 
Preko cega si placao kad pominjes Hrvatsku? Meni najnormalnije radi preko Checkouta, registrovano istom karticom, stavljena prava adresa. Enabler se podrazumeva.
 
Pa direktno preko Android Market-a. Naravno, Market Enabler. Ostavio sve tacne podatke, nema potrebe za laznim :)
 
Taman sam namestio minimalistic text kako sam hteo, ali nije na sredini :D Jedva se primecuje ali me bas bode u oci.. mogu li sta preduzeti da bude bas na sredini? Probao sam sve ocigledne opcije..
 

Prilozi

  • device10.png
    device10.png
    69.9 KB · Pregleda: 143
Zašto misliš da nije na sredini? Verovatno te vara pozadina jer ona nije "centrirana"?
 
Toliko me nerviralo da sam izmerio u ps-u :d Skoro 2mm ima vise praznog prostora sa desne strane..
 
Jel gasie opciju "mobile data allways on", ja ugasio zbog baterije pa me interesuje jer josh neko to uradio. :D

Sent from my HTC Divljavatra.
 
Mislis ono "enable always on mobile?" I ja sam to gasio u pocetku ali sam saznao da mozes biti nedostupan zbog toga. Nisam primetio da ista duze traje baterija kad sam drzao ugaseno..
 
Procitao sam i ja malo pre nesto tako pa upalio. :d

Sent from my HTC Divljavatra.
 
Koja je dobra aplikacija za citanje stripova ( cbr i cbz format) ?
 
cao svima, imam problem sa htc-om wildfire. od sinoc nece da skine i instalira nista i ako je radio bez ikakvih problema.
a desava se sledece: kada pokrenem nesto sto zelim da instaliram on kao krene da skida mada ni 1% ne skine i onda
posle nekog vremena ispise "download paused" i one crtice se pomeraju ali se nista ne desava. p.s. tako je i kada probam
sa racunara.
zna li neko resenje za moj problem?
:mad::smash::(
 
Do google-a je, meni skida preko wifi-a ali preko 3G-a neće.
 
Nazad
Vrh Dno