Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Kad ste vec kod muzike, jel ima neka aplikacija koja skida i postavlja pozadine albuma/singlova i da ima sto bolji kvalitet? Ovamo kada plejer automatski pronadje i namesti, bude neki slj kvalitet i na lockscreenu bude mutno i ruzno.
 
Da li postoji aplikacija koja može da mi ugasi zaključavanje ekrana dok sam na kućnom wifi?
 
ako imaš xposed, onda https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smartmadsoft.xposed.nolockhome
ako nemaš, onda http://forum.xda-developers.com/apps/smart-unlock/app-smart-unlock-xda-version-skip-t2974396

ali je skini baš sa xda sajta, jer:
"A 7 days trial version of Smart Unlock can be found at google play, but after that time the app will ask to purchase the full version.
To avoid this issue and give a better app to the community, we have created a special version of Smart Unlock for XDA members. This XDA version is limited to 3 trusted devices , but you can use the app as long as you wish."

ima i https://play.google.com/store/apps/details?id=com.benhirashima.skiplock , ali trial period ističe posle 4 dana
 
Da li postoji aplikacija koja može da mi ugasi zaključavanje ekrana dok sam na kućnom wifi?

Može tasker:

State: WiFi Connected:
SSID:xxxxx
Task: keygard set off
Exit Task: keygard set on.

Možda će trebati i secure settings plugin, ovo gore ne radi kako treba na nekim telefonima.
 
Hvala. Na kraju sam uradio sa Skiplock. Ne koristim Xposed, nemam 5.0 (gde se nalazi ta opcija?) nego 4.4.2 i Galaxy tablet je u pitanju a sad čitam na Galaxy uređajima Smart unlock app ne radi (i probao, ne radi).
Skip unlock radi ko Doha ali 5e je baš puno za app... ali da me mrzi da kucam pin svaki put kad kući uzmem tablet u ruke, mrzi me. Ništa, ako se naviknem za ova četiri dana ode 5 jura.
 
kako da namestim ikonicu kalendara iz nekog drugog icon p. da mi pokazuje datum kao što mi default ikonica pokazuje? vidim da icon p. ima tu mogućnost, inače, launcher je nova, ako to ima neke veze.
 
Automatski to ide, ne treba ništa da podešavaš... Ako icon pack to podržava menjaće se datumi.
 
kako da namestim ikonicu kalendara iz nekog drugog icon p. da mi pokazuje datum kao što mi default ikonica pokazuje? vidim da icon p. ima tu mogućnost, inače, launcher je nova, ako to ima neke veze.

I ja sam to pokusavao, ali nece. Samo default radi, a ove druge boje i varijante nece... Ne kontam zasto...
 
Meni iz velur icon packa pokazuje normalno. Launcher je nova.
 
Kako neće
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1425554331473.png
    uploadfromtaptalk1425554331473.png
    430.4 KB · Pregleda: 336
U security, smart lock, pa trusted places.
Samo moraš da imaš tu lokaciju sačuvanu u Google maps, ali on bi već trebalo da ti zna gde je kuća, gde posao.
 
Poslednja izmena:
Te razlicite ikonice za kalendare su za razlicite aplikacije. Aosp kalendar, google kalendar, today kalendar, i jos jedan koji sam zaboravio kako se zove
 
I dalje mi je čudno...

Prvi je za Stock kalendar verovatno za moj s planner, ova druga slika je za Google kalendar ili aosp.

uploadfromtaptalk1425556384073.pnguploadfromtaptalk1425556394801.png


Znači ako je isti tip, samo druga boja, zašto se ne bi promenilo?
Možda je bug?
 
I dalje mi je čudno...

Prvi je za Stock kalendar verovatno za moj s planner, ova druga slika je za Google kalendar ili aosp.

Pogledajte prilog 164277Pogledajte prilog 164278


Znači ako je isti tip, samo druga boja, zašto se ne bi promenilo?
Možda je bug?
Ja sam mislio na ovo

40a7bf604c21d622bd27d90a6b25520e.jpg
 
Hvala. Na kraju sam uradio sa Skiplock. Ne koristim Xposed, nemam 5.0 (gde se nalazi ta opcija?) nego 4.4.2 i Galaxy tablet je u pitanju a sad čitam na Galaxy uređajima Smart unlock app ne radi (i probao, ne radi).
Skip unlock radi ko Doha ali 5e je baš puno za app... ali da me mrzi da kucam pin svaki put kad kući uzmem tablet u ruke, mrzi me. Ništa, ako se naviknem za ova četiri dana ode 5 jura.

Imaš za menje para C Locker Pro (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ccs.lockscreen_pro) a svakako pogledaj i da li Free verzija radi istu stvar. Imaš u podešavanjima da obeležiš kada si na nekoj mreži da ti otključa uređaj bez šifre.

Mada, skini Xposed, nije neka nauka, i ubaci sugerisani modul. Imaćeš više koristi od Xposeda.

Ili kupi Tasker (https://play.google.com/store/apps/details?id=net.dinglisch.android.taskerm) koji donosi pregrš mogućnosti kada se malko poigraš s njim.
 
Film Transformers u HD je trenutno besplatan na Google Play. Ko ima Američki nalog, ne bi trebao da propusti. :)
 
Treba mi mala pomoć ako ima neko ko se razume u Tasker. Naime, hteo bih da pri paljenju aplikacije Google Maps ili Here maps, upali GPS i pri izlasku da isključi. Pored Tasker-a, imam instaliran i Secure Settings jer je on potreban da bi menjala neka sistemska podešavanja.
U delu "Profiles" išao sam na Application, selektovao Google mape. Posle toga dodajem novi "Task". Zatim dodajem Akciju. Pod kategorijom izaberem "Location", pa "GPS".
Pretpostavljam da treba još nešto da se podesi ali ne znam šta.
 
Treba mi mala pomoć ako ima neko ko se razume u Tasker. Naime, hteo bih da pri paljenju aplikacije Google Maps ili Here maps, upali GPS i pri izlasku da isključi. Pored Tasker-a, imam instaliran i Secure Settings jer je on potreban da bi menjala neka sistemska podešavanja.
U delu "Profiles" išao sam na Application, selektovao Google mape. Posle toga dodajem novi "Task". Zatim dodajem Akciju. Pod kategorijom izaberem "Location", pa "GPS".
Pretpostavljam da treba još nešto da se podesi ali ne znam šta.
Imam bas to podeseno za Here i Google Maps. Biras plugin secure setting, pa da ukljuci GPS, a za exit task isto tako disable GPS.
 
Imam bas to podeseno za Here i Google Maps. Biras plugin secure setting, pa da ukljuci GPS, a za exit task isto tako disable GPS.

Ne kontam baš najbolje. Secure Setting je aktiviran i podešen na "Enable" za GPS. Jesi li na to mislio?
 
Kako se zove app za pozadine, automatski se menjaju prilikom otključavanja telefona uvek je drugačiji wall. Malo me već smara, deinstalirao sam sve sto mi je palo na pamet ali se i dalje automatski menjaju,ne može da ostane wall koji postavim. Ili je to nešto u sistemu?
 
Nazad
Vrh Dno