Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Izgleda, pa ako nije problem da mi je pojasniš, možda mu i ja nađem mesto na nexusu.
 
Kapacitet baterje koji pominjes uopste nije bitan, ne mozes porediti bateriju od 1500mAh i od 3000mAh i reci da ova druga duplo traje, kad je koriste dva razlicita telefona. U tom smislu, trajanje baterije na novijim telefonima nije mnogo napredovalo od trajanja baterije na telefonima od pre 3 god.
A i zasto bi neke aplikacije sedele u pozadini i sisale bateriju, ako se ne koriste.
Zamisli da imas 150 aplikacija i da polovina radi nesto u pozadini non stop.
E, tu greenify radi svoj posao.
 
A i zasto bi neke aplikacije sedele u pozadini i sisale bateriju, ako se ne koriste.
Zamisli da imas 150 aplikacija i da polovina radi nesto u pozadini non stop.
E, tu greenify radi svoj posao.

+1
Zbog ovoga najvise i koristim greenify.
 
prvo da, baterija od 3000 mah bar duplo duže traje od baterija od 1500 mah. xperie z1 2 3, g2 ili taj oneplus one traju ljudima po 6-7h ekrana dok je npr galaxy s ili s2 trajao 3-3.5h.

drugo stvarno ne mogu da zamislim da imam 150 aplikacija?! kojih?!

treće to je sve teoretisanje u prazno. jedino gde je greenify koristan je na telefonima sa 1 GB rama ako imaš nešto baš heavy po memoriju a što ne koristiš često. recimo facebook koji ti stoji na telefonu čisto reda radi. na 2gb moooožda može ista ta priča da pije vodu ako je u pitanju neki heavy skinovan android tipa samsung ili lg. na htcu ili nexusu nema smisla. na 3gb rama tek nema nikakvog smisla štekati se za memoriju.

što se baterije tiče kako to greenify pomaže? koristio sam ga godinu i kusur dana sa prekidima i apsolutno nikakvu razliku nisam primetio. koja to aplikacija tako ludački jede bateriju da napravi razliku kad je obrišeš/zamrzneš? na pamet mi padaju samo one koje često koriste net u pozadini ali one ti valjda i trebaju, zato ih i imaš? viber, sinhronizacije svega i svačega...

evo gledam danilov screenshot, tapatalk?!, amazon store?! (ali i ovaj drugi amazon nemam). koja je poenta zamrzavati te aplikacije? apsolutno ništa ne rade u pozadini. jedino što "dobiješ" je da moraš svaki put da ih pališ od nule odnosno duže se startuje. dok sam ga ja koristio bar sam stavljao aplikacije koje imaju neki svoj servis koji stoji rezidentan u memoriji, fb, twitter, youtube... i opet ništa nisam dobio sem malo više slobodnog rama (najviše zbog facebooka).
šta se dobije kad se zamrzne tih "150" aplikacija? telefon koji radi kao da ima 512 rama jer ništa nije keširano pošto je sve u hibernaciji?


naravno svako može da misli kako je greenify opasno hakovanje i da je zbog toga što ga koristi power user ali ipak treba napisati kako jeste zbog onih koji ne znaju a čitaju forum :)
 
Jeste videli da je čovek napisao ako telefon nije rootovan...
upravo
^ Pa radi greenify i na nerootovanom telefonu, samo sto mora manuelno da vrsi hibernaciju a ne automatski kao kod rutovanog, samim tim je i efikasniji i bolje radi kada je telefon rutovan.
radi, ali jesi li ti PROBAO kako radi na ne-rutovanom telefonu, ili cisto pricas napamet, kako mislis da bi trebalo da radi?
Jel ga koristiš na telefonu sa 3 giga rama i 3100 mah baterijom?

iskreno, greenify koristim, i kontam da na rutovanim telefonima radi drugacije od klasicnih task killera, ciji sam zestoki protivnik. Ali, sasvim moguce i ovo sto kazes, da ne pravi neku bitnu razliku. Inace, nema poente paliti ga za FB, jer ce on stalno da se podize, narocito ako je instaliran Messenger, ali za neke druge aplikacije ima. Recimo nasa crnogorska, vijesti.me, hoce da je stalno u memoriji i izbacuje notifikacije o "breaking news", ili Aptoide (za koji mi je, baj d vej, google nedavno izbacio preporuku da ga deinstaliram, jer "it can be used to spy on you" :S: )
 
što se FB tiče instalira se onaj lažni messenger + se sa disable service ubije jedan servis i ostaće ubiVen dok ga sam ne pokreneš. s tim što onda naravno nema notifikacija, nema instant poruka... pa kako kome odgovara

koliko vidim vijesti imaju opciju da se isključe notifikacije i ništa ne ostaje da radi u pozadini
 
Vojkane ima smisla bez obzira na količinu RAM-a koju ima telefon - dokazano u praksi :)

Npr zašto bi mi radile u pozadini aplikacije tipa Kick, Aliexpress, Amazon ili Kindle kada ne moraju?

512a9ac33b2dc3d714ca44fe4f809d09.jpg
 
Poslednja izmena:
radi, ali jesi li ti PROBAO kako radi na ne-rutovanom telefonu, ili cisto pricas napamet, kako mislis da bi trebalo da radi?

Naravno da sam koristio, ali u to vreme jos nije bilo moguce da sam stopira aplikacije vec si to morao manuelno, davno je to bilo. Sad mi je drugi telefon i rutovan naravno tako da ne znam da li se rad geenify-ja na nerutovanim telefonima promenio do sada.
 
I nema potrebe govoriti i raspravljati se o tome da greenify ne pomaze bateriji kad je dokazano. Ne bi ljudi pisali od tome na skoro 1000 strana na xda. I licno sam se uverio da pomaze, bar meni sa telefonom sa 1 gb rama i slabijom baterijom.
 
Jeste, sve je dokazano, a xda sa armijom pakistanaca i plz hlp my phon not working indijaca je najbolje merilo

I čekaj zašto se ti uopšte osećaš prozvanim kada sam rekao da ima smisla na telefonima sa 1gb rama? Uz neke preduslove ali generalno tamo je greenify ok. Na OnePlus One nije.
 
I čekaj zašto se ti uopšte osećaš prozvanim kada sam rekao da ima smisla na telefonima sa 1gb rama? Uz neke preduslove ali generalno tamo je greenify ok. Na OnePlus One nije.

Eto, ja i da imam neki fon od 2gb rama i 3000mah bateriju opet bih koristio greenify, za neke aplikacije naravno.
Jer ako nesto pravi drain na 1gb i 1500mah pravio bi i na 2 gb i 3000mah, gde se mozda se to ni ne oseti, ali sto da pravi ako ne mora. [emoji6]
 
Gde gledate koje aplikacije rade u pozaditi kako bi ih iskljucili u Greenify?
Imam S2, pabupadam u Vojkanove preduslove za koriscenje aplikacije :)
 
Evo ja stavio telefon na punjac pre sat vremena, malo pre ga uzimam, telefon vruc pozadi, napunio se 10% fazon.
Odem u task menadzer, facebook sisa ~30-50% CPU-a konstantno. Btw, ovo nije prvi put da mi se ovo desava, sa mesendzerom mi se isto desavalo.
I sad ti meni reci da greenify nece da pomogne u ovakvim situacijama?

@nemanja, task menadzer neki, mada i kad udjes u greenify on ti pokaze aplikacije koje cesto rade u bg-u.
 
Evo ja stavio telefon na punjac pre sat vremena, malo pre ga uzimam, telefon vruc pozadi, napunio se 10% fazon.
Odem u task menadzer, facebook sisa ~30-50% CPU-a konstantno. Btw, ovo nije prvi put da mi se ovo desava, sa mesendzerom mi se isto desavalo.
I sad ti meni reci da greenify nece da pomogne u ovakvim situacijama?

@nemanja, task menadzer neki, mada i kad udjes u greenify on ti pokaze aplikacije koje cesto rade u bg-u.

A zasto uopste na racun uzasno napisane aplikacije svaljujete krivicu na telefon????

Kad bi obrisao fb i msngr da li bi ti trebao greenify?
 
Pa kad bi sve aplikacije bile perfektno napisane, naravno da mi ne bi trebao.
Ipak, to nije, i nikad nece biti slucaj.
 
što se FB tiče instalira se onaj lažni messenger + se sa disable service ubije jedan servis i ostaće ubiVen dok ga sam ne pokreneš. s tim što onda naravno nema notifikacija, nema instant poruka... pa kako kome odgovara

koliko vidim vijesti imaju opciju da se isključe notifikacije i ništa ne ostaje da radi u pozadini
malo gubi poentu onda uopste imati ga na tel, sem ako ga bas palis jednom il 2x dnevno, i nikad se preko fb poruka ne dogovaras za nesto, voice da i ne pominjem. A znam za tu mogucnost, al onda treba otici u krajnost i instalirati FB lite ili ga koristiti samo iz browsera, i mirna Bosna
Naravno da sam koristio, ali u to vreme jos nije bilo moguce da sam stopira aplikacije vec si to morao manuelno, davno je to bilo. Sad mi je drugi telefon i rutovan naravno tako da ne znam da li se rad geenify-ja na nerutovanim telefonima promenio do sada.
pa dao si tvrdnju, a da prethodno nisi nista provjerio. Ubija, klasican task killer koliko sam ja mogao da vidim (klikom na "hibernate now" otvori settings/apps i onda "force stop")
Evo ja stavio telefon na punjac pre sat vremena, malo pre ga uzimam, telefon vruc pozadi, napunio se 10% fazon.
Odem u task menadzer, facebook sisa ~30-50% CPU-a konstantno. Btw, ovo nije prvi put da mi se ovo desava, sa mesendzerom mi se isto desavalo.
I sad ti meni reci da greenify nece da pomogne u ovakvim situacijama?

@nemanja, task menadzer neki, mada i kad udjes u greenify on ti pokaze aplikacije koje cesto rade u bg-u.

znaci nisam jedini kojem se ovo desava sa FB ovih dana? Ja rekoh mozda je do ARHD-a, testni LP. Koci danas maximalno, odem u Gsam, pise FB potrosio 48% u app sucker. Restartujem tel, za sad opet sve OK, al ovo se desilo barem jos jednom, i tel tad radi krajnje kilavo...
 
Unazad? Svi custom romovi su na kitkatu to ubacivali kao feature. Šta će ti Full screen ekran koji ti prekine sve što radiš :)
Kasnim sa odgovorom ali nisam bio na forumu.
Pogrešno sam se izrazio, hoću da mi na home page izlazi call screen direktno, za aplikacije mi odgovara ova novost. Problem sam rešio sa l-call aplikacijom.
 
Baguje li nekom SwiftKey? Od poslednjeg update poludela skroz
 
Ja se ne pomeram sa neke test verzije. Vidim radi i na LP, tako da uopšte ne mislim da update-ujem. Sredjen onaj bug zapucavanja od pre nekoliko verzija, znači ne želim da rizikujem ništa...
 
Ja sam na poslednjoj verziji i super radi, nema čekanja između dve poruke itd.
 
Meni baš na poslednjoj pravi problem... Koja ti je to verzija djilkosh?
 
Jedinu aplikaciju koju sam stavljao u hibernate je facebook. Nakon toga sam obrisao facebook a i greenify. 1gb rama, greenify pomaze samo fb da se ubije.
 
facebook danas pojede bateriju. koristio sam ga 10 minuta ukupno za ceo dan..

uploadfromtaptalk1424632480373.png
 
Nazad
Vrh Dno