Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Probao sam to preko A2SD i ne mogu, jer program mora ostati na Phone Storage-u, a preko ES File Managera ne mogu da ga nadjem. Zna li mu neko lokaciju na Phone storage?
odes u settings, applications, manage applications i nadjes tu aplikaciju, udjes u nju i kliknes na Move to phone
 
@saleblade da bi ti app2sd radio. moras da ubaco costum rom, a ako vec ubacujes costum rom potrazi neki gde je odradjen system2data na tim romovima imas 250 mega za instalaciju aplikacija tako da ne moras da se bakces sa prebacivanjem aplikacija na karticu.


@tema koji lancer vam je najbolji? Neka preporuka?
 
GO Launcher EX, LauncherPro Plus, ADW Launcher EX (svaki ima nesto svoje posebno)
 
imam problem sa nekim widget-ima... skinema sa marketa, ali ne mogu da ih postavim jer ne mogu da ih nadjem u widgetima
 
te programe ne smes da prebacis na SD card (moraju biti u Phone memory)
 
Ja trenutno koristim launcher pro. Jedini koji uvek ima 60 fps, pa nemam utisak da secka.
zeam je takodje dobar, mada mi je bolje radio na miui i oxygen, nego na cm 7.
Adw je došao uz cm 7 i trpeo sam ga mesec dana. Ne svidja mi se nešto preterano, ali ima dosta stvari za čačkanje. Go mi se nije svideo.

---
Ttalk
 
Instalirao sam ih sve, pa cu da vidim koji ostaje. Hvala na odgovorima. :)
 
da li postoji neki widget kao onaj htc sense email widget, samo mi widget za ikonicu treba, da prikaze broj neprocitanih poruka na ikoni za mejl
mnogo mi se vise svidja launcher pro od htc sense, ali nazalost htc widgeti rade samo na sensu
 
Jel ti odgovara da to vidiš u samom LauncherPro docku? Ideš na Preferences > Dock Settings > Unread Gmail count.
 
ne, posto ne koristim gmail :) exchange koristim, zato mi najvise i odgovara onaj htc email widget
 
probaj ADW Launcher EX, za njega imas dodatak ADW Notifications, mozes da izaberes koju mail app da koristi za notification, mozda ce ti to raditi
 
Imam ja jedno noob pitanje. :d

Jel mogu da se brisu folderi iz asec foldera gde stoje .apk fajlovi instaliranih aplikacija ili bi time obrisao aplikacije iz telefona. :d
 
Asec folder? Ja sistemske app brisem iz system/app

Sta bi hteo da brises?
 
to ti je ustvari /sdcard/.android_secure i tu se nalaze delovi app koji su prebaceni na SD (ono Move to SD u manage applications)
 
Da li bi neki dobri forumaš imao želje i volje da mi baci na PM .apk ove aplikacije LyricsApp jer mi je ne pronalazi na Marketu. App je free, sve je legalno :D. Može na Rapid, Megaupload, bilo kako.
 
Hvala :D!!!
 
Sto znachi da iz path-a koji sam dao mogu da brisem .apk-ove? :d

Sent from my HTC Divljavatra.
 
Sto komplikujes tako i gde to drzis te .apk-ove? :d Ja ih trpam u root sd kartice uvek. APK fajlove mozes da brises posle instalacije, samo nemoj neki sistemski folder da obrises ili nesto tako.
 
Ne drži ih on nigde, android je napravio taj folder gde su smešteni apk fajlovi svih instaliranih aplikacija, znači to nisu oni apk koje ti pokreneš da bi instalirao aplikaciju. Samo je pitanje da li je bezbedno ukloniti ih.
 
Iz tog folder android secure ako nešto obrišeš neće ti raditi aplikacija čiji si folder ili fajl obrisao (znam pošto sam slučajno obrisao ceo folder i sve aplikacije koje su bile na kartici su se force close-ovale).
 
A čekaj, to je u stvari folder android secure sa sd kartice? Nešto kao prečica (mount) do njega?
 
da, /sdcard/.andoird_secure je hidden i kada odes u taj folder izgledace da je prazno. u root explorer kada odes u /mnt/asec dobijes contents tog foldera i ako to sve obrises onda ti nista od aplikacija koje su moved to sd card nece raditi (nedostaje im deo)
 
Ok, sad je jasnije :).
 
Koje emulatore možete da mi preporučite za SGS?
Skinuo sam psx4droid, a koji za GBA, SNES itd.?
 
Nazad
Vrh Dno