Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Jel uspeo neko da namesti ad hoc vezu sa racunarom. Ja sam na iphonu mogao, sa magicom ne mogu nikako.
 
Jel može neko da preporuči neki program za slanje SMSova sa kompa? Telefon povezujem wi-fijem. Probao sam EasySMS, ali je skrnavan i nedopravljen skroz. RemoteSMS full nisam našao lečenu verziju, tako da ga nisam ni probao.
 
Jel ima neki program, ili nacin, da se napravi kompletan image telefona? Napravio sam ovaj rom da mi radi lepo i sve, imenik, aplikacije, podesavanja.. ali djavo neda mira, pa bi hteo da probam i neke druge, pa me interesuje da li postoji nacin da napravim kompletan backup svega ovakovog kakav mi je sada, i da u koliko odlucim da se vratim ili nesto sj***m mogu da vratim sve u ovo trenutno stanje? :)
 
Na Galaxyu kada je rootovan i kada promeni recovery mod (a tim recovery modom se i rootuje) ima opcija/alatka "nandroid" koja radi upravo to što ti treba. Kako je na drugim androidima, ne znam.
 
Evo nasao sam upustvo za nandroid na xda..
Nego mnogo mi je dobro sto sa kompa mogu da koristim terminal. Tako sam napravio ad-hoc za par minuta, ako nekome treba upustvo nek kaze. jedini uslov je da je rootovan telefon..
 
Ima li ko youtubedownloader.apk ?

Bila je besplatna na marketu, pa su je iz nekih razloga kasnije skinuli a ne mogu da je nadjem...
Da li neko ima jako dobru aplikaciju youtubedownloader.apk mislim da je verzija 2.2.1, koja skida a i pusta snimke sa youtube-a. Trebalo bi da su onda snimci boljeg kvaliteta, barem tako kazu.
pozdrav
 
Danas sam naleteo na sjajnu aplikaciju. gmote http://www.gmote.org/ ukratko je remote za racunar. mozete da pustate filmove muziku na racunaru ili telefonu(stream sa racunara) i mnogo dobra fora ima opciju da telefon bude touchpad za racunar i remote tastatura.

ovaj post sam kucao na telefonu. :)
 
Nasao youtubedownloader, no, nije niosta specijalno, skinuo mi nesto sa tube-a ali mp4 a tattoo ga ne cita, cuje se samo zvuk a slike nigde :(. A kad se direktno gleda snimak sa youtube-a, kvalitet los kao i sa telefonskiom aplikacijom.
pozdrav
 
Danas sam naleteo na sjajnu aplikaciju. gmote http://www.gmote.org/ ukratko je remote za racunar. mozete da pustate filmove muziku na racunaru ili telefonu(stream sa racunara) i mnogo dobra fora ima opciju da telefon bude touchpad za racunar i remote tastatura.

ovaj post sam kucao na telefonu. :)

A jel moze u obrtnutom smeru, da kucas sms na racunaru? Kako su povezani? USB?
 
A jel moze u obrtnutom smeru, da kucas sms na racunaru? Kako su povezani? USB?

Ne moze..
Ne preko wifi-a ili preko neta. Zgodna opcija koju nisam probao, ali hocu je da preko neta slusas muziku na telefonu koju imas na kompu. Probao sam i preko wifi-a radi lepo.

Cekam kraj meseca da dobijem nove megabajte na vip-u, pa cu da probam preko 3g-a :p
 
Pozdrav ljudi
Imam HTC Tattoo i potreban mi je player koji moze da pusta .avi i da se pri tom moze ubaciti i prevod, mada je to manja vazno...
i neki browser gde mogu da kucam proxy jer mi za pristup netu na fax potrebno njega podesiti ...
Hvala
 
Proxy...

Mislim da ti nije potreban browser kod koga se kuca proxy, mozda treba da napravis neku vrstu konekcije gde definises proxy?! Sto se browsera tice, za tattoo imas najnoviji dolphin browser, i operu. Probao sam delfina, nije los.
 
@Bane R hvala :(

evo ovako na kad koristim laptop u npr mozili ukucam proxy i onda mi wi-fi radi, e sad gde to da podesim u telefonu, tj kako da napravim tu vrstu konekcije??
 
A jel moze u obrtnutom smeru, da kucas sms na racunaru? Kako su povezani? USB?

Tazeci program za hvatanje screenshota, naleteo sam na program PicMe.
Koji vam omogucava ovo:

8d310978c6.jpg


Kompletnu kontrolu telefona preko racunara. ima malo laga, ali radi. Probao sam kucanje poruka i radi.. :p
 
Kada uđem u live mod imam neka dva zelena kružića koja mogu da šetam levo i desno i to je to. Ništa drugo ne mogu da radim :(

Nešto propuštam ili su developeri propustili Galaxy? :(
 
Jel ti rutovan telefon? Pise da ce da radi samo na rootovanim.
 
Jeste rutovan. Koristim PicMe već mesecima, ali sam mislio da je lvie verzija samo da možeš da gledaš šta se dešava na ekranu, dok koristiš mod, kao neki eksperiment i dokaz šta može da uradi.
Koristio sam Static.

Tek sada vidim da iz live moda može da se upravlja, ali kod mene ne. Mogu samo da pomeram te dve zelene tačkice po levoj i donjoj ivici prozora i dok ih vučem mišem, na sredini ekrana se pojavljuju neki brojevi :zbun:

:)
 
Jel si isao na Live (Standalone), meni nije htelo iz chroma, tek kad sam izbacio u novi prozor, proradilo je..

edit: Ako imas te tackice, pokusaj da kliknes na settings.
 
Poslednja izmena:
Preporuka za aplikaciju, widget tacnije, ko ima root-ovan doduse. Overclock widget, mozete da postavite raspone frenkfencija na kojima ce cpu da radi, radi cuvanja baterije ili radi performansi. ja sam kod mene stavio da kada ga koristim radi od 250-550 mhz po potrebi, a kada je ugasen ekran, od 100-250 mhz.
 
To smo vec pominjali. Kod mene je blokirao telefon nonstop od toga.

Nije to taj. ovo je drugi program, zato sam ga i pomenuo jel meni radi lepo( za sada :smoke: ).

E moglo bi da se uvede preporuka da za aplikacije kacimo qr code, radi lakseg nalazenja na marketu.


konkretno za ovaj OC widget

chart
 
Cao svima, evo i ja da podelim par aplikacija sa vama za Android (ja imam HTC Hero). Nadam se da necu ponoviti one koje je vec neko naveo a boldirani su extra preporuceni :)

AnyCut -Programcic za pravljenje shortcutova
FTP Server - samo ime kaze, nisam ga mnogo koristio
Google Sky Map - raspored zvezda koristeci GPS
Layar - Revolucionarna navigacija+kompass...
Laser Reflection - odlicna logicka igrica
LED Scroller 3 - zanimljiva i nekad ume da bude korisna aplikacija
NetSentry - dobar counter za protok GPRSa ili WIFI
MyTracks - GPS recorder kretanja
NimBuzz - Savrsen IM chat (moze i skype ali samo chat)
OI Safe - cuvanje passworda na jednom mestu
OI Shopping list - kad krenete u kupovinu
PlinkArt - prepoznavanje umetnickih slika
Remote droid - Od vaseg android telefona napravite bezicnu tastaturu i misa
Screen ON - da vam se ne gasi ekran kod nekih aplikacija (npr. google maps)
Shazam - prepoznavanje muzike (poput SE Track ID)
Sms popup - brzo citanje i odgovaranje sms-a
SMS translate - prevodjenje sms poruka koriscenjem google translate
UStream broadcaster - strimujte video sa telefona na internet (obabezno samo sa wifi konekcijom)
SMS Wishes - odlozeno slanje sms poruka (odredjeni datum i vreme)
 
Za one koji jos nisu saznali a imaju G1
Jedna neverovatna stvar se desila sa novim upgradeMOD-om na Enom AOSP-1.6_r1.4-DRD2 v4.5.1 i CyanogenMod v4.2.13 ROMs
GOOGLE MAPS WORKS IN SERBIA, Credits for this files goes to Brut.all and TAPP from xda

Phones confirmed also:
T-Mobile G1
HTC Magic
Motorolla Milestone
Mytouch 3G
 
Poslednja izmena:
Za one koji jos nisu saznali a imaju G1
Jedna neverovatna stvar se desila sa novim upgradeMOD-om na Enom AOSP-1.6_r1.4-DRD2 v4.5.1 i CyanogenMod v4.2.13 ROMs
GOOGLE MAPS WORKS IN SERBIA, Credits for this files goes to Brut.all and TAPP from xda

Phones confirmed also:
T-Mobile G1
HTC Magic
Motorolla Milestone
Mytouch 3G

stigla je i potvrda upravo da google maps navigation radi i na HTC Tattoo kod nas
 
Poslednja izmena:
Kako proveriti?

Imam Tattoo... kako da znam da li radi google navigation, tj sta moram da imam od aplikacija? Sem google maps, naravno...
 
Nazad
Vrh Dno