Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Pa ima. 15GB da ti čuva u originalnom kvalitetu a neograničeno u smanjenom. Samo to podesi u aplikaciji Google Photos.
Settings - Back up & sync - Upload size
A može da bekapuje i druge foldere tipa Viber ili Whatsup slike, ne samo folder kamere. Samo odaberi u opcijama.
9745e64578f6778b98a6f25b5bef6a0d.jpg


Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
Samo jos jedna nedoumica i onda sam kompletno informisan [emoji4].
Ako se izabere original, da li tih 15GB onda koristi od Google Drive, ili posebnih 15GB na Google Photos, pa u slučaju da se ispuni, nastavi neograničeno sa umanjenim kvalitetom?
Ovo pitam informativno samo, posto volim da znam kako stvari funkcionišu, a ne što će mi mozda nekad zatrebati bas ovakav scenario.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Ali neograničeno je skladištenje slika bez smanjivanja kvaliteta je 16mp tako da ako ti kamera nema više od 16mp ne smanjuje kvalitet.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
A to nisam znao, super, zato ja i vidim da nema razlike jer kamera na mom Samsungu S9 je 12MP, dobra im to foro.
Stvarno nisam znao za broj MP da ima veze sa tim ogranicenjem.
Super.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
neki ovde kažu da rade kompresiju i za slike manje od 16mp, ali google zvanično kaže da ne radi...

meni je google photos napravio haos na desktopu...koristio sam onaj desktop backup da mi sve slike sa svih kamera foldera baci na google photos...onda je pre izvesnog vremena iskočio info da taj program ukidaju i da sada mora da se koristi google backup and sync...ok, instaliram njega, i umesto da prepozna da su slike već prebačene na google photos krenuo je ponovo da ih bekapuje, što traje 100 godina...doduše, moguće je da ne baca fotke ponovo, ali svakako verovatno proverava nazive i slično tako da svejedno to traje li traje...a što je najgore nikako da se skrpi koliko je još slika ostalo jer se cifra svaki čas menja...a taman sam mislio da sam završio...:smash:
 
Rade neku kompresiju i za <16MP. Smanji se veličina slike dosta, ali ne može da se primeti razlika u kvalitetu nikako, tek na nekih 500-600% zoom-a može da se vidi.
Pa sad, ako planiraš da zumiraš 500% slike sa telefona.. [emoji14]

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Samo jos jedna nedoumica i onda sam kompletno informisan [emoji4].
Ako se izabere original, da li tih 15GB onda koristi od Google Drive, ili posebnih 15GB na Google Photos, pa u slučaju da se ispuni, nastavi neograničeno sa umanjenim kvalitetom?
Ovo pitam informativno samo, posto volim da znam kako stvari funkcionišu, a ne što će mi mozda nekad zatrebati bas ovakav scenario.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Malo sam testirao, pa da odgovorim sam na svoje pitanje, i ako nekog jos zanima [emoji4].
Kada se izabere original, ide na 15GB Google Drive, ne posebnih 15GB u Google Photos.
Slike sa Galaxy S6 koje su 16MP, prebaci iste, ista rezolucija i veličina, nista ne smanjuje, ali testirane slike nisu bile veće od 4MB, pa mozda zbog toga.
Video file koliko sam primetio, ostaje isti, bar po rezoluciji i veličini fajla.
E sad, šta mi se ne svidja u pregledu Google Photos, je sto su sve slike poređane po izabranom datumu, mesecu ili godini, i slike koje su bekapovane i one koje nisu. Ne postoji, bar ja nisam video pregled slika na uređaju i pregled bekapovanih slika.
Posto idem manual bekap, jer mi ne trebaju sve da sačuvam, jedini način da se vidi koja je slika bekapovanela a koja ne, je da se otvori slika i u gornjem desnom uglu postoji oblak za slike koje nisu i suprotno.
E sad, prilikom testa, sam video jedan problem, slika koja je bekapovana, ne može da se obrise iz bekapa, a da je automatski ne izbriše i sa uredjaja?!? Postoji opcija kod bekapovanih slika, da se obrisu sa uredjaja, ali kontra, da ostanu na uređaju ne.
Dalje, slike koje se bekapuju direkt na Google Drive, se prikažu u Google Photos kao bekapovane, tj. nema oblačića za manuelni bekap, ali slike koje se bekapuju sa Google Photos, se ne vide u Google Drive, jedini pokazatelj da su bekapovane je sto nema u gornjem desnom uglu oblačić za manuelno bekapovanje.
To su neka prva zapažanja kod korišćenja bekapa preko Google.
Iz testa koji je priložio Šumadinac, i da smanji kvalitet, to je golim okom nevidljivo, sem kod raw formata, koji inače običan korisnik ni ne koristi.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Kako beše adaway treba da se namesti da bi se videle slike na linkedin?
 
Postoji li neka app da vidim sta sam brisao od aplikacija u poslednje vreme?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
U Play Store-u, My apps & games, pa Library (poređano na "recents").
 
Dva pitanja, zna li neko dobru app za kloniranje? Potrebna mi je za kloniranje Moj Telenor aplikacije ili kako drugacije da proverim stanja na telefonima, aplikacija mi je potrebna za moj broj i jos 4 broja?

Drugo pitanje je predlog za dobar calendar, u poslednje vreme koristim Google calendar ali uopste mi ne stizu notifikacije i obavestenja koja sam podesio...?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Za kloniranje radi super, morao sam samo da skinem pro verziju ali radi..hvala puno a kalendare cu da testiram. Hvala jos jednom.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi. Od jutros mi se dešava konstatno krešovanje facebook aplikacije. Nisam instalirao nijednu aplikaciju, niti menjao kakva podešavanja. Pokušao sam reinstalaciju roma, restor iz twrp recovery, restore iz titanium backup, instaliranje starijih verzija facebook aplikacije, brisanje data u aplication sekciji, log out bukvalno sve što mi pada na pamet. :D

Nakon reinstalacije i ponovnog unošenja username i šifre, aplikacija proradi ali nakon prvog izlaska iz iste na home screen, aplikacija ponovo krešuje.

Vidim i na današnjoj pretrazi na guglu u vezi ove teme, da se javlja solidan broj ljudi sa istim problemom.

Da li bilo ko ima ideju šta bi mogao biti problem ? Telefon je rutovan, Oreo Mdroid custom rom, koji radi bez problema. Pokušao sam i druge romove, problem je isti. Unapred zahvalan.
50effa780b4769bb39d28585bd384bb1.jpg


Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Ako imaš Adaway (ili sličnu aplikaciju) onemogući je pa probaj opet FB. Druga opcija isto to samo ubaci reboot na kraju pa probaj.
 
Ako imaš Adaway (ili sličnu aplikaciju) onemogući je pa probaj opet FB. Druga opcija isto to samo ubaci reboot na kraju pa probaj.


Probao obe opcije opet isto. Izgleda da je globalno problem kod Facebook aplikacije. Na nekoliko foruma se javlja sada već popriličan broj ljudi sa istim problemom, tako da izgleda da ćemo morati čekati naredni update od strane Facebook-a.

Zanimljivo skroz da neće da radi na tri različita roma ( jedan je sa različitim kernelom ), nakon formatiranja čitave interne memorije, dok na drugom telefonu radi bez problema. Do update koji rešava ovaj problem ne preostaje mi ništa osim da koristim browser, što realno i nije strašno. :D

Hvala na pomoći ;)
 
Nije preporuka nego potražnja. ima li aplikacija koja bi mogla da vodi broj radnih sati u mesecu? Np mesec jun, broj radnih sati po danu pa da na kraju meseca izbaci ukupan broj radnih sati...
 
Proradio Facebook, sve je ok. Čisto da zna neko ukoliko mu se desi sličan problem. :)
 
To je to. Isključio sam da gleda mahakalu kao host source i radi. Hvala drugar. [emoji106]
 
Da li neko zna dobar dialer za dual sim telefone. Imperativ je da trazi kontakte i preko nadimaka (pozeljno i sa par slova imena i prezimena, tipa pepe ili pep za Petar Petrovic). Obe ili bar po nadimku opcije imaju exDialer i Pixel phonepro ali prvi ne podrzava dual sim, drugi je volsebno nesatao sa GPlay!?
 
Koja je dobra aplikacija za skidanje i konvertovanje u mp3 sa You Tube ?

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Videoder.apk

Послато са Xiaomi MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Moj glas za peggo.. Dugo ga koristim i apsolutno je genijalan.
Lak za upotrebu, može mp3 odmah ili mp4 itd.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno