Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

^

Pojma nemam šta i kako radi taj FolderSync, ali 101% znam da Cloud.Mail.Ru nema ni FTP, ni WebDAV.
 
Je l' može YouTube Vanced da pušta samo audio, bez picture-in-picture moda? Hoću da Tjub video bude pušten u pozadini i da samo zvuk čujem, a ne da imam mali prozor sa videom preko svega ostalog što radim.
 
Kad klikneš na taj mali prozor imaš opciju za samo audio.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Je l' može YouTube Vanced da pušta samo audio, bez picture-in-picture moda? Hoću da Tjub video bude pušten u pozadini i da samo zvuk čujem, a ne da imam mali prozor sa videom preko svega ostalog što radim.
Iskljuci Picture-in-Picture u podesavanjima, pod General.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne moras iskljucivati slike ili video. Kada pustis klip, dok si jos u aplikaciji, spusti taj prozor dole u cosak, pa tek onda minimiziraj aplikaciju, i imaces samo zvuk u pozadini.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Potrebna mi je app za lociranje deteta (njegovog telefona), po mogucnosti putem sms-a. Ranije sam koristio LocateMe (CheckOnMe) koja je radila bas to, posaljem sms detetu, unapred odredjenu frazu i stigne mi sms sa gps pozicijom (nije bio potreban net, samo kredit na racunu). Sada vise ne vidim tu app na GP, verovatno je napustena. Moze neki predlog ali bih zeleo da komunikacija ne zahteva i app na mom telefonu.
 
Poslednja izmena:
pa ako imas email i password od detetovog telefona (google naloga), mozes i preko googla, preko Find my device..

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Potrebna mi je app za lociranje deteta (njegovog telefona), po mogucnosti putem sms-a. Ranije sam koristio LocateMe (CheckOnMe) koja je radila bas to, posaljem sms detetu, unapred odredjenu frazu i stigne mi sms sa gps pozicijom (nije bio potreban net, samo kredit na racunu). Sada vise ne vidim tu app na GP, verovatno je napustena. Moze neki predlog ali bih zeleo da komunikacija ne zahteva i app na mom telefonu.
Androidlost

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Potrebna mi je app za skrolovanje ekrana korišćenjem fingerprint senzora, ima li tako nesto a da valja?

Primer: swypujem na dole po fp senzori, on da taj gesture tretira kao da sam swypovao na dole po ekranu.
 
da, mora imati net.. ne znam, nisam koristio nista drugo :)

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
I Google mape imaju opciju deljenja lokacije ali opet je potreban net. Dobra stvar je što se jednom podesi i radi dok ga ne deaktivirš, čak i ako zameniš telefon.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Ako androidlost ne radi, znam da Cerberus ima dodatnu app Kids, koja bi trebalo da može da se javi i kad primi SMS.
Jedino što košta.
 
Da li i vas zeza Instagram i Linkedin?
Neće uopšte da se uloguje samo kaže no network i retry.....

Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
Ako nekog zanima , evo kako da omogući Dark mode u Google Chrome v74.
https://android.gadgethacks.com/how-to/enable-dark-mode-chrome-for-android-0196697/
0bc6c3e20ddbb2e66ec39a8b752d503c.jpg


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Koliko vidim samo je meni prešao u dark mod dok su sajtovi i dalje sa belom pozadinom

Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока
 
Pa to je normalno. Ne može on menjati boju sajtova :)

Samo ti je chrome interfejs crn

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Glupost :) neko napravi sajt da tako izgleda a on promeni pozadinu u crno a font u belo. Logike bez

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
I Kiwi Browser ima black mode koji se primjenjuje i na sajtove.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Pa koja je poenta dark moda na home pejdzu?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Nisam znao da klijent to jest browser ima dozvolu da menja CSS fajlove. zanimljivo :)

Evo kako na chromu to izgleda :)

300723fa1c1526e2888e73bda64666ef.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Niko nije rekao da browser menja CSC fajlove nego da dark mod primeni i na sajtove a razlog je da čitanje bude prijatnije bez bljeska bele boje. Ne ulazim uopšte u način na koji će to da izvedu, samsung to naziva režim visokog kontrasta, nešto slično je i na Operi. Očigledno je da to bolje izgleda na Samsung browseru

Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока
24f0af4a6e41b86de62fdbe732d5e7e5.jpg
 
Poslednja izmena:
Chrome za sada sve što je crno prebacuje u belo i obrnuto.
Verovatno će srediti to za koji mesec

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Niko nije rekao da browser menja CSC fajlove nego da dark mod primeni i na sajtove a razlog je da čitanje bude prijatnije bez bljeska bele boje. Ne ulazim uopšte u način na koji će to da izvedu, samsung to naziva režim visokog kontrasta, nešto slično je i na Operi. Očigledno je da to bolje izgleda na Samsung browseru

Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока
24f0af4a6e41b86de62fdbe732d5e7e5.jpg
To se podrazumeva, a da se i ne kaže naglas :)
CSS fajlovi su ti koji kontrolišu kako će sajt da izgleda, pa se njegovom promenom na pojedinim mestima može uticati na boje pozadine i teksta.

@Loznica, desktop browseri to mogu već godinama unazad, tako da je bilo samo pitanje vremena kad će i mobilni početi da tim.
 
Prebaciš telefon na sive tonove (ako ima to) i teraj.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno