Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Preporuka za neku aplikaciju koja ograničava detetu vreme provedeno u igri na tabletu (kad roditelji nisu prisutni ili je dete u svojoj sobi)? Recimo da može da koristi 20 minuta pa onda pauza od sat i četrdeset minuta...ili nešto tome slično.
Još kad bi moglo da se kontroliše sa roditeljskog telefona...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tako nešto bi i meni koristilo.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Teško, ja sam svojevremeno nešto tražio ali slaba vajda. To nema ni windows, ni sony ps4...
 
Da probam to, mislim da se ne bih snašao sa taskerom.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
+1 Za screen time :) Nisam ni sanjao da ću tako nešto instalirati na telefonu, ali porasla deca :)

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Da li je moguće korišćenje androida bez instaliranog playstora, da se app instaliraju kao apk, a sve zbog playstore services koji bude telefon prečesto.
 
Naravno, samo moraš da nađeš odgovarajući custom rom bez toga.... mada nisi baš precizno postavio pitanje, koji tel, rutovan il ne itd.....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
+1 Za screen time :) Nisam ni sanjao da ću tako nešto instalirati na telefonu, ali porasla deca :)

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
Jedini minus je mesečna pretplata za premijum opciju da bi se iskoristio pun potencijal aplikacije. Ovako je free verzija skoro pa i beskorisna.
Bitno mi je da mogu da dozvolim par h korišćenja do tri puta nedeljno i dozvoliti igre koje su u skladu sa godinama deteta. Ovako free verzija nudi samo osnovni info o detetovom ponašanju na tabletu. Trenutno sam na free premium trial opciji. Videću baš kako radi samo basic opcija posle isteka. Inače 4$ mesečno nije puno, opet ne volim da imam mesečnu pretplatu, radije bih da platim fiksnu sumu za premijum ali to njima ne ide u prilog.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Lemax 2 rootovan sa custom Oreo romom, navodno playstore services troše bateriju, inače gaps flešujem.
 
PlayStore ne trosi bateriju, to je nesto do custom ROM-a ili Gapps-a koje si flesovao.
 
Žena ima parallel space za viber. I dešava joj se da joj ne stižu notifikacije. Sad sam uhvatio da stigne zvučni signal, ali nema notifikacije. Jel ima neko ideju?
 
Linkedin aplikacija ne prikazuje slike, utvrdio sam da je to zbog AdAway aplikacije ali ne mogu skontati šta bih trebao ubaciti u whitelist da otklonimo ovaj problem? :S
 
Poslednja izmena:
Ljudi tražim rešenje za mejlove. Naime, u firmi jedan mejl koristi nas četvoro. Ja bih hteo da preko IMAP-a pristupam mejlu ali da to bude neki servis poput Google-a, da ima web pristup i apikacija za telefon. Problem je što Google nema podršku za IMAP, kao ni Yahoo, Zoho, Mail.ru. Outlook Web i Yandex imaju ali to ništa ne valja. Zanima me da li ima još neki servis tog tipa?
Pojedinačni mejlovi za sada nisu opcija. Logika rukovodstva. :)
 
Naravno da Gmail podrzava IMAP, i to poslednjih 10 godina - mozda nema u okviru same Gmail aplikacije za Android, ali ubacis nalog u mail klijent, iskljucis sinhronizaciju za Gmail app i reseno.
 
Ima IMAP i u okviru same aplikacije.

a29499cc28bd018c4056088dddb1feff.jpg
 
Ima IMAP u Gmail app za Android (mada me nesto zeza slanje mejla), ali nema u Gmail-u na webu. Na webu mi nudi samo POP3. To mi ne odgovara.
 
Pa ides u podesavanjima na "disable POP" i onda ti ostaje samo IMAP. IMAP je dolazna posta, nema veze sa slanjem, i treba konfigurisati portove i SSL konekciju kako stoji u Gmail uputstvu.
 
Poslednja izmena:
Nije to to. Podržava IMAP i POP ali za druge klijente. Za čitanje drugih naloga u Gmail-u, može samo POP3.
 
Za problematiku "Aplikacije za Android OS", odgovoreno je za resenje za IMAP, ostatak problema ne pripada ovoj temi.
 
Instalirao sam sa neta ovu veeziju IMDB aplikacije, kada hocu da dodam nesto na listu za gledanje i kliknem na onaj plusic, aplikacija prihvati i pozeleni plusic ali kada odem na listu stoji sve nepromenjeno, a kada se vratim plusic nijw zelen. Iz nekog razloga ne prihvata da dodam film u listu. Sta li to moze biti, da mozda menjam aplikaciju?

Sent from my C105-8 using Tapatalk
9f54db315352dc7dc689528c5f95b202.jpg
 
Poslednja izmena:
Nisam koristio aplikaciju, ali proveri s kakvim si nalogom ulogovan (u web verziji imaju 4 mogucnosti - FB, Google, Amazon i IMDB). Odradi clear data pa se ponovo uloguj.
 
Postoji li app koja bi ugasila ekran npr. X sekundi nakon uspostavljanja veze i opet ga upalila Y sekundi nakon završetka razgovora?

Treba da bude free i jednostavna ;)

Tražim za Moto C Plus, koji nema proximity senzor :S:
 
Heh, znam za tasker, baš zato sam i naglasio da bih nešto jednostavno (idealno bi bilo da obavlja samo tu navedenu funkciju).
 
Heh, znam za tasker, baš zato sam i naglasio da bih nešto jednostavno (idealno bi bilo da obavlja samo tu navedenu funkciju).

Profil podesi: event> phone> phoneoffhook
state > phone > call (any)
Task : system lock

Trebalo bi da radi tako...


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
26479f171d3eebd12b981754f1381180.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno