Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

У уторак сам узео нови телефон, хтео да и инсталирам Блиц, кад оно Моша, нема га на маркету. Проверим и на таблету и другом телефону, ни тамо је нема, иако ради, имао сам инсталирану. Чак је и у листи свих мојих апликација икад инсталирани нема.
Једино ако је због update била у том тренутку недоступна.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Sta ce vam blic uopste, to je na nivou kurira i informera. Sve click bait "vesti" tipa: Otvorila je vrata sobe i NECETE VEROVATI sta je zatekla... Stavio je pasulj da podgreje i onda se desilo nesto sto nije ocekivao... :d
Za pracenje vesti, meni je najbolji twiter gde zapratim meni relevantne medije, pa na jednom mestu prelistam sve sto je aktuelno, umesto pojedinacnih news aplikacija.
 
Слажем се са тобом да је Блиц постао жута штампа. Али некако имам навику да прелистам, и наравно Блиц стрип.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Trazim opet zamenu za Twitter jer je zvanicna bas pocela da ispada iz rama ko blesava, skinem Flamingo koji najvise obecava i nema komande za reply, retweet odma dostupne nego moram da tapnem na twit.. Zabranio bi im da okace aplikaciju na Store bez te funkcije, jbt :)

Edit: moze da se upali u podesavanjima.
Fenix uskoro izbacuje 2.0 verziju. To bi trebalo da resi sve probleme.
 
Imam za vas jos 2 fantasticne aplikacije. Iskreno, odusevio sam se kad sam ih isprobao.
1. PeakLens Aplikacije pomocu koje mozete da identifikujete planinske vrhove, samo uperite telefon i vidite naziv i visinu. Moze da radi i bez internete, samo skinete mapu. Mapa Srbije je 25mb, uskoro ce moci da se mapa skladisti i na sd kartici, dodace jos puno korisnih stvari. Evo vam link do sajta da vidite detaljnije o cemu se radi, ali preporucujem je da je skinete, necete se pokajati. http://peaklens.com/
2. Offline Survival Manual Kako mu i ime kaze - prirucnik za prezivljavanje. Ima puno korisnih i zanimljivih stvari, aplikacija lepo izgleda.
Naravno, ni ove aplikacije nemaju reklame niti treba bilo sta da se placa.

Hvala i za ove app :)
Za ovu drugu znam ali PeakLens sam otkrio zahvaljujuci tvom postu, bas cu za vikend isprobati kako radi.

Da li postoji opcija da korisnici dopune bazu podataka? Ili je nasa mapa vec dovoljno detaljna?
 
Matori, ne mogu da dočekam da isprobam peak lens. Ako šljaka dobro tu aplikaciju bih platio brdo para.

Hvala.
 
Предлог за неки даљински управљач, имам M5 и користио сам његову апликацију. Нисам нашао Иком-ов Echolite рисивер и Fox тв, а за Midea климу не ради. Samsung ТВ ради.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I ja se zahvaljujem za PeakLens. Nije mi ni palo na pamet da tako nešto potražim :wave:

@faca, Peel Smart Remote ili Smart IR Remote - AnyMote.
 
Da li postoji opcija da korisnici dopune bazu podataka? Ili je nasa mapa vec dovoljno detaljna?

Za sada ne postoji, imas opciju da skines mapu samo. Mislim da je detaljna bas dosta, ne znam odakle uzimaju podatke, ali ima za svaku zemlju. Mozes da im posaljes mail da te prijave za beta program, ta verzija ima mogucnost skladistenja mapa na sd karticu i cesce se azurira, prvo tu ubacuju novitete, pa onda u regularnu aplikaciju. Aplikacija se tek pojavila, jos je u fazi razvoja...

Matori, ne mogu da dočekam da isprobam peak lens. Ako šljaka dobro tu aplikaciju bih platio brdo para.

Hvala.

Ne treba nista da placas, potpuno je besplatna (bar za sada). ;)
 
Imam problem sa Excel-om.
Kad otvaram neki Excel fajl koji se nalazi na SD kartici (bilo direktno iz Excel aplikacije ili preko File Explorer-a) prijavljuje mi da nemam dozvolu da editujem fajlove na SD kartici i ma šta kliknuo opet ne mogu da sačuvam na kartici fajl.
Nije mi uopšte jasno gde ja to da kliknem na SD karticu?!
61acbf5a60ae47f32aabe43f86f9ba88.jpg
 
Nakon što klikneš na allow klikneš na sd card

2ba8dbc5b66a8bb528f98b9023d93f55.jpg


potom na select bez da prethodno izabereš folder

ede65fd5494c582708cc0481d9179291.jpg


I to je to.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
S obzirom da sam skoro prešao na Nougat, da li neko zna alternativu za Flipster module sa xposeda?

Drugim rečima, postoji li način da se sistemski promeni naziv ili ikonica aplikacije? Hvala.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Na fakultetu imamo neke projektore, sony na njima piše. I pošto daljinski za njih redovno se gube mogu li nekom aplikacijom sa svog huawei ascend mate 7 da kontrolišem te projektore? Hvala

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Treba ti telefon sa infracrvenim portom. Mislim da tvoj nema.
 
Da li moze i kako u google Photos da se stavi auto backup ostalih foldera sa slikama (npr iz downloads, whatsapp, viber) ali da ih ne spaja sve u jedan folder? I ako ne moze moze li preko Drive-a?
 
Mislim da nema te opcije u Photos, da ih razdvaja po folderima, sto je izuzetno glupo. Posto GDrive ima opciju dodavanja novih foldera, trebalo bi da tamo moze. Ako vec koristis GDrive, mozda je najbolje da za bekap slika sa kamere koristis Photos, a za ostale Gdrive.
 
Mislim da nema te opcije u Photos, da ih razdvaja po folderima, sto je izuzetno glupo. Posto GDrive ima opciju dodavanja novih foldera, trebalo bi da tamo moze. Ako vec koristis GDrive, mozda je najbolje da za bekap slika sa kamere koristis Photos, a za ostale Gdrive.

A kako da podesim, tj da li to moze, da su ti ostali odabrani folderi na auto-backupu na drive-u?
 
Sad vidim da Android aplikacija uopste ne radi sinhronizaciju, tj. da sve mora rucno. Osim ako ne instaliras neku aplikaciju koja vrsi sinhronizaciju. U tom slucaju bi mozda mogao i da se izbaci Photos iz jednacine.
 
Da li google photos ili gdrive podrzavaju prebacivanje celih foldera slika sa kompjutera? Probavao sam da nadjem opciju i nisam uspeo, doduse samo za gphotos.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ja vec par godina kukam sto g photos sve pakuje na istu gomilu. Glupo do bola. Mada stekao sam naviku da sam rucno organizujem po folderima i onda mi je koliko toliko sredjeno
 
Imam plaćeni Nova launcher. Namestio sam da mi u search baru za web na desktopu piše i temperatura. Bio sam danas u drugom gradu gde ne lepo radila i sad vidi da mi ne radi. Sve je upaljeno po opcijama, ništa čačkao nisam, ali vremena nema. Kada kliknem na nju, lepo mi izbaci vremensku prognozu. Mnogo bi bode oči ovo, a baš mi se svidelo kako se uklopilo uz ostatak ekrana.
b98280eddf50d5ce14f2c47eb31a0874.jpg


Sent from my HTC Desire 630 dual sim using Tapatalk
 
Koji video player za prostu reprodukciju što većeg broja formata?

Koristim po navici BSplayer, ali gomilu formata ne prepoznaje (ukinuti id neke verzije).
 
Mx player

Sent from my MX5 using Tapatalk
 
A gde nalazim eksterne kodeke?
Verujem da je tako mogao i BS player, ali anyway
 
Nazad
Vrh Dno