Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Pa to i ja kontam,ali tako su mi rekli u predstavnistvu.

Pa na HTC Europe siteu. Trebali su da ubace i SenseUI u taj update,ali misim da su ga odlozili za sledeci update koji donosi Android 2.0 i SenseUI. Brazil i Taiwan vec imaju SenseUI na Magicu.

Ne moze za VIP-ove Magic :(
 
Ne moze za VIP-ove Magic :(

Evo sad gledam i nece ni meni da prodje (VIP-ov)...
Al kontam da ga pravi Ceska,pa odem na njihov site,ali ni tamo ne prolazi...
VIP ima saradnju sa Vodafonom,pa sam probao za Vodafone ,ali ni tamo ne prolazi,pa sam sad poslo email HTC Suport-u sa seriskim brojem telefona da mi kazu dal ima update i odakle da ga skinem,odgovor ocekujem sutra.
 
Pa to i ja kontam,ali tako su mi rekli u predstavnistvu.
Ma tamo uzimaju ljude mahom iz omladinske. Ne kažem da su glupi, daleko od toga, ali prosto, oni ne mogu da imaju nikakava prava, a ni neko toliko znanje, pa onda daju odgovor koji je "najsigurniji".
 
Evo sad gledam i nece ni meni da prodje (VIP-ov)...
Al kontam da ga pravi Ceska,pa odem na njihov site,ali ni tamo ne prolazi...
VIP ima saradnju sa Vodafonom,pa sam probao za Vodafone ,ali ni tamo ne prolazi,pa sam sad poslo email HTC Suport-u sa seriskim brojem telefona da mi kazu dal ima update i odakle da ga skinem,odgovor ocekujem sutra.

napisi ovde sta su ti odgovorili.
Tnx
 
Predlazem da se ovaj thread ocisti od postova vezanih za Update OSa (njih prebaciti u http://www.benchmark.rs/forum/showthread.php?t=212296 a ukljucujuci i par mojih postova sa pocetka ovog threada), a da ovde ostanu samo predlozi zanimljivih i korisnih aplikacija na android-u.

1) Beautiful Widgets
Kopija SenseUI widget-a, meni po defaultu na wall-u, odlican. prikazuje vreme, vremensku prognozu...
beautiful-widgets.jpg


2) Note Everything Pro
Super aplikacija za hvatanje note-ova
noteeverything_list.png
 
Nisam rutovao mob, pa ne mogu da pošaljem screenshot, šaljem neki sa neta.

superdial_android_dialer_2.jpg


Log, imenik i numberpad su na istom ekranu, a ima sve što je meni ptorebno :)

Ako ništa ne kucaš vidiš log i ako hoćeš numberpad (strelica na dole u krugu).
Kada stisneš bilo šta na numberpadu, ulaziš u pretragu imenika. Na sličici, stisnuo je 8 i imenik se suzio na sva imena koja počinju na TUV, stisnuo 3, suzio je imenik na sva imena koja imaju prvi karakter TUV, drugi DEF, kada je stisnuo 6, ostala su imena TUV-DEF-MNO, odnosno samo ova dva na spisku.

Ako otkucaš 063123456, pretraga imenika će biti prazna (osim ako nisi nekoga memorisao pod tim imenom), ali stisneš call i zoveš taj broj.

U prethodnoj verziji su logovi bili po folderima (ono što sam u jednoj poruci tražio: ime, pa unutra svi pozivi in/out/missed sa tim kontaktom), ali kažu da je mnogo usporavalo telefon, pa su ukinuli. Verujem da će uvesti i pretragu prema broju, kao što podržava dialer.



Koristim upravo superdial ali me nervira sto kada npr. imam propusten poziv, gore mi ostane ikonica u notification baru i kada odem na nju da vidim ko me je zvao, i izadjem, ona i dalje ostaje tu. Moram da idem na Clear notifications da bih je sklonio, a po difoltu je dovoljno samo da odem i vidim ko je zvao i sklonice se. Ovo mi se desava od kada sam instalirao Super dial. Jel ima neko resenje za ovo ili mora da bude ovako?
 
Ili klikneš na notifcation (otvori se super dial) ili klikneš clear notifications.

Da nema neka fora da se promeni country code na tim telefonima, kao na Nokiama? :)
Ja sam imao italijansku E51, promenio country code i onaj updater je odamh skinuo software za naše tržište, sa našim T9 i onaj govorni paket.
 
Pazi, ja uradim to, spustim notifications, idem na missed call i otvori mi se super dial...vidim ko me zvao, i zatvorim super dial, ali u notifications i dalje stoji crvena slusalica. ?!
 
napisi ovde sta su ti odgovorili.
Tnx

Dear valued HTC customer,

Thank you for contacting our Customer Support Center. We are dedicated to providing you with the best quality service and answering all of your questions and concerns.

You recently wrote us about an issue that you have encountered with your HTC Magic

Kindly be informed that your device is manufactured in Czech Republic, this update has not been released yet in Czech Republic.

Kindly check our website www.htc.com periodically and please select the country Czech Republic.

If the above steps do not resolve your issue, we invite you to visit the support area on our Web site. Please go to: http://www.htc.com/www/support.aspx

Or you can go to: http://www.htc.com/select_country.htm, select your country and then click on the Support tab.

You can also call our Call Center if you have further questions.

Thank you once again for your continued patronage.

1) Beautiful Widgets
Kopija SenseUI widget-a, meni po defaultu na wall-u, odlican. prikazuje vreme, vremensku prognozu...
Nije los program,ali po meni je Weather Widget Donate sa Flip clock malko bolji,jer je lepse odradjena kopija SenseUI clocka. Isto pokazuje vreme i vremensku prognozu s tom razlikom sto kad se instalira Forecast Addon onda ima i animirano vreme kad se klikne na widget :D
 
Koliko dugo traje Backup kod Backup for root user?

Markirao sam sve, on je izbacio poruku da ne izlazim dok backupuje, taj prozor je stajao 3-4 sekunde, nestao....vidim ništa se ne dešava, odem na home, pa market, ali kaže ne može da pokrene, pokušam Handcent, kaže zatvorilo se neočekivano, force close. Jel moguće da u pozadini traje backup?

Gde bude smešten backup file? Vidim da na sdcard ima folder backuproot, ali je prazan. Ups, evo sada ima dva subfoldera...ali su i oni prazni.
 
Nije los program,ali po meni je Weather Widget Donate sa Flip clock malko bolji,jer je lepse odradjena kopija SenseUI clocka. Isto pokazuje vreme i vremensku prognozu s tom razlikom sto kad se instalira Forecast Addon onda ima i animirano vreme kad se klikne na widget :D


Zanimljivo je ovo, ceski model a iz Vip-a Serbia :) meni su isto odgovorili.
Cekamo onda ovde da se pojavi neki update --> http://www.htc.com/cz/faq_detail.aspx?p_id=246&act=faq&cat=0

:)
 
Nije los program,ali po meni je Weather Widget Donate sa Flip clock malko bolji,jer je lepse odradjena kopija SenseUI clocka. Isto pokazuje vreme i vremensku prognozu s tom razlikom sto kad se instalira Forecast Addon onda ima i animirano vreme kad se klikne na widget :D
Pa sad, koji je lepši, ne znam...

Weather Widget Donate + Forecast Addon
wid1.png
wid1a.png


Beautiful Widget
wid2.png
wid2a.png


Ja sam mislio da Weather Widget ima animiran flip sat kao u HTC originalu, ali ne... Ima animirane oblake i tako to :), što mi baš i nije bitno.

Beautiful Widget je čini mi se lepši malo, a i nema ono "Belgrade, Central Serbia"... Plus što kad klikneš na Beautiful Widget na vreme, on ti otvara alarm (znači jedna ikonica manje, a to mi treba), a kada klikneš na prognozu, on otvara malo detaljniju prognozu. Plus ima H i L vrednosti tu u startu. Ne znam, bojim se da neću zadržati Weather Widget :).
 
Koliko dugo traje Backup kod Backup for root user?

Čekao, čekao, nisam dočekao, fajlovi nisu kreirani, aplikacije nisam mogao da pokrenem, krenem na shut down, neće, skinem bateriju i imam šta da vidim, telefon se hard resetovao.
Ja sam mislio da hard reset obriše i kompletnu memoriju, ali izgleda da SDCARD ne dira.

Dobro, bar sam ga root-ovao. Back sada sasvim normalno funkcioniše sa My Backup, a konačno mogu da skidam i screen shotove :)

Pazi, ja uradim to, spustim notifications, idem na missed call i otvori mi se super dial...vidim ko me zvao, i zatvorim super dial, ali u notifications i dalje stoji crvena slusalica. ?!

Meni se dešava sa Fring. Ali ovo je teška Alfa, pa mogu da joj oprostim.

Kad već pomenuh Fring, evo nekih info.
Fring je prva SIP aplikacija za Adnroid koja se jednostavno podešava (bez posredovanja servisa kao što je PBXS.org...mada i to radi OK preko Sipdroid).
Ako su izbacili oni, znači da je moguće uraditi korektnu VoIP aplikaciju za SIP.

Jedan od razlog što sam odlagao kupovinu Android telefona je bio nedostatak Fringa, ali sada uviđam da bez obzira na prednosti i nedostatke, meni Fring nije potreban. Čim neko izbaci funkcionalnu SIP aplikaciju za Betamax provajder, Fring me apsolutno više ne interesuje.
Najviše koristim Gtalk, a Android predefinisana aplikacija radi sasvim korektno.

Ako nekoga baš baš interesuje kako Android Fring izgleda, neka pogleda spoiler.
Ovo što sledi nije bilo predviđeno za forum, pa je ovde prepravljano. Možda neki tekst ne ide uz sliku ili ima odsečenih rečenica.

U pitanju je 1.0.0.29

Fring support je deklarisao kao Alfa version.

Prvo pokretanje nudi registraciju novog korisnika ili logovanje postojećih


Unošenjem log in podataka kreće logovanje

koje ponekad zna potraje duuugo, bez obzira na kvalitet internet konekcije.

Prvo logovanje me je iznenadilo, jer je automatski ulogovao sve accounte koje sam poslednji put koristio pre mesec dana na Symbianu. Mislio sam da se user i pass čuvaju samo lokalno, ali eto, prevario sam se.

Na početnom ekranu je lista korisnika, bez obzira preko kog servisa je korisnik, ikonice su online (zelena), busy (naradndžasta) i offline (siva).
Na listi su prvo online, busy, offline i zatim SVI kontakti iz telefonskog imenika.
Ako neko ime sadrži više brojeva, pojavljuju se kao zasebni kontakti sa prefiksom (C za custom, M za mobile, H za home i sl.)

Meni ima 6 opcija:


Add-ons su servisi koje je moguće uključiti


Ukoliko servis nije podešen, klikom na njegov naziv se otvara prozor za unos podataka za logovanje (user i pass, osim za SIP gde se unosi i proxy tipa sip.voipbuster.com)


Druga opcija je Add new buddy


Switch se koristi za prebacivanje između više otvorenih chatova.

Settings je za sada vrlo skroman

User ID nije moguće menjati, već je ovo jedino mesto gde se može videti.
Automatic startup prilikom uključivanja telefona.
LogOut isključuje Fring servis i otvara ekran za logovanje postojećeg korisnika.

Klikom na neko ime na listi, prvi put možemo da saznamo preko kog servisa je korisnik ulogovan. Pored servisa, vidimo sličicu, login ime ili broj korisnika (ICQ) i na koji način je moguće komunicirati sa tim korisnikom.



Drago mi je da postoji i Exit dugme. Klikom na Exit, Fring ostaje na spiku aplikacija, ali se očisti 3-6MB memorije. Bar prema onome što kaže TaskPanel.

Bitni problem u ovom trenutku su
- dugo čekanje na logovanje (mada neki korisnici imaju sličan problem i na drugim OS-ovim)
- desi se da se izloguje bez posebnog razloga i jedini način da se (brzo) vratiš online je Log Out (i ponovno upisivanje podataka) ili Exit i novo startovanje.
- ako previše aplikacija bude otvoreno nakon Fringa, dešava se da mu nestane lista korisnika i gornji red opcija (settings, add new buddy i switch).


Pored ovoga, dešava se da dugo ne osveži status pojedinih korinsika (neki odlaze/dolaze, a za korisnika za koga sam siguran da je offline i dalje stoji da je prisutan). Ponekad se dešava da regularno chatujem sa osobom koju mi prikazuje kao offline, a zapravo sedi pored mene i vidim da drži available status.
Nekad neće da ukloni notifikaciju za pristiglu poruku.

Voice call su nešto lošiji na Samsung Galaxy i to je bila početna napomena, ali recimo da sam ja zadovoljan. Koristio sam Gtalk, SIP2Phone (Poivy i VoipBuster), SkyPe i Fring. Kvalitet nije dovoljno dobar da bih ga koristio za svakodnevnu upotrebu, pa sam ga samo testirao po nekoliko minuta i nemam pravu sliku. Kvalitet je varirao od razgovora do razgovora, ali izgleda da nije zavisilo od servisa koji sam koristio. Nekada je bilo bolje nego mob2mob, a nekada pretiho ili sa nekim čudnim kratkim čudnim zvukom u određenom intervalu.

Očekivao sam da ću češće viđati force close, ali desilo se samo jednom i jednom mi je ponudio opciju force close i wait (wait je pomogao).

Predpostavljam da se razvojni tim posvetio najpre tehničkim pitanjima poput problema sa logovanjem, kvalitet zvuka i slično.
Kasnije će se pojaviti više opcija i podešavanja.
S obzirom da imamo veliki ekran, mogli bi da postave liniju sa ikonicama svih aktivnih servisa koje bi imale funkciju prekidača za filtriranje liste korisnika.
Grupisanje svih kontakata (Fring, Gtalk, SkyPe) ka istom prijatelju bi bilo vrlo korisno.

Kad već pomenu Weather Widget, čini mi se da ću da ga izbacim.
Vremenska prognoza je uglavnom beskorisna, a koristio sam ga u 4x4 formatu zbog Agende.
Juče sam stavio Laik Agenda Widget
laikagendawidget.png

Može da se postavi u 1, 2 ili 4 reda ili 2x2. Meni je 2 reda sasvim dovoljno, a dole mogu da smestim neke ikonice.
Klikom na Weather Widget se uvek otvara lista svih događa (agenda view), pa je potrebno još dva klika za month view na koji sam ja navikao. Laik otvara ono što je poslednje korišćeno (month, day...).
 
Pa sad, koji je lepši, ne znam...

Ja sam mislio da Weather Widget ima animiran flip sat kao u HTC originalu, ali ne... Ima animirane oblake i tako to :), što mi baš i nije bitno.

Beautiful Widget je čini mi se lepši malo, a i nema ono "Belgrade, Central Serbia"... Plus što kad klikneš na Beautiful Widget na vreme, on ti otvara alarm (znači jedna ikonica manje, a to mi treba), a kada klikneš na prognozu, on otvara malo detaljniju prognozu. Plus ima H i L vrednosti tu u startu. Ne znam, bojim se da neću zadržati Weather Widget :).
Sad kad gledam slike moram da priznam da je Beautiful Widget lepsi,samo ovo je nova verzija (za koju nisam znao ni da je izasla) dok je stara bila ruzna pa sam tada odlucio da koristim Weather Widget koji je tada bio lepsi.
Upravo sam i sam presao na Beautiful Widget.

BTW lep ti je wallpaper,da li mozes da mi das link za njega :D
 
Imam jedno pitanje za one koji koriste ovaj SuperDial. Pitanje je malo suludo, ali sta cu. Kada npr. pozovem nekoga koga nemam u imeniku, kako onda da ga dodam u imenik? Gde je ta opcija? U onom dialeru koji je default na telefonu, imao je jedan plus znak (+) sa strane, pored tih brojeva koji nisu u imeniku i mogao je covek da ih doda. Ubih se trazeci sat vremena i ne mogu da nadjem. Ionako sam na granici da ga obrisem, jer je za moj ukus prespor, tj. treba mu 10 sekundi da se pojavi kada kliknem na zelenu slusalicu, jos ako nema ovu opciju, onda to vec postaje smesno.
 
Fring je Alfa verzija. Pokušaj da se prijaviš na http://www.fring.com/forums/forumdisplay.php?f=17
Bitno je koji telefon imaš, ako malo ljudi testira na tom modelu, dobijaš mail sa aplikacijom u najkraćem roku.
Program nije završen, tako da nije pouzdan za upotrebu.

Kod SuperDial, ako si nekoga zvao, taj neko je ostao u logu, otvoriš log i tamo ćeš imati opciju add to contacts.
Ne znam kako je default, ja sam namestio da long press otvara Context menu, pa odatle ideš na Open this call i Add to contacts.

Što se brzine tiče, kod mene se otvara jednako brzo kao i Dialer. Da nema veze sa dužinom loga? Pre dva dana sam imao hard reset, pa log praktično i nemam. Doduše, ni pre nije bilo problema (log od 40ak dana, trocifren broj poziva sa preko 11h razgovora).


BTW da li postoji način da se vidi life timer? Našao sam ono gde broji koliko je milisekundi :zbun: koja aplikacija bila otvorena, koliko je štaa trošilo bateriju...ali i to je sve od poslednjeg reseta.
 
Poslednja izmena:
Probao sam to sto ti kazes i kada idem na Open this call uradi force close, i tako stalno.
 
Kod mene radi OK. Pokušaj da reinstalriaš program. Moguće je da ti se iz istog razloga sporo otvara.

Poslednja dva dana sam imao problem sa skidanjem aplikacija sa Marketa. Desi se da nekoliko sati vrti onu skalu downloading i uopšte ne počne da skida, a juče mi se desilo da je Update za jednu aplikaciju skinuo, ali nije instalirao.
Internet konekcija sve vreme radi OK.
 
Nazad
Vrh Dno