Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Treba mi app za FM radio sa RDS funkcijom. Znaci rad bez interneta, multimedija za kola, raio app prikazuje samo frekvence bez imena stanica. Ne znam da li je za to potrebna hardverska podrska ili je dovoljno da samo app ima tu opciju?
 
Već drugo veče mi pocrni (dark mode) Google photos [emoji106]
 
Nemam puni iskustva sa androidom. Kupio sam kevi redmi note 7. Pokusavam da uradim jednostavnu (naizgled) stvar. Da nadjem neku app koja ce u odredjeno vreme iskljuciti i u neko drugo, ukljuciti WIFI. Takvih app ima puno, ali ni jedna ne radi. Gledao sam malo kroz podesavanja na adnroidu i ima neka opcija da se pojedinim aplikacijama stavi da budu uvek budne, sto sam ukljucio za ovo, ali i dalje ne radi. Jel moze neko da mi objasni kako ovo da namestim?
 
Koliko ja znam,bez root-a nikako. Tasker je go to aplikacija za takve stvari ali ona radi samo na rootovanim telefonima .


Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
a kako si to podesio na iOS-u?
 
a kako si to podesio na iOS-u?

Ovo bi i mene zanimalo...
Btw, kod mene na note9 a verujem i na ostalim sammy telefonima je to reseno fabricki, tj preko routines app. Ne samo za wifi, nego za sve moguce je predefinisati akcije. Ja imam 5-6 akcija koje koristim, i izuzetna je opcija :)
 
Poslednja izmena:
Moje pitanje bi bilo što će ti/joj to.
Zanemarljiva je ušteda baterije, a deo ušteđenog će ti otići na guranje programa koji će to uključivati i isključivati :)
 
Nisam podesio na iOS-u, jer to sto mi na iOS-u treba radim preko shortcuts-a koji obavlja 10-ak stvari odjednom ukljucujuci i tu. Inace automatski ne moze, bar ne bez jailbreak-a, sa kojim moze sve, ali koji vec godinama ne koristim. Razlika je samo u tome sto sam godinama slusao kako je iOS *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* gde ne mozes nista da uradis (sto naravno nije tacno), a android je super cool i tu mozes sve da "kastomizujes". Onda uzmem taj super-cool-user-friendly android i ne mogu da uradim najgluplju mogucu stvar, nego moram da radim neki root, koji verovatno povlaci gubitak garancije, ne bi li nesto najprostije mogao da uradim... Probam to, NE MOZE. Probam da nadjem neki nacina da se jednim klikom posalje sms sa predefinisanim tekstom, predefinisanoj osobi, NE MOZE. Odnosno moze, ali tako sto moras da ga trazis po nekim levim sajtovima, a onda kada ga podesis on radi 3-4 sata i onda prestane, pa moras opet. Probam da koristim neki program za saltovanje i trigerovanje profila, LLama, koji je keva ranije koristila i koji je odlicno radio, sada NE MOZE. Probam ostale, ni jedan ne radi sta mi treba. Kazu koristi TASKER. Tasker em moras da platis, em koliko vidim ovako spolja, treba ti kurs od mesec dana da bi mogao da napravis sta ti treba. Sve u svemu, od 10 krucijalnihs tvari, koje sam ocekivao da cu podesiti za 15 minuta, bar 5 ne moze. Divota bas!
 
Razmaženog li deteta...

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Tasker može da odradi obe stvari koje ti trebaju bez root-a, verovatno još 50 različitih aplikacija za automatizaciju može to isto. Čitavih 5 minuta ti treba da nađeš na netu uputstvo kako da uradiš to, i da uradiš. 5 min celih.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nisam podesio na iOS-u, jer to sto mi na iOS-u treba radim preko shortcuts-a koji obavlja 10-ak stvari odjednom ukljucujuci i tu. Inace automatski ne moze, bar ne bez jailbreak-a..

Ček, govoriš o sistemskim prečicama, tj panelu sa različitim prekidačima (WiFi, data, airplane mode, baterijska i sl)?

Jer to, već znaš i sam, imaš i na svakom drugom OS-u, pa nije baš argument da to možeš kod sebe da radiš, jer to ne radi ovo što tebi treba, tj. automatizovanu kontrolu.
 
Probao sam bas nju prvo i nije radila. Mozda nisam dodelio neke dozvole, ono za optimizaciju baterije, ili tako nesto. Probacu opet.

Sto se taskera tice, kupio sam ga i probao i naravno jedva sam podesio ovo osnovno, a to ne radi. Ovako sam podesio

G983fYS.jpg


Prvo me je pitao ovo (zasto samo jednom?)

xn6RMRD.png


a posle me nije vise to pitao. Oba puta NIJE iskljucio wifi.

Ček, govoriš o sistemskim prečicama, tj panelu sa različitim prekidačima (WiFi, data, airplane mode, baterijska i sl)?

Jer to, već znaš i sam, imaš i na svakom drugom OS-u, pa nije baš argument da to možeš kod sebe da radiš, jer to ne radi ovo što tebi treba, tj. automatizovanu kontrolu.

 
Poslednja izmena:
Da se ne lazemo,nije android nikad bio "mocan" bez root-a. Tada si mogao sve dok je stock bio kesa. Google sve vise uteze stvari, development zajednica se odavno osula. Svi veliki igraci su se povukli jer vise ne vredi protiv vetrenjaca. Ima tu jos prostora za podešavanje ali sve to pocinje da zamara. Treba uzeti ono sto najviae pruza tj sta ti najvise treba a ono sto fali, pomiriti se sa tim. Ne mozes imati sve.

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
Ljudi jel moze preporuka za neki dobar "car manager"? Za troškove oko auta(gorivo, servisi, registracija i ostalo). Na ios-u sam koristio jedan koji je savršen ali nažalost nema ga za Android... Nije bitno dal' se plaća ili je free...
 
Ljudi jel moze preporuka za neki dobar "car manager"? Za troškove oko auta(gorivo, servisi, registracija i ostalo). Na ios-u sam koristio jedan koji je savršen ali nažalost nema ga za Android... Nije bitno dal' se plaća ili je free...
Ja koristim 2.
aCar, kupio ih je Fuelly, ali i dalje imaju zastareo dizajn.
Kad sam ga kupio nije bilo velike konkurencije. Prednost mu je što ima podsetnike za servis ili zamenu delova posle određenog vremena ili kilometraže.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zonewalker.acar

Drugi je Spritmonitor, webwrapper za njihov sajt, koji je dobra fora ako jednog dana poželiš da prodaš auto, ti ćeš imati svu evidenciju o potrošnji, servisima i sl.

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.spritmonitor.smapp_mp
 
Ja i dalje aCar, posle niza godina. I zadovoljan sam.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Na lg g3 imam quickremote I radi dobro. Pokušao sam da ga prebacim na drugi telefon ( mi a2) ali neće da se instalira. Postoji li neki način da to uradim?
 
Probao sam bas nju prvo i nije radila. Mozda nisam dodelio neke dozvole, ono za optimizaciju baterije, ili tako nesto. Probacu opet.

Sto se taskera tice, kupio sam ga i probao i naravno jedva sam podesio ovo osnovno, a to ne radi. Ovako sam podesio

G983fYS.jpg


Prvo me je pitao ovo (zasto samo jednom?)

xn6RMRD.png


a posle me nije vise to pitao. Oba puta NIJE iskljucio wifi.



Stavio si isti ulazni/izlazni task.
Dakle ono kod zelene strelice je task koji želiš da se izvršava u određeno vreme, ono kod crvene, ili exit task, se izvršava kad izađeš iz tog definisanog vremena.

Druga stvar, daj taskeru sve dozvole.
Možeš tri tačke u taskeru, more, android settings, pa dodeliš sve dozvole koje su tu izlistane.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
4a3c0b56150f27ea0c8c5cf67454cebd.jpg
 
Poslednja izmena:
@Bad Habbit, obzirom da imaš Redni Note root-om ne gubiš garanciju. Tačnije uvijek sve možeš da vratiš na "početno" stanje.
 
Nazad
Vrh Dno