Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Da je bas bas rano govoriti o android aplikacijama govori sam podatak da je jedina lista zemalja u kojoj nas ima, lista zemalja iz koje developeri mogu da postavljaju besplatne aplikacije na Adroid market.
Na ostalim Srbije jednostavno nema!
Sto znaci da aplikacije sa Android marketa zvanicno NIJE moguce skinuti/kupiti u Srbiji :(

Spisak zemalja iz kojih korisnici mogu da preuzimaju aplikacije sa Android marketa [free&paid]
Spisak zemalja iz kojih developeri mogu da postavljaju PAID aplikacije na Android market
Spisak zemalja iz kojih developeri mogu da postavljaju FREE aplikacije na Android marketa

Offtopic: Jedna od stvari koju ne mogu da razumem da Google-u treba x godina da updateuje podatak da Srbija i Crna Gora vise nisu u zajednici. TO se javlja na poslednjem linku. Takodje, Google Chart API, koji je u mogucnosti da prikazuje drzave, Srbiju i Crnu Goru i dalje posmatra kao zajednicu :(

chart


O problemu ima reci ovde: Old map of europe
 
Poslednja izmena:
Metal Detector - kao sto mu i ime kaze sluzi za detektovanje metala. Radi prilicno dobro tako da ima moju preporuku :) kazu da slika govori vise od hiljadu reci ,te cu ispod svakog programa stvaviti i sliku (ako je nadjem)


Bubble - Transformise vas telefon u vaservagu i dobro radi :)


GPS Speedo - Digitalni brzinomer. Radi preko GPS-a pa morate imati ukljucen GPS. Interface je jednostavan i mislim da niko nebi trebao da ima problema sa koriscenjem. Testirao sam ga u automobilu i bio je prilicno tacan,znaci moze proci kao privremena zamena za brzinometar.


Compass - Pretvara vas Android telefon u kompas. Moze da radi kao analogni (sa iglicom) i kao digitalni gde pokazuje stranu sveta i stepene.


ShopSavvy - Skener barcodova koji ima mogucnost provere proizvoda i cene na internetu. Korisna aplikacija,mada za vecinu proizvoda iz supermarketa nece raditi tj nece naci proizvod. Vecina proizvoda koje sam ja skenirao su bile racunarske komponente (CPU,MB,HDD,web camere...) i njih je uredno nalazio ,te s toga moze da posluzi :)


Height Meter - applikacija pomocu koje mozete prilicno lako da saznate pribliznu visinu ili udaljenost nekog objekta. Aplikacija koristi kameru vaseg telefona ,a zatim od vas trazi da unesete pribliznu (ili tacnu) visinu ili udaljenost objekta ,u zavisnost sta vas zanima (visina? = unesi udaljenost...udaljenost? = unesi visinu). Sa ovom aplikacijom sam se malo igrao po komsiluku i kuci i uvek su podaci priblizni stvarnim vrednostima. Moze biti korisno kad vas zanima visina neke zgrade ili njena udaljenost...(slike nisam uspeo da nadjem)

Aplikacija imam jos ,ali ovo su one koje najcesce koristim i koje mogu biti korisne i zanimljive...

Od igrica mogu da preporucim:
Teeter - koji dolazi vec instaliran.
Teeter.jpg


Blockx 3D - koji je zapravo 3D tetris


Tower Bloxx Demo - koji je slican toj igrici na Nokia telefonima,s tom razlikom sto je ovo 3D.


Sve ove aplikacije mozete na naci na Android Market odakle sam ih i ja skinuo.
Bilo bi lepo ako bi i drugi predstavili aplikacije koje koriste da malo ozivimo ovu temu :)
 
Android Market radi bez problema, sve je moguce skinuti i koristiti ... jedini "problem" na koji sam naishao na AM je lociranje paid aplikacija :D sve su free i ima ih poprilichno iako se poplava android appz-a tek najavljuje zajedno sa upgrade-om AM-a ...
 
Poslednja izmena:
Daleko od toga da su sve free, ali problem da je tesko doci do paid aplikacija postoji.

Kupio neku aplikaciju?
 
Poslednja izmena:
kada odem na opciju filter apps i obelezim samo placene aplikacije, ne dobijam nikakve rezultate, predpostavljam da je to problem o kojem pricas?
 
Evo mene opet,ovaj put da vam predstavim ChompSMS...Odlicnu aplikaciju koja zamenjuje standardni SMS na Android Platformi. Aplikacija je odlicna i daje porukama izgled isti kao sto je i na iPhone,sto je priznacete mnogo bolje i lepse od standardnog Android izgleda (sto cete videti i na slikama). Aplikacija moze da se postavi kao default i da se odmah ona startuje,ali ipak to ne bih preporucio odmah jer ipak je bolje da je koristite neko vreme kao secondary ,pa kad shvatite da vam skroz odgovara onda tek da je stavite kao default. Nego da ne duzim vise,stavicu par slika sad da svi vidite o cemu pricam :)


Aplikacija je besplatna i moze se skinuti na Android Market ili na ChompSMS , a preporucujem da pogledate i ovaj video gde je lepo vidi kako to sve radi :)
 
Drugari, treba mi (za sada):

1. da u notification baru ili kako se to zove, gore pored sata i baterije, stoji ostvarena brzina internet konekcije u tom trenutku (u kb/s) ima li tako nešto... izvodljio?

2. da kopiram fajlove na internetu memoriju/sd karticu putem wifi?
 
I mene interesuje ima li koji skajp klijent gde je moguće razgovarati/telefonirati putem interneta.
 
Ima li app u koju može da se ubaci više melodija zvona i da ona nasumično pušta i menja melodiju prilikom sledeće zvonjave :)?

U nekom telefonu sam ovo kao fabričku opciju sistema (ili makar nadogradnja), al da me ubijete gde je to :).
 
Ima li app u koju može da se ubaci više melodija zvona i da ona nasumično pušta i menja melodiju prilikom sledeće zvonjave :)?

Našao. Zove se ShuffleTone i radi lepo. Mada se nešto zbunila tokom prvog nameštanja. Ukoliko se to desi, isključite joj funkciju, ubite je nekim task managerom, namestite sve normalno i krenite iz početka.

Ono što nisam uspeo da provalim je kako mp3 zvuk da bude melodija SMSa. Na netu ima nekih uputstava kao naprave se folderi "ringtones" "notifications" i "alarms", ali to ne radi.

Pošto ovaj shuffletone radi po principu foldera, a može da radi i sa SMSovima, mp3 za sms sam rešio tako što sam jedan mp3 stavio folder koji sam dodelio za sms... ali bih našao neko "fabričkije rešenje" ako postoji :).
 
Poslednja izmena:
Koji je najbolji task manager za Android? I kako da IZADJEM iz neke aplikacije (znaci da je ugasim a ne da ostane u pozadini)?
 
Ja koristim TasKiller, jednostavan interfejs i sa jednim klikom gasi aplikacije koje rade u pozadini.
Samo jos da dodam da koristim Linda File Manager. Po mom misljenju najbolji file manager za android.
 
Poslednja izmena:
@Bane R
Probaj ringdroid aplikaciju ona sluzi za obradu muzickih fajlova i ima mogucnost da konvertuje mp3 u notification ili alarm. Stvarno dobra aplikacija ;)
 
Treba uskoro da mi stigne htc magic (vodafone brendiran) pa me interesuje kako kod Androida funkcionise debrendiranje i stavljanje novog sistema (dosada sam to radio na WM)?
 
Koji je najbolji task manager za Android? I kako da IZADJEM iz neke aplikacije (znaci da je ugasim a ne da ostane u pozadini)?

Postoje task manageri za android, mada je u filozofiji AndroidOSa da se neaktivne aplikacije (koje ti se prikazuju kao da su aktivne u backgroundu) hiberniraju, snimajuci njihovo stanje na storage. Tj. efektivno aplikacija koja ne radi ti efektivno ne zauzima resurse.

Tj. nije Google zaboravio da implementira opciju gasenja aplikacija, vec je AndroidOS takav da potrebe za gasenjem aplikacija (sem izlaska iz istih sa "back" dugmetom) nema.
 
Android je sigurno najbolje urađena platforma što se tiče brige o tome šta je uključeno i šta koliko resursa jede. Instalirao sam razne task menadžere tu i tamo, ali se sasvim dobro živi i bez njih. Osim ako ti ne treba lista više od 6 "recent" programa, koliko se dobija držanjem home tastera.
 
2. da kopiram fajlove na internetu memoriju/sd karticu putem wifi?

Našao sam nešto. Program se zove Discover Pro. Nije najsrećnije rešenje, ali radi. Naime, mobilni se ne pojavljuje u LANu, kao što sam ja to hteo. Kada se pokrene program, on napiše na koju adresu da ga "kontaktirate"... primera radi 192.168.1.106:8888 - ovo ukucate vaš browser i dobićete prost i pregledan interfejs za kopiranje sa i na telefon.

Pazite samo ako kopirate nešto preko 600-700 mb, da WiFi na telefonu ne ode u Stand By, jer ćete morati iz početka.
 
Moram da podelim nešto, ne znam da li se još nekome desilo.

Naime, do sada sam instalirao stvari sa Marketa i nisam imao probleme, ma šta i koliko instlirao.

Međutim, onda sam izabrao 10ak programa "sa strane" koje sam hteo da stavim i izgleda da neki od njih ili više prave problem.

Stvar je u tome, da naprosto, bez objašnjenja ili nekog događaja u telefonu, ostanete bez home, menu, a čini mi se i dial dugmeta. Ne pomaže čak ni fabričko resetovanje telefona (ono iz settingsa), već telefon mora da se flešuje ponovo (čitao sam po netu, ljudi su morali da šalju telefon natrag na reklamaciju i čekali da dobiju novi). Srećom, flešovanje može da se obavi "od kuće", pa pripremite neophodno ako mnogo eksperimentišete sa aplikacijama.

Da li je u pitanju neki virus, bug, teška greška... ne znam zaista. Na netu slabo ima informacija, ni ja nisam najsigurniji šta i zašto to prouzrokuje, ali mi se desilo već 3 puta. Ne kažem da je flešovanje jedino rešenje, možda ima 200x lakši način da se to reši, ali kao što rekoh, još slabo imam informacija... ali u svakom slučaju budite spremni :).
 
Jel imate preporuku za neki alternativni music player, ovaj ugradjen galaxiev i nie nesto previshe mocan
 
Neko naleteo na Marketu na programče koji onemogućuje izlazak na Net preko provajdera, već samo preko WiFi-ja (ako ga ima)?
Takođe, meni se čini da Android (imam HTC Magic) automatski ide preko WiFi-ja na Net (čim se tako zakači), a ne preko provajdera. Može li neko da potvrdi da je zaista tako?
 
WiFi ima prioritet. Uvek. Tako je najbolje, tako je i logično. Nije samo na Anroidu, na većini platformi je tako.

Kada nema WiFi, koristi se 2G, 3G.

WiFi već možeš da palih/gasiš u opcija, a korišćenje interneta od mobilnog operatera možeš da isključiš softverom/ikonicom toggle data.

Znači ako uzmeš toggle data, isključiš internet sa mobilne mreže, uključiš WiFi, svaki browser će koristiti samo WiFi konekciju :).

Mada, ako ti je WiFi konekcija jaka i stabilna, onda će svaki browser uvek po prioritetu prvo koristiti WiFi.
 
Nema voip. Osim ako nisu u zadnjih par dana izbacili nesto novo.
 
Nazad
Vrh Dno